Pár problémov s Nivou

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
jiri.k
Příspěvky: 228
Registrován: sob črc 25, 2009 19:27
Bydliště: hradec kralove

Příspěvek od jiri.k »

Ja som mal to isté cca pri 14.tis. Výsledok bol vadný vstrekovač benzínu. A na diagnostike sa to tiež hlásilo ako závada zapaľovania na valci.

Ale nemusí to byť tvoj prípad. Veď uvidíš čo to bude robiť ďalej.[/quote]

A povez prosim, byl vadny vstrik na prvnim valci a nebo to standardne hlasilo prvni valec, ale vstrik byl vadny jinde? Jak se vlastne pozna vadny vstrik jinak, nez ze auto nejede jak ma?
Uživatelský avatar
Michael 4x4
Příspěvky: 676
Registrován: pon říj 31, 2005 16:39
Bydliště: Michalovce / Palín
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Michael 4x4 »

Bol vadný vstrek na 2 valci. Hlásilo chybu zapaľovania 2.valca. Lenže po prehodení káblov zapaľovania a sviečky opäť hlásilo chybu zapaľovania 2. valca. Tak sme vylúčili zapaľovanie ako také, a bolo jasné že v háji je vstrekovač. Okrem toho mám aj LPG a na LPG išlo auto úplne normálne. (Lebo do 2.valca išiel plyn cez vlastný vstrekovač pochopiteľne)

S vadný vsrekovačom išlo auto na 3 valce - nemalo výkon, ťah, brutálne triaslo na voľnobeh. Spotrebu som nesledoval.
LADA NIVA 4X4 /4x2 1.7i LPG od 28.08.2008
--------------------------------------------------------------
Obrázek
Slimm
Příspěvky: 20
Registrován: ned úno 20, 2011 19:41
Bydliště: Horšovský Týn

Re: Pár problémov s Nivou

Příspěvek od Slimm »

I já mám jeden problém s Nivou. Celé auto je zvednuté o 2 cm na nápravách a kola jsou tam 16-ti palcová ze Samuraje. Gumy 235/16/75. V tomto stavu jsem již Nivu koupil. Ale již dvakrát mi vyběhla poloosa z pravého předního kola. Homokineťák je po prvním problému vyměněný za nový a v té době jsem zjistil, že jsou utržení silenbloky na motoru, takže taky výměna. "C" kroužek samozřejmě slouží jen pro vymezení, takže poloosu v kloubu nemá šanci udržet. Je možné , že poloosa vyběhne z koubu proto, že je celé auto zvednuté?. Omlouvám se, jestli jsem zrovna přesně netrefil topic, doufám, že kvůli tomu nedostanu ban :) .
Jsem magor do papírových modelů Formule 1, MMORPG World of warcraft a Lada Niva, ne nutně v tomto pořadí :-)))))
Majo
Příspěvky: 6455
Registrován: úte čer 01, 2004 19:32
Bydliště: Zvolen
Kontaktovat uživatele:

Re: Pár problémov s Nivou

Příspěvek od Majo »

prave ten "C" kruzok ma tu polos udrzat. 2cm nie je ziadne zdvihnutie, to nemoze mat na to absolutne vplyv. A ani ten "C" kruzok nesluzi pre vymedzenie, musi zaskocit az na koniec homoklbu a roztiahnut sa. Vytahuje sa to pokial ostane v drazke.
Pokial je to spravne urobene je problem vyklepnut polos z klbu aj kladivom.
21043(reinkarnacia), 2105 1.3k(svagrov), 2110 1.5 16V, Niva(rozobrata), Chevy Niva 1.7i, Priora1,8+, BMW e36 328iA, Fiat Tempra 2.0i.e, 4x4
mruk
Příspěvky: 5
Registrován: úte črc 05, 2011 21:31
Bydliště: Brno

Re: Pár problémov s Nivou

Příspěvek od mruk »

Zadrhávání lanka plynu - mne nepomohlo ani promazání (prolití bowdenu olejem), ani rozčilování - pouze výměna lanka i s bowdenem za nové.
wajcak
Příspěvky: 10
Registrován: čtv bře 15, 2012 17:04
Bydliště: Veľké Kapušany
Kontaktovat uživatele:

Pár menších problémov

Příspěvek od wajcak »

Nazdar, čím začať? :D takže potreboval by som poradiť možno pomocť s niekoľkými problémamy čiže po prvé: svieti mi kontrolka CHECK ENGINE chcem sa opýtať čo môže byť pokazené na ktoré časti motora sa zameriať aby som zistil čo autu je alebo ísť rovno na diagnostiku??? :D Po druhé: keď sa pohýnam dosť trasie s autom nevie mi niekto povedať že kvôli čomu? vraj to môžu byť vybyté kardáňové kríže ale bolo mi povedané že ak by boli vybyté tak by sa aj kardaň hýbal že by som ho aj rukou dokázal trochu rozkývať a ja to nedokážem ale možno som len slabý :D a tretia vec ... dosť mi to žerie a aj asi niekde kvapká benzín z pod motora len neviem kde presne vie mi niekto povedať či sa zvykne vyskytovať taká nejaká chyba??? Za pomoc vopred ďakujem....
Tak to vyzerá keď si nivu kúpi laik :-D
PS: je to 1,7 benzín r.v. 2000
Uživatelský avatar
Michael 4x4
Příspěvky: 676
Registrován: pon říj 31, 2005 16:39
Bydliště: Michalovce / Palín
Kontaktovat uživatele:

Re: Pár menších problémov

Příspěvek od Michael 4x4 »

Trasenie môže v nive spôsobovať X vecí, napríklad vyosená prídavná prevodovka....ale môže to mať súvis aj s ChE, rovnako ako vysoká spotreba.. Treba pozrieť odkiaľ benzín tečie, môže byť kaput hadička, rurka, rampa vstrekov, nejaké tesnenie...
LADA NIVA 4X4 /4x2 1.7i LPG od 28.08.2008
--------------------------------------------------------------
Obrázek
Uživatelský avatar
Luděk Ondrůch
Příspěvky: 1502
Registrován: pon srp 01, 2005 12:59
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Pár menších problémov

Příspěvek od Luděk Ondrůch »

Nejdřív si zjisti co za chybu hlásí ř.j. Někde je tu postup jak vyblikat chybové kódy i se seznamem kódů.
VAZ 1117
Uživatelský avatar
ger007
Příspěvky: 4784
Registrován: úte kvě 06, 2008 13:38
Bydliště: NMnV - Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Pár menších problémov

Příspěvek od ger007 »

trasenie pri rozjazde moze byt kriva lamela spojky, krivy pritlacak alebo zotrvacnik, zly silentblok motora alebo preovodvky alebo tiez hardy spojka ulozenie kardana alebo uz zmienovane krieze, taktiez to moze byt elektricka zavada
Be better, not second best
if not better, be different
LADA !

1x2104X 16V, 1x 21044, 2 x 1111, 1xB210, 1xJawa550, 1x Toyota Avensis T25

Obrázek
детские игрушки
Uživatelský avatar
Paťo Zvolen
Příspěvky: 190
Registrován: úte bře 07, 2006 12:48
Bydliště: Zvolen
Kontaktovat uživatele:

Re: Pár menších problémov

Příspěvek od Paťo Zvolen »

Zdravím kolego,

Keďže to trasie pri rozjazde ako tvrdíš, tak ja by som sa zo skúsenosti priklonil k tej hardy spojke. Vysosená prevodovka sa prejaví skôr pri vyšších rýchlostiach a pošahané kardanové kríže tak ako už bolo vyššie spomínané tie sa prejavia už keď stojíš a potočíš kardanmi.
Ešte ma napadlo : 1,7 r.v. 2000 to bude asi SPI - čiže jednobodové vstrekovanie. Kámo boh nás / ťa ochraňuj nech sa ti to nekazí, lebo toto súdruhom zo ZSSR asi veľmi nevyšlo, asi tak isto ako Niva 1,9 TD. A nestraším, len konštatujem.
Lada Niva 1.6 LPG - teraz pevne verím, že sa o ňu vzorne stará už nový majiteľ
Dacia Duster 4x4 vo výhľade
Dusan
Příspěvky: 3878
Registrován: stř čer 02, 2004 17:29
Bydliště: Kosice-okolie

Re: Pár menších problémov

Příspěvek od Dusan »

sudruhovia tam dali spi ala BOSCH nie ?
Kolben
Příspěvky: 136
Registrován: pát říj 14, 2011 12:04
Bydliště: Střední Čechy, okr. Benešov

Re: Pár menších problémov

Příspěvek od Kolben »

Ee, Bosch je 4-bod, 1-bod je GM...
Lada Niva, r.v. 2000, 1.7 SPi, aktuálně v přestavbě
wajcak
Příspěvky: 10
Registrován: čtv bře 15, 2012 17:04
Bydliště: Veľké Kapušany
Kontaktovat uživatele:

Re: Pár menších problémov

Příspěvek od wajcak »

ďakujem veľmi pekne za pomoc ... ale ako vidím fakt to môžu byť rôzne veci ... nejako na to budeme musieť prísť že čo s tým je ... len keby viac času bolo sa tomu poriadne povenovať :-D ale zatiaľ fakt ďakujem
Petik 2121
Příspěvky: 5
Registrován: pon lis 19, 2012 17:52

Re: Pár problémov s Nivou

Příspěvek od Petik 2121 »

Zdravím :D potřeboval bych poradit? Koupil sem ladu nivu 1.6 rv.1986 při rozjezdu se rozklepe a pří vyšších otačkach a vyšší rychlosti to přestane nevíte co by s tím mohlo být dík moc.Y
Uživatelský avatar
martas
Příspěvky: 507
Registrován: stř říj 22, 2008 19:47
Bydliště: Vysočina-Lukavec

Re: Pár problémov s Nivou

Příspěvek od martas »

Trochu to upřesni co všechno se Ti klepe... Ale asi to bude nevystředěná přídavná převodovká. Pohledej je to tu řešený jak na to...
Lada Niva 21217, Lada Niva 2121
Odpovědět

Zpět na „Hnací soustava“