Životní sen

Free pokec (aj keď Ondra 07 by to celé zmazal)

Moderátor: Moderátoři

Uživatelský avatar
mceza
Příspěvky: 2069
Registrován: pon srp 13, 2012 20:41
Bydliště: Mladá Boleslav/Kutná Hora/Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Životní sen

Příspěvek od mceza »

To je to nejlepsi co muzes udelat - jet tam za nekym :) Z celeho sveho cestovani po svete jsem si nejvic uzil to, kdyz jsem byl nekde s mistnimi. Vzdy jsem potkal super lidi, kteri se mohli pretrhnout, aby mi ukazali co nejkrasnejsi z jejich zeme. Stejne tak uz jsem mel moznost to nekterym oplatit u nas :)

No a v mem pripade je v tom casto i spousta alkoholu, coz je problem, ktereho se ty nemusis bat :D
Zahraniční vůz po dědovi ВАЗ-2101 (1981)
Zimní pomsta ВАЗ-2101 (1974) - uz neni muj...
Auto na zimu Бумер E90 (2006) - uz neni muj...

Po BMW dalsi vozidlo z mocnosti Osy: Mazda 3 (2019)
Uživatelský avatar
uha2324
Příspěvky: 1081
Registrován: čtv led 05, 2012 12:41
Bydliště: Uherske Hradiste

Re: Životní sen

Příspěvek od uha2324 »

Presne jak pise mceza :mrgreen:
Jinak ruska balalajka ma stejne noty jako banjo, jen nevim zda ma zdvojene struny na bluegrass :-) takze by jsi mel jet i na sraz do Togliatti!
3xVAZ 2103
s Ladou na vecne casy!
Marek
Příspěvky: 5271
Registrován: úte čer 01, 2004 21:31
Bydliště: Třebíč, CZ

Re: Životní sen

Příspěvek od Marek »

Pozor, pánové..... Ta rodina nemá absolutně ponětí o tom, že mám tenhle plán. To je pouze moje iniciativa. Tudíž rozhodně nepočítám s tím, že bych jako měl jet za nimi. To kdyby udělal každý jejich fanoušek, mají z Bransonu rázem další milionové město. Já pouze chci přijet do Bransonu a pak jim napsat na sociální síť, že jejich fanoušek ze střední Evropy přijel do jejich města na jejich koncert. Určitě nepočítám s tím, že mi padnou kolem krku a budou mít zájem se o mě starat. Takhle svět nefunguje. Nebo jo?

Co se týká banja, existuje celá řada druhů. Čtyřstrunné tenorové má 19 (výjimečně 17) polí hmatníku (kvintové ladění jako viola CGDA), čtyřstrunné plectrum (delší hmatník o pět polí, klasické ladění CGHD, nebo ladění Chicago DGHE), pět strun bluegrassové (pátý kolík na pátém poli, ladění G dur, po americku OPEN G, tedy GDGHD), pět strun folkové (delší hmatník o tři pole, pátý kolík na osmém poli, ladění OPEN D), šest strun (ladění kytara EADGHE), a další.
RENAULT Mégane Grandtour *04/2008 - 1,5dCi 78kW (06/2016-)
RENAULT Scénic *05/2012 - 1,4TCe 96kW (10/2023-)
Uživatelský avatar
Georgius
Příspěvky: 4020
Registrován: čtv kvě 12, 2005 18:01
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Životní sen

Příspěvek od Georgius »

ještě jsi zapomněl na tu dvanáctistrunnou perverznost :-), jinak doma má táta 4, 5 i 6 (t dostal k narozeninám, ale nevyhecoval se k naučení :-(

Jinak k tématu:
- ESTA nezaručuje vstup do země (vízum imho jo), když se na JFK letišti nebudeš někomu líbit, tak tě můžou rovnou poslat domu, podepisuješ že s tím souhlasíš
- jet k někom - nevím, jestli to přežije coronavirus, i tak to bylo dost takové na ústupu, ale než přišlo AirBnb které to trochu vykradlo (mmch, na ubytování u místních a "čuchnutí si" k místní kultuře i to proklínané AirBnb není marné, to jenom v Čechách si z toho lidi udělali reklamu na penziony) - podívej se na https://www.couchsurfing.com/ zkus založit profil a uvidíš. Já už jsem to pár let nevyužil, ale před deseti lety to byla fakt bomba - lidi tě zadarmo ubytují a ukáží ti svět, kulturně se obohatíte ... takže pokud máš dost času a jedeš jako tůrista (to se mně moc nestává, většinou jsem v letu a služebně), tak to může být hodně zajímavé
VAZ nemá kaz (2107 1990-2005, 21113 (2005-2017, 2019 RIP),GFL (Červená Vesta Lux) r. 2017 na prodej někdy kolem roku 2030, Tátova Priora r.v. 2009 od 2021)
:wave: YOUTUBE kanál #ladavestacz - dejte odběr :love10:
Vokativ (5.pad, oslovujeme volame) je Georgie (2. deklinace, vzor populus, ze :) )
Uživatelský avatar
zelvotron
Příspěvky: 6276
Registrován: čtv lis 23, 2006 10:32
Bydliště: Praha

Re: Životní sen

Příspěvek od zelvotron »

Zajímalo by mě jestli to tam fakt vypadá jak v Simpsonových :D
https://www.youtube.com/watch?v=-Bt4Ly9_9Qg
21113 >>> 21113 >>> 21113

Komu není rady, tomu není pomoci.
Marek
Příspěvky: 5271
Registrován: úte čer 01, 2004 21:31
Bydliště: Třebíč, CZ

Re: Životní sen

Příspěvek od Marek »

Údajně prý dva díly téhle žluté pohromy byly směřované do Bransonu.
RENAULT Mégane Grandtour *04/2008 - 1,5dCi 78kW (06/2016-)
RENAULT Scénic *05/2012 - 1,4TCe 96kW (10/2023-)
Uživatelský avatar
JmJ
Příspěvky: 6510
Registrován: úte čer 01, 2004 11:30
Bydliště: Kromeriz

Re: Životní sen

Příspěvek od JmJ »

Kfc - nejim to temer ani v cr, vzdy je hrozne citit olej, ale to co bylo v usa bylo teda dilo. Smazene cokoliv se smazenym cimkoliv na smazenem necem. Mozna uz sem mel jen dost fastfoodu, ale za me horsi nez v evrope a nejhorsi fastfood v usa :-/
MFP
wergl I - 2104 - melt down
wergl II - 2104 - rebuild succeded
wergl III - 21113 - sold (Chester's new)
wergl IV - i30 - tout est bleu
Marek
Příspěvky: 5271
Registrován: úte čer 01, 2004 21:31
Bydliště: Třebíč, CZ

Re: Životní sen

Příspěvek od Marek »

Já ten fastfood tak nějak celkově moc nemusím. Ale u nás tedy radši KFC než Donalda, když už to teda musí bejt.
RENAULT Mégane Grandtour *04/2008 - 1,5dCi 78kW (06/2016-)
RENAULT Scénic *05/2012 - 1,4TCe 96kW (10/2023-)
Uživatelský avatar
JmJ
Příspěvky: 6510
Registrován: úte čer 01, 2004 11:30
Bydliště: Kromeriz

Re: Životní sen

Příspěvek od JmJ »

Inac jak si psal, ze velkym mestum se chces vyhnout - ta velka mesta to je proste USA :-). A byt to zni hrozne masnacky "proste v LA musis byt", tak ono to proste ma neco do sebe jako zazitek. Od dopravni zacpy, pres jizdu po mullholand drive, nocni hollywood bulevard ci plaze v Santa Monice. A priroda a silnicni stavby cestou do mesta jsou take zajimave. Pripadne treba san francisco a jeho opravdu prikre ulice, kdy otevres dvere a vypadnes z auta, to ma take sve kouzlo. Nerikam, travit tam 5 dni, ale na chvilu proc ne.
MFP
wergl I - 2104 - melt down
wergl II - 2104 - rebuild succeded
wergl III - 21113 - sold (Chester's new)
wergl IV - i30 - tout est bleu
Marek
Příspěvky: 5271
Registrován: úte čer 01, 2004 21:31
Bydliště: Třebíč, CZ

Re: Životní sen

Příspěvek od Marek »

Tak to vypadá, že se mi povedlo ukecat kamaráda, že pojede se mnou. Ačkoli mi to moc práce nedalo, dokonce bych řekl, že to bylo až podezřele snadné. Napsal jsem mu svůj plán a na konec dopsal, že on je jediný, který může jet se mnou. A když je někdo jediný, kdo to může udělat, tak musí. Odpověděl mi nato TAK JO, TO BY ŠLO.

Taky o tom moc neví, je na tom asi jako já, ale má pár přátel, co tam byli, tak se taky hodně poptá. A to by bylo, aby to nebylo! On na tom totiž byl podobné jako já. Měl nápad, ale sám by tam nikdy nejel.

Je to taky muzikant, kdysi dávno se mnou hrával v kapele, je o malý chlup mladší než já, čili i věkem jsme si blízko, a hlavně má na celou tu akci stejný pohled. Žádné hogofogo, ale tramp do USA. Čili přesně to, co chci já.

A navíc je to fanoušek bluegrassu, zejména již mnou zmíněné rodinky z Bransonu. Takže myslím, že by to mohlo klapnout.

Je zvláštní, že o tom mluvím, jako kdybychom tam měli jet za měsíc. Nene, nějaké tři roky minimálně to bude trvat, teď to zaprvé nejde (a kdovíjak dlouho to ještě nepůjde) a taky nejsou (a ještě nějakou dobu nebudou) peníze.

Nicméně sen se stává čím dál reálnějším.
RENAULT Mégane Grandtour *04/2008 - 1,5dCi 78kW (06/2016-)
RENAULT Scénic *05/2012 - 1,4TCe 96kW (10/2023-)
Uživatelský avatar
valda1971
Příspěvky: 7219
Registrován: úte pro 06, 2011 16:45
Bydliště: Bílina

Re: Životní sen

Příspěvek od valda1971 »

Jak to Marku popisuješ s tím kamarádem, tak myslím, že jsi našel ideálního parťáka :wink: A ve dvou se to lépe táhne, zvlášť na této plánované cestě :wink:
Žigulíci: VAZ 2101 r.1971, VAZ 2103 r.1974, VAZ 2170 r.2012
Marek
Příspěvky: 5271
Registrován: úte čer 01, 2004 21:31
Bydliště: Třebíč, CZ

Re: Životní sen

Příspěvek od Marek »

Já jsem nad tím totiž dost dlouho přemýšlel. A došlo mi, že sám bych takovou cestu uskutečnit nedokázal. Prostě na to nemám koule. Nejsem takový dohrodruh, abych se nechal vystřelit na druhou stranu zeměplochy do naprosto neznámých míst, kde vůbec nikoho a nic neznám, úplně sám. Takže jsem vzpomínal a probíral současné, ale hlavně staré kamarády, kteří by potenciálně mohli být vhodnými adepty. No a vypadl mi jediný. Zato však nejvhodnější.

Pravda je, že v posledních 15 letech se vídáme velmi sporadicky, za tu dobu jsme se viděli asi čtyřikrát. Ale to vůbec nemusí vadit, možná spíš naopak.

Takže myslím, že tohle je vyřešené. Teď ještě posunout kalendář tak o tři, čtyři roky dopředu a můžeme jet.
RENAULT Mégane Grandtour *04/2008 - 1,5dCi 78kW (06/2016-)
RENAULT Scénic *05/2012 - 1,4TCe 96kW (10/2023-)
Marek
Příspěvky: 5271
Registrován: úte čer 01, 2004 21:31
Bydliště: Třebíč, CZ

Re: Životní sen

Příspěvek od Marek »

Ještě by mě zajímalo něco ohledně toho půjčení auta. Nikdy jsem si auto nepůjčoval, tím méně v Americe. Čili zeptám se jako blbec. Platí se jen za půjčení (a je jedno, kolik mil ujedu), anebo se platí za půjčení s tím, že podle ujetých mil při vrácení platím ještě jednou?
RENAULT Mégane Grandtour *04/2008 - 1,5dCi 78kW (06/2016-)
RENAULT Scénic *05/2012 - 1,4TCe 96kW (10/2023-)
Uživatelský avatar
Hurikán
Příspěvky: 5802
Registrován: čtv úno 17, 2005 11:07
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Životní sen

Příspěvek od Hurikán »

Jak kde a jak u které půjčovny.

Obecně platíš za dobu půjčení, tzn. za počet hodin, resp. dnů. Většina půjčoven to má nastaveno tak, že v rámci sazby za den máš i určitý počet km v ceně (např. 200). Kilometry, které najezdíš nad denní limit, potom doplácíš podle sazby. Když máš auto půjčené více dnů, tak se potom celkový počet ujetých km dělí počtem dnů. Není to tedy tak, že když jeden den najedeš 300 km a druhý den nic, že za těch 100 km navíc platíš. Ne, rozpočítává se to průměrem.

V každém případě to chce v půjčovně zjistit detaily. Každá to má trošku jinak. Další věc je pojištění. To je velmi důležité! Někde se udává cena za den bez pojištění, jinde zase vč. pojištění. Pojistky a zejména jejich rozsah je nutné porovnat. Každá firma to má opět jinak.

Větší firmy se sítí poboček potom mají možnost vrátit auto v jiné pobočce, než jsi jej vyzvednul. To je výhodou při cestování, kdy se nemusíš vracet do výchozího bodu (města), ale můžeš auto vrátit i ve zcela jiném městě. :idea:
Моя фотогалерея здесь.

Я слежу за тобой. Всегда!
Obrázek
Uživatelský avatar
tajga
Příspěvky: 640
Registrován: ned srp 19, 2018 16:47

Re: Životní sen

Příspěvek od tajga »

Kazdy stat inak, kazda firma inak, musis mat viac ako 25 rokov, kreditku na svoje meno s zostatkom kvoli poisteniu, medzinarodny vodicak, ked objednavas dlhsie dopredu dostanes vacsiu zlavu, cela amerika je pravnicka motanica potrebujes skills aby si prekonal diery v systeme a preto sa dari spekulantom a vychcalkom ktori vedia vykombinovat z ponuk najlepsiu a este mala rada pokial ti nevadi manual skus najst v ponuk za tu istu cenu byva vyssia trieda za cenu maleho auta. lepsie je byt pripraveny na vsetko a potom sa niekedy stane ze ani nekontroluju kopu veci a o to lahsie to prebehne.
Odpovědět

Zpět na „Poklábosme“