Modelářství

Free pokec (aj keď Ondra 07 by to celé zmazal)

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Uživatelský avatar
radek mb
Příspěvky: 5187
Registrován: sob zář 18, 2004 01:38
Bydliště: okr.MB
Kontaktovat uživatele:

Re: Modelářství

Příspěvek od radek mb »

mceza píše:Copak to jo, sám modelařím, ale model a ženská je úplně jiná liga.
Budu li parafrázovat hlášku z kultovního filmu Pulp Fiction, tak to není jiná liga, ale úplně jiné hřiště. :D
EAST RUNNER БРИГАДА.
ŠKODA Octavia II 1,9 TDi
Bratrstvo Vana Tallinn
/ KAWASAKI KLE 500 ČZ 175/477 ČZ 250/485 ČZ 175/487
Uživatelský avatar
Marťas
Příspěvky: 3466
Registrován: ned čer 21, 2009 22:56
Bydliště: Praha 10

Re: Modelářství

Příspěvek od Marťas »

mceza píše:No nevím nevím, dost velký skok - z modelů na ženskou :D
Třeba tím myslel, že je plastický chirurg :mrgreen:
2101, r.v.1977, 1700k - Vladimir / 2106, r.v.1978 - Nikolaj / 21061, r.v.1986 - Sergej / 21044, r.v. 1999 :hrob: / 21044, r.v. 1997 Ivan / 1119, r.v. 2009 Kalina / Jawa 20, rv. 1969 / Š1203 rv. 1975 - Blaženka / Jawa 250/353 rv. 1957 / Avia A21 Furgon / Zetor 25A
Obrázek
Жигули навсегда!
Uživatelský avatar
Teepee
Příspěvky: 4266
Registrován: čtv bře 10, 2005 13:20
Bydliště: Praha západ
Kontaktovat uživatele:

Re: Modelářství

Příspěvek od Teepee »

Nebo se specializuje na Modelky.
Bílý LADA a okřídlená spol.
Uživatelský avatar
ra100
Příspěvky: 141
Registrován: ned zář 21, 2008 11:05
Bydliště: Levoča

Re: Modelářství

Příspěvek od ra100 »

Treba mať s nimi veľa trpezlivosti a všetko je to časovo a finančne náročné. :-(
http://www.youtube.com/watch?v=xnCWOK8OMRE
:twisted:
Uživatelský avatar
Laďuša
Příspěvky: 12118
Registrován: stř lis 09, 2005 22:06
Bydliště: Klatovy / Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Re: Modelářství

Příspěvek od Laďuša »

Tak jsem po mnoha letech oprášil zase plastikový modelářství. Ježíšek mi přines stavebnici dvou Ragulinů. Ze starých zásob jsem vyštrachal stavebnici letadýlka, která ležela neslepená možná 10 let, né-li dýl, tak jsem se do ní pustil, abych si obnovil a osvěžil muj modelářskej um. Ten sice neni na výši, vedle třeba Radkových modelů bych svuj nemoh postavit, ale zjistil jsem, že jsem to asi nezapomněl a troufam si říct, že lepší letadlo jsem eště nepostavil, páč většinou jsem to ani nenatřel :lol: Škoda jenom, že po začátku stavby jsem zjistil, že ve stavebnici chybí kryt kokpitu a obtisky. Takže je bez krytu a použil jsem aspoň vlaječky z jinýho modelu.

Avia CS-92
Obrázek

A jako motivaci pro Jardu přikládam eště fotku trolejbusu 15TrM z papíru. Dá se krásně ohejbat :)
Obrázek

No a teď už se vrhnu na ty Raguliny.
Člen LKCS; Honorowy klubowicz LKP [ELITE 5000]

Chatka 12 forever :toothy10: ►Stodolní II◄ :) Estonian-czech crazy night :partyman: Uctívač Vana Tallinnu. Propāns-butāns!
Osa Klatovy-Plzeň-Brno ;) Tři sestry <|||> Ladagang 8) °Expedice Eesti 2010°
Dva PoJeBy ze Skašova

Haben Sie Bratwurst?

:!: keréklampás :!:
Uživatelský avatar
radek mb
Příspěvky: 5187
Registrován: sob zář 18, 2004 01:38
Bydliště: okr.MB
Kontaktovat uživatele:

Re: Modelářství

Příspěvek od radek mb »

Ten model letadla vypadá jako Messerschmitt 262 Schwalbe, neníliž pravda? Jakými barvami si to natíral?
Jinak trolebuzoun dobrej!
Já sem hodím něco na ukázku, pro ty, co nemají ksichtoknihu.
Přílohy
PB300006.JPG
PB300010.JPG
PB300001.JPG
EAST RUNNER БРИГАДА.
ŠKODA Octavia II 1,9 TDi
Bratrstvo Vana Tallinn
/ KAWASAKI KLE 500 ČZ 175/477 ČZ 250/485 ČZ 175/487
Uživatelský avatar
radek mb
Příspěvky: 5187
Registrován: sob zář 18, 2004 01:38
Bydliště: okr.MB
Kontaktovat uživatele:

Re: Modelářství

Příspěvek od radek mb »

A zde něco z letadel...holt mám rozděláno vždycky více modelů. Nejhorší je nedostatek času a prostory. Z pouhého štětečkování jsem přešel a stupínek výše a modely už střkám takovou jednoduchou stříkací pistolkou. Bohužel to nese s sebou tu nevýhodu, že to mohu provozovat pouze v obýváku a za chvíli to tam smrdí jak v lakovně, neboť barvy Humbroll, které používám, ředím klasickým ředidlem S 6006.
A také je potřeba chuť, nezřídka se mi stává, že týden v kuse modelařím a pak práce půl roku stojí.
Přílohy
Nashorn : bílá zimní kamufláž, která se bude ještě stírat,aby bylo znatelné opoptřebení východní fronty. Stavba? Rozestavěno cca rok, asi 14 hodin čistého času.
Nashorn : bílá zimní kamufláž, která se bude ještě stírat,aby bylo znatelné opoptřebení východní fronty. Stavba? Rozestavěno cca rok, asi 14 hodin čistého času.
Jak 7A : po nástřiku kamufláže. Poprvé jsem dělal pistlí dvoubarevnou vrchní kamufláž a není to nijak tragické. Zatím nelakováno, stavba zhruba po 10 hodinách čistého času.
Jak 7A : po nástřiku kamufláže. Poprvé jsem dělal pistlí dvoubarevnou vrchní kamufláž a není to nijak tragické. Zatím nelakováno, stavba zhruba po 10 hodinách čistého času.
MiG 3 : rozestavěný rok a půl, ke zdárnému konci chybí opravdu málo
MiG 3 : rozestavěný rok a půl, ke zdárnému konci chybí opravdu málo
EAST RUNNER БРИГАДА.
ŠKODA Octavia II 1,9 TDi
Bratrstvo Vana Tallinn
/ KAWASAKI KLE 500 ČZ 175/477 ČZ 250/485 ČZ 175/487
Uživatelský avatar
Laďuša
Příspěvky: 12118
Registrován: stř lis 09, 2005 22:06
Bydliště: Klatovy / Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Re: Modelářství

Příspěvek od Laďuša »

radek mb píše:Ten model letadla vypadá jako Messerschmitt 262 Schwalbe, neníliž pravda? Jakými barvami si to natíral?
Jinak trolebuzoun dobrej!
Já sem hodím něco na ukázku, pro ty, co nemají ksichtoknihu.
Jojo, vpodstatě to je dvoumístnej Me-262B, ovšem vyráběj po válce v Avii jako CS-92. Moje oblíbený barvičky jsou Agamy, páč je nemusim ředit a rovnou se s něma dá natírat a to i po letech. Ale zjišťuju, že se dají sehnat ňák hůř než dřív, takže teď jsem pořídil cosi od Revellu a Humbrolu, ale k tomu budu muset koupit evidentně ředidlo. Tim jsem zatim natřel jenom ty červený rotory motoru na testování, no ale stejně jsem asi netrefil odstín, tak tu možná v dohlednej době asi ani nepoužíju.
Člen LKCS; Honorowy klubowicz LKP [ELITE 5000]

Chatka 12 forever :toothy10: ►Stodolní II◄ :) Estonian-czech crazy night :partyman: Uctívač Vana Tallinnu. Propāns-butāns!
Osa Klatovy-Plzeň-Brno ;) Tři sestry <|||> Ladagang 8) °Expedice Eesti 2010°
Dva PoJeBy ze Skašova

Haben Sie Bratwurst?

:!: keréklampás :!:
Uživatelský avatar
zelvotron
Příspěvky: 6276
Registrován: čtv lis 23, 2006 10:32
Bydliště: Praha

Re: Modelářství

Příspěvek od zelvotron »

Laďuša píše: A jako motivaci pro Jardu přikládam eště fotku trolejbusu 15TrM z papíru. Dá se krásně ohejbat :)
Obrázek

No a teď už se vrhnu na ty Raguliny.
Tak na ten se chystám teď o víkendu, akorát v pardubický verzi, už ho mám nastříhanej, ale doufám, že tu bočnici nebudu mít tak zprohýbanou jak ty :P :rolleyes:

Dostal sem to někde na veletrhu, společně s brněnskýma Tr 21 a 25, ty už mám hotový (u tý 25 se mi bočnice taky prohla :oops: :-( )
21113 >>> 21113 >>> 21113

Komu není rady, tomu není pomoci.
Uživatelský avatar
Křečík Barbuška
Příspěvky: 11032
Registrován: ned srp 29, 2004 09:01
Bydliště: Brno

Re: Modelářství

Příspěvek od Křečík Barbuška »

Laďuša píše: Moje oblíbený barvičky jsou Agamy, páč je nemusim ředit a rovnou se ...
Na chvilku jsem se lekl, že text bude dále pokračovat slůvky "pít neb jsou lihové" :mrgreen: .


Jinak Agamy se sehnat dají http://www.agama.cz/ . Mají fajn výběr, ceny se mi též zdají příjemné a poštovné nízké.
Lada Granta Liftback 1,6 16V - skoro normální auto
Lada Kalina 1117 1,6 8V - neopodstatněné a nenaplněné naděje
ex VAZ 2105, VAZ 2104, VAZ 2107
Uživatelský avatar
radek mb
Příspěvky: 5187
Registrován: sob zář 18, 2004 01:38
Bydliště: okr.MB
Kontaktovat uživatele:

Re: Modelářství

Příspěvek od radek mb »

Jde o to, čemu se hodlá dotyčný student věnovati, jakému okruhu modelů. Zda moderna či druhá světová, letadla nebo technika, měřítko atd. Já stavím mišmaš a pak neustále dokupuji další a další odstíny barev. Ačkoliv já používám Humbroll, jedna plechovčička stojí 39 korun a docela vydží, zvlášť, když už patlám štětcem jen drobnosti a velké plochy stříkám zředěné 1 díl barvy na 2 díly ředidla.
EAST RUNNER БРИГАДА.
ŠKODA Octavia II 1,9 TDi
Bratrstvo Vana Tallinn
/ KAWASAKI KLE 500 ČZ 175/477 ČZ 250/485 ČZ 175/487
Uživatelský avatar
Jelen
Příspěvky: 6713
Registrován: stř kvě 17, 2006 13:33
Bydliště: Střední Čechy

Re: Modelářství

Příspěvek od Jelen »

Taky musim nakoupit barvičky, popřípadě musím sehnat někde nějakou stříkací pistolku a malej kompresor, mám tu asi 5 modelů, co čekaj na slepení. Zlatým hřebem pro mě bude B-14 1:48. Tu si nechám na konec.
Uživatelský avatar
zelvotron
Příspěvky: 6276
Registrován: čtv lis 23, 2006 10:32
Bydliště: Praha

Re: Modelářství

Příspěvek od zelvotron »

Laďuša píše:Tak jsem po mnoha letech oprášil zase plastikový modelářství. Ježíšek mi přines stavebnici dvou Ragulinů. Ze starých zásob jsem vyštrachal stavebnici letadýlka, která ležela neslepená možná 10 let, né-li dýl, tak jsem se do ní pustil, abych si obnovil a osvěžil muj modelářskej um. Ten sice neni na výši, vedle třeba Radkových modelů bych svuj nemoh postavit, ale zjistil jsem, že jsem to asi nezapomněl a troufam si říct, že lepší letadlo jsem eště nepostavil, páč většinou jsem to ani nenatřel :lol: Škoda jenom, že po začátku stavby jsem zjistil, že ve stavebnici chybí kryt kokpitu a obtisky. Takže je bez krytu a použil jsem aspoň vlaječky z jinýho modelu.

Avia CS-92
Obrázek

A jako motivaci pro Jardu přikládam eště fotku trolejbusu 15TrM z papíru. Dá se krásně ohejbat :)
Obrázek

No a teď už se vrhnu na ty Raguliny.
Tak moje flotila, nekvalitní fotka je naštěstí milosrdná :)
Přílohy
trolejbusy z papíru
trolejbusy z papíru
21113 >>> 21113 >>> 21113

Komu není rady, tomu není pomoci.
Uživatelský avatar
Hurikán
Příspěvky: 5802
Registrován: čtv úno 17, 2005 11:07
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Modelářství

Příspěvek od Hurikán »

Mno pěkné.

A teď jen takový dotázek, kdo z vás mi tohle vyfouknul: http://aukro.cz/il-14-i2985657107.html :?: :twisted:





:lol: :mrgreen:
Моя фотогалерея здесь.

Я слежу за тобой. Всегда!
Obrázek
Uživatelský avatar
Kopr
Příspěvky: 2953
Registrován: úte bře 28, 2006 21:16
Bydliště: Družec,Frýdek-Místek

Re: Modelářství

Příspěvek od Kopr »

:mrgreen:
TŘI SESTRY <III> LADA GANG
LADA 21061 (1.7-5q od Kinga) -1986
MERCEDES BENZ W124 220E -1993
SIMSON S51 -1990
FORD GRANADA ESTATE 2.0 4V-1984

http://fotoalba.cz/Kopr21061
http://kopr21061.rajce.idnes.cz/
LED ZEPPELIN
Odpovědět

Zpět na „Poklábosme“