Jak spravne zastavit?

Free pokec (aj keď Ondra 07 by to celé zmazal)

Moderátor: Moderátoři

Uživatelský avatar
Křečík Barbuška
Příspěvky: 11032
Registrován: ned srp 29, 2004 09:01
Bydliště: Brno

Re: Jak spravne zastavit?

Příspěvek od Křečík Barbuška »

dvk píše:Pokud mi policajt ukáže, že mám jet na červenou - pojedu na červenou, ale budu se dívat kolem jestli něco nejede. Pokud mi ukáže, že mám zastavit někde u silnice, zastavím, ale pokud budu vidět že je to nebezpečné místo, zastavím tam kde se mi to bude zdát OK. Nenechám se někde sejmout jen kvůli nějakému blbcovi a tomu, že je to psané ve vyhlášce 8) Klidně uznám, že jsem nerespektoval jeho pokyn a bude li chtít dát pokutu, zaplatím pokutu. Furt lepší než být někde ve škarpě na dva kusy.
Tak nějak to vidím i já, pokud se to orgánovi líbit nebude tak si může klidně skákat dva metry vysoko.
Lada Granta Liftback 1,6 16V - skoro normální auto
Lada Kalina 1117 1,6 8V - neopodstatněné a nenaplněné naděje
ex VAZ 2105, VAZ 2104, VAZ 2107
Uživatelský avatar
Acibuk
Příspěvky: 1006
Registrován: ned lis 06, 2005 22:01
Bydliště: u maminky

Re: Jak spravne zastavit?

Příspěvek od Acibuk »

Já jim jednou ujel, protože blikání dálkovýma světlama v neoznačené fábii je nic a nějakaký mávání rukou z okna ve tmě, to by si mohl blikat každej.

Jednou mě zastavili a pak mi tvrdili, že mě nezastavili (doslova mi začal vysvětlovat, jak přesně vypadá pokyn k zastavení), ale že když už tam teda stojím, že z toho bude silniční kontrola.
zde
Kua vsecko hraje pro ty podnikatelse zazobane prasata ....

Tak a už zbývá jen ten Jelen a můžeme vytáhnout oponu.
Dostal ste Bludišťáka!
Klikněte zde pro zobrazení.
Dusan
Příspěvky: 3881
Registrován: stř čer 02, 2004 17:29
Bydliště: Kosice-okolie

Re: Jak spravne zastavit?

Příspěvek od Dusan »

Ale zaujimalo by ma kde mate zastavit, zapnu majacik stopku aj poblikaju, ste v lavom pruhu v meste, chvilku trva kym sa dostanente do praveho, a potom co v plnej premavke zastavit v pravom pruhu tak som to ešte potiahol az po zastavku autobusu uz som ich nechcel tahat dalej, ale blokovat zastavku no. Sice nepovedali nič ale nejaky 500m od priestupku sme presli :D
Uživatelský avatar
Míra151
Příspěvky: 928
Registrován: pát črc 22, 2005 13:41
Bydliště: Skoro JEDOVNICE

Re: Jak spravne zastavit?

Příspěvek od Míra151 »

přidám něco podobného ze silnice v Jedovnicích kterejma jsem dnes projížděl
Příslušníci MP stojí 30m před značkou konec obce směr na Křtiny a měřej padesátku (to je hnus)
Na začátku obce maj novou značku kterou jsem nenašel ani ve vyhlášce tak nevim jestli ji mám brát vážně, REFLEXNÍ ZELENEJ PODKLAD A NÁPIS JEDOVNICE
Aby toho nebylo málo tak z jednoduché křižovatky velké a přehledné udělali kruháč http://www.jedovnice.cz/stranky/aktuali ... ie=ostatni
Obrázek
Obrázek
Uživatelský avatar
utia
Příspěvky: 405
Registrován: úte pro 13, 2005 14:57
Bydliště: Praha

Re: Jak spravne zastavit?

Příspěvek od utia »

V Česku jsou nová, speciálně označená parkovací místa pro ženy
http://www.novinky.cz/zena/285563-v-ces ... -zeny.html

To mysli vazne? A kdyz tam zastavi chlap, tak co? Podle me nemaji oporu v zakone o pozemnich komunikacich (na rozdil stani pro invalidy)... :shock: :roll:
Dva dny nato seděl Pú na své větvi,
pohupoval nohama sem a tam,
vedle něj, stály čtyři hrníčky medu...
Uživatelský avatar
Teepee
Příspěvky: 4266
Registrován: čtv bře 10, 2005 13:20
Bydliště: Praha západ
Kontaktovat uživatele:

Re: Jak spravne zastavit?

Příspěvek od Teepee »

utia píše:To mysli vazne? A kdyz tam zastavi chlap, tak co? Podle me nemaji oporu v zakone o pozemnich komunikacich (na rozdil stani pro invalidy)... :shock: :roll:
Když tam zastavíš, tak jsi Bezohledný Mamlas, v článku je to vysvětleno:
Podstatou existence těchto parkovacích míst je bezpečnost - snížení rizika násilného přepadení. Místa jsou totiž blíže vchodu do objektů a je na ně lépe vidět. Tím se pro ženy zmenšuje bezpečnostní riziko.
Samozřejmě to není právně vymahatelné, jde jen o morální normu.

Na druhou stranu, nějak mi nejde do hlavy, že by u mekáče byly temné kouty, které jsou potmě jediné volné a že by se tam našel takový exot, který tam zkusí na nějakou vystartovat. Asi si konfliktní situaci dovedu lépe představit v nějakém velkém krytém parkovišti, někde v rohu, kam nikdo nevidí. Ale tak obecně tam baba nemá jezdit.
Bílý LADA a okřídlená spol.
Uživatelský avatar
mceza
Příspěvky: 2069
Registrován: pon srp 13, 2012 20:41
Bydliště: Mladá Boleslav/Kutná Hora/Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Jak spravne zastavit?

Příspěvek od mceza »

Podstatou existence těchto parkovacích míst je bezpečnost - snížení rizika násilného přepadení. Místa jsou totiž blíže vchodu do objektů a je na ně lépe vidět. Tím se pro ženy zmenšuje bezpečnostní riziko.

Tak s tímto nesouhlasím. Pokud jsou ženy natolik rovné mužům, že musí EU zákony vynucovat jejich umístění ve firmách, tak jsou natolik rovné, aby parkovaly kdekoli, kde chtějí - tj. kdekoli, kde mohou a kde je místo.

Já být naopak násilník, tak čekám utěchto míst, protože vím, že mi tam nejspíš zaparkuje nějaká křehká ženuška, která se bojí přepadení.
Zahraniční vůz po dědovi ВАЗ-2101 (1981)
Zimní pomsta ВАЗ-2101 (1974) - uz neni muj...
Auto na zimu Бумер E90 (2006) - uz neni muj...

Po BMW dalsi vozidlo z mocnosti Osy: Mazda 3 (2019)
Uživatelský avatar
Teepee
Příspěvky: 4266
Registrován: čtv bře 10, 2005 13:20
Bydliště: Praha západ
Kontaktovat uživatele:

Re: Jak spravne zastavit?

Příspěvek od Teepee »

No už to, že to ty zákony musí vynucovat o mnohém svědčí.
Bílý LADA a okřídlená spol.
Uživatelský avatar
Laďuša
Příspěvky: 12118
Registrován: stř lis 09, 2005 22:06
Bydliště: Klatovy / Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Re: Jak spravne zastavit?

Příspěvek od Laďuša »

Doufam, že to je jediná výstřednost a nerozšíří se to. Nesouhlasim.
Člen LKCS; Honorowy klubowicz LKP [ELITE 5000]

Chatka 12 forever :toothy10: ►Stodolní II◄ :) Estonian-czech crazy night :partyman: Uctívač Vana Tallinnu. Propāns-butāns!
Osa Klatovy-Plzeň-Brno ;) Tři sestry <|||> Ladagang 8) °Expedice Eesti 2010°
Dva PoJeBy ze Skašova

Haben Sie Bratwurst?

:!: keréklampás :!:
Uživatelský avatar
Marťas
Příspěvky: 3466
Registrován: ned čer 21, 2009 22:56
Bydliště: Praha 10

Re: Jak spravne zastavit?

Příspěvek od Marťas »

A nakonec já, Laďuša a spol, budeme moct parkovat jen v nejvzdálenějším koutě parkoviště, na tzv "místě pro výrostky".
Místa dle nařízení budou muset být min. 500 metrů od vchodu a cesta k obchodu, nebo zpět bude muset obsahovat alespoň 12%ní stoupání.
Ospravedlní se to tím, že máme mladý nohy a lautr hovno na práci. :evil:
2101, r.v.1977, 1700k - Vladimir / 2106, r.v.1978 - Nikolaj / 21061, r.v.1986 - Sergej / 21044, r.v. 1999 :hrob: / 21044, r.v. 1997 Ivan / 1119, r.v. 2009 Kalina / Jawa 20, rv. 1969 / Š1203 rv. 1975 - Blaženka / Jawa 250/353 rv. 1957 / Avia A21 Furgon / Zetor 25A
Obrázek
Жигули навсегда!
Uživatelský avatar
Laďuša
Příspěvky: 12118
Registrován: stř lis 09, 2005 22:06
Bydliště: Klatovy / Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Re: Jak spravne zastavit?

Příspěvek od Laďuša »

Takže to bude vypadat třeba takhle?
Obrázek
Člen LKCS; Honorowy klubowicz LKP [ELITE 5000]

Chatka 12 forever :toothy10: ►Stodolní II◄ :) Estonian-czech crazy night :partyman: Uctívač Vana Tallinnu. Propāns-butāns!
Osa Klatovy-Plzeň-Brno ;) Tři sestry <|||> Ladagang 8) °Expedice Eesti 2010°
Dva PoJeBy ze Skašova

Haben Sie Bratwurst?

:!: keréklampás :!:
Uživatelský avatar
radek mb
Příspěvky: 5187
Registrován: sob zář 18, 2004 01:38
Bydliště: okr.MB
Kontaktovat uživatele:

Re: Jak spravne zastavit?

Příspěvek od radek mb »

Teepee píše:No už to, že to ty zákony musí vynucovat o mnohém svědčí.
No, oni jsou zákony a "zákony". Jedna z prvních věcí, které jsme se v Právu učili je, že právo je minimum morálky. Čili lidé by se měli dodržovat práva a aby byli morálně na výši, tak snad i něco navíc. Ale tohle (stání pro ženy) se už netýká práva ani morálky, to je prostě zhovadilost a byrokracie, která je sem importována po velkých dávkách z Bruselu, další měrou se na ní podílí i naši fundovaní zákonodárci.
Marťas píše:A nakonec já, Laďuša a spol, budeme moct parkovat jen v nejvzdálenějším koutě parkoviště, na tzv "místě pro výrostky".
Místa dle nařízení budou muset být min. 500 metrů od vchodu a cesta k obchodu, nebo zpět bude muset obsahovat alespoň 12%ní stoupání.
Ospravedlní se to tím, že máme mladý nohy a lautr hovno na práci. :evil:
Marťas to sice napsal s velkou dávkou ironie, ale nemá on v podstatě pravdu?
EAST RUNNER БРИГАДА.
ŠKODA Octavia II 1,9 TDi
Bratrstvo Vana Tallinn
/ KAWASAKI KLE 500 ČZ 175/477 ČZ 250/485 ČZ 175/487
Uživatelský avatar
mceza
Příspěvky: 2069
Registrován: pon srp 13, 2012 20:41
Bydliště: Mladá Boleslav/Kutná Hora/Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Jak spravne zastavit?

Příspěvek od mceza »

Tady se ukazuje to, jak stát reguluje něco, co by se regulovat nemělo, ale věci, které jsou zásadní a mělo by se na ně dohlížet dál fungují bez dohledu a jasných pravidel...

Za chvíli udělají studii, že nejčatější oběťmi přepadení jsou blondýnky, se specifickými mírami v autě střední velikosti a udělají místa jen pro ně...
Zahraniční vůz po dědovi ВАЗ-2101 (1981)
Zimní pomsta ВАЗ-2101 (1974) - uz neni muj...
Auto na zimu Бумер E90 (2006) - uz neni muj...

Po BMW dalsi vozidlo z mocnosti Osy: Mazda 3 (2019)
Odpovědět

Zpět na „Poklábosme“