Můj nový přírustek.

Volné rozjímaní na téma "proč jsem si raději nekoupil Ladu" a podobná zpovědní témata.

Moderátor: Moderátoři

Wolf
Příspěvky: 1246
Registrován: úte čer 01, 2004 11:14
Bydliště: Kraj Lučanů
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Wolf »

MacGyver píše:Máme v rodině Punto z 95 páté dveře začínají kolem zámku pěkně rezatět ...
Tohle je naštěstí o deset let mladší. Když jsem to kupoval to mělo najeto 37tis. km a tak doufám, že to nějaký pátek vydrží. Jinak první dojmy, když jsem s tím naběhal prvních tísíc kilometrů. Byl jsem s tím ve značkovém servisu, kde mi to prohlédly s tím, že vše odpovídá stáří a najetým kilometrům, trochu si musím zvykat, že při ustálené jízdě není slyšet má oblíbená hudba (zvuk motoru), ten je slyšet jen při akceleraci, a dále také na drobné vymoženosti poslední doby, z nichž nejhorší je akustické varování nezapnutého pásu, když kousek přejízdím a myslím, že není nutné se poutat. Je to trochu gumovější než Barča, ale do zatáček to i tak fantasticky sedí. Co mne trochu trápí, že pomalu končí gumy, asi ještě původní Pirelky a tak přemýšlím, na co to přezout, jestli nemám dát zase původní ...
Uživatelský avatar
Kewint
Příspěvky: 1683
Registrován: stř kvě 02, 2007 13:05
Bydliště: Česká Třebová
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Kewint »

MacGyver, to nemáš pozink to punto?
Lada 2105-rv.1984,1.3-v GO
Lada 2107,LPG,1,7i,5kvalt
Škoda Forman-1993
Člen LKCS
MÍSTO PORSCHE JEZDÍM LADOU , OBČAS V LÉTĚ SVEZU MLADOU !!
Wolf
Příspěvky: 1246
Registrován: úte čer 01, 2004 11:14
Bydliště: Kraj Lučanů
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Wolf »

Tak už jsem najel se Stilem čtyři tisíce km a trochu jsem ho prohnal i po českých a slovenských dálnicích. Pomalu se s ním začínám snášet a zvykat si na něj. Zatím jezdí bez problémů, proti Ladě má znatelně pružnější motor, ale musí se držet nad tři tisíce, jak jinak u víceventilu. Je ale pravdou, že v kabině se poznají větší otáčky jenom podle otáčkoměru. I na dálnicích jsem byl překvapen, že při pooteřených oknech jsem slyšel mnohdy spíše burácející motory vozů jedoucích v jiných pruzích než ten svůj. Co mne nemile překvapilo, ale nedá se nic dělat, že mi po těch čtyřech tisících ubylo na měrce asi milimetr oleje, to jsem ještě u svých strojů nezažil (ani u Malucha :!: ), budu se s tím muset smířit a občas zkontrolovat olej (i když těch 20 tisíc do výměny by to mohlo vydržet i bez doplňování :) ). Tak držte prosím palce, ať mi ten optimismus vydrží :wink:
Uživatelský avatar
Puhi
Příspěvky: 2727
Registrován: čtv čer 07, 2007 20:48
Bydliště: Michaelsheep

Příspěvek od Puhi »

Wolf píše:mi po těch čtyřech tisících ubylo na měrce asi milimetr oleje, to jsem ještě u svých strojů nezažil (ani u Malucha ), budu se s tím muset smířit a občas zkontrolovat olej (i když těch 20 tisíc do výměny by to mohlo vydržet i bez doplňování
Ako? to meníš olej po koľko km? :shock:

Inak ešte buď rád, moja sa doslova rozožrala, až keby ti po 3000 km ubudlo nad liter oleja by si čumel :mrgreen: ale čo keď jej chutí :lol:
Uživatelský avatar
Křečík Barbuška
Příspěvky: 11037
Registrován: ned srp 29, 2004 09:01
Bydliště: Brno

Příspěvek od Křečík Barbuška »

Puhi, Wolf nemá na mysli Ladu :) .
Lada Granta Liftback 1,6 16V - skoro normální auto
Lada Kalina 1117 1,6 8V - neopodstatněné a nenaplněné naděje
ex VAZ 2105, VAZ 2104, VAZ 2107
Maysner
Příspěvky: 3209
Registrován: čtv črc 06, 2006 13:22
Bydliště: Brno

Příspěvek od Maysner »

Puhi píše:
Wolf píše:mi po těch čtyřech tisících ubylo na měrce asi milimetr oleje, to jsem ještě u svých strojů nezažil (ani u Malucha ), budu se s tím muset smířit a občas zkontrolovat olej (i když těch 20 tisíc do výměny by to mohlo vydržet i bez doplňování
Ako? to meníš olej po koľko km? :shock:

Inak ešte buď rád, moja sa doslova rozožrala, až keby ti po 3000 km ubudlo nad liter oleja by si čumel :mrgreen: ale čo keď jej chutí :lol:
me takto donedavna papkala 06. po trnave prestala a motor ozil :shock:
E36 330i coupe skoro Alpina, Mauritiusblau Metallic - Crash Packet
Dokud karu nerozdelas, nevis o ni nic :-P

Chatka 12 forever
Buková Drift Challenge Team
Romania team 2009
Uživatelský avatar
Puhi
Příspěvky: 2727
Registrován: čtv čer 07, 2007 20:48
Bydliště: Michaelsheep

Příspěvek od Puhi »

Koko Loko píše:Puhi, Wolf nemá na mysli Ladu
To je mi jasné, akurát sa mi trošku zježila srsť :lol: pri predstave toľko km na jeden olej, neviem koľko to má ten interval výmeny, ale všade sa uvádza maximálny počet km na jednu výmenu, tj úplne ideálnym jazdením a minimálnymi možnými studenými štartmi, podľa toho ako auto jazdí môže ideálny interval sa skrátiť niekedy aj na polovicu, u mňa a podobných bláznov tu na fóre možno aj viac :mrgreen:
Maysner píše:me takto donedavna papkala 06. po trnave prestala a motor ozil
Nechce ten motor umrieť? :hrob: :mrgreen:
Maysner
Příspěvky: 3209
Registrován: čtv črc 06, 2006 13:22
Bydliště: Brno

Příspěvek od Maysner »

Puhi píše:
Maysner píše:me takto donedavna papkala 06. po trnave prestala a motor ozil
Nechce ten motor umrieť? :hrob: :mrgreen:
kdyz umre dame druhej :twisted:
E36 330i coupe skoro Alpina, Mauritiusblau Metallic - Crash Packet
Dokud karu nerozdelas, nevis o ni nic :-P

Chatka 12 forever
Buková Drift Challenge Team
Romania team 2009
Uživatelský avatar
Puhi
Příspěvky: 2727
Registrován: čtv čer 07, 2007 20:48
Bydliště: Michaelsheep

Příspěvek od Puhi »

len aby ten druhý zasa nežral olej :mrgreen: začarovaný kruh, tak veru :mrgreen:
Maysner
Příspěvky: 3209
Registrován: čtv črc 06, 2006 13:22
Bydliště: Brno

Příspěvek od Maysner »

Puhi píše:len aby ten druhý zasa nežral olej :mrgreen: źačarovaný kruh, tak veru :mrgreen:
ten nezere, a ma najeto jen 62tis a neco malinko :P
E36 330i coupe skoro Alpina, Mauritiusblau Metallic - Crash Packet
Dokud karu nerozdelas, nevis o ni nic :-P

Chatka 12 forever
Buková Drift Challenge Team
Romania team 2009
Uživatelský avatar
Puhi
Příspěvky: 2727
Registrován: čtv čer 07, 2007 20:48
Bydliště: Michaelsheep

Příspěvek od Puhi »

Maysner píše:ten nezere
Ten ešte len bude, je ešte predsa taký "mladý" :lol:
Wolf
Příspěvky: 1246
Registrován: úte čer 01, 2004 11:14
Bydliště: Kraj Lučanů
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Wolf »

Puhi píše:...Ako? to meníš olej po koľko km? :shock:
mělo by se, ale já tolik km s jedním autem za rok nenajedu, musím obšťastnit svou přízní i ostatní vozy v harému :D , takže po roce měním u všech :wink: . Paradoxni je, že pravděpodobně pozorovatelně ubývá olej jen, když to honím po dálnicích, na normálních silnicích snad ani ne ...
Odpovědět

Zpět na „Volné klábosení - všechny ostatní značky“