Daewoo Tico

Volné rozjímaní na téma "proč jsem si raději nekoupil Ladu" a podobná zpovědní témata.

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Uživatelský avatar
Chester
Příspěvky: 849
Registrován: čtv dub 24, 2008 12:19
Bydliště: Chotěboř

Příspěvek od Chester »

2103 1.5. r.v.1977
2111 1.5 16V r.v.2001 (JMJ´s EX)
2112 1.5 16V r.v.2005 +9.12.2022
105SP - kukačka:)
R. Scenic 2005 1.6 16V
Uživatelský avatar
dmatej
Příspěvky: 2845
Registrován: pon bře 14, 2005 20:44
Bydliště: Přehýšov
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od dmatej »

Tak mě napadá, že je to vlastně předně tvoje chyba - tuhle se tu stalo v podstatě něco podobnýho.
Představ si, že toho "odbočujícího" někdo začne předjíždět - nemáš šanci ho vidět včas!!!
Stroje Laďka 2101 a Beruška 1118 a Punťa (Grande Punto) a Škleblík (VW Passat).
Uživatelský avatar
červ
Příspěvky: 131
Registrován: čtv bře 20, 2008 13:35
Bydliště: Praha 5 Barrandov
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od červ »

Chester píše:http://forum.ladaklub.com...er=asc&start=60


pěkně :shock:


dmatej píše:Tak mě napadá, že je to vlastně předně tvoje chyba - tuhle se tu stalo v podstatě něco podobnýho.
Představ si, že toho "odbočujícího" někdo začne předjíždět - nemáš šanci ho vidět včas!!!


přek křižovatkou se nema co předjizdět
Volkswagen Golf R.v.2002 Od května 2009 - a déle moje auto
Daewoo Tico R.v. 1996 Od června 2004 - a déle moje auto
Ford Tranzit R.v 2002 Od února2008 - a déle Rodiné auto
Uživatelský avatar
ger007
Příspěvky: 4784
Registrován: úte kvě 06, 2008 13:38
Bydliště: NMnV - Brno
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od ger007 »

červ píše: Přek křižovatkou se nema co předjizdet

tak s tymto moc nesuhlasim pokial to tam neni zadane zakazom obiehania alebo plnou ciarou tak sa tam moze veselo obiehat
Be better, not second best
if not better, be different
LADA !

1x2104X 16V, 1x 21044, 2 x 1111, 1xB210, 1xJawa550, 1x Toyota Avensis T25

Obrázek
детские игрушки
Uživatelský avatar
Laďuša
Příspěvky: 12118
Registrován: stř lis 09, 2005 22:06
Bydliště: Klatovy / Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Laďuša »

Pokud projíždíš křižovatkou a jsi na hlavní, můžeš i v ní předjíždět! Stejně tak jako parkovat za křižovatkou.
Člen LKCS; Honorowy klubowicz LKP [ELITE 5000]

Chatka 12 forever :toothy10: ►Stodolní II◄ :) Estonian-czech crazy night :partyman: Uctívač Vana Tallinnu. Propāns-butāns!
Osa Klatovy-Plzeň-Brno ;) Tři sestry <|||> Ladagang 8) °Expedice Eesti 2010°
Dva PoJeBy ze Skašova

Haben Sie Bratwurst?

:!: keréklampás :!:
Uživatelský avatar
dmatej
Příspěvky: 2845
Registrován: pon bře 14, 2005 20:44
Bydliště: Přehýšov
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od dmatej »

Před křižovatkou s vedlejší pozemní komunikací může být předjíždění dovoleno. Jak to je tady nevím.
Obecně ale ty musíš dát přednost VŠEMU na hlavní, i kdyby předjížděl na plný (což by asi znamenalo, že máte problém oba).

Něco z normy (špatně se to jinak hledá, vyňal jsem to z delšího textu): "Na křižujících se komunikacích a také v oblasti křižovatky musí být zajištěn rozhled pro zastavení vozidla podle příslušných norem. Tam, kde je na hlavní komunikaci umožněno předjíždění navrhuje se rozhled pro předjíždění také na paprscích křižovatky hlavní komunikace."

Uff a zákon:


(5) Řidič nesmí předjíždět

a) nemá-li před sebe rozhled na takovou vzdálenost, která je nutná k bezpečnému předjetí,
b) jestliže by se nemohl bezpečně zařadit před vozidlo nebo vozidla, která hodlá předjet,
c) jestliže by ohrozil nebo omezil protijedoucí řidiče nebo ohrozil jiné účastníky
provozu na pozemních komunikacích,
d) na přechodu pro chodce a bezprostředně před ním,
e) dává-li řidič vpředu jedoucího vozidla znamení o změně směru jízdy vlevo a není-li možné předjetí vpravo podle odstavce 1 nebo předjetí v dalším volném jízdním pruhu vyznačeném na vozovce v tomtéž směru jízdy,
f) na křižovatce a v těsné blízkosti před ní; tento zákaz neplatí
    1. jde-li o předjíždění vpravo podle odstavce 1,
    2. jde-li o předjíždění jízdních kol, mopedů a motocyklů bez postranního vozíku,
    3. na hlavní pozemní komunikaci,
    4. na křižovatce s řízeným provozem.

g) na železničním přejezdu a v těsné blízkosti před ním.
Stroje Laďka 2101 a Beruška 1118 a Punťa (Grande Punto) a Škleblík (VW Passat).
Uživatelský avatar
ladalover
Příspěvky: 249
Registrován: čtv dub 20, 2006 11:24
Bydliště: Praha

Příspěvek od ladalover »

červ píše:dnes jsem za to nemohl vyjizdel jsem z vedejši na hlavni.


Hmmmmmm.... :lol: Hele já taky jen ladil rádio a telefonoval, když mi tam ten chodec na přechodu skočil z ničeho nic. Jasně jeho vina. :lol:


PEET píše:tyhle řidiče nechápu proč jede rovně a bliká :axe:


No třeba se někdy stane, že odbočuješ hned za křižovatkou na pumpu. Dáš blinkr a zpomalíš. V tom ti tam někdo z vedlejší vjede...

Pardon, přes to, že chápu rozhořčení červa, tak je to bohužel začátečnická chyba. Myslím, že je to dobře, že se to stalo, protože se zničí starý auto, tyhle nehody ve městě se většinou stávají v nižších rychlostech, mladej člověk se na tom naučí a až bude mít lepší auto, dá si víc pozor.

Já měl taky trapně začátečnický nehody asi prvních 5000km. Pak se to zlepšilo a teď se držim!!

Ber to Honzo tak, že musíš čekat od ostatních řidičů to nejhorší!! Jsou frustrovaní z práce, seřve je ráno manželka, sekretářka ho šéfovi nechce už dál no a tak se podle toho na silnici chovají. A pak jak jsou zavřeni v tom autě, myslí, že na ně nikdo nemůže a jsou neuvěřitelně agresivní. Zrovna včera jsem protroubil auto a zastavil, když mi z vedlejší najíždělo do cesty tak, že jsem myslel že mi chce polechtat blatník. Paní na mě zařvala: "co děláš!! kdyť tam máš dost místa!!" (asi myslela v protisměru.... :twisted: )

Takže hlavně opatrně a pokud si nejseš 100000% jistý, radši zastav, zpomal, uhni... Nad tím kdo byl nebo nebyl v právu je lepší přemýšlet doma u telky než na ARO v nemocnici.
lada time is comming...
Lada 1500S, 1,5, r.v. 1978 1978 - dále
Citrónek XM 2,1D, r.v. 1991 04/2008-09/2009
Uživatelský avatar
červ
Příspěvky: 131
Registrován: čtv bře 20, 2008 13:35
Bydliště: Praha 5 Barrandov
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od červ »

ladalover píše:červ napsal:

dnes jsem za to nemohl vyjizdel jsem z vedejši na hlavni.


Hmmmmmm.... Hele já taky jen ladil rádio a telefonoval, když mi tam ten chodec na přechodu skočil z ničeho nic. Jasně jeho vina.


PEET napsal:
tyhle řidiče nechápu proč jede rovně a bliká


No třeba se někdy stane, že odbočuješ hned za křižovatkou na pumpu. Dáš blinkr a zpomalíš. V tom ti tam někdo z vedlejší vjede...

Pardon, přes to, že chápu rozhořčení červa, tak je to bohužel začátečnická chyba. Myslím, že je to dobře, že se to stalo, protože se zničí starý auto, tyhle nehody ve městě se většinou stávají v nižších rychlostech, mladej člověk se na tom naučí a až bude mít lepší auto, dá si víc pozor.

Já měl taky trapně začátečnický nehody asi prvních 5000km. Pak se to zlepšilo a teď se držim!!

Ber to Honzo tak, že musíš čekat od ostatních řidičů to nejhorší!! Jsou frustrovaní z práce, seřve je ráno manželka, sekretářka ho šéfovi nechce už dál no a tak se podle toho na silnici chovají. A pak jak jsou zavřeni v tom autě, myslí, že na ně nikdo nemůže a jsou neuvěřitelně agresivní. Zrovna včera jsem protroubil auto a zastavil, když mi z vedlejší najíždělo do cesty tak, že jsem myslel že mi chce polechtat blatník. Paní na mě zařvala: "co děláš!! kdyť tam máš dost místa!!" (asi myslela v protisměru.... )

Takže hlavně opatrně a pokud si nejseš 100000% jistý, radši zastav, zpomal, uhni... Nad tím kdo byl nebo nebyl v právu je lepší přemýšlet doma u telky než na ARO v nemocnici.


začatečnizka chyba? to by se stalo každemu i zkušenemu proste když blikas zatačíš :!: a hlavně ani nedaval pozor na cestu protože kdyš vidis že ti tam někdo chce vjed tak bud přibrzdiš a nebo objedes ho ale on ani jedno neudělal :!:
a nikdo na nej neřval jen ja protože jel s manželkou a se psem a ma už duchod
naštestí že to bylo tico takže mě to tolik nesere ale u golfa to bych ho asi na miste zabil :!:
Volkswagen Golf R.v.2002 Od května 2009 - a déle moje auto
Daewoo Tico R.v. 1996 Od června 2004 - a déle moje auto
Ford Tranzit R.v 2002 Od února2008 - a déle Rodiné auto
Uživatelský avatar
ladalover
Příspěvky: 249
Registrován: čtv dub 20, 2006 11:24
Bydliště: Praha

Příspěvek od ladalover »

Jestli je to začátečnická chyba to nechám tedy na posouzení ostatním.

Musíš s tím ale počítat. Ty jsi byl na vedlejší tak jsi měl čekat dokud nebudeš mít volno a je jedno jestli ten týpek měl nebo neměl blinkr.

Souhlasim s tebou, že kdyby ti nabořil golfa,tak by to bylo k nas.ání. Tico trochu vyklepeš a za 20 000Kč ho prodáš.

Byl ten důchodce nějak vyděšenej? Bál se tě?
lada time is comming...
Lada 1500S, 1,5, r.v. 1978 1978 - dále
Citrónek XM 2,1D, r.v. 1991 04/2008-09/2009
Uživatelský avatar
Chester
Příspěvky: 849
Registrován: čtv dub 24, 2008 12:19
Bydliště: Chotěboř

Příspěvek od Chester »

ladalover píše:za 20 000Kč ho prodáš.

tvůj optimizmus nezná mezí, tak za 4tk na náhradní díly.
2103 1.5. r.v.1977
2111 1.5 16V r.v.2001 (JMJ´s EX)
2112 1.5 16V r.v.2005 +9.12.2022
105SP - kukačka:)
R. Scenic 2005 1.6 16V
Uživatelský avatar
Saša
Příspěvky: 3359
Registrován: pon črc 09, 2007 16:08
Bydliště: Litoměřice

Příspěvek od Saša »

červ píše:začatečnizka chyba? to by se stalo každemu i zkušenemu proste když blikas zatačíš

Pokd Se budeš řídit v "dnešním" provozu tímhle , tak není daleko doba kdy budeš ve zprávách TV .
VAZ 2102 r.v.74 1984-1997 "Legenda"
VAZ 21043 r.v.90 1996-White Lady - nyní v GO. VAZ 21044 r.v.96 2007-(muzeum koroze)
VAZ 2106 r.v.78 2008-a dál...
VAZ 2105 r.v.87 12/2012-Rudý dělník
Nikdy neříkejte že to nejde,protože se v zápětí objeví někdo kdo neví že to nejde a udělá to!
Uživatelský avatar
plavec
Příspěvky: 4714
Registrován: ned črc 22, 2007 19:38
Bydliště: Pelhřimov

Příspěvek od plavec »

Včera se mi stalo něco poboného.Jedu po hlavní silnici doleva(mám levou směrovku), ale z vedlejší mi přijížděl favorit.Ten šofér se pekně rozhlížel jestli může vjet do křižovatky nebo ne, ale jen na jednu stranu a na tu mou ne.Když se dostal doprostřed křižovatky, zahamtnul jsem to sotva 10čísel před jeho nárazníkem. :shock: Tvářil se vyděšeně, ale gestama jsme se nakonec domluvili.Kdybych pokračovalpo hlavní naprosto standartně bez této historky, tak je to jasný, ale zase bych si konečně nechal opravit ten předek- hlavně ten rychlej pruh. :wink:
Na prodej přebytečné N.D. na Ladu 111: http://forum.ladaklub.com/viewtopic.php ... rod%C3%A1m
znamení : KozoHroch :-D
Uživatelský avatar
Hurikán
Příspěvky: 5802
Registrován: čtv úno 17, 2005 11:07
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Hurikán »

Mno, hlavně bys musel opravovat tu celou lampárnu, cos nedávno na auto s velkou slávou namontoval. A to by byla přeci jen škoda. :wink:
Моя фотогалерея здесь.

Я слежу за тобой. Всегда!
Obrázek
Uživatelský avatar
plavec
Příspěvky: 4714
Registrován: ned črc 22, 2007 19:38
Bydliště: Pelhřimov

Příspěvek od plavec »

Hurikán píše:hlavně bys musel opravovat tu celou lampárnu, cos nedávno na auto s velkou slávou namontoval

No vidíš, na to jsem si nevzpoměl. :wink:
Škoda by to byla v tom, že bych v noci už neviděl. :oops:
Na prodej přebytečné N.D. na Ladu 111: http://forum.ladaklub.com/viewtopic.php ... rod%C3%A1m
znamení : KozoHroch :-D
Uživatelský avatar
červ
Příspěvky: 131
Registrován: čtv bře 20, 2008 13:35
Bydliště: Praha 5 Barrandov
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od červ »

Tico se bude prodavat tak kdo ma zajem tak pište ale pochybuju že si ho někdo koupi :lol:
Volkswagen Golf R.v.2002 Od května 2009 - a déle moje auto
Daewoo Tico R.v. 1996 Od června 2004 - a déle moje auto
Ford Tranzit R.v 2002 Od února2008 - a déle Rodiné auto
Odpovědět

Zpět na „Volné klábosení - všechny ostatní značky“