VŮLE V ŘÍZENÍ ?

Moderátor: Moderátoři

Uživatelský avatar
omar
Příspěvky: 30
Registrován: pát lis 30, 2007 16:50
Bydliště: brno

Příspěvek od omar »

Majo píše:ja som kupoval novu dvakrat(prvy a posledny) a veru som musel este aj vymedzovacie podlozky vyberat aby sa na nej dala nastavit normalna vola.




o tomhle uskalí vim a když sem převodku kupoval tak sem si ji kontroloval ,a pak i před montáží . . .
Uživatelský avatar
omar
Příspěvky: 30
Registrován: pát lis 30, 2007 16:50
Bydliště: brno

Příspěvek od omar »

dokonce jsem ted byl v zachvatu zoufalství za automechanikem předchozího majitele ( Státní Veterina ) a chlapík mi řekl že taky neví že na tom měnily převodky dělaly geometrie ale nic . . .
Štěpán

Příspěvek od Štěpán »

Máš dobrou zbíhavost?
Uživatelský avatar
omar
Příspěvky: 30
Registrován: pát lis 30, 2007 16:50
Bydliště: brno

Příspěvek od omar »

Štěpán Getsko píše:Máš dobrou zbíhavost?



no geometrie tam delana byla . . . ale ze by to melo za nasledek 3cm vule ve volantu ? to se mi nezda
Štěpán

Příspěvek od Štěpán »

Já jsem jenom myslel, jestli ta zbíhavost nemůže dělat to plavání víš.
Uživatelský avatar
fakír
Příspěvky: 82
Registrován: úte čer 26, 2007 10:52
Bydliště: Desná v Jiz.horách
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od fakír »

Já bych to vyřešil asi tak, že bych k autu přizval ještě někoho kdo by hejbal volantem doprava a doleva a ty bys koukal jestli se zároveň při pohybu volantem hejbe i hlavní páka řízení na převodce pokud se bude hejbat chyba bude někde v čepech a pokud se hejbat nebude tak je problém v převodce a chce seřídit vůle. Pozor páka se pokud jsou čepy a ostatní části ok ráda hejbe místo doprava nebo doleva nahoru a dolu a to je známka špatnýho seřízení vůle v převodce. Ten pohyb páky nahoru a dolu je okem špatně vidět a chce na ni šáhnout je to spíš cejtit rukou. Já dal novou převodku a vůli jsem tam měl jako u žebřiňáku i když bylo zhruba před hodinou vyměněno všechno co na předku vyměnit šlo za fungl díly. Dotáhnul jsem převodku páka se přestala hejbat nahoru a dolu vůle zmizela a bylo po komedii ! :lol:
Uživatelský avatar
Vašátor
Příspěvky: 9339
Registrován: pon lis 01, 2004 13:56
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Vašátor »

S jevem záhadné vůle v řízení jsem se také docela dost natrápil (na bratránkové 21061). Čepy OK, převodka vyměněna za jinou ... po dloooouhém bádání jsem si přizval pomocníka, který mi točil volantem a já koukal, kde vůle vzniká. A ejhle. Přesně tam, kde bych to vůbec nečekal - vymačkaný tisícihran na hřídeli volantu: spoj hřídel volantu - převodka.
Vašátor / TŘI SESTRY <III> LADA GANG / osa Brno - Plzeň / cituji "ladaklub je jen náhodně zformovaná banda hovad"
http://www.classic-oldtimer.cz _______ http://ladaauto.wz.cz _______ http://tatry.kvalitne.cz/
Uživatelský avatar
omar
Příspěvky: 30
Registrován: pát lis 30, 2007 16:50
Bydliště: brno

Příspěvek od omar »

děkuju všem diskutátorům za snahu pomoci
. . . zkusím někoho ukecat kdo mi pomůže s tím přijít na to gde je zakopanej pes . . . pravdu máte v tom že pokud někdo bude mlet volantem a druhej bude šátrat tak na to musíme přijít . . . nejen brzdy se líp odvzdušňujou ve dvou . . . pokusím se s tím v brzké době poprat a určitě dám vědět . . . věřím že se u toho možná i zasmějem . . . doufám . . . jezdím s tím denne a už me to začíná sr . . . dík pánové
Uživatelský avatar
Luděk Musil
Příspěvky: 10511
Registrován: úte čer 01, 2004 07:55
Bydliště: Vyškov/Rašov
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Luděk Musil »

omar píše:děkuju všem diskutátorům za snahu pomoci
. . . zkusím někoho ukecat kdo mi pomůže s tím přijít na to gde je zakopanej pes . . . pravdu máte v tom že pokud někdo bude mlet volantem a druhej bude šátrat tak na to musíme přijít . . . nejen brzdy se líp odvzdušňujou ve dvou . . . pokusím se s tím v brzké době poprat a určitě dám vědět . . . věřím že se u toho možná i zasmějem . . . doufám . . . jezdím s tím denne a už me to začíná sr . . . dík pánové


Hele - koukaje na Tvé bydliště ..... přijď (vlastně PŘIJEĎ) pozítří (ve čtvrtek) k Mušketýrovi (viz Malé srazy/schůze v Brně) a kouknem na to ... bude nás tam jak psů - to by bylo, aby nebylo ..... :D . L.
Uživatelský avatar
Luděk Musil
Příspěvky: 10511
Registrován: úte čer 01, 2004 07:55
Bydliště: Vyškov/Rašov
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Luděk Musil »

omar píše:. . . zkusím někoho ukecat kdo mi pomůže s tím přijít na to gde je zakopanej pes . . .


Takže závada odhalena.
Přesto, že převodka řízení je nová (a tudíž by se mohlo tvrdit, že od výrobce nastavená), tak má vůli na hřídeli hlavní páky řízení (viz poz. č 13)
http://www.ladaklub.com/www/manualy/2/i ... es/177.htm
Takže stačí povolit matici (poz. č.3) vymezit vůli šroubem (poz. č. 2) dotáhnout matici ....... a jít se :Hangman: protože přístup k těmto komponentům je u Nivy na :gib:
L.
Uživatelský avatar
omar
Příspěvky: 30
Registrován: pát lis 30, 2007 16:50
Bydliště: brno

Příspěvek od omar »

Takže závada odhalena.


děkuju chlape . . . ne jen za užitčné rady ale hlavně praktickou pomoc zkušenějšího :notworthy: :notworthy: :notworthy: :notworthy:

[ Komentář přidal: Luděk Musil: st prosinec 05, 2007 17:54 ]
:oops: Nepřeháněj :oops: . Sice jsem brbla a morous :D , ale rád pomůžu :idea: . L.
Naposledy upravil(a) omar dne stř pro 05, 2007 16:55, celkem upraveno 1 x.
Uživatelský avatar
fakír
Příspěvky: 82
Registrován: úte čer 26, 2007 10:52
Bydliště: Desná v Jiz.horách
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od fakír »

Já to říkal že chce seřídit :lol:
Uživatelský avatar
omar
Příspěvky: 30
Registrován: pát lis 30, 2007 16:50
Bydliště: brno

Příspěvek od omar »

fakír píše:Já to říkal že chce seřídit :lol:



já vím ale když sem za to zabral rukou prostrčenou pod posilovačem tak ta vůle nebyla . . . ale když mi pak Luděk zakvedlal volantem tak to chodilo nahoru a dolu . . . to sem prostě netušil . . .
navíc (to už sem tu psal) sem to kontroloval i před montáží . . .



jj dík všem
Uživatelský avatar
fakír
Příspěvky: 82
Registrován: úte čer 26, 2007 10:52
Bydliště: Desná v Jiz.horách
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od fakír »

Já na tom byl stejně až, když jsem popadnul ženu a řekl toč tak jsem na to taky přišet až potom, že chodí nahoru a dolu no ve dvou se to dělá vždycky lím než sám :ANAL:
Uživatelský avatar
omar
Příspěvky: 30
Registrován: pát lis 30, 2007 16:50
Bydliště: brno

Příspěvek od omar »

ja na to mam asi pech . . . pote co sem tady psal dotaz a s vaši asistenci sem to spravil . . . potřebuju další konzultaci : v seřizování převodky už mám fakt praxi , po výměně převodky sem ujel cca 1500km a za tu dobu sem to musel dělat asi 6x . nejdřív sem si myslel že sem ten šroub na obr. s číslem 2 (viz ludkův odkaz http://www.ladaklub.com/w...gepages/177.htm ) málo dotáhl nebo málo dotáhl matku č.3 .ale postupem času sem zjistil že to stále dotahuju a dotahuju pokaždé asi o 30°-40° . když to seřídím je to paráda ale za čas se ta vůle zase zvětší . nevím jestli se tam něco nevymačkává ale z hliníku ten šnek snad nedělají . . . nebo že by to takhle sedalo ? to by se ta vůle ale nezvětšovala pořád . . . netušíte někdo :?: :?: :?:
Odpovědět

Zpět na „Hnací soustava“