Classic Show 2011

Jiné akce neorganizované Ladaklubem

Moderátor: Moderátoři

Uživatelský avatar
miro263
Příspěvky: 421
Registrován: úte čer 16, 2009 11:55
Bydliště: Horehronie
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od miro263 »

Otazky ohladom Hnujdaje smerujte na mna :D . Sam som ho uprednostnil pred kupou kaliny ( kvoli pristupu predajcu)

Obrázek
Obrázek
BA3 2121
-EX z produkcie ВАЗ 2103 a 2105-
Marek
Příspěvky: 5268
Registrován: úte čer 01, 2004 21:31
Bydliště: Třebíč, CZ

Příspěvek od Marek »

Je až k nevíře, jak jsou si obě zmiňovaná auta podobná. I když víc než Kalině je to podobné na Prioru - ale stejně, ta podoba, že? :wink:






Teepee píše:Zajímavé je, jakou dávají záruku: 7let/150 000km na celé vozidlo, přičemž na první tři roky bez omezení kilometrů.
Asi lze přepokládat, že očekávaná životnost vozu by mohla být více než 5-7 let o kterých se tu kdysi psalo v souvislosti v celoživotnostní náplní převodového oleje.

Ono těch sedm let záruky je podmíněno některými "skrytými" skutečnostmi, jako například že celou tuto dobu musíš jezdit na pravidelný servis výhradně ke smluvnímu partnerovi KIA. U nás v ČR toto vyžaduje pouze tato značka - ostatní mají dle směrnic EU nařízeno uznat reklamaci i v případě, že s vozem do autorizovaného servisu nejezdíš. KIA si toto ovšem vymínila a trvá na tom (jinak na sedm let záruky zapomeň, máš nárok pouze na dva roky - jako na každý jiný výrobek). Navíc pokud si myslíš, že se do sedmileté záruky vztahuje i amortizace dílů, tak na to taky zapomeň. Pouze závady běžného charakteru, které mají za příčinu výrobní vadu, chybu technologického postupu nebo chybu materiálu. Pokud Ti po šesti letech uhnije výfuk, máš smolíka - to není záruční záležitost. Pokud Ti začne klepat kulový čep, smůla. Ujišťuju Tě, že oni mají tolik keců, že Ti je sedmiletá záruka k ničemu - téměř nic Ti na ni neuznají. Takže se to vůbec nevyplatí - radši si servis dělat doma (za čtvrtinové ceny dílů a práci zdarma) a na jejich "velkorysou sedmiletou záruku" z vysoka srát.
RENAULT Mégane Grandtour *04/2008 - 1,5dCi 78kW (06/2016-)
RENAULT Scénic *05/2012 - 1,4TCe 96kW (10/2023-)
Uživatelský avatar
Teepee
Příspěvky: 4262
Registrován: čtv bře 10, 2005 13:20
Bydliště: Praha západ
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Teepee »

Marek píše:Ono těch sedm let záruky je podmíněno některými "skrytými" skutečnostmi, jako například že celou tuto dobu musíš jezdit na pravidelný servis výhradně ke smluvnímu partnerovi KIA. U nás v ČR toto vyžaduje pouze tato značka - ostatní mají dle směrnic EU nařízeno uznat reklamaci i v případě, že s vozem do autorizovaného servisu nejezdíš. KIA si toto ovšem vymínila a trvá na tom (jinak na sedm let záruky zapomeň, máš nárok pouze na dva roky - jako na každý jiný výrobek). Navíc pokud si myslíš, že se do sedmileté záruky vztahuje i amortizace dílů, tak na to taky zapomeň. Pouze závady běžného charakteru, které mají za příčinu výrobní vadu, chybu technologického postupu nebo chybu materiálu. Pokud Ti po šesti letech uhnije výfuk, máš smolíka - to není záruční záležitost. Pokud Ti začne klepat kulový čep, smůla. Ujišťuju Tě, že oni mají tolik keců, že Ti je sedmiletá záruka k ničemu - téměř nic Ti na ni neuznají. Takže se to vůbec nevyplatí - radši si servis dělat doma (za čtvrtinové ceny dílů a práci zdarma) a na jejich "velkorysou sedmiletou záruku" z vysoka srát.

Hmm, tušil jsem, že bude často problém s tím, co je běžné opotřebení a co je vada v záruce. Podmínku s autorizovaným servisem jsem netušil.
Zkrátka je to chyták, lepší ojetej Francouz, než 4x dražší novej Korejec :lol: :wink:
Bílý LADA a okřídlená spol.
Marek
Příspěvky: 5268
Registrován: úte čer 01, 2004 21:31
Bydliště: Třebíč, CZ

Příspěvek od Marek »

Korejec není špatná volba, zvláště Hyundai nebo KIA, protože to vlastně není Korejec, ale Čechoslovák, resp. Evropan :wink:.

Ale je třeba vybodnout se jim na jejich "záruční" podmínky a servisovat auto levně - buď přímo doma, nebo u známého, co tomu rozumí, případně v malém privátním servisu. Výhodou je, že tyto vozy jsou na oleje nenáročné (čili žádné speciální oleje za tisíce nejsou třeba), opotřebený filtr nebo destičky pozná každý z nás - a co víc je třeba?
Ve finále to vyjde mnohem laciněji než ten jejich předražený servis (a třeba to stejně k ničemu nebude - buď se za celých sedm let nevyskytne žádná záruční oprava, anebo vyskytne, ale oni ji stejně neuznají :wink: ).
RENAULT Mégane Grandtour *04/2008 - 1,5dCi 78kW (06/2016-)
RENAULT Scénic *05/2012 - 1,4TCe 96kW (10/2023-)
Uživatelský avatar
miro263
Příspěvky: 421
Registrován: úte čer 16, 2009 11:55
Bydliště: Horehronie
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od miro263 »

Mna z Hyundai produkcie oslovuje najma ...

SOLARIS ( accent)
Obrázek

reps SOLARIS 3D

Obrázek

Ale najma v Brne predstavne ELANTRA ( aj ked je to starsi model)

Myslim ze pomer cena/kvalita je postavny celkom rozumne.
BA3 2121
-EX z produkcie ВАЗ 2103 a 2105-
Uživatelský avatar
Hurikán
Příspěvky: 5802
Registrován: čtv úno 17, 2005 11:07
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Hurikán »

csfousek píše:Zdravím:
Dneska jsem se vracel z Hustopečí tak mě napadlo zajed na autosalon,byl jsem hodně sklamaný malo vystavených značek prostě bída a utrpení co se mi naopak libilo byly staré auta viz foto.
http://csfousek.rajce.idnes.cz/Autosalon_Brno_2011/


Ano, však jsem o této akci informoval zde. :P :) Já na autosalonu vůbec nebyl. Jednak jsem na to neměl absolutně čas a druhak mě ty nové vraky stejně už vůbec nezajímají. :D

Štěpán píše:Koukal jsem, že Tajfůnek tam měl bohaté zastoupení v hale i venku. :D

Ano. O víkendu jsem si připadal jako Jekyll a Hyde. :D Úplné rozdvojení osobnosti. A to nejen co se aut týče, ale i oděv jsem stále měnil. :lol: Nakonec v pavilonu skončila auta obě. Jedno je tam ještě dnes, neb výstava končí až zítra.

Marek píše:Jinak i já jsem zprostředkovaně slyšel, že letošní autoveletrh není nic moc. Asi krize dolehla i na něj.

JJ, už loni to byla docela bída. Letos jsem Autosalon neviděl vůbec, takže nemůžu soudit. Hlavní ale je, že pro veterány jsme měli letos k dispozici úplně celé Áčko + venkovní plochu. Účast renovátorských firem, jiných vystavovatelů atp. byla letos velmi dobrá. Udrží-li se vzestupná tendence i příští rok, máme se opravdu na co těšit.

Marek píše: ...Hyundai patří ke světové špičce.

:laughing3: :laughing3: :laughing3:
Marku, tohle je, při vší úctě, hláška čtvrtletí. :thumbleft: :lol: Někdo by měl Volvu, BMW, Ferrari, ... říct, že jsou proti Hnůjdaji úplně nemožní. :lol: :lol:

__________________________________

Jinak letošní Classic Show jsme si plně užili. V sobotu jsme jeli dopolední etapu Classic Rally, poté následovala výstava vozidel na volné ploše Classic Show, z níž si část účastníků "odskočila" na Classic jízdu rádia Krokodýl kolem Brna, jejímž cílem bylo hlavní náměstí města - Nám. Svobody. Při nájezdu na náměstí došlo ke zlatému hřebu odpoledne, když jsme s Medvědem a dalšími VB vozy kompletně zablokovali celé hlavní nádraží, vč. šalin a autobusů MHD. :lol: Doufám, že to někdo točil, nebo fotil. :D Z náměstí následoval přesun zpět na Výstaviště, kde startovala druhá odpolední etapa Classic Rally s cílem v kempu na Príglu. Tady byla konečně chvilka času si popovídat a hlavně si zajít na večeři. Po večeři jsme vyrazili estrádním zájezdovým autobusem směrem k přístavišti na ohňostroj. Cestu autobusu razila nočními přeplněnými silnicemi kolem přehrady Diplomatická policie za úžasu okolostojících příslušníků Městské policie. :lol: V cíli cesty si sjednala respekt a vytlačila několik parkujících vozidel, čímž byl vytvořen prostor pro zaparkování autobusu. :D Ohňostroj byl pěkný, ale bohužel se po podvečerním dešti zvedla mlha, což spolu s absolutním bezvětřím způsobilo, že se okolí ohňostrojného pontonu záhy zahalilo kouřem, takže část produkce jsme spíš tušili, než viděli. Naštěstí ale na posledních 10 minut finále přišel lehký vítr a odnesl kouř kousek bokem.

Na starém Masarykově okruhu
Obrázek

Primátor Brna - Roman Onderka v obležení
Obrázek


V neděli jsme si v klidu projeli starou přírodní prvorepublikovou trať Masarykova okruhu a v klidu si prošli Výstaviště. Poté jsme za účasti primátora Onderky vyhlásili výsledky a zopakovali si Classic jízdu rádia Krokodýl, opět s cílem na Nám. Svobody. Den jsme zakončili zrychleným přesunem zpět na Výstaviště a umístěním vozidel do expozic.

Všechny mé fotky z této akce jsou zde.

Expozice PHS v pavilonu A
Obrázek
Моя фотогалерея здесь.

Я слежу за тобой. Всегда!
Obrázek
Uživatelský avatar
MartasBrno
Příspěvky: 4442
Registrován: pon zář 08, 2008 13:10
Bydliště: Brno

Příspěvek od MartasBrno »

miro263, není mi jasný, proč ty auta vypadaj zezadu, jak kočka právě nakopnutá do zadku. Ach jo.
Obrázek
a když jsem se v 15-ti rozhodoval co dál dělat, poslouchat sestry byla pro mě jasná volba... :-D
Uživatelský avatar
Vašátor
Příspěvky: 9327
Registrován: pon lis 01, 2004 13:56
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Vašátor »

Naše posádka s dvěma vozy Classic-oldtimer.cz se rovněž zúčastnila Classic-show. Pocity mám ovšem dosti smíšené. V organizaci classic rally šílený zmatek a to především díky změnám na poslední chvíli (classic rally rádia Krokodýl versus classic rally Classic car króžku, kdy snad spolu vůbec nemluvili či co, no nebudu soudit kde se stala chyba....). Rovněž avizovaný největší slet vozů MBX v republice skončil neslavně. Jestli je opravdu největší slet vozů MBX v ČR zastoupen jedním vozem, nechci vidět ostatní srazy těchto vozů :-D. Samotná classic-show na výstavišti však byla pěkná. Nové vozy nablískané, nicméně mi všechny přišli dosti podobné, holt vývoj je dnes spíše kopírování od ostatních. No, nové vozy až na Range Rover a Jaguar mě moc nezaujaly. Ve veteránských pavilonech toho však k vidění bylo mnohem více. Vystaveno bylo mnoho krásných veteránů, přehlídka dobových klobouků rovněž neměla chybu. Co jsem však opravdu čučel a do teď to nechápu ... jak je možný, že firma hrající si na velkou firmu z o zblasti renovace veteránů si dovolí na tak krásných vozech mršit lakýrnickou? Na prezentaci tohoto největšího stánku s veterány na prodej jsem nenašel snad jediný kus s opravdu dokonalým lakem ... nechci vidět co je pod ním!
Vašátor / TŘI SESTRY <III> LADA GANG / osa Brno - Plzeň / cituji "ladaklub je jen náhodně zformovaná banda hovad"
http://www.classic-oldtimer.cz _______ http://ladaauto.wz.cz _______ http://tatry.kvalitne.cz/
Uživatelský avatar
Křečík Barbuška
Příspěvky: 11031
Registrován: ned srp 29, 2004 09:01
Bydliště: Brno

Příspěvek od Křečík Barbuška »

Když vidím Jahodu u těch dveří tak mne hned napadlo, že by bylo fajn kdyby se najednou rozletěly a udělaly klep :mrgreen: .

P.S. Já už asi lepší nebudu :lol:
Lada Granta Liftback 1,6 16V - skoro normální auto
Lada Kalina 1117 1,6 8V - neopodstatněné a nenaplněné naděje
ex VAZ 2105, VAZ 2104, VAZ 2107
Nulašestka
Příspěvky: 1296
Registrován: úte led 31, 2006 20:53
Bydliště: Kocourkov a Hulvátov

Příspěvek od Nulašestka »

Nutno říct, že autosalon byl výrazně lepší než vloni, kdy tam byly v jedné hale snad jenom 4 značky.
Zamčeno

Zpět na „Ostatní akce“