Aku mate spotrebu,ako ju znízit?

Moderátor: Moderátoři

Myso
Příspěvky: 1389
Registrován: stř kvě 26, 2004 17:59
Bydliště: Bratislava-Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Myso »

tek píše:Sakra, proto mi asi trojka nechce přes 120, vír je tak velký, že to pravděpodobně nasává i vzduch
ako vravia "externisti": zerie aj travu pri ceste..

JmJ, ak bude slavoj jazdit na LPG a brzdit motorom spotrebe to moc nepomoze, pri standardnych montazach ekonomizer na LPG nezapajaju...ja som ho zapojil a aj tak nefungoval... takze brzdenim motorom si spotrebu zvysi. resp sa dostava na hodnoty ako mam ja...13,6 nic neobvykle.v meste 15, mimo 12.
Ich fahre einen Shiguli - WAS2105
Keď ju poriešiš, nie je čo milovať...
_________________
Chatka 12 forever :mrgreen:
Uživatelský avatar
JmJ
Příspěvky: 6525
Registrován: úte čer 01, 2004 11:30
Bydliště: Kromeriz

Příspěvek od JmJ »

Myso píše:
tek píše:Sakra, proto mi asi trojka nechce přes 120, vír je tak velký, že to pravděpodobně nasává i vzduch
ako vravia "externisti": zerie aj travu pri ceste..

JmJ, ak bude slavoj jazdit na LPG a brzdit motorom spotrebe to moc nepomoze, pri standardnych montazach ekonomizer na LPG nezapajaju...ja som ho zapojil a aj tak nefungoval... takze brzdenim motorom si spotrebu zvysi. resp sa dostava na hodnoty ako mam ja...13,6 nic neobvykle.v meste 15, mimo 12.
tak to se omlouvam, ja vim, ze na LPG to zere vic, ale netusil sem, ze az o tolik. moc o tom nevim :-(.
MFP
VAZ 2104 1.3 1989
Hyundai i30 1.6 GDI 2013
Škoda Felicia 1.3 1996
Škoda Fabia 1.4 MPI 2002
BMW M135i 3.0 2012
Psycho
Příspěvky: 7
Registrován: pát čer 30, 2006 11:30
Bydliště: Petržalka

Příspěvek od Psycho »

gogo píše:pridaj dvadsat a trafil si :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
Ja som práve objavil na nete inzerat že chlapík v Senci predáva Ladu 2105, rv.1985 za symbolických 990 Sk!!! Bohužiaľ ale nie 1300-ku ale 1500ku na ktorú je drahšia poistka a aj spotreba bude istotne vyššia ako tých 7 litrov čo spomínal ten Přerovčan. Sused má 1300ku a fakt keď mi vravel svoju spotrebu som nechcel veriť vlastným ušiam. Nižšia spotreba než akú som mal na Favorite 135LS, rv.1992 na ktorom som dva roky jazdil. S ním som v meste spotrebu pod 9 litrov v živote nestlačil aj kě dsom jazdil na ľahko a snažil sa jazdiť na nízkych otáčkach držiac si v meste tých nepokutovaných 69 km/h.

Váham či mám ísť zase do kúpi starého auta, tak zas ale za takú symbolickú cenu mať vlastného žiguliaka, auto o ktorom som sníval už ako iskrička... 8)
Nemám žiadne auto, ale keď raz budem veľký, budem mať ŽIGULIAKA!!!
Myso
Příspěvky: 1389
Registrován: stř kvě 26, 2004 17:59
Bydliště: Bratislava-Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Myso »

jazdit v nizkych otackach neznamena jazdit na spotrebu...mylny dojem...

a takisto mylne je ze 1500vka bude mat vacsiu spotrebu ako 1300vka...casto je to prave naopak...
Ich fahre einen Shiguli - WAS2105
Keď ju poriešiš, nie je čo milovať...
_________________
Chatka 12 forever :mrgreen:
Psycho
Příspěvky: 7
Registrován: pát čer 30, 2006 11:30
Bydliště: Petržalka

Příspěvek od Psycho »

Myso píše:jazdit v nizkych otackach neznamena jazdit na spotrebu...mylny dojem...

a takisto mylne je ze 1500vka bude mat vacsiu spotrebu ako 1300vka...casto je to prave naopak...
Tak zas určite som sa nikdy nesnažil akcelerovať pri otáčkach pod 2000... Každopádne ale ten mýtus o Lade ako o veľkopožieračovi benzínu je prehnaný. Fakt na Favorite som pod 8,3l spotrebu v živote nestlačil ani pri dlhších vzdialenostiach a jazde okolo tých 100 km/h a aj na fotrovej Fabii 1,4 MPI som vlani skúšal na trase Brezno-Blava držať 90-100 km/h a spotreba mi vychádzala 6,95 l čo by hravo schoval do vačku hocaký 20-ročný trochu lepšie nastavený žiguliak. Hmm, asi predsa len dnes zavolám do toho Senca a pôjdem si ten žiguliak kuknúť či nie je zo spodu úplne hnilý... Možno je už medzičasom aj predaný.
Čo som počul tak až lady rv.1990 a mladšie mali nejak upraený karburátor a dosahovali nižšiu spotrebu, tam by som veril že 1500ka z 92-ho dosahuje nižšiu spotrebu ako 1300ka rv.89.
Nemám žiadne auto, ale keď raz budem veľký, budem mať ŽIGULIAKA!!!
Myso
Příspěvky: 1389
Registrován: stř kvě 26, 2004 17:59
Bydliště: Bratislava-Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Myso »

od 84 sa montuje OZON, ten ma lepsiu spotrebu ako stare webre, ale vsetky hranate uz mali ozona, a az potom niekedy okolo 93-94 sa zacali take zmrdy ako Axtec davat... ale obcas sa najde aj starsi exportny model s inym karbecom...
Ich fahre einen Shiguli - WAS2105
Keď ju poriešiš, nie je čo milovať...
_________________
Chatka 12 forever :mrgreen:
Psycho
Příspěvky: 7
Registrován: pát čer 30, 2006 11:30
Bydliště: Petržalka

Příspěvek od Psycho »

Myso: Inak ten tvoj "žigulo-žabiak" na fotke vyzera fakt dosť dobre, keby si ho predával za rozumnú cenu... :twisted: Aj keď škoda že máš plyn, ja by som si to do auta nikdy nedal. Je to zrejme moje obmedzené myslenie a predpojatosti voči novotám, ale skrátka tomu neverím... By som sa cítil nesvoj keby som jazdil s plynovou bombou za zadkom... :roll:
Nemám žiadne auto, ale keď raz budem veľký, budem mať ŽIGULIAKA!!!
Psycho
Příspěvky: 7
Registrován: pát čer 30, 2006 11:30
Bydliště: Petržalka

Příspěvek od Psycho »

Myso píše:od 84 sa montuje OZON, ten ma lepsiu spotrebu ako stare webre, ale vsetky hranate uz mali ozona, a az potom niekedy okolo 93-94 sa zacali take zmrdy ako Axtec davat... ale obcas sa najde aj starsi exportny model s inym karbecom...
A čo ten novší Axtec je nebodaj horší než Ozon? :shock: Každopádne ten žigulík zo Senca čo by som kupil za necelý liter (+ 1300 Sk fízlom za prepis vozidla :(((( by Axtec istotne nemal. :D

Inak v inzerate stojí, že korozia pdovozku a nejde klučka u šoféra, inak všetko funkčné.... Tak to bude istotne riadny vrak... Jo, už sa teším ako si to dám doporiadku, si to auto zmailujem :twisted: a potom mi ho ukradnú ako takto pred rokom Favorita... :cry:
Nemám žiadne auto, ale keď raz budem veľký, budem mať ŽIGULIAKA!!!
Myso
Příspěvky: 1389
Registrován: stř kvě 26, 2004 17:59
Bydliště: Bratislava-Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Myso »

150 000 je ti rozumna cena? ale aj tak by som vahal... ee, asi by som nevahal :axe:
axtec je zlozity to je jeho chyba...

o plynovej bombe sa tu uz opakovat nebudem... je toho dost v inom topicu... a na nete tiez. ja jej verim viac ako benzinovej nadrzi...

to jaky luseri kradnu facka??? :twisted:
Ich fahre einen Shiguli - WAS2105
Keď ju poriešiš, nie je čo milovať...
_________________
Chatka 12 forever :mrgreen:
Psycho
Příspěvky: 7
Registrován: pát čer 30, 2006 11:30
Bydliště: Petržalka

Příspěvek od Psycho »

Myso píše:150 000 je ti rozumna cena? ale aj tak by som vahal... ee, asi by som nevahal :axe:
axtec je zlozity to je jeho chyba...

o plynovej bombe sa tu uz opakovat nebudem... je toho dost v inom topicu... a na nete tiez. ja jej verim viac ako benzinovej nadrzi...

to jaky luseri kradnu facka??? :twisted:
No tak asi o tej cene za tvojho žabiaka sa už viac baviť nebudeme... :-) Ani o plyne... :-)

Ad Axtec, jasne, čo je zložité to už sa lahšie kazí. A hlavný prínos ruských aut je v ich jednoduchosti, akonáhle sa od toho odklonia, tak už to nebude lada ale Opel.. Každopádne vlani na autosálone v Nitre som bol z tej Kaliny úplne uchvátený! :shock: :twisted:

Nuž kto by tak iný mohol slušnému poctivopracujúcemu a teda chduobnému slováčiskovi ukradnúť 13-ročného facka než nejakí hajzli maďarskí?! :evil:

Našili ho potom v rozobratom stave pri Štrvtku na Ostrove, keď som si poň došiel na okresný dopravný inšpektorát do DS tak mi až do plaču bolo... Radšej ho mohli niekde zošrotovať a nie ho nechať tak aby ho našli, som len potom mal s tým vrakom kopec starostí... Tak zas ale aspoň som zaň dostal 47 litrov od poisťovne + predaj zimné gumy. Aj tak na tom fackovi s afurt niečo kazilo. Raz tesnenie pod hlavou, potom riadenie, potom mi zas výfuk odpadol, každú jar som mal po zime total vybité aspoň dva tlmiče...už ani nehovoriac o hrdzavých podbehoch.. Vlastne môžem byť ešte aj rád že mi ho nejakí zlatí milí maďari zo Žitného ostrova ukradli lebo za 47 litrov by som ho istotne nepredal. :-)

Každopádne Škodovka nikdy více!!! Ak by som mal na nové auto tak určite potom radšej Ladu Kalinu alebo Daciu Logan než Fabiu. A aj spomedzi starých aut čo tak počúvam referencie ten žiguliak vychádza najlepšie. Ešte super by mohol byť trabant, ten je z bakelitu a nehrdzavie, ale úprimne povedané moc ich už ani nevidím jazdiť a vonkoncom nie predávať. J evôbec ešte legálne s takým eutom jazdiť po cestách Únie keď teraz všade sú nejaké emisné limity?

Ozaj ako je to s Ladou keď jazdíš do zahraničia? Favorit mal tú výhodu že som doň mohol natankovať aj UNI 91 aj Natural 95, takže na západe som tankoval bleifrei, ale nemáš mimo CS s Ladou problémy s tankovaním v Rakúsku som určite olovnatý benzín predávať nikde nevidel.

BTW, by si sa divil, ale škodovky sa tu vo veľkom kradnú. Otvorí a naštartuje to hocaký feťák a za liter či hádam aj za menej to predá niekomu s garážou a dielnou, ten rozobere na diely a auto je fuč. Navyše ktorý policajt sa bude zapodievať krádežou Š 120 o trhovej hodnote cca. 10 000 Sk keď im denne autá za stá tisíce? To fakt jedine že by náhodou toho zlodeja chytili pri čine či zastavila hliadka idúc v ukradnutom aute a to by už bol aaká náhoda. Navyše krádež do 8000 Sk nie je trestný čin ale len priestupok, takže keď feťák ukradne starú 120ku a ho aj chytia, tak môžu akurát tak zbiť na stanici, spísať zapisnicu a pustiť preč.
Nemám žiadne auto, ale keď raz budem veľký, budem mať ŽIGULIAKA!!!
Psycho
Příspěvky: 7
Registrován: pát čer 30, 2006 11:30
Bydliště: Petržalka

Příspěvek od Psycho »

Aaaa sakra, som sa dovolal na ten inzerát a už je tá Ladička za 990 Sk predaná... :-(

Asi budem už do smrti zostanem odkázaný len na jazdu autobusmi, resp. šoférovať z krčmi nazad domov autá ožratých kamošov... :-)
Nemám žiadne auto, ale keď raz budem veľký, budem mať ŽIGULIAKA!!!
Uživatelský avatar
JmJ
Příspěvky: 6525
Registrován: úte čer 01, 2004 11:30
Bydliště: Kromeriz

Příspěvek od JmJ »

Psycho píše:Aaaa sakra, som sa dovolal na ten inzerát a už je tá Ladička za 990 Sk predaná... :-(

Asi budem už do smrti zostanem odkázaný len na jazdu autobusmi, resp. šoférovať z krčmi nazad domov autá ožratých kamošov... :-)
Tak pokud chces koupit slusny auto za 1000 korun, pak asi da. Pokud vemes rozum do hrsti a neco nasetris, pak ti zadne dosmrtne jezdeni v MHD nehrozi.
MFP
VAZ 2104 1.3 1989
Hyundai i30 1.6 GDI 2013
Škoda Felicia 1.3 1996
Škoda Fabia 1.4 MPI 2002
BMW M135i 3.0 2012
Uživatelský avatar
Brandy
Příspěvky: 372
Registrován: čtv led 19, 2006 07:35
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Brandy »

Psycho píše:v Rakúsku som určite olovnatý benzín predávať nikde nevidel
Do Lady se nemusi tankovat olovnaty benzin. :wink:
Lada 1600 - bouračka | Lada 1500s - prodáno | Peugeot 406
Nulašestka
Příspěvky: 1296
Registrován: úte led 31, 2006 20:53
Bydliště: Kocourkov a Hulvátov

Příspěvek od Nulašestka »

JmJ píše:slusny auto za 1000 korun
:finga: Sorry,ale obávám se,že nic takovýho neexistuje,tak možná za 1000 Euro. :lol:
Uživatelský avatar
wlken
Příspěvky: 72
Registrován: pon črc 24, 2006 06:35
Bydliště: Vsetín
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od wlken »

Nulašestka píše:
JmJ píše:slusny auto za 1000 korun
:finga: Sorry,ale obávám se,že nic takovýho neexistuje,tak možná za 1000 Euro. :lol:
Já jsem si koupil VAZ 2103 r.v.1975,najeto 168tkm za 2000,-,téměř všechno v originále,všechno funguje,krásný interiér,origo lak,jenom samozřejmě semtam díra v kastli,ale jinak velmi schopné auto,můžu vám tu třeba zítra hodit fotky.. 8) Jestli stihnu udělat technickou tak bych se objevil i v Trnavě... :wink:
Odpovědět

Zpět na „Hnací soustava“