Baterie a autíčko na dálkové ovládání

Free pokec (aj keď Ondra 07 by to celé zmazal)

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Uživatelský avatar
mušketýr
Příspěvky: 1248
Registrován: stř srp 23, 2006 11:19
Bydliště: U Strakonic
Kontaktovat uživatele:

Baterie a autíčko na dálkové ovládání

Příspěvek od mušketýr »

Tak sem mladýmu koupil pod stromeček toto:http://www.peckamodel.cz/produkt/rc-mod ... hz-cervena

Mám tak trochu problém s baterkami.Autíčko je dodáváno s baterií 1800mAh.Trochu sem to možná pokák a žil v domění že baterie se dodává nenabitá.Dobil sem ji 10hod dle návodu a další nabíjení provádím 8hod. po totálním vybití-připojim žárovičku a vybiju.Nabíječka je na prd a asi časem koupim jinou s automatickym dobíjením.To ale není můj problém.Problém je, že výdrž baterie je tak 10min.To mi příde fakt málo.První dobití jsem provedl a baterka možná nebyla vybitá.Je možné že došlo ke špatnému naformátování?
Díky za tipy M.S:
Ne SMS, ne SZ.
Pouze volat!
602132238
Uživatelský avatar
valda1971
Příspěvky: 7214
Registrován: úte pro 06, 2011 16:45
Bydliště: Bílina

Re: Baterie a autíčko na dálkové ovládání

Příspěvek od valda1971 »

Hlavně 1800mAh není nic moc na motorek a kdoví co to auto jěště dělá (řízení - serva, světla....). K tomu předpokládám, že baterie je Made in China neznámého původu. Kup 2800-3200mAh od solidního výrobce ale i tak nečekej hodinový provoz.
Formátování se snažím aspoň u nové baterie dodržovat, ale nějak mi u současných výrobků celkově výdržnost nevychází jako kdysi.
Žigulíci: VAZ 2101 r.1971, VAZ 2103 r.1974, VAZ 2170 r.2012
Uživatelský avatar
dusin
Příspěvky: 1023
Registrován: čtv srp 26, 2004 17:42
Bydliště: Libomyšl
Kontaktovat uživatele:

Re: Baterie a autíčko na dálkové ovládání

Příspěvek od dusin »

Ahoj,
Těch 10 minut je asi na tekovou baterčičku normální.
Na tom odkazu pod autem v příslušenství máš spoustu doplňkovejch baterií a jsou to LiPolky(výrazně lepší než NiMh)
Změř si kastlík pro baterku v autě a podle toho pořiď nějakou dvoučlánkovou Lipolku s co možná největší kapacitou která se ti do toho ještě vleze.
Má to ale háček,pro Lipol budeš potřebovat jinou nabíječku.....
2103 - красное октябрь
21061 - экспедиционной машине/էքսպեդիցիոն մեքենա/საექსპედიციო მანქანა
2101 - Lahváček (Echt veterán 1975)
Uživatelský avatar
Luděk Ondrůch
Příspěvky: 1500
Registrován: pon srp 01, 2005 12:59
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Baterie a autíčko na dálkové ovládání

Příspěvek od Luděk Ondrůch »

Já koupil mladýmu teréňák se stejným motorem a na 5200 lipolku to vydrží jezdit cca 2 hodiny. http://www.bighobby.cz/www-bighobby-cz/ ... 35C-70C-HC
U lipolek si hlídej kromě rozměru i stejný konektor popřípadě budeš muset dokoupit redukci.
Nabíječku používám tuto: http://www.bighobby.cz/www-bighobby-cz/ ... A3-Imax-B3
Ještě si k baterce pořiď hlídač napětí, (u lipolky by nemělo klesnout napětí pod 3V na článek, pak se ničí) http://www.bighobby.cz/www-bighobby-cz/ ... anku-az-8S
VAZ 1117
Uživatelský avatar
Jimmi
Příspěvky: 1528
Registrován: pon čer 12, 2006 15:41
Bydliště: Praha, Teplice

Re: Baterie a autíčko na dálkové ovládání

Příspěvek od Jimmi »

Já měl podobný problém u vznášedla. Tam je navíc záhodno mít co nejvíc energie po celou dobu letu/jízdy, jinak se to může utopit.
Zvolil jsem nejjednodušší metodu, kterou mi prostorové uspořádání dovolilo. Místo baterky jsem dal dva plastové držáky po čtyřech tužkových baterkách, které jsem měl v dostatečném počtu i s nabíječkou. Napěťově to souhlasilo. Stačilo jen připájet konektor. Teď to jede dvacet minut mnohem kvalitnější jízdy.
Жигули ВАЗ 2103 1.5/55,4 kW белый (сделано в 1974 г.) оу йеах гуд джоб ёлки-палки t.č. odstraněny dva metráky pavučin, vrčí a jezdí kolem bloku
Toyota Corolla LiftBack 1.3/65 kW deep turquoise
Toyota Corolla HB 3D 1.3/55 kW red
Uživatelský avatar
Roman
Příspěvky: 1285
Registrován: úte čer 01, 2004 09:18
Bydliště: Kralův Dvůr
Kontaktovat uživatele:

Re: Baterie a autíčko na dálkové ovládání

Příspěvek od Roman »

Ak ta povodna baterka ma aspon priblizne taku kapacitu ako ma pisanu, tak tuzkove baterky nie su vhodna nahrada. V prvom rade je potrebne hodit povodny pack na slusnu nabijacku a hlavne zmerat jeho ozajstnu kapacitu. S 1800mAh by v kazdom pripade auticko osadene motorom rady 540 malo jazdit podstatne dlhsie ako 10 minut....
Roman
Voda
Příspěvky: 603
Registrován: úte lis 25, 2014 12:20
Bydliště: Brno

Re: Baterie a autíčko na dálkové ovládání

Příspěvek od Voda »

Samozřejmě nenechávat někde na mrazu.... :)
Odpovědět

Zpět na „Poklábosme“