Další 21061 na světě

Moderátor: Moderátoři

Další 21061 na světě

Příspěvekod ffoxbat » sob kvě 11, 2013 05:17

Po dlouhém zvažování jsem koupil Ladu 21061. Podle TP jsem 5. majitel, r. v. 1981. Dle tacho najeto 100 tkm, auto bylo původně světle zelené. STK končí za 14 dní, ale je relativně udržované, zespoda jsem to viděl jenom vkleče, ale zdá se být relativně OK. Nebliká, pravděpodobně přerušovač. Nevíte, jestli někdo opravuje palubní přístroje? Palivoměr a otáčkoměr nefungují.
Práce jak na kostele.
SAM_1617.JPG
SAM_1619.JPG
SAM_1620.JPG
SAM_1621.JPG
SAM_1622.JPG
SAM_1623.JPG
Uživatelský avatar
ffoxbat
 
Příspěvky: 12
Registrován: sob dub 20, 2013 21:24
Bydliště: Vimperk

Re: Další 21061 na světě

Příspěvekod valda1971 » sob kvě 11, 2013 07:01

Gratulka k přírústku a držím palce při opravách :wink:
Chyba nemusí být v palubce, mně kdysi neukazoval palivoměr díky vadnému snímači v nádrži ( na plováku ). Jen pojistka č.9 to nebude - nešlo by Ti plno jiných věcí.
Žigulíci: VAZ 2101 r.1971, VAZ 2103 r.1974, VAZ 2170 r.2012
Uživatelský avatar
valda1971
 
Příspěvky: 7199
Registrován: úte pro 06, 2011 16:45
Bydliště: Bílina

Re: Další 21061 na světě

Příspěvekod Mičun » sob kvě 11, 2013 09:34

Pěkný povoz. Nějak se tu s náma jihočechama roztrhl pytel...
Kolik nás vůbec je??? Tři...
ex. Vaz 2108 Lada Samara r.v.92 dovoz SRN
ex. Vaz 2170 Lada Priora r.v.09
ex. Vaz 2107 Lada 1500 r.v. 92 семёрочка
Sehnat zachovalou slečnu je brnkačka, proti sehnání zachovalého Žigulíka... :-) :-) ;-)
Dějiny dělají lidové masy, avšak nedělají je takové, jaké by chtěly...
Uživatelský avatar
Mičun
 
Příspěvky: 1297
Registrován: pát črc 15, 2011 11:03
Bydliště: Jižní Čechy

Re: Další 21061 na světě

Příspěvekod mayo456 » sob kvě 11, 2013 14:31

ak nebliká prerušovač tak ho vymeň za nový. kontrolky v palubke nezvyknú odchadzať. Inak auto sa zdá byť pekné. že by ďalší veterán do famílie? :D
Minule mi povedala jedna milá pani,
Maťo mne sa zdá že ty si ani, ani, ani.
Musíš vedieť kde máš miesto, musíš niekam
patriť,
nemôžeš sa takto motať a tárať dve na tri.
Uživatelský avatar
mayo456
 
Příspěvky: 2665
Registrován: úte říj 25, 2005 20:28
Bydliště: Košice

Re: Další 21061 na světě

Příspěvekod MartasBrno » sob kvě 11, 2013 17:10

Zmapuj si, kolik ti toho nefunguje - podle schematu zapojení se pak dá celkem dobře říct, kde je chyba.
Obrázek
a když jsem se v 15-ti rozhodoval co dál dělat, poslouchat sestry byla pro mě jasná volba... :-D
Uživatelský avatar
MartasBrno
 
Příspěvky: 4442
Registrován: pon zář 08, 2008 13:10
Bydliště: Brno

Re: Další 21061 na světě

Příspěvekod Laďuša » sob kvě 11, 2013 17:41

No vida, tak snad auto bude dělat radost :) Na fotkach se zdá fajn, ale na druhou stranu, na takovýchdle fotkach by fajn vypadalo i to moje :P
A k další diskuzi: když jsem koupil svoje auto, tak v palubce nešly asi 2 nebo 3 kontrolky. Takže i když neni ve zvyku, že odcházejí, odejít můžou. Ale stejně nevim, jak to souvisí s tutim tématem :lol:
Člen LKCS; Honorowy klubowicz LKP [ELITE 5000]

Chatka 12 forever :toothy10: ►Stodolní II◄ :) Estonian-czech crazy night :partyman: Uctívač Vana Tallinnu. Propāns-butāns!
Osa Klatovy-Plzeň-Brno ;) Tři sestry <|||> Ladagang 8) °Expedice Eesti 2010°
Dva PoJeBy ze Skašova

Haben Sie Bratwurst?

:!: keréklampás :!:
Uživatelský avatar
Laďuša
 
Příspěvky: 12117
Registrován: stř lis 09, 2005 22:06
Bydliště: Klatovy / Plzeň

Re: Další 21061 na světě

Příspěvekod Kopr » sob kvě 11, 2013 18:00

Nefungujou mu tři věci a kdo ví na kolik věcí ještě nepřišel ,klidně to může být pojistka,Tůmu mám dole v žigulu a v dalších knihách co tu mám jsem schéma pojistek nenašel ,
TŘI SESTRY <III> LADA GANG
LADA 21061 (1.7-5q od Kinga) -1986
MERCEDES BENZ W124 220E -1993
SIMSON S51 -1990
FORD GRANADA ESTATE 2.0 4V-1984

http://fotoalba.cz/Kopr21061
http://kopr21061.rajce.idnes.cz/
LED ZEPPELIN
Uživatelský avatar
Kopr
 
Příspěvky: 2953
Registrován: úte bře 28, 2006 21:16
Bydliště: Družec,Frýdek-Místek

Re: Další 21061 na světě

Příspěvekod MartasBrno » sob kvě 11, 2013 18:54

Jestli nejdou kontrolky a blinkry, může mít upadenej některej z těch oranžových drátů od pojistky. Třeba jako Maťo na nebohé Mrtvičce, to jsem spravoval osobně - uletěl drát na nádržce brzdové kapaliny a nešlo relé kontrolky dobíjení. To šlo vidět pouhým okem. Podobných problémů může být víc, někde něoc přeseklé, nebo uklepané. Zvlášť po pěti majitelích - pokud z nich aspoň dva do elektriky vrtali, může být ještě veselo. Tady to ale bude možná ednoduché, je to vše při jednom, pojistkovka i palubka jsou hned u sebe...
Obrázek
a když jsem se v 15-ti rozhodoval co dál dělat, poslouchat sestry byla pro mě jasná volba... :-D
Uživatelský avatar
MartasBrno
 
Příspěvky: 4442
Registrován: pon zář 08, 2008 13:10
Bydliště: Brno

Re: Další 21061 na světě

Příspěvekod ffoxbat » pon kvě 13, 2013 20:34

Laďuša píše:No vida, tak snad auto bude dělat radost :) Na fotkach se zdá fajn, ale na druhou stranu, na takovýchdle fotkach by fajn vypadalo i to moje :P
A k další diskuzi: když jsem koupil svoje auto, tak v palubce nešly asi 2 nebo 3 kontrolky. Takže i když neni ve zvyku, že odcházejí, odejít můžou. Ale stejně nevim, jak to souvisí s tutim tématem :lol:


Jojo, máš pravdu. Na fotkách je to úžasný, když v tom sedím, mám smíšený pocity, co jsem to vyved´ :roll:
Uživatelský avatar
ffoxbat
 
Příspěvky: 12
Registrován: sob dub 20, 2013 21:24
Bydliště: Vimperk

Re: Další 21061 na světě

Příspěvekod Mičun » pon kvě 13, 2013 20:54

Ffoxbat: chy, chy, smíšený pocity... Taky sem něco podobného za volantem pocítil, ale neodvážil sem se to definovat...

Tak jí dej dokopy... Ať můžem udělat jihočeskou vyjížďku...
ex. Vaz 2108 Lada Samara r.v.92 dovoz SRN
ex. Vaz 2170 Lada Priora r.v.09
ex. Vaz 2107 Lada 1500 r.v. 92 семёрочка
Sehnat zachovalou slečnu je brnkačka, proti sehnání zachovalého Žigulíka... :-) :-) ;-)
Dějiny dělají lidové masy, avšak nedělají je takové, jaké by chtěly...
Uživatelský avatar
Mičun
 
Příspěvky: 1297
Registrován: pát črc 15, 2011 11:03
Bydliště: Jižní Čechy

Re: Další 21061 na světě

Příspěvekod Teepee » úte kvě 14, 2013 07:45

Možná by neškodila rozsáhlejší fotodokumentace, i z postupu rozebírání palubky do které jsi už lezl a dalších míst, ze které bysme poznali, jestli tam nemáš (vzhledem k počtu předchozích majitelů a mlhovkám) nějaké vychytávky, typu elektronické zapalování pod kapotou atp. (když nejde otáčkoměr, proč by ne)
Protože pokud sám nemáš s LADOU moc zkušeností, budeš třeba věc považovat za originální a přitom to bude nějaký udělátor.
Navíc, jakmile bude přecpáno relátky a vypínači, a bude odpojovač AKU, je to jasné, napadeno kutilem.
Ale neboj, jakmile se máme v čem šťourat, jsme tu ve svém živlu. :wink: Proto ty "krámy" taky máme, že... :) :lol:
Bílý LADA a okřídlená spol.
Uživatelský avatar
Teepee
 
Příspěvky: 4248
Registrován: čtv bře 10, 2005 13:20
Bydliště: Praha západ

Re: Další 21061 na světě

Příspěvekod ffoxbat » stř kvě 22, 2013 20:47

Ahoj všem čtenářům a rádcům.
Minulý týden jsem strávil sháněním dílů a víkend postupnou analýzou vad přítomných ve vozidle a bránících úspěšnému absolvování STK.
Po brouzdání internetem jsem se rozhodl nové věci nakoupit na http://www.lada-dily.cz (doufám, že se nejedná o nekalou reklamu).
Objednal jsem přerušovač blinkrů dle katalogu ND. V e-shopu mají špatnou fotku, která patří modernějšímu čtyřvývodovému provedení, naštěstí dle katalog. čísla poslali správný pětivývodový.
Ještě jsem objednal přední brzdové destičky, olejový a vzduchový filtr, pro jistotu i válečkový třívývodový přerušovač blinkrů a nové gumy na pedály (ty jen tak pro radost :oops: ) a hadici sání - papír.
Hadice sani puvodni.jpg
Původní hadice sání

Hadice sani.jpg
Nová hadice sání

Vzduchovy filtr.jpg
Asi poznáte, kterej je novej???

Nic zlého netuše jsem přes bazoš našel vrak, ze kterého jsem vymontoval komplet přístrojový štít, původní plastový pětivývodový přerušovač blinkrů (který jsem se eventuelně rozhodl obětovat pro zjištění příčiny poruchy) a velkou koženkovou tašku na nářadí, ve které byl naštěstí schovaný origo inbus klíč k vypouštěcím zátkám. Jako bonus jsem dostal kulatý vypínač varovných světel, který znám z 2107, kdyby původní Tahem zapni-Stiskem vypni byl KO.
No v sobotu jsem byl z auta nešťastnej, očistil jsem kostry u všech svítilen a rozmontoval původní vypínač varovných světel. Když jsem nenašel žádný problém, namontoval jsem starší přerušovač z vraku a ejhle - všechno funguje. Trošku nervózní jsem jen z toho, že mi problikne kontrolka blinkrů v tachometru když zapnu zapalování a když zapnu jakoukoliv směrovku, tak se kontrolka rovnou rozsvítí a zhasne až po prvním bliknutí.
Zbývalo vyřešit už jen závadu v palivoměru. Proměřováním budíku jsem nic nezjistil. Vymontoval a proměřil jsem tedy plovák, podle knihy Jeršov-Jurčenko hodnoty odporu seděly takřka na Ohm.
Je zajímavý, že původní budíky jsou ze zadu úplně orezlé a zašlé. Ačkoli s autem, ze kterého jsem vymontoval druhou přístrojovku, jezdili zedníci - bylo totiž uvnitř pokryté vrstvou cementu - přístroje byly absolutně netknuté. Beze stopy patiny či rzi na kovových součástkách vzadu.
Kuchani pristrojovky.jpg
Kuchání přístrojovky

Budik.jpg
Budík z původní přístrojovky

Jelikož jsem neměl moc času, tak jsem jenom sprostě vyměnil přístrojové štíty a opět vše bylo v pořádku. Pojistka č. 9 se už nepřepaluje a palivoměr ukazuje správnou hodnotu. Funguje i otáčkoměr. V původním přístroj. štítu byl pouze vypínač hlavních světel a mlhovek a v novém je navíc ještě vypínač vyhřívání skla, takže na ten v budoucnu napojím zadní mlhovku.
Co stále nefunguje jsou zpětné světlomety a přestaly svítit přední mlhovky.
Mlhovky jsou totiž zapojené přímo natvrdo z pojistkové skříňky přes kolébkový vypínač. I já, nešťastný absolvent Gymnázia ve Strakonicích, vím, že mlhovky se mají zapojovat přes relé. Bohužel dráty byly k vypínači zapojeny přes placaté konektory (bez plastové svorkovnice jako ostatní spínače v kabel. svazku). Jeden kablík se mi odněkud vytáhl a já za boha nemohl přijít odkud. Takže seženu relátko a přepojím si mlhovky korektně.
Při zkušební jízdě ještě odešel alternátor, který mi ale naštěstí místní šikovný autoelektrikář během 1 dne kompletně zrepasoval. Prostě ačkoliv je pro mě autoelektrika totálně španělská vesnice, tak s multimetrem, pár šikovnými kamarády a doporučenou literaturou i gymnazista něco dovede odhalit a opravit.

Zhruba před 10 lety jsem řídil Ladu 2107 a moc mě to neoslovilo. Zdálo se mi, že motor je na objem 1.5 l docela líný. Auto mělo již najeto přes 200 tkm, takže si zpětně myslím, že už mělo své za sebou. S obavami jsem očekával, že se moje chmury naplní a ačkoliv jsem 21061 OPRAVDU chtěl, budu z motoru zklamán. Ale naštěstí auto jede relativně jako z praku. Je v něm nový rozdělovač s podtlakovou regulací a karburátor Jikov 32 SEDR. Vcelku i dobře brzdí. Sice trošku táhne do leva, ale protože dlouho stálo v garáži, myslím, že po kontrole brzd se i toto zlepší. Sice jízdní vlastnosti a ovladatelnost jsou oproti i např. Daewoo Nexia, se kterým jinak jezdím, zcela nesrovnatelné, tak jsem z Lady nadšenej. Řekněte mi čestně: Kdo si v roce 2013 koupí Ladu? Jen ten, kdo přesně ví, co od 33 let starého auta může očekávat. Kdo to neví, koupí si za 110 t Kč Ochcáfku f tédéíčku z roku 2001 s tachometrem zaručeně stočeným na 165 tkm :lol:
Takže ačkoli se u mě doma neustále schyluje buď k pohřbu nebo k rozvodu, tak jsem moc rád, že přes počáteční rozčarování, se kterým jsem tak jako tak počítal, mám konečně auto, který jsem chtěl už tak asi 26 let. Klukovský sny se mají plnit když je možnost, není to žádná ostuda!
Po neděli má jít na STK, držte mu palce. Dík.
Uživatelský avatar
ffoxbat
 
Příspěvky: 12
Registrován: sob dub 20, 2013 21:24
Bydliště: Vimperk

Re: Další 21061 na světě

Příspěvekod Luděk Musil » čtv kvě 23, 2013 05:50

ffoxbat píše:...Takže ačkoli se u mě doma neustále schyluje buď k pohřbu nebo k rozvodu...

Skvělé vyhlídky :P .
Jinak gratulace k úspěšným zásahům. L.
21011 -> (78) 84-99; 2103 -> (78) 99-04; 21073 -> (96) 04-07; 21044 -> (99) 07-13; 21044 -> (96) 12-16; Granta bílá -> 16-?; Vesta SW cross barvy Phantom (19) 20-?; 21011 - veterán (75) 12-?
Nemožné na počkání, zázraky do 3 dnů ´
Uživatelský avatar
Luděk Musil
 
Příspěvky: 10469
Registrován: úte čer 01, 2004 07:55
Bydliště: Vyškov/Rašov

Re: Další 21061 na světě

Příspěvekod Kopr » čtv kvě 23, 2013 21:27

Ladu buď miluješ nebo nenávidíš ,vítej mezi nás staromilce 8)
TŘI SESTRY <III> LADA GANG
LADA 21061 (1.7-5q od Kinga) -1986
MERCEDES BENZ W124 220E -1993
SIMSON S51 -1990
FORD GRANADA ESTATE 2.0 4V-1984

http://fotoalba.cz/Kopr21061
http://kopr21061.rajce.idnes.cz/
LED ZEPPELIN
Uživatelský avatar
Kopr
 
Příspěvky: 2953
Registrován: úte bře 28, 2006 21:16
Bydliště: Družec,Frýdek-Místek


Zpět na Diskuse k modelové řadě

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků