centrál do combíka

Moderátor: Moderátoři

Uživatelský avatar
Patrac
Příspěvky: 3739
Registrován: stř srp 04, 2004 12:15
Bydliště: Brno - King field
Kontaktovat uživatele:

centrál do combíka

Příspěvek od Patrac »

Nechtěl jsem to plácat do témata 2104 ale teoreticky jsem to mohl hodit do témata centrál atd.. Prostě jde mi o to jestli jste někdo řešili centrál zadních dveří u combíka tj 02/04. Něco už v hlavě mám ale chtěl bych vědět jestli už někdo něco obdobného řešil a jak to řešil. Pro sedany je to jednoduché 05/07 se kufr na centrál automaticky otevírá o 03/06.. se kufr dá odemykat centrálem a stlačením zámku otevřít. Rozdíl mezi sedanovým a combi zámkem je v rozpětí otočení klíče u sedana jen 1/4 otáčky kdežto u combíka 1/2 otáčky tedy 1x tolik.což už se nedá řešit prostým připojením táhla. takže do toho jsem zvědav, jestli už někdo byl chytřejší než můj nápad. :wink:
Lada Niva M:1/8,5
Kia Cee´d SW 12.12.2011- ???
21044 - ice dream rising 1.11.2006-19.12.2011
2107 - red storm rising 1.5.2003-1.11.2006
Nemo
Příspěvky: 784
Registrován: stř pro 07, 2005 23:50
Bydliště: Praha-západ

Příspěvek od Nemo »

Patrac napsal:
"Rozdíl mezi sedanovým a combi zámkem je v rozpětí otočení klíče u sedana jen 1/4 otáčky kdežto u combíka 1/2 otáčky tedy 1x tolik.což už se nedá řešit prostým připojením táhla."
A ,pravda, to táhlo by stejně nebylo kam připojit. :(
_Jo, bádám nad tím samým problémem. Motorek mám koupený, zbytek auta je na už na D.O., ale ten kufr....
Zatím mě napadlo jen tohle: Tyčka vjíždějící z boku do tělesa zámku. Někde v místě barevných čárek.
21:08 hod. Nevydržel jsem a šel se na to podívat! Zjistil jsem následující:
Protože se tam čímkoli těžko dostaneme, budeme muset asi zabránit zámku v pohybu v jiném místě. :(
Přílohy
P1020216m.jpg
P1020216m.jpg (29.8 KiB) Zobrazeno 5671 x
Naposledy upravil(a) Nemo dne úte led 02, 2007 23:11, celkem upraveno 4 x.
Lada ? - tím jezdit, není normální !
>2121- ? hniloba s velkou budoucností! Již vyvařená a bojeschopná.
Nemo
Příspěvky: 784
Registrován: stř pro 07, 2005 23:50
Bydliště: Praha-západ

Příspěvek od Nemo »

Takže další foto: ..někde tady?
Mmmm, tak, předsedo, už se těšim, cos vymyslel. :lol:
Přílohy
P1020214.jpg
P1020214.jpg (78.79 KiB) Zobrazeno 5644 x
Lada ? - tím jezdit, není normální !
>2121- ? hniloba s velkou budoucností! Již vyvařená a bojeschopná.
Uživatelský avatar
Patrac
Příspěvky: 3739
Registrován: stř srp 04, 2004 12:15
Bydliště: Brno - King field
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Patrac »

Zapomeň na přímý převod.vyzkoušej si nakreslit kružnici a představ si táhlo, které má otočit kružnicí o 180° nemožné. dostaneš se do mrtvých nulových bodů, ze kterých ti to to táhlo už nedokáže vytáhnout.Abych pravdu řekl zámek jsem venku neměl a spoléhal jsem na to že je obdobného sestavení jako u 06 jen s rozdílem v délce kroku otočení. tzn jediné možné řešení je nepohybovyt žádnou tyčkou ale zámek předělat a umístit do něj ozubené kolečko a k otáčení používat hřebenovou tyč napojenou do motorku přez táhlo ( dost složité) nebo použít řemenicový systém popřípadě by se dalo využít i dvou táhel umístěných křižmo a dvou nestejně velkých pák resp kruhu a páky. a táhla musí umět prokluzovat v jednom směru, tedy táhla s aretační pružinou. Co je problém je to, že oproti 06 neleze konec zámku ven. (u 04/02 ani nemůže) protože by dole narážel do podlahy. Takže de facto jsem tam kde jsem byl a jdu přemýšlet dál. Další variantou by bylo zámek a celý mechanizmus překopat. mmj mám dojem že zámek u 06 navíc zamyká z prava doleva kdežto u třeba 07 zamyká zepředu dozadu. nebo obráceně nevím. Combík je naprostej atyp.. :evil: kdo tvrdí že rusi nic nového nevymýšlejí.. lže.
Vzhledem k tomu že nemám po ruce zámek z 06 ani z 04 jako náhradní kus, tak nemám moc jak o tom přemýšlet, protože neustále to vymontovávat kvůli každému nápadu by mne po pravdě ani nebavilo..
PS: bacha nejde udělat nějaký druhý mechanizmus, aniž by nebyl propojen s centrálem. v případě že ti odejde motorek kufr budeš otevírat krumpáčem. Navíc klíčkem by si centrál neodemkl. Já mám nachystaný pro kufr pětivodičový motor. takže chci pomocí něj ovládat i ostatní dveře. takže nejde jen o to provrtat těleso zámku a dát do něj tyč, která zabrání jeho otevření.
PS 2: A neštvi mě nebo ti nepošlu průkazku ty " řadový člene" :lol:

Jo a jako bonus celý mechanizmus je ze zinkové slitiny, která se nedá vařit páje prostě to celé stojí za hovno..
Lada Niva M:1/8,5
Kia Cee´d SW 12.12.2011- ???
21044 - ice dream rising 1.11.2006-19.12.2011
2107 - red storm rising 1.5.2003-1.11.2006
Nemo
Příspěvky: 784
Registrován: stř pro 07, 2005 23:50
Bydliště: Praha-západ

Příspěvek od Nemo »

Patrac píše:PS: bacha nejde udělat nějaký druhý mechanizmus, aniž by nebyl propojen s centrálem. v případě že ti odejde motorek kufr budeš otevírat krumpáčem.
Smířím se s tím, že to kdyžtak odemknu zevnitř.Mohl bych udělat i nějakou nouzovou kličku v tapecíru.
Patrac píše:Navíc klíčkem by si centrál neodemkl.
S tím jsem počítal, nevadí.

Takže zůstávám u mojí teorie, s tím, že bych do samotného zámku vůbec nezasahoval, a všechno bych to vyřídil přes ten ocelový bazmek, na němž je ten kuželovitý pupík.
Navařit na něj z boku, ve vhodném místě, trubičku-vedení zamykací tyčky od centrálu.
Jenže !, ono se s tím občas musí nechat trošku pohnout-když dveře nesedí do zámku úplně optimálně, takže by možná bylo lepší navařit matku, a do ní šroub s excentricky umístěnou dírou pro tu tyčku. Tím by se to dalo +/- 2mm vyladit.
Dále vyřešit podélné omezení pohybu tyčky, hlavně aby nemohla vylítnout směrem ven.
Přílohy
Foto 2. : umístění (+/-) té trubičky.
Foto 2. : umístění (+/-) té trubičky.
P1020214nv.jpg (79.18 KiB) Zobrazeno 5582 x
Lada ? - tím jezdit, není normální !
>2121- ? hniloba s velkou budoucností! Již vyvařená a bojeschopná.
Uživatelský avatar
Patrac
Příspěvky: 3739
Registrován: stř srp 04, 2004 12:15
Bydliště: Brno - King field
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Patrac »

viz tento obrázek P1030214mt.jpg stačí udělat malý výřez a bna tyčku která chodí dopředu a dozadu a vyklápí západku namotnovat správný mechanizmus a otáčelo by to i se zámkem :wink: pokud seženu druhý zámek na pokusy tak se to asi podaří.. :D
Lada Niva M:1/8,5
Kia Cee´d SW 12.12.2011- ???
21044 - ice dream rising 1.11.2006-19.12.2011
2107 - red storm rising 1.5.2003-1.11.2006
Uživatelský avatar
Marcel
Příspěvky: 1122
Registrován: ned led 15, 2006 19:58
Bydliště: Hajnice u trutnova
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Marcel »

Patrac píše: pokud seženu druhý zámek na pokusy tak se to asi podaří..
máš ho u mně jen vyřešit dopravu
Marcel 2107
LADA 2107 - Laděnka
Největší abstinent z LKCS :)
http://marcel2107.rajce.idnes.cz/Ladka/#album
Silnice, mé přechodné bydliště
Uživatelský avatar
Patrac
Příspěvky: 3739
Registrován: stř srp 04, 2004 12:15
Bydliště: Brno - King field
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Patrac »

mmj Nemo teď koukám na to a jeden zámek je z 03 a druhý je z 04 nebo 02. takže pleteš hrušky a jabka. a to ze dvou důvodů. jeden zámek má zamykací jazýček směrem k zámku a druhý směrem od zámku :wink: tyto bohužel nelze kombinovat.
Lada Niva M:1/8,5
Kia Cee´d SW 12.12.2011- ???
21044 - ice dream rising 1.11.2006-19.12.2011
2107 - red storm rising 1.5.2003-1.11.2006
Nemo
Příspěvky: 784
Registrován: stř pro 07, 2005 23:50
Bydliště: Praha-západ

Příspěvek od Nemo »

Patrac píše:Nemo teď koukám na to a jeden zámek je z 03 a druhý je z 04 nebo 02. takže pleteš hrušky a jabka. a to ze dvou důvodů.
I kdež, jaks na to přišel? Všechny 4 zde mnou uvedené fotky jsou jeden a týž zámek!
Respektive dva zcela shodné kusy(až na ty nerez 6ky matky) Jeden je v autě (2104) a druhý mi leží na stole, a je z tohoto auta (2104) vymontovaný.

Mimochodem, zatím mě nenapadlo nic lepšího, než to, co jsem už psal.
Až ten zámek dostaneš do ruky, uvidíš, že nějaké připojování táhla někam??, je nereálné.
Alespoň si to myslím. :wink:
Lada ? - tím jezdit, není normální !
>2121- ? hniloba s velkou budoucností! Již vyvařená a bojeschopná.
tonda
Příspěvky: 70
Registrován: čtv lis 30, 2006 18:14
Bydliště: Klatovy

Příspěvek od tonda »

Dobrý den pánové, nechci zbytečně obtěžovat a dělat chytrýho, ale napadlo mně, proč zbytečně trvat na zamykání a odemykání 5. dveří motůrkem centrálního zamykání. Nebylo by jednodušší a lepší zámek klíčem zamknout a nechat tak. K zámku dveří namontovat elektromagnet, který zařídí odskok dveří, většina slušných dálkových ovladačů má výstup na otevření kufru /5.dveří/. Součastně lze dát někam na přístrojovku tlačítko také na otevření 5.dveří. Koneckonců a ještě vždy zůstává to původní - odemknout klíčem.
Elektromagnet je tento : http://www.autoalarmy.cz/katalog/senzor ... agnet.html
Uživatelský avatar
Patrac
Příspěvky: 3739
Registrován: stř srp 04, 2004 12:15
Bydliště: Brno - King field
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Patrac »

Nemo píše:
Patrac píše:Nemo teď koukám na to a jeden zámek je z 03 a druhý je z 04 nebo 02. takže pleteš hrušky a jabka. a to ze dvou důvodů.
I kdež, jaks na to přišel? Všechny 4 zde mnou uvedené fotky jsou jeden a týž zámek!
Respektive dva zcela shodné kusy(až na ty nerez 6ky matky) Jeden je v autě (2104) a druhý mi leží na stole, a je z tohoto auta (2104) vymontovaný.

Mimochodem, zatím mě nenapadlo nic lepšího, než to, co jsem už psal.
Až ten zámek dostaneš do ruky, uvidíš, že nějaké připojování táhla někam??, je nereálné.
Alespoň si to myslím. :wink:
oops nějak blbě jsem s podíval teď na to koukám znova a omlouvám se.
Pipojení táhla je reálné, odemykání klíčem taky ale bohužel člověk musí vymontovat komplet stavítka ze zámku. sice to znamená že de facto zadní kufr odemčeš i šroubovákem ale stejně v mém případě mi to ani nevadí protože klíčem otevírat auto nemůžu kvůli alalrmu. Nechci ale přijít o možnost odemčít a otevřít pomocí klíče a to i za cenu houkání alarmu. Problém není v tom že nejde vymyslet odemykání. Problém je v konstrukci vložky kterou bez zamáčknutých stavítek, tedy zastrčeného klíče nelze otočit. tedy jakýkoliv motorek centrálu nedokáže zámkem otočit bez toho aby tam nebyl klíč. takže buď vykuchat stavítka a nebo předělat komplet zámek.Třeba nezávislý odemčení a kliku k tomu. Nápad už mám. Domyslím to a pak to sem hodím.
řešení by bylo i tvoje nechat zámek permanentně odemčený a zamykat za pomoci táhla přez motorek nezávisle a zámku. chtěl bych zkusit udělat to jako u předních dveří. tzn namontovat zámek který na jednu stranu odemyká a na druhou zamyká a má středovou polohu ve které vyjmeš klíč. no uvidíme. pro zatím musím dopřipojovat pravou stranu auta a zprovoznit alarm..5 dveře budu řešit jako poslední. každopádně řešitelné to je. to dokonce i jen táhlem pišel jsem na to jk posunutím táhla otočit kruh o 180° tam i zpět jen za pomoci vloženého táhla. mámod toho i animaci. má to ale 600kb a semto nepůjde vložit. :(
Přílohy
zámek.jpg
zámek.jpg (90.15 KiB) Zobrazeno 4711 x
Naposledy upravil(a) Patrac dne sob led 06, 2007 10:02, celkem upraveno 2 x.
Lada Niva M:1/8,5
Kia Cee´d SW 12.12.2011- ???
21044 - ice dream rising 1.11.2006-19.12.2011
2107 - red storm rising 1.5.2003-1.11.2006
Uživatelský avatar
Ondra 07
Příspěvky: 654
Registrován: stř říj 05, 2005 21:31
Bydliště: Olomouc / Brno
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Ondra 07 »

Tonda ma na mysli neco v tom smyslu jako mam ja.Akorat ja jsem uplne zrusil zamek na kufru a vyhnul se tak neprijemnostem se zlodeji, kteri radi zkousi zarazit sroubovak do zamku a tocit tak dlouho dokud to neotevrou, zamky lady jsou bohuzel natolik subtilni ze vydrzi jen nekolik otoceni... Kufr otviram megnetem starteru presne jak to bylo hezky popsano v jenom 30let starem casopise. Ale rozumim tomu ze Patrac chce zachovat zamek ale zamykat ho centralem a v odemcenem stavu jenom zmacknout cudl a otevrit ze? jak jste resily otoceni o 180° tahlem, to opravdu nejde,hlavne motorek z centralu ma na to kartky krok, jedine se omezit na uhel mensi nez 180°s nejakym zahnutym tahlem ci v kombinaci s necim ohebnym ale to uz mi pripada jako moc slozity a hlavne poruchovy a po kazdym zamceni zkouset jestli je opravdu zamceno je otrava, proto ten central je ze... Doporucoval bych zamek zrusit a udelat ovirani magnetem, je to jeden cudlik tak jako tak a je to spolehlivejsi, me to zatim chodi jak vino.
...anebo jinej případ, průsek v lese asi na metr širší ne, sráz jako střecha. Šero, mlha, skoro tma. Rozhodl jsem, sjedeš to šusem, sotva odpíchnu je zle hochu námraza jako mejdlo. Zkouším zaplužit, ani zdání...
Uživatelský avatar
Patrac
Příspěvky: 3739
Registrován: stř srp 04, 2004 12:15
Bydliště: Brno - King field
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Patrac »

Ondra 07 píše: Ale rozumim tomu ze Patrac chce zachovat zamek ale zamykat ho centralem a v odemcenem stavu jenom zmacknout cudl a otevrit ze? jak jste resily otoceni o 180° tahlem, to opravdu nejde,hlavne motorek z centralu ma na to kartky krok, jedine se omezit na uhel mensi nez 180°s nejakym zahnutym tahlem ci v kombinaci s necim ohebnym ale to uz mi pripada jako moc slozity a hlavne poruchovy a po kazdym zamceni zkouset jestli je opravdu zamceno je otrava, proto ten central je ze... Doporucoval bych zamek zrusit a udelat ovirani magnetem, je to jeden cudlik tak jako tak a je to spolehlivejsi, me to zatim chodi jak vino.
možná to tak dopadne je to v podstatě nejjednodušší řešení vykuchat vložku nahradit to kusem nerezu aby to bylo plný a zamykat za pomoci toho ocelového kamínku, jen ho hnát motorkem. mmj ototčit to jde :wink:
Lada Niva M:1/8,5
Kia Cee´d SW 12.12.2011- ???
21044 - ice dream rising 1.11.2006-19.12.2011
2107 - red storm rising 1.5.2003-1.11.2006
Nemo
Příspěvky: 784
Registrován: stř pro 07, 2005 23:50
Bydliště: Praha-západ

Příspěvek od Nemo »

Patrac píše:vykuchat vložku nahradit to kusem nerezu aby to bylo plný a zamykat za pomoci toho ocelového kamínku, jen ho hnát motorkem.
:idea: Vida, nápad, a dobrý. To ještě uvážím :!: :wink:
Lada ? - tím jezdit, není normální !
>2121- ? hniloba s velkou budoucností! Již vyvařená a bojeschopná.
Uživatelský avatar
Patrac
Příspěvky: 3739
Registrován: stř srp 04, 2004 12:15
Bydliště: Brno - King field
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Patrac »

Nemo píše:
Patrac píše:vykuchat vložku nahradit to kusem nerezu aby to bylo plný a zamykat za pomoci toho ocelového kamínku, jen ho hnát motorkem.
:idea: Vida, nápad, a dobrý. To ještě uvážím :!: :wink:
zapomeň na to teď jsem to byl měřit a ten kamínek origo se nedá použít. není tam na to místo. musí se to řešit tou tyčkou tak jak si navrhl ty.A asi to tak vyřeším. Bude to nejjednodušší a nejrychlejší a vzhledem k centrálu a alarmu i v pohodě řešení.
Lada Niva M:1/8,5
Kia Cee´d SW 12.12.2011- ???
21044 - ice dream rising 1.11.2006-19.12.2011
2107 - red storm rising 1.5.2003-1.11.2006
Odpovědět

Zpět na „Karoserie a ostatní“