Poruchy - různý drobnosti v interiéru

Moderátor: Moderátoři

Poruchy - různý drobnosti v interiéru

Příspěvekod zelvotron » ned čer 22, 2008 14:48

Řikal jsem si, že tu schází nějaký univerzálnější téma, aby když někde něco ulomíme v interiéru, nebo to upadne (a že se to nestává výjimečně), nemuseli kvůli každý kravině zakládat nový vlákno...

No a samozřejmě to nezakládám protože bych neměl co dělat, ale protože sem něco urval :mrgreen:

Takže: chtěl jsem si hejbnout trošku s opěradlem (sklon) a nějak se mi ta růžice protočila a protáčí se dál, ale dozadu to celkem jde, ale stejně se to protáčí. Nahoru se teď musí otáčet růžicí a trochu tlačit opěradlo. Má s tim někdo nějakou zkušenost?

Ta růžice se asi jen nějak stáhne ne? žádný šroubky na ní nejsou...
21113 >>> 21113 >>> 21113

Komu není rady, tomu není pomoci.
Uživatelský avatar
zelvotron
 
Příspěvky: 6273
Registrován: čtv lis 23, 2006 10:32
Bydliště: Praha

Příspěvekod Jarda » ned čer 22, 2008 14:57

Ano, růžice se jen stáhne, je nacvaknutá, ale jde to dost ztuha. Šroub je až pod ní. Pokud si dobře vzpomínám, je tam zbytečně tlustá filcová podložka, po výměně (slepení) popraskaných plastů pomůže nahrazení slabší podložkou, aby šly zuby růžice do záběru větší plochou a závada se neopakovala.
Uživatelský avatar
Jarda
 
Příspěvky: 173
Registrován: stř čer 09, 2004 08:11
Bydliště: Dobříš

Příspěvekod plavec » úte čer 24, 2008 19:15

Taky sem trochu přispěju svojí drobností v interieru. když skočim autem nečekaně do díry, nebo přejedu ostře kamen tak mi jakoby křupne někde buď v palubovce, co je kastlik spolujezdce anebo možná to jde od pravýho zrcátka.Je to takový křupnutí- prasknutí, jako když se zlomí plast.Ale to jen když prudce do něčeho vlítnu, třeba když vymetu kanál.Když jedu plynule a auto se různě houpe, třeba i do zatáčky, tak nic slyšet není. :wink:
Vám tam nikde u spolujezdce nic nepraská a nevrže?
Na prodej přebytečné N.D. na Ladu 111: http://forum.ladaklub.com/viewtopic.php ... rod%C3%A1m
znamení : KozoHroch :-D
Uživatelský avatar
plavec
 
Příspěvky: 4713
Registrován: ned črc 22, 2007 19:38
Bydliště: Pelhřimov

Příspěvekod Raduz » úte čer 24, 2008 20:29

V pravo nic, mě stále při určitých ot. něco drnčelo v levo, jako by ve sloupku, nakonec jsem zjistil že je to ta záslepka na díře pro spínač mlhovek. Celé jsem to vyřešil dnes kdy jse mi podařilo s jedním moc šikovným elektrikářem namontovat mlhovky, zátku vyhodit a místo ní je tam spínač a kontrolka. dokonce i svítí! :D
®; Člen LKCS
Uživatelský avatar
Raduz
 
Příspěvky: 4069
Registrován: úte pro 04, 2007 09:22
Bydliště: Brandýs nad Labem

Příspěvekod zelvotron » stř čer 25, 2008 16:10

Jarda: dík, bylo to přesně jak říkáš, strhnula se a praskla ta plastová růžice (poz. 6) co je pod tou vnější nacvaknutou, slepovat to asi nebudu je prasklá docela dost a navíc očekávám, že to bude korunová položka, takže zatím jsem si našteloval sklon jedenáctkou klíčem (a nechal jsem si ho v kapse dveří) a naplánuju si výlet na Koněvku :)

Obrázek

Plavec: a není to čistě náhodou tím, že by si měl čurbes v přihrádce ;) nechci tě podceňovat, já že se mi to stalo :-D
21113 >>> 21113 >>> 21113

Komu není rady, tomu není pomoci.
Uživatelský avatar
zelvotron
 
Příspěvky: 6273
Registrován: čtv lis 23, 2006 10:32
Bydliště: Praha

Příspěvekod Majo » stř čer 25, 2008 18:34

vidim, ze to rusi beru univerzalne. Ta 6ka z obrazku sa mi uz potentovala asi 3x na nive, bolo to tym ze sa ten sroub povoli(nech ho dotiehnem akokolvek silno) a ozubenie sa pretrhne.
Ja tomu davam dost zabrat, denne ide operadlo tak 10x dole a zase hore.
Teraz sa mi to podarilo vyriesit tak, ze som zohnal cele to kolecko zo starej samary. Tam to neni plastove ale z akehosi tvrdeho plexiskla. Kazdopadne to vyzera, ze to konecne vydrzi
21043(reinkarnacia), 2105 1.3k(svagrov), 2110 1.5 16V, Niva(rozobrata), Chevy Niva 1.7i, Priora1,8+, BMW e36 328iA, Fiat Tempra 2.0i.e, 4x4
Uživatelský avatar
Majo
 
Příspěvky: 6455
Registrován: úte čer 01, 2004 19:32
Bydliště: Zvolen

Příspěvekod zelvotron » stř čer 25, 2008 20:44

Tak to potvrzuju, šroubek byl povolenej, vytočil jsem ho pak snadno rukou. Ale zase jako mě to potěšilo, protože už sem se viděl jak měním sedadlo, protože je strhnutej mechanismus uvnitř, za tohle je musím pochválit, že odchází snadno měnitelnej díl :)
21113 >>> 21113 >>> 21113

Komu není rady, tomu není pomoci.
Uživatelský avatar
zelvotron
 
Příspěvky: 6273
Registrován: čtv lis 23, 2006 10:32
Bydliště: Praha

Příspěvekod plavec » čtv čer 26, 2008 19:42

zelvotron píše:za tohle je musím pochválit, že odchází snadno měnitelnej díl


Vždyť lada je důmyslně vymyšlená skládačka stylu DoDo ( dodělěj doma), tak se nediv. :wink:
Na prodej přebytečné N.D. na Ladu 111: http://forum.ladaklub.com/viewtopic.php ... rod%C3%A1m
znamení : KozoHroch :-D
Uživatelský avatar
plavec
 
Příspěvky: 4713
Registrován: ned črc 22, 2007 19:38
Bydliště: Pelhřimov

Příspěvekod Laďuša » čtv čer 26, 2008 19:49

Majo píše:denne ide operadlo tak 10x dole a zase hore.

Furt vozíš ty sestřičky, jo? :mrgreen:
Člen LKCS; Honorowy klubowicz LKP [ELITE 5000]

Chatka 12 forever :toothy10: ►Stodolní II◄ :) Estonian-czech crazy night :partyman: Uctívač Vana Tallinnu. Propāns-butāns!
Osa Klatovy-Plzeň-Brno ;) Tři sestry <|||> Ladagang 8) °Expedice Eesti 2010°
Dva PoJeBy ze Skašova

Haben Sie Bratwurst?

:!: keréklampás :!:
Uživatelský avatar
Laďuša
 
Příspěvky: 12117
Registrován: stř lis 09, 2005 22:06
Bydliště: Klatovy / Plzeň

Příspěvekod Green » čtv čer 26, 2008 22:59

Když už jsme u těch drobností,jak napravit centrál?.Poslední dobou mi občas stávkuje.Třikrát otevřu normálně,potom otevřu jen u řidiče.Pak mu pomůžu a jde zase normál.Je to jen maličkost,ale i tak otravuje.Pomůže snad sundat tapecirunk a promazat?
Green
 
Příspěvky: 61
Registrován: sob bře 10, 2007 17:56
Bydliště: Kramolín,okr.Třebíč

Příspěvekod zelvotron » pát čer 27, 2008 05:58

To promazání taky pomůže, jde to i nějak seřídit, už se tu o tom párkrát psalo, tak buď hledat, nebo počkat až dorazí někdo, kdo to dělal, mě centrál chodí bez problémů, takže nevím. Sice to taky čas od času neotevřelo všechno ale né moc často na to aby se začalo řešit :)
21113 >>> 21113 >>> 21113

Komu není rady, tomu není pomoci.
Uživatelský avatar
zelvotron
 
Příspěvky: 6273
Registrován: čtv lis 23, 2006 10:32
Bydliště: Praha

Příspěvekod plavec » ned čer 29, 2008 05:17

zelvotron píše:To promazání taky pomůže, jde to i nějak seřídit, už se tu o tom párkrát psalo, tak buď hledat, nebo počkat až dorazí někdo, kdo to dělal, mě centrál chodí bez problémů, takže nevím. Sice to taky čas od času neotevřelo všechno ale né moc často na to aby se začalo řešit :)


MOje slova- centrál mi taky bezvadně chodí, takže jsem ho zatím neřešil a jen jsem ho preventivně namazal. :wink: Mrkni do sekce poruchy jsou tam myslím i fotky od Tavriho, jestli si dobře pamatuju.
Na prodej přebytečné N.D. na Ladu 111: http://forum.ladaklub.com/viewtopic.php ... rod%C3%A1m
znamení : KozoHroch :-D
Uživatelský avatar
plavec
 
Příspěvky: 4713
Registrován: ned črc 22, 2007 19:38
Bydliště: Pelhřimov

Příspěvekod radek mb » pon čer 30, 2008 13:41

mě se přes centrál občas neodemknou dveře u spolujezdce,tak to zas zamknu a pak odemknu a je to v pohodě.Dokud to otvírá dveře u řidiče,tak to řešit nebudu.Každý neuvážený zásah by stav vozidla asi jen zhoršil,tak tomu nechávám volný průběh.Na mazlení mam krabici :twisted:
EAST RUNNER БРИГАДА.
ŠKODA Octavia II 1,9 TDi
Bratrstvo Vana Tallinn
/ KAWASAKI KLE 500 ČZ 175/477 ČZ 250/485 ČZ 175/487
Uživatelský avatar
radek mb
 
Příspěvky: 5186
Registrován: sob zář 18, 2004 01:38
Bydliště: okr.MB

Příspěvekod Jiri » pon čer 30, 2008 14:46

centrály poletech pilné práce začínají blbnout to je fakt jediné o čem se lze dohadovat je u kterýho auta to začne dríve:-))
na vině bývá zatuhlá vazelína ce všech pohyblivých částech serva a zámku . Stačí vyčistit ( komplet a dikonale ú a zase mírně !!! namazat hory oleje a vazelíny se negativně uplatní v zimě. Méně znamená více čím víc je mastno tím víc se chytá prach atd...a pak se mazací efekt ztácí až přejde v zvýšené tření nečistotama, drobnýma kamínkama atd.......
Jiri
 
Příspěvky: 867
Registrován: pon čer 07, 2004 22:41

Příspěvekod honzat » sob črc 05, 2008 09:07

Jelikož poruchy jsou zamčeny, píšu sem. PP mě hlásí poruchu 0443 Ovládání ventilu absorbéru (nádoba s aktivním uhlím) chybná funkce. Nevíte oco by mohlo jít?. PP sice mám. ale ta diagnostika je mi stejně naprd, když nevím co to je. Navíc , když auto někde poskočí, tak to napíše kdejakou chybovo hlášku.
honzat
 
Příspěvky: 198
Registrován: stř dub 26, 2006 07:49
Bydliště: Tachov

Další

Zpět na Karoserie a ostatní

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků