Problémy se studeným startem, studený motor zhasíná

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Jan Vašák
Příspěvky: 46
Registrován: ned čer 13, 2004 22:53
Bydliště: Sudoměřice

Příspěvek od Jan Vašák »

Zkusil jsem startování po asi 6ti hodinách a chytlo to hned, na plyn se to přepnulo asi za 5 minut volnoběhu a bez cukání. Tak uvidím zítra ráno a moc chci, aby obě závady byly tím modulem a byl pokoj. Potom se "pochlubím".
Jan Vašák
Dusan
Příspěvky: 3872
Registrován: stř čer 02, 2004 17:29
Bydliště: Kosice-okolie

Příspěvek od Dusan »

Uz konecne niekto jeden nefunkcny modul rozoberte opozerajte a vymene tranzistory jo....
Uživatelský avatar
tavri
Příspěvky: 1393
Registrován: pát čer 24, 2005 12:43
Bydliště: Trutnov

Příspěvek od tavri »

Dodge Avenger 2.0 VVT
Uživatelský avatar
zelvotron
Příspěvky: 6275
Registrován: čtv lis 23, 2006 10:32
Bydliště: Praha

Příspěvek od zelvotron »

Jestli jsem ty jeho stránky dobře pochopil, tak u něj byl jen problém ve špatným kontaktu tý desky s tělesem bloku?
21113 >>> 21113 >>> 21113

Komu není rady, tomu není pomoci.
Uživatelský avatar
plavec
Příspěvky: 4714
Registrován: ned črc 22, 2007 19:38
Bydliště: Pelhřimov

Příspěvek od plavec »

Dusan píše:Uz konecne niekto jeden nefunkcny modul rozoberte opozerajte a vymene tranzistory jo....

to je VÝZVA NA ČAHOUNA , neb ten muj pořád má ale stále mu někde leží pod postelí. :!:
Na prodej přebytečné N.D. na Ladu 111: http://forum.ladaklub.com/viewtopic.php ... rod%C3%A1m
znamení : KozoHroch :-D
Uživatelský avatar
zelvotron
Příspěvky: 6275
Registrován: čtv lis 23, 2006 10:32
Bydliště: Praha

Příspěvek od zelvotron »

Já mám nějakej blok od Čahouna, ale ten by snad měl bejt funkční. Jde to nějak odzkoušet mimo auto? Případně když ho zkusím dát do auta nemůžu tím vydným zničit něco jinýho?
21113 >>> 21113 >>> 21113

Komu není rady, tomu není pomoci.
Uživatelský avatar
Petr HC
Příspěvky: 2295
Registrován: stř lis 21, 2007 11:27
Bydliště: Hořice

Příspěvek od Petr HC »

zelvotron píše:Já mám nějakej blok od Čahouna, ale ten by snad měl bejt funkční. Jde to nějak odzkoušet mimo auto? Případně když ho zkusím dát do auta nemůžu tím vydným zničit něco jinýho?

Na Chiptuner.ru je popsáno zkoušení tohoto bloku vč. nákresu ev. foto zkušebního jiskřiště (bez toho NEZKOUŠET !!! ) .V autě bys mohl poškodit spínací tranzistory v ŘJ (pokud by blok měl zkrat na vstupu) .
Uživatelský avatar
plavec
Příspěvky: 4714
Registrován: ned črc 22, 2007 19:38
Bydliště: Pelhřimov

Příspěvek od plavec »

zelvotron píše:Já mám nějakej blok od Čahouna,

ZABAVUJU V MUJ PROSPĚCH :!: :lol: :lol: To je doba než se člověk dopátrá něčeho v tom zmatku v pražský sekci :lol: :lol: Kdyby to tu Dusan nevytáhl, tak na to zapomenu.
Na prodej přebytečné N.D. na Ladu 111: http://forum.ladaklub.com/viewtopic.php ... rod%C3%A1m
znamení : KozoHroch :-D
Jan Vašák
Příspěvky: 46
Registrován: ned čer 13, 2004 22:53
Bydliště: Sudoměřice

Příspěvek od Jan Vašák »

Tak dvakrát ráno byl odzkoušen studený start a všechno krásně funguje bez problémů. Plyn nebo benzín, rozdíl není poznat. Ukazuje to sice nějaké chyby (myslím 0171, 0422, 1140? a CHE nesvítí. Pak se podívám, co kódy znamenají. Chyby se dají PP vynulovat a pak se objeví po přepnutí na plyn během jízdy. Na benzín tak dlouho nejezdím, když už konečně poprvé od předělání jede i plyn jak má.
Jan Vašák
Dusan
Příspěvky: 3872
Registrován: stř čer 02, 2004 17:29
Bydliště: Kosice-okolie

Příspěvek od Dusan »

Dufam ze sa zadari..aby ste mali jeden nahradny skusobny :D pripadne dojazdovy ak sa vyberiete niekde dalej :D
Uživatelský avatar
plavec
Příspěvky: 4714
Registrován: ned črc 22, 2007 19:38
Bydliště: Pelhřimov

Příspěvek od plavec »

Dusan píše:Dufam ze sa zadari..aby ste mali jeden nahradny skusobny :D pripadne dojazdovy ak sa vyberiete niekde dalej :D
Jeden náhradní blok vlastně funguje. Když kluci jeli na dovolenou, tak sem jim ho pujčoval. Pro strýčka příhodu.
Na prodej přebytečné N.D. na Ladu 111: http://forum.ladaklub.com/viewtopic.php ... rod%C3%A1m
znamení : KozoHroch :-D
Uživatelský avatar
kumir
Příspěvky: 7
Registrován: pon dub 26, 2010 16:13
Bydliště: Liberec

Příspěvek od kumir »

Ahoj kluci tak jsem sledoval vaši debatu,tak přidam svůj názor.Mam ladu2111 motor 2112 s tím samým problemem,byl jsem v servise na pc -chyba zapalovaní 3a4valce takže to bude vstřikama musel jsem vyčistit a bude po starostech.Posílám krátkej návod

Kód: Vybrat vše

http://ch.pp.ru/12-misc/12jets.htm
a ještě kolik máš najeto?
Michal Novosad
Příspěvky: 71
Registrován: pát črc 31, 2009 19:23
Bydliště: Kralice na Hané

Příspěvek od Michal Novosad »

Mě se za poslední dva dyny 2x stalo, že při rozjezdu auto začlo ztrácet výkon - bylo to při zařazené jedničce a ikdyž jsem přidával plyn, tak motor málem chcípnul. po třetím rozjezdu už o.k. stalo se to v obou případech ráno při studeném motoru. Che se ani v jednom případě nerozsvítila. Čím by to mohlo být ?
Minulost
Gaz 24 Volga 1979, Škoda Rapid 136 1989, ZAZ 1102 Tavria 1993, Škoda Felicia 1.3 LX 1995, Lada 2112 1.5 GLI 16V 2003,
Současnost
Renault Mégane kombi 1.4 16V 77kW 2001, Renaul Mégane sedan 1.6e 66kW 1998
Dusan
Příspěvky: 3872
Registrován: stř čer 02, 2004 17:29
Bydliště: Kosice-okolie

Příspěvek od Dusan »

Hm a cim sa cistia strekovace...aky sprej.... celko ma tot zaujima.... nebolo by lepsie to preplachovat aj z opacnej strany ?
honzat
Příspěvky: 198
Registrován: stř dub 26, 2006 07:49
Bydliště: Tachov

Příspěvek od honzat »

Také u mě tento problém přetrvává již asi přes rok. Při tankování kvalitnějšího benzínu (Benzina) je to trochu lepší. K chybám zapalování se někdy přidává chyba ventilu absorbéru.
Odpovědět

Zpět na „Hnací soustava“