NIVA -Karbec - nejde benzín do válců

Moderátor: Moderátoři

NIVA -Karbec - nejde benzín do válců

Příspěvekod nivacross » ned úno 28, 2016 13:34

Zdravím všechny. Stala se mi taková zajímavá věc s motorem... seřizoval jsem předstih a sem tam to už chtělo chytnout pak ale šílená rána vyletěla mi měrka od oleje asi 2m vysoko a víčko od oleje to letělo snad někde odhadem 20m do vzduchu to jsem už nenašel :mrgreen: . Do té doby mi normálně šel benzín do válců, teď můžu motorem točit jak chci a svíčky suché.Vytáhnu svíčk točím motorem z válců žádný benzín nejde. Karburátor je v pořádku benzín do sání teče není ale ve válcích :shock: myslíte, že tím jak to střelilo, že by se mohla roztrhnout vačková hřídel? Nebo co by se tam ještě mohlo zničit? Kuknu ještě na ventily. Jinak motor točí a nejde slyšet, že by něco rachotilo. :roll: Díky za pomoc. :wink:
nivacross
 
Příspěvky: 4
Registrován: ned úno 28, 2016 13:17

Re: NIVA -Karbec - nejde benzín do válců

Příspěvekod nivacross » stř bře 02, 2016 23:36

nivacross píše:Zdravím všechny. Stala se mi taková zajímavá věc s motorem... seřizoval jsem předstih a sem tam to už chtělo chytnout pak ale šílená rána vyletěla mi měrka od oleje asi 2m vysoko a víčko od oleje to letělo snad někde odhadem 20m do vzduchu to jsem už nenašel :mrgreen: . Do té doby mi normálně šel benzín do válců, teď můžu motorem točit jak chci a svíčky suché.Vytáhnu svíčk točím motorem z válců žádný benzín nejde. Karburátor je v pořádku benzín do sání teče není ale ve válcích :shock: myslíte, že tím jak to střelilo, že by se mohla roztrhnout vačková hřídel? Nebo co by se tam ještě mohlo zničit? Kuknu ještě na ventily. Jinak motor točí a nejde slyšet, že by něco rachotilo. :roll: Díky za pomoc. :wink:
, tak sem sundal ventilové víko a nikde žádný problém všechny ventily se otevírají zavírají.... benzín na svíčkách není :cry:
nivacross
 
Příspěvky: 4
Registrován: ned úno 28, 2016 13:17

Re: NIVA -Karbec - nejde benzín do válců

Příspěvekod Cory » čtv bře 03, 2016 13:02

nivacross píše:Zdravím všechny. Stala se mi taková zajímavá věc s motorem... seřizoval jsem předstih a sem tam to už chtělo chytnout pak ale šílená rána vyletěla mi měrka od oleje asi 2m vysoko a víčko od oleje to letělo snad někde odhadem 20m do vzduchu to jsem už nenašel :mrgreen: . Do té doby mi normálně šel benzín do válců, teď můžu motorem točit jak chci a svíčky suché.Vytáhnu svíčk točím motorem z válců žádný benzín nejde. Karburátor je v pořádku benzín do sání teče není ale ve válcích :shock: myslíte, že tím jak to střelilo, že by se mohla roztrhnout vačková hřídel? Nebo co by se tam ještě mohlo zničit? Kuknu ještě na ventily. Jinak motor točí a nejde slyšet, že by něco rachotilo. :roll: Díky za pomoc. :wink:


Ked vytiahnes sviecky a tocis motorom, benzin do valcov nepojde, lebo v sani nie je podtlak. Musela tam byt poriadna rana, mozno ti buchli vypary v v klukovej skrini, ale neviem si predstavit ako. Ma vôbec motor tlaky?
Lada 2171 Priora 1,6 MPi (2013), Lada 2105 v regenerácii (1985), Lada 21044 1,9 MPi (1998), Škoda Felícia 1,3 SPi - 40kw (1996), 2 x Babetta 210 (1984,1988), Simson 70 ccm (1989), Zetor 4011 (1966)
Cory
 
Příspěvky: 11568
Registrován: stř čer 14, 2006 17:14
Bydliště: Snina/Košice

Re: NIVA -Karbec - nejde benzín do válců

Příspěvekod nivacross » pon dub 25, 2016 12:22

díky za odpověď, nakonec jsem to vyřešil .. auto jsem rozebral na díly. Jinak na tom motoru přeskočil asi rozvodový řetěz.
nivacross
 
Příspěvky: 4
Registrován: ned úno 28, 2016 13:17


Zpět na Hnací soustava

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků

cron