vrzání, křupání, cvakání a jiné neurčité zvuky v Nivě

Moderátor: Moderátoři

Re: vrzání, křupání, cvakání a jiné neurčité zvuky v Nivě

Příspěvekod martas » čtv pro 01, 2016 19:08

Popiš víc to bouchání... A doplň si do niku odkud přibližně jsi...
Lada Niva 21217, Lada Niva 2121
Uživatelský avatar
martas
 
Příspěvky: 507
Registrován: stř říj 22, 2008 19:47
Bydliště: Vysočina-Lukavec

Re: vrzání, křupání, cvakání a jiné neurčité zvuky v Nivě

Příspěvekod Hanuš » čtv pro 01, 2016 20:08

údery o kov, jako by bylo něco uvolněného. Těď mám auto v garáži (je výtápěná, tak to jde). Když dám na hever, a točím koly nic se neozívá, ani v jednom rejdu. Takže to dělá jen při zatížení.
Hanuš
 
Příspěvky: 80
Registrován: sob říj 22, 2011 19:05
Bydliště: Krkonoše

Re: vrzání, křupání, cvakání a jiné neurčité zvuky v Nivě

Příspěvekod Hanuš » úte pro 06, 2016 21:18

no teď po delším ježdění to mohu vyspecifikovat. sundal jsem stabilizátor, bouchá to trochu méně. Ale ne vlastně do rejdu, ozívá se to někde u předního diffu, při rozjezdu a pak při strmém stoupání. Jako kdyby byl uvolněnej, ale není, kontroloval jsem to. Myslíte že to jsou poloosy (klouby), že když jsem dal nové pružiny, tak jsou v jiném úhlu?
Hanuš
 
Příspěvky: 80
Registrován: sob říj 22, 2011 19:05
Bydliště: Krkonoše

Re: vrzání, křupání, cvakání a jiné neurčité zvuky v Nivě

Příspěvekod Majo » úte pro 06, 2016 23:58

to je dost mozne. pokial zdvihnes nivu, ktora ma najazdenych co len 20tkm tak prirozjazdoch a v stupani do kopca sa ozyva silne "lupluplupluplup". je to tym, ze homoklby mali vybehanu urcitu drahu a na jej konci je hrana. po zmene ula to tuto hranu musi prekonavat. je to sice velmi neprijemny zvuk, ale inak nic nehrozi(ked je to teda skutocne ono)
21043(reinkarnacia), 2105 1.3k(svagrov), 2110 1.5 16V, Niva(rozobrata), Chevy Niva 1.7i, Priora1,8+, BMW e36 328iA, Fiat Tempra 2.0i.e, 4x4
Uživatelský avatar
Majo
 
Příspěvky: 6455
Registrován: úte čer 01, 2004 19:32
Bydliště: Zvolen

Re: vrzání, křupání, cvakání a jiné neurčité zvuky v Nivě

Příspěvekod Hanuš » stř pro 07, 2016 20:46

jo, to je asi ten problém. Takže počkat až si to najde své místo? :D Nebo hrozí něco jiného? Co prdne dříve? Moc díky za rady a pomoc s problémem
Hanuš
 
Příspěvky: 80
Registrován: sob říj 22, 2011 19:05
Bydliště: Krkonoše

Re: vrzání, křupání, cvakání a jiné neurčité zvuky v Nivě

Příspěvekod Jarda_NIVA1.7 » stř pro 07, 2016 22:21

2 Hanuš:
ja uz taky nejake mirne krupani neresim :) je to niva... ale loni v Madarsku mi to zacalo dost a mel jsem prasklou klec ve vnejsim kloubku, mozna jak jsem menil manzetu, tak jsem tu klec nacnul ranou kladivem
Zkontroluj uchyceni diferaku a jestli nemas uplne pryc SB ramen, muzes mrknout i na cepy, ostatni bych neresil.

jinak do kloubu vazelinu MoS2, ne jen lithiovku, jak pise Martas, to je loziskova vazelina a neni na takove zateze, rychleji by se kloub vymackal a mohl by se i zadirat... ja mam takovou hodne tvrdou MoS2 vazelinu, tak pridavam jeste hypoidni olej 85W140, ted jsem to takhle udelal u feldy, kdyz jsem menil prachovku na kloubku, ktery zacal krupat a uplne se uklidnil :wink:
Lada Niva 1.7i prodloužená LPG, MTX 7-06 Roadster LPG, Rapid 146 LPG, Rapid 130 LDD Cabriolet
Uživatelský avatar
Jarda_NIVA1.7
 
Příspěvky: 864
Registrován: čtv bře 05, 2015 06:22
Bydliště: Vysočina

Re: vrzání, křupání, cvakání a jiné neurčité zvuky v Nivě

Příspěvekod Hanuš » sob pro 17, 2016 14:48

čepy jsou dobré, silenbloky v ramenech taky, diferák drží. Po rovině to je dobrý, ale při výjezdu do kopce to plátí fakt hodně. Nevím zda to mám vyměnit (a co? celé poloosa, vnitřní kloub???). Nebo počkat až si to tam vyčvachtá své místo:)
Naposledy upravil Hanuš dne sob pro 17, 2016 15:33, celkově upraveno 1
Hanuš
 
Příspěvky: 80
Registrován: sob říj 22, 2011 19:05
Bydliště: Krkonoše

Re: vrzání, křupání, cvakání a jiné neurčité zvuky v Nivě

Příspěvekod martas » sob pro 17, 2016 15:05

Divné ve 150 tk jsem zvedl auto ze 30 mm na asi 60 mm a žádné křupání se nedělo... Těžko radit na dálku, když to auto nevidíme... Stačí vyměnit jen kloub co křupe...

Vazelína s lithiem je naprosto dostačující...
Lada Niva 21217, Lada Niva 2121
Uživatelský avatar
martas
 
Příspěvky: 507
Registrován: stř říj 22, 2008 19:47
Bydliště: Vysočina-Lukavec

Re: vrzání, křupání, cvakání a jiné neurčité zvuky v Nivě

Příspěvekod Jarda_NIVA1.7 » sob pro 17, 2016 18:50

2 martas:
s tou vazelinou bych to upplne netvrdil, ze postaci uplne loziskova Li (napr. LV2-3), MoS2 proti zadirani funguje https://www.oleje.cz/forum/mazivo-na-ki ... t2346.html od mogulu jsem si ted objednal molyku G, je tam nejaky Li zaklad, MoS2 a grafit, nekdo tvrdi, ze grafit vydira, ale podle popisu to je prave to prave do homokloubu
V zadnim difu jsem mel MoS2 prisadu a vydrzel jet 135km bez oleje nez se kousnul, pak jsem ho rozhybal a jeste s nim pres 1500km ujel.
Mos2 od LM prisadu mam v prednim difu a i pridavne prevodovce a funguje to perfektne, na magnetech se po 30tis. km nic neobjevuje, ale uz bych ji nedal do hlavni prevodovky, u skodovky jsem si s ni znicil synchrony, ikdyz pisi, ze do synchronizovane prevodovky je, tak ja uz to riskovat nebudu.
http://aditiva.heureka.cz/liqui-moly-pr ... leje-20-g/

Tady jsem nahodou nasel SKF kloubek a rekl bych, ze za peknou cenu, ten by klidne mohl dat 200tis. km narozdil od MS, kterej choupe po 5tis. km a rozdil v cene ani ne 200kc: https://pegasdily.cz/autodily/lada/niva ... tId=325619
Lada Niva 1.7i prodloužená LPG, MTX 7-06 Roadster LPG, Rapid 146 LPG, Rapid 130 LDD Cabriolet
Uživatelský avatar
Jarda_NIVA1.7
 
Příspěvky: 864
Registrován: čtv bře 05, 2015 06:22
Bydliště: Vysočina

Re: vrzání, křupání, cvakání a jiné neurčité zvuky v Nivě

Příspěvekod martas » sob pro 17, 2016 20:41

Dobrá vazelína je samozřejmě lepší i já používám kvalitnější vazelíny a oleje než je nutné chci té mašině posloužit.
Ale jak sám píšeš někdy to "lepší" co tam dáš může být kontra produktivní...
V údržbě se píše náplň Litol 24 a jednou za 30tk vyměnit... A Lithol 24 bylo univerzální mazivo s lithným mýdem možná o trochu lepší nebo na úrovni té LV 2-3 co píšeš...
Takže asi tak...
Lada Niva 21217, Lada Niva 2121
Uživatelský avatar
martas
 
Příspěvky: 507
Registrován: stř říj 22, 2008 19:47
Bydliště: Vysočina-Lukavec

Re: vrzání, křupání, cvakání a jiné neurčité zvuky v Nivě

Příspěvekod Jarda_NIVA1.7 » sob pro 17, 2016 20:51

Litol jsem cetl i u homokloubu trabanta :) a prave proto se muselo po 30tis. km menit, ja ani do lozisek uz nedavam LV 2-3, protoze zasycha :( a treba po 5 letech zbytecne odejde kvuli tomu lozisko, ted davam toto: https://www.oleje.cz/p/kernite-lubra-k- ... 00g--18708 , ale uz mam posledni tubu, potom budu davat do lozisek castrol LMX, ten jsem daval i predtim a neni spatnej
Lada Niva 1.7i prodloužená LPG, MTX 7-06 Roadster LPG, Rapid 146 LPG, Rapid 130 LDD Cabriolet
Uživatelský avatar
Jarda_NIVA1.7
 
Příspěvky: 864
Registrován: čtv bře 05, 2015 06:22
Bydliště: Vysočina

Re: vrzání, křupání, cvakání a jiné neurčité zvuky v Nivě

Příspěvekod martas » sob pro 17, 2016 21:06

Jarda_NIVA1.7 píše:Litol jsem cetl i u homokloubu trabanta :) a prave proto se muselo po 30tis. km menit, ja ani do lozisek uz nedavam LV 2-3, protoze zasycha :( a treba po 5 letech zbytecne odejde kvuli tomu lozisko, ted davam toto: https://www.oleje.cz/p/kernite-lubra-k- ... 00g--18708 , ale uz mam posledni tubu, potom budu davat do lozisek castrol LMX, ten jsem daval i predtim a neni spatnej


Klucí moc se nad tím laboruje... To auto vyrobily tak aby to bylo co nejjednodušší a nenáročné na údržbu, spravil to Ivan v tajze s kladivem, motor aby spálil skoro cokoliv co hoří... kromě nafty na tu mi to nejelo :mrgreen:
Jardo něco ti vyfotím :wink:
Lada Niva 21217, Lada Niva 2121
Uživatelský avatar
martas
 
Příspěvky: 507
Registrován: stř říj 22, 2008 19:47
Bydliště: Vysočina-Lukavec

Re: vrzání, křupání, cvakání a jiné neurčité zvuky v Nivě

Příspěvekod Adriansniper » sob dub 22, 2017 10:15

Prosím neviete mi poradit? Niva pri jazde po hrboloch zvoní teda ide to od predných kolies taky sprostý cengavý zvuk :D viem že mna dialku sa to neda presne určit ale aspon na čo sa mam zamerat :D asi pred dvoma tyždnami mi to začalo robit ocova niva to robi asi dva roky už :D a je to strašne ist cez mesto na takom aute všetci sa pozeraju :D tie nemecke kocky vytrasú každé auto ale tá niva zvoní najviac :D
Adriansniper
 
Příspěvky: 41
Registrován: úte úno 23, 2016 20:24

Re: vrzání, křupání, cvakání a jiné neurčité zvuky v Nivě

Příspěvekod Jarda_NIVA1.7 » sob dub 22, 2017 23:19

2 Adriansniper:
primo od prednich kol? takhle na dalku fakt blbe, ale napadaji me total vymlacene cepy, volne brzdove trmeny nebo loziska - pri jizde do zatacky nehuci? me na ridicove strane ruske vydrzely necelych 20tis. km, tak jsem koupil na zkousku ZVL - obe za 240kc, tyto: 32008 AX KLF ZVL
Lada Niva 1.7i prodloužená LPG, MTX 7-06 Roadster LPG, Rapid 146 LPG, Rapid 130 LDD Cabriolet
Uživatelský avatar
Jarda_NIVA1.7
 
Příspěvky: 864
Registrován: čtv bře 05, 2015 06:22
Bydliště: Vysočina

Re: vrzání, křupání, cvakání a jiné neurčité zvuky v Nivě

Příspěvekod Adriansniper » ned dub 23, 2017 13:02

Priam od kolies aj ked kopnem alebo buchnem riadne po kolese tak to rezonuje.Ložiska som menil čapi su tiež nové.Pri vytočeni mi sem tam cukne vnutorny homokynetak na vodičovej strane ale len slabo cuka ale to neni ono.Podla mna to robia brzdy platničky alebo tie plechove krity kotuča.Skušal som všeličo ale stale to robí
Adriansniper
 
Příspěvky: 41
Registrován: úte úno 23, 2016 20:24

PředchozíDalší

Zpět na Hnací soustava

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků

cron