Náhradní díly na Kalinu

Moderátor: Moderátoři

Příspěvekod danielTIR » sob pro 15, 2007 13:33

Zaplať pánbů nemluvím o Mělníku, kde je to MOŽNÁ lepší. Ale řekni sám - jezdil bys 450 km do opravny s autem co to potřebovalo cca co měsíc :D :D ( i když maličkosti :) ) Jsem z Opavy, mluvil jsem o servisu , respektive servisech poblíž !! V Opavě nemaj na LADU hned snad nic. Kupříkladu brzdové válečky jsem kupoval asi čtyři za dva roky a vždy vydržely tak půl roku - nějaké polské náhražky. O ruské se ani nesnažili dovážet je do Opavy.
ŠKODA FABIA combi 1.9 Sdi AUTOŠKOLA - přesto fanda vozů LADA
Uživatelský avatar
danielTIR
 
Příspěvky: 213
Registrován: čtv říj 27, 2005 17:51
Bydliště: opava

Příspěvekod dan » ned pro 16, 2007 03:39

danielTIR píše:Zaplať pánbů nemluvím o Mělníku, kde je to MOŽNÁ lepší. Ale řekni sám - jezdil bys 450 km do opravny s autem co to potřebovalo cca co měsíc :D :D ( i když maličkosti :) ) Jsem z Opavy, mluvil jsem o servisu , respektive servisech poblíž !! V Opavě nemaj na LADU hned snad nic. Kupříkladu brzdové válečky jsem kupoval asi čtyři za dva roky a vždy vydržely tak půl roku - nějaké polské náhražky. O ruské se ani nesnažili dovážet je do Opavy.


Moje otazka, zda hovoris o Melniku byla myslena spis ironicky. Samozrejme, ze o Melniku nemluvis, protoze tam maji v podstate vsechno, nikoliv MOZNA. Nicmene jsi to napsal jako reakci na servis v Melnice, coz ti asi uniklo.

Trosku me zarazi, ze kdyz jsem se pred 2 lety zaregistroval na tomto foru a zalozil tema "koupit nebo nekoupit 2112" (nebo jak se to jmenovalo), tak jsi mi Ladu vrele doporucoval. Potom sis koupil ojeteho Forda a od te doby pises o tom, jaky je Lada kram, ktery se nevyplati. Mam pocit, ze bys chvilemi mohl vic premyslet o tom, co pises (bud driv a nebo ted). Je opravdu pozoruhodne, ze ses pred 2 lety neobtezoval zminit o tom, ze v zadnem tobe dostupnem Lada servisu nemaji a neumeji. Myslim, ze tato fora by mela slouzit k objektivni a seriozni diskuzi a vymene informaci, nikoliv ke zvysovani si sebevedomi.

Mne nastesti Lada funguje velice dobre (ma najeto cca 50 tisic), zavady zatim zadne. Jak by to fungovalo v Opave nevim, ale letos jsem tam zrovna 112 v tusim zelene metalize potkal na vyjezdu na Hlucin. Kazdopadne nic ve zlem, jen se nad sebou zamysli.
dan
 
Příspěvky: 14
Registrován: pát črc 15, 2005 13:42
Bydliště: Praha

Příspěvekod plavec » ned pro 16, 2007 11:39

dan píše:
danielTIR píše:
dan píše:Panove, rozdil mezi Melnikem a servisem "zapadni" znacky je spis psychologicky, nikoliv funkcni.
No nevim nevim. Když jsem pro cokoli přijel do LADA servisu s mou 2110, tak jsem téměž vždy slyšel nemáme.

Pokud stale jeste mluvis o Melniku, tak tam je centralni sklad a maj vsechno. Tvuj Lada Servis neznam, takze se k nemu nebudu vyjadrovat.


Myslím si že úplně všechno na Mělníce nemají.Sice se to netýká kaliny, ale sháněl jsem světlo s čočkou na 2111 a neměli, pak zapalovací blok, ten byl taky ještě v Rusku a údajně se dělá jen v malých seriích, takže jsem čekal měsíc. Ale abych si jenom nestěžoval tak běžný spotřební zboží jako třeba výfuky, zadní světla atp. mají . To jsem se ptal sice jen na Koněvce ale dívali se mi do počítače na stav skladu Mělníkovců.
Na prodej přebytečné N.D. na Ladu 111: http://forum.ladaklub.com/viewtopic.php ... rod%C3%A1m
znamení : KozoHroch :-D
Uživatelský avatar
plavec
 
Příspěvky: 4713
Registrován: ned črc 22, 2007 19:38
Bydliště: Pelhřimov

Příspěvekod danielTIR » ned pro 16, 2007 20:20

dan: možná bys měl více číst. Ono nikdy jsem nenapsal že je to krám. Ladu jsem kupoval taky ojetou a do Forda jsem šel - jak jsem tady již někde a někdy psal pouze z toho důvodu že mám bratra ve značkovém servisu FORD a i přes " levné" ND na LADU se mi Ford vyplatí více. TAKY jsem psal, že pokud bude mít třeba priora airbagy, klimu a ABS rád se ke značce vrátím !!!!! Taky mám napsáno dole FANDA lada. Pouze píšu mé zkušenosti s tímto vozem, stejně jako na forech FORDU píšu zkušenosti s tímto autem. BOhužel po dvou letech z LADOU a cca rokem a půl z Fordem mi ZATÍM vychází FORD co se nákladů týče LÉPE. Tím ale neříkám že je lada - krám. TOHLE SLOVO JSI POUŽIL JENOM TY. Navíc LADU doporučuji stále, ono ročník 2000 za 40 000 kč nekoupíš v žádné jiné značce a pokud bych neměl současné známosti, LADA by stále stálá po mém boku, kamaráde. Taky jsem nikdy nepsal, že bych měl extrémní poruchy ale maličkosti - viz mé předchozí texty zde. Bohužel díky přístupu servisu se maličkosti někdy dost prodražili. Pokud máš najeto cca 50 000 km, jsi stastný jezdec. Já kupoval ojetinu při najetých cca 75 000 a prodával jsem s nějakýma 150 000 km. Možná že si při tomto km průběhu na mne vzpomeneš. Ono pokud by se auto kazilo prvních 50 000 km, pak by to asi byl vrak, že ano. A taky gratuliji, je to docela štěstí potkat v Opavě " jednu" a ještě k tomu "zelenou" ladu řady 211x :D :D Závěrem pouze toto. LADU a to jakoukoli jsem měl cca 15 let ( 21053,samaru,2110) a poměrně hodně o nich vím, pokud by měla 2110 airbagy, klimu a ABS NIKDY bych jí neprodal, protože přes problémy se servisem mi jí potom opravoval právě bratr, který vlastni sportovní 2101 a SAMARU sedan. Ale i on přešel k fordu. Myslím si že pokud bys měl tuto možnost třeba ve FIATU šel bys do něj také. :D PĚKNÉ SVÁTKY
ŠKODA FABIA combi 1.9 Sdi AUTOŠKOLA - přesto fanda vozů LADA
Uživatelský avatar
danielTIR
 
Příspěvky: 213
Registrován: čtv říj 27, 2005 17:51
Bydliště: opava

Příspěvekod dmatej » čtv led 03, 2008 14:41

Nechcete jít klepat jinam? Téma "přístup k zákazníkům" už tu někde bylo ...

Mě spíš zajímá, jestli někdo nenarazil na někoho, kdo by sem dovážel díly mimo ofic. prodejce.
Stroje Laďka 2101 a Beruška 1118 a Punťa (Grande Punto).
Uživatelský avatar
dmatej
 
Příspěvky: 2844
Registrován: pon bře 14, 2005 20:44
Bydliště: Přehýšov

Příspěvekod FOMA » čtv led 03, 2008 16:41

a co:www. Pop-Art ,osobně s nimi nemám žádnou zkušenost ale nedávno si je kolega pochvaloval má 2111,prý sem vozí díly na Lady(ale i jiné)od r.1992
Za zeptání nic nedáš
Uživatelský avatar
FOMA
 
Příspěvky: 2178
Registrován: pát kvě 05, 2006 06:13
Bydliště: Kroměříž - Vyškov

Příspěvekod Jiri » čtv led 03, 2008 16:45

dmatej: no secti si kolik kalin tu jezdi a pak premyslej jestli se ti vyplati nejake dily dovazet mimo oficialni kanal...asi tezko...nezuivi to nikoho.. maximallne spolu s dalima dilama na predchozi modely.. pro krabice a samary muzes mit sklad toho bezneho pro novou radu mozna neco ale veci na kalinu na sklad mit nebudes... takže metoda objednat a cekat... a kterej magor si koupi anto za 1/4mega a bude cekat mesic kvuli tomu aby usetril par tisic na nahradnim dilu. jednu firmu tady už mate.. vasenkov...
pak doporucuju prohlidnout ruske stranyk s autodilama a zjistite že tlimice na kalini dela x velkych firem, brzdove desticky taky, disky, spojky.. atd.. když se zeptate v cesku budou se divat divne ,ale po te co date jejich katalogove cislo tak zkusi jestli to jde sem objednat.. dodaci doba ale muze byt taky par tydnu a cena .. kdo vi :-)
vaha vzduchu od bosche by mi kdysi pro 2111 vysla na necelych 10000 a jeste bych musel cekat
Jiri
 
Příspěvky: 867
Registrován: pon čer 07, 2004 22:41

Příspěvekod JmJ » čtv led 03, 2008 21:27

Hint:

Otazka znela:"Kdo dovazi dily na kalinu?" nikoliv "proc se nedovazi dily na kalinu?"

toho bych se drzel.

Litaniji o tom, ze se nikomu to a to nevyplati, uz to mame ohledne novsich lad dost.

Tim ve shaneni dilu nikdo nikomu nepomuze.
MFP
wergl I - 2104 - melt down
wergl II - 2104 - rebuild succeded
wergl III - 21113 - sold (Chester's new)
wergl IV - i30 - tout est bleu
Uživatelský avatar
JmJ
 
Příspěvky: 6483
Registrován: úte čer 01, 2004 11:30
Bydliště: Kromeriz

Příspěvekod Jiri » pát led 04, 2008 13:18

omlouvam se .....
Jiri
 
Příspěvky: 867
Registrován: pon čer 07, 2004 22:41

Příspěvekod JmJ » pát led 04, 2008 20:27

Jiri píše:omlouvam se .....

v pohode :-)
MFP
wergl I - 2104 - melt down
wergl II - 2104 - rebuild succeded
wergl III - 21113 - sold (Chester's new)
wergl IV - i30 - tout est bleu
Uživatelský avatar
JmJ
 
Příspěvky: 6483
Registrován: úte čer 01, 2004 11:30
Bydliště: Kromeriz

Příspěvekod tavri » pát led 04, 2008 21:03

ehm, otázka je, proč někdo úpěnlivě shání lieferanta na Kalinu, když má na ni 2 roky záruku.
K tomu Vašenkovi, já si od něj objednal jednou - a naposled!
http://forum.ladaklub.com/viewtopic.php ... ht=#112248
Na otázku: :"Kdo dovazi dily na kalinu?" mohu odpovědět - nikdo, krom CS autolady.
U všech ostatních to bude na objednávku, stejně jako u Vašenkova.
A možná že to dodá dřív, než za 3 měsíce jako v mém případě. Nebo teď téma v nové řadě dokonce po více něž půl roce, až si vzpomene.
I na 211x, pokud to není z CS autolada nebo to něco náhodou nepasuje ze Samary je všechno na objednávku.
Dodge Avenger 2.0 VVT
Uživatelský avatar
tavri
 
Příspěvky: 1393
Registrován: pát čer 24, 2005 12:43
Bydliště: Trutnov

Příspěvekod FOMA » sob led 05, 2008 12:25

No ještě by mě zajímalo zda li někdo zkoušel objednávat ND přímo z RU.Objednat přes net popř.tel.by neměl být problém.Pošta není zase až tak drahá.Když jsem se ptal na poště v Novgorodě tak mi sdělili,že balík do 5kg z Novgorodu do CZ(Brno) by přišlo cca 1000rblů(1000czk).
Osobně v tom nevidím problém,jen najít vhodný(ochotný)shop,znát RU neboAJ no a počítat s tím,že se pošta o něco prodraží.no a za n2-3 týdny by to tu mohlo i být.
Uživatelský avatar
FOMA
 
Příspěvky: 2178
Registrován: pát kvě 05, 2006 06:13
Bydliště: Kroměříž - Vyškov

Příspěvekod danielTIR » sob led 05, 2008 18:41

A o tom to je, nepomlouvám LADU, ale koupit si auto za 230 000 kč a řešit jak a kdy mi jí někdo opraví je v dnešní době zločin :wink:
ŠKODA FABIA combi 1.9 Sdi AUTOŠKOLA - přesto fanda vozů LADA
Uživatelský avatar
danielTIR
 
Příspěvky: 213
Registrován: čtv říj 27, 2005 17:51
Bydliště: opava

Příspěvekod Nulašestka » sob led 05, 2008 19:49

danielTIR píše:koupit si auto za 230 000 kč a řešit jak a kdy mi jí někdo opraví je v dnešní době zločin

Zapoměl jsi napsat nové auto. :finga: Ne to je opravdu jen pro dobrodruhy tohleto.
Nulašestka
 
Příspěvky: 1296
Registrován: úte led 31, 2006 20:53
Bydliště: Kocourkov a Hulvátov

Příspěvekod tavri » ned led 06, 2008 19:54

ad Foma: V dnešní době asi není důvod obávat se nesolventnosti ruských internetových obchodů. Problémem jsou vysoké mezinárodní poplatky (200 Kč Komerčka při zadání přes internet) za bankovní transakci a potom i samotné poštovné (doporučený balíček 19 kg do Maďarska mě na podzim vyšel na necelých 1400 Kč - skoro jsem uvažoval, že to tam odvezu autem). A u Ruska ještě připočíst fakt, že zásilka se musí vyclívat, což v případě Trutnova dělá celní pošta Pardubice, to je dalších 2x70km) Pokud neobjednáte díly za 10000 tak se to nevyplatí... a pak, přeci jen, pošlete si do Ruska 10 litrů :-D
Takže tudy cesta asi taky moc nevede...
Jak píše Jiri, vsadil bych na ten druhý odstavec jeho příspěvku...
Dodge Avenger 2.0 VVT
Uživatelský avatar
tavri
 
Příspěvky: 1393
Registrován: pát čer 24, 2005 12:43
Bydliště: Trutnov

PředchozíDalší

Zpět na Diskuse k modelu Kalina

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků