kalina/112

Moderátor: Moderátoři

Příspěvekod danielTIR » stř dub 11, 2007 19:52

No počkej, na náhradní díly na řadu 211x se čekalo i měsíc :D na Kalinu, kterých brázdí naše silnice z bídou 10 bude dodací lhůta desetinásobná :) . to se možná vyplatí koupit ještě jednu na ND :twisted:
ŠKODA FABIA combi 1.9 Sdi AUTOŠKOLA - přesto fanda vozů LADA
Uživatelský avatar
danielTIR
 
Příspěvky: 213
Registrován: čtv říj 27, 2005 17:51
Bydliště: opava

Příspěvekod Jiri » stř dub 11, 2007 21:24

Ona stačí jedna blbá zkušenost a je vystaráno....viz pripad kdy člověk čeká než otevřou sklad s náhradníma dílama na mělníku nebo čekání za levé zpětné zrcátko kde jsem po měsící rezignoval a nechal jsem si vyříznout u sklenáře kus zrcátka u avie a nalepil ho místo toho popraskaného.
Navíc díly na libovolé evropské nebo japonské auto vám (nebo servisu) kelly, benex doveze na telefonické zavolání do druhého dne ale v případě lady vám nezbývá než se vydat do mělníka sám.
O dílech z vrakoviště nebo z druhovýroby si můžete nechat jen zdát.
Člověk se tak stává doslova rukojmím společnosti CS autolada a několika málo servisů. Po té co jsem 3 dny dopředu stornoval ohlášenou návštěvu servisu Mělník tak příště byla objednací doba 4 nebo 5 týdnů.
Jiri
 
Příspěvky: 867
Registrován: pon čer 07, 2004 22:41

Příspěvekod tavri » čtv dub 12, 2007 05:41

Nejen z těchto důvodů se potom Lada se hodí pro člověka, který s ní najezdí málo, těch 10 tis km. ročně a není na autě každodenně závislý. Auto se také pomaleji ošoupe a s tím souvisí i menší četnost závad v roce. Sortiment na Koněvce je hodně slušný, ještě se mi nestalo, že by něco neměli. Překvapily mě i takový ptákoviny, jako že měli nové čudly k připevnění výplně dveří. 8)
Dodge Avenger 2.0 VVT
Uživatelský avatar
tavri
 
Příspěvky: 1393
Registrován: pát čer 24, 2005 12:43
Bydliště: Trutnov

Příspěvekod Jiri » čtv dub 12, 2007 07:00

rekl bych že se to zlepsilo a opravdu dbaji na to aby meli na sklade od vseho kousek...samozrejme existuji vyjimky.....
Myslim že nahradni dily tuhle firmu živi lepe než nový auta:-))))
Jiri
 
Příspěvky: 867
Registrován: pon čer 07, 2004 22:41

Příspěvekod paves » čtv dub 12, 2007 09:48

takze co, kluci vy me desite... ja to auto potrebuju dnes a denne, neminim cekat mesic nez mi neco opravi nebo az neco prijde a tak... tak jak to teda je :shock:
Uživatelský avatar
paves
 
Příspěvky: 202
Registrován: pon dub 09, 2007 08:14
Bydliště: na vltave

Příspěvekod Jura Baran » čtv dub 12, 2007 10:12

Já bych to zkusil shrnout asi takto: pokud to auto funguje, a je jedno jestli 211x nebo Kalina, je s největší pravděpodobností všechno super( ta pravděpodobnost se vztahuje k tomu, že praktických poznatků o Kalině je zatím málo a musí se vycházet z různých testů); pokud něco fungovat přestane, což bohužel v případě 211x nebylo nic vyjímečného, je to problém; vycházeje z několika testů co už na Kalinu vyšli, by výskyt vad mohl být oproti 211x menší, vzhledem k lepšímu dílenskému zpracování Kaliny; z toho mně osobně vyplývá jít radši do Kaliny, ale v případě potřeby servisu počítat s určitými problémy.
Jura Baran
 
Příspěvky: 131
Registrován: stř čer 29, 2005 11:08

Příspěvekod paves » čtv dub 12, 2007 10:23

jestli kalinu nebo 112 uz mam rozhodnuto ale s tim servisem me desite. tak me napadlo... jezdite nekdo s ladama do zahranici? co kdyz se to vysype treba nekde za hranicema, tam se to asi do nejakyho servisu dotahnout moc neda, ne.
Uživatelský avatar
paves
 
Příspěvky: 202
Registrován: pon dub 09, 2007 08:14
Bydliště: na vltave

Příspěvekod Flipper Tom » čtv dub 12, 2007 10:30

ad fiat servis: obdobný zkušenosti mám se servisem lada v liberci (kafíčko, pohodička, snad jen ten model jsem nedostal) překvapivě někteří zde si na tento servis dost stěžují ?
naopak mnoho lidí s fiaty považuje liberecký fiat za bandu nemytejch čuráků (kolaga si nechal měnit vejfuk u barči, stálo ho to přez 10tisíc, a dojel akorát domů a vyjfuk mu upadl)

ad díly na kalinu - cs lada mela již do loňskýho jara prakticky dvě skoro kompletní kaliny v dílech na skladě
Uživatelský avatar
Flipper Tom
 
Příspěvky: 403
Registrován: úte čer 01, 2004 08:11
Bydliště: Liberec

Příspěvekod paves » čtv dub 12, 2007 10:33

no, az se pujdu zase kochat na salon do konevky tak budu mit spousty vsetecnych otazek ohledne dilu apodobne a potom se jeste uvidi, no... ale je to laska na prvni pohled :) (ale ze sadske :D )
Uživatelský avatar
paves
 
Příspěvky: 202
Registrován: pon dub 09, 2007 08:14
Bydliště: na vltave

Příspěvekod Jiri » čtv dub 12, 2007 12:02

no ja jsem absolvoval nekolikrat chovatsko, madarsko, nemecko a rakousko. (slovensko nepovazuju za zahranici).
krome odesleho snimace skrtici klapky v madarsku jsem mel stesti ze se problemy projevily vždy doma. no je fakt že zezacatku jsem si rikal je to skoro novy tak co by se po... a ke konci jsem mel docela fest obavy.
btw servis v madarskem debercinu mohu jen doporucit:-) maximalni ochota, ceny dilu 1/4 ceny u nas... neco co z domova neznam, chtelo to sice tlumocnika ale vse ok:-)
na strankach www.lada.cz je seznam zastoupeni v evrope. na internetu se pak da najit zase kde jsou servisy...
Jiri
 
Příspěvky: 867
Registrován: pon čer 07, 2004 22:41

Příspěvekod radek mb » pát dub 13, 2007 05:07

to Paves.:Sadskou doporučuju,já tam nechával opravovat svojí krabici(jak by řekl Tavri)2107,vždy spokojenost.
Potom jsem tam jel na rodinný výlet podívat se na Kalinu a nakonec jsem si odvezl od tamtud 2110.Přístup solidní :wink:
EAST RUNNER БРИГАДА.
ŠKODA Octavia II 1,9 TDi
Bratrstvo Vana Tallinn
/ KAWASAKI KLE 500 ČZ 175/477 ČZ 250/485 ČZ 175/487
Uživatelský avatar
radek mb
 
Příspěvky: 5186
Registrován: sob zář 18, 2004 01:38
Bydliště: okr.MB

Příspěvekod Wolf » pát dub 13, 2007 06:00

Flipper Tom píše:ad fiat servis: obdobný zkušenosti mám se servisem lada v liberci (kafíčko, pohodička, snad jen ten model jsem nedostal) překvapivě někteří zde si na tento servis dost stěžují ?
naopak mnoho lidí s fiaty považuje liberecký fiat za bandu nemytejch čuráků (kolaga si nechal měnit vejfuk u barči, stálo ho to přez 10tisíc, a dojel akorát domů a vyjfuk mu upadl)

Asi je to vsechno na majiteli servisu, ale take v lidech a v jejich pristupu. Ja jsem byl na Kladne a prvni, co technik udelal bylo, ze pres sedacku dal potah, na zem decku a na volant natahl takovy plastovy navlek ( :D ted mne napada, jak by se asi tvaril s tim navlekem, kdybych prijel Ladou s volantem o mnoho vetsim :D ). Liberecky servis Fiat je na tom zrejme opacne. Otazkou take je, jestli nemontuji pouzite dily, vzdyt jenom samotny tlumic na Barcu stoji pres 12 litru :!:
Flipper Tom píše:ad díly na kalinu - cs lada mela již do loňskýho jara prakticky dvě skoro kompletní kaliny v dílech na skladě

To bude asi nejaky rusky system jiz dlouho zazily. Pamatuji dobu, kdy se sem zacala dovazet mala ruska mechanizace (kultivatory). Mechanik v servisu dostal dva stroje na nahradni dily a docela nadaval, chtel by radeji dily, odchazelo jim totiz nejvice zapalovani :D . W.
Wolf
 
Příspěvky: 1246
Registrován: úte čer 01, 2004 11:14
Bydliště: Kraj Lučanů

Příspěvekod tavri » pát dub 13, 2007 08:21

paves: Byl jsem s ní na Ukrajině vč. na Krymu 6000 km, jediná porucha el. stahování okna. Potom 2x v Německu 2x 1000 km: bez závad. Loni v Itálii 2000km, závady: chípání motoru, upadlý výfuk a rozbitý zámek. Polsko, bez závad.
Nejen v Čechách tě však může čekat tohle:
Ulomené táhlo ovládání spojky a jízdu končíš.
Přílohy
odtah.jpg
odtah.jpg (62.15 KiB) Zobrazeno 3524 krát
Dodge Avenger 2.0 VVT
Uživatelský avatar
tavri
 
Příspěvky: 1393
Registrován: pát čer 24, 2005 12:43
Bydliště: Trutnov

Příspěvekod zelvotron » pát dub 13, 2007 08:54

tavri píše:Ulomené táhlo ovládání spojky a jízdu končíš.

To už je u novějších modelů NAŠTĚSTÍ vyřešený :D .
21113 >>> 21113 >>> 21113

Komu není rady, tomu není pomoci.
Uživatelský avatar
zelvotron
 
Příspěvky: 6275
Registrován: čtv lis 23, 2006 10:32
Bydliště: Praha

Příspěvekod dmatej » čtv črc 26, 2007 20:21

Hehe, tak jsem si to s odstupem přečtl, chvilku jsem znervózněl, ale pak jsem si vzpomněl, že jsem přece rejpal a zatím aspoň tuším, kde co Beruška (Kalina) má ... takže ještě musím sehnat literaturu a připravit se na konec záruky ;-)
Zatím má 8000 km bez poruchy.
S cihlou na plynu spotřeba 8,5 litru, "klidovou" netuším :oops: , jezdím hlavně po dálnici a Praze.
Stroje Laďka 2101 a Beruška 1118 a Punťa (Grande Punto).
Uživatelský avatar
dmatej
 
Příspěvky: 2844
Registrován: pon bře 14, 2005 20:44
Bydliště: Přehýšov

PředchozíDalší

Zpět na Diskuse k modelu Kalina

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků