Zkusebni jizda

Moderátor: Moderátoři

Zkusebni jizda

Příspěvekod JmJ » čtv bře 08, 2007 19:32

Dnes jsme s FOMou jeli do Zlina na zkusebni jizdu v Kaline. Jizda byla objednana telefonicky dnes kolem poledne.

Prodavac vypadal normalne, umel hovorit, nemel prilisnou tendenci neco vnucovat a ani nam nic nezakazoval. S jeho pristupem jsem byl spokojen. Mozna proto, ze jsem mu hadal vek ne moc vyssi nez je muj.

Prvni jsme si prochazeli vuz v salonu. Na slicovani karoserie ani plastu sem neobjevil nic nepekneho. Spary kolem dveri se mi vsude zdaly rovnomerne, dvere sly zavirat a otevirat hezky, mely prijemny zvuk pri zavirani. Prodavac tvrdil, ze pozink je celkovy, dutiny ze jsou osetrene z vyroby, ale osetruji se jeste v CR a ze cca za 2500 je mozno nechat udelat klasicky nastrik spodku a dutin.

Zameril jsem se na vymneny zarovek ve svetlech. Zadni svitilny se museji udajne vydelat, ale je to operace, kterou si uzivatel ma byt schopen udelat sam a pocita se s tim. Predni svetla maji za zarovkami gumove kryti. Neleze se k zarovce dostat tak sikovne jako v me 04, ale ze svetly je dost prostoru a verim, ze na benzince v noci bych to vymenit zvladl. Nebo se svitilnou.

Pokroutil jsem vsechny mozne vypinace a spinace. Zdali se mi normalni, vsechno slo normalne. Povesil jsem se na madlo nad dvermi (simulace nasedani me 100 kg invalidni babicky) a ani se nehlo. Oprel jsem se o a tahal jsem za madlo dveri a take drzelo.

Pedaly se mackaly na stojicim voze dobre, u plynu jsem o nic nezavadil (viz test FlipperaToma), cimz Flipperuv test vubec nechci zpochybnit. Proste jen nezavadil. Blbnul jsem tam s pedaly asi jen 2 minutky. Seridil jsem si sedadlo a sedl si dozadu. A zde prosim BOMBA! Nasedani z leve strany i s poranenou pravou nohou slo zcela bez problemu a mezi volne lozenymi koleny a sedadlem jsme mel min 3 cm mista. Nohy se mi vubec sedadla predemnou nedotykaly. Predni sedalo mi prislo na posez dobre, podpora bederni patare mi vyhovovala. Podporu bederni patere melo i zadni sedadlo.

Se zadnimi sedadly byla spojena i jedina zrejma zavada ci nepochopeni ovladani. Nedarilo se mi a ani prodejci na par pokusu uchytit zadni operadlo zpet po jeho prechozim sklopeni. U vystaveneho i u testovaciho vozu tomu tak bylo na prave strane.

Zadni sedaky jsou zespod pokryty necim mezi umelou hmotou a plechem, zas tak moc jsem to nezkoumal, kazdopadne se mi toto kryti libilo.

Vlastni jizda probihala nejprve v okoli oblasti Zlin Malenovic a to mezi zastavbou po kostkach po spatne ceste. Pak centrem Zlina a do Frystaku. Tam jsme to otocili a jeli jsem zpet do Zlina pres Jizni svahy. Behem jizdy nebylo z interieru slyset zadne pazvuky, cesta na zadnim sedadle byla pohodlna ve skutecnosti sem si ani neuvedomil, ze nejsou vzadu operky (Stejne je tam chci! :-) ). Auto melo najeto 500 km, nevim jak moc mu prodavac slapal na krk, ale netocil to pres 3500 - 4000 rpm. Behem jizdy bych si trosku lepsi dynamiku dal, ale jak rikam, neridil jsem, nemuzu posoudit.

Sedel jsem na zadnim sedadle a z prazdneho kufru bylo slyset vodu z mokre cesty jak svisti kolem kol. Nebylo to neprijemne ani hlasite, spis nezvykle. Mozna tim, ze v zadu moc nejezdim nebo tim, ze v ostatnich autech je slyset nejaky jiny randal.

Jizda trvala cca 30 minut, citil jsem se na zadnim sedadle pohodlne.

Celkove jsem byl potesen. Potesili me i drobnosti jako treba chovani centralu, ktery na dalku pri prvnim odemknuti odemkne jen dvere ridice (mi by se to libi), nebo ruzne pipave zvuky pro svitici svetla pri vypnutem zapalovani, zarazene zpatecce, dochazejicim palivu a cert vi pri cem.

Pro dukaz prikladam jedno foto z jizdy :-)
Přílohy
07.jpg
MFP
wergl I - 2104 - melt down
wergl II - 2104 - rebuild succeded
wergl III - 21113 - sold (Chester's new)
wergl IV - i30 - tout est bleu
Uživatelský avatar
JmJ
 
Příspěvky: 6474
Registrován: úte čer 01, 2004 11:30
Bydliště: Kromeriz

jízda s kalinou

Příspěvekod FOMA » pát bře 09, 2007 16:28

Včera jak již JmJ napsal jsme se byli povozit s kalou.Nebudu se zde opakovat a jen potvrzuji co je výše napsáno.(včetně toho jak JmJ do všeho vrtal,štoural a se vším čím to šlo tak giglal..! :lol: )
K čemu já bych měl výhradu tak pominu li již zminované zadní opěrky,tak motor 1,6 8v není asi to pravé ořechové,ne tedy že by mu chyběl výkon nebo nějak nejel,ale jedná se přeci jen o již už dávno vyvinutý agregát a je to znát na jeho kultivovanosti.
Ano kultivovaný chod motoru je asi jediná(po opěrkách)výtka vúči tomuto autu.
Avšak i tuhle neduhu by měl již odstanit nový motor 1,4 16v o minimálně stejném výkonu.
Takže z prvního vážného seznámení s Kalinou jsem odcházel spokojený a již se teším na kombi s motorem1,4 16v.
A nakonec:Kalinu bych srovnával např.s Daewo Kalos nebo Chevy-Aveo.Srovnání s fábií není dle mě na místě nebot se jedná o automobil jiné cenové kategorie což se logicky odráží v použitých materiálech(mám na mysli levnější plasty čímž však nechci říct-nekvalitní.)
Uživatelský avatar
FOMA
 
Příspěvky: 2177
Registrován: pát kvě 05, 2006 06:13
Bydliště: Kroměříž - Vyškov

Re: Zkusebni jizda

Příspěvekod Martis » čtv črc 24, 2008 01:38

Sedel jsem na zadnim sedadle a z prazdneho kufru bylo slyset vodu z mokre cesty jak svisti kolem kol. Nebylo to neprijemne ani hlasite, spis nezvykle. Mozna tim, ze v zadu moc nejezdim nebo tim, ze v ostatnich autech je slyset nejaky jiny randal.

Jizda trvala cca 30 minut, citil jsem se na zadnim sedadle pohodlne.

---------

Prosím vás, může mi někdo vysvětlit, proč si u Lady pod pojmem " předváděcí jízda" představují to, že potencionálního zákazníka sveze prodavač na zadním sedadle :?: :shock: Všude u ostatních značek se sveze potencionální zákazník sám za asistence prodavače, aby si samozřejmě auto ošahal a měl tak možnost si vyzkoušet, zda-li mu bude vyhovovat či ne. S takovýmto zvláštním přístupem jsem se setkal pouze u prodejců Lady v Praze i v Příbrami, kdy mi při předvádění řady 2110/2111 taky "jen povozili", jako by měli strach, že když si sednu za volant, tak auto nikdy nekoupím, protože mě tak zklame???? :?:
Martis
 
Příspěvky: 16
Registrován: ned črc 13, 2008 02:49
Bydliště: Blatná

Příspěvekod paves » čtv črc 24, 2008 06:51

ja kdyz jsem byl v sadsky tak me p.Nedbal kousek odvezl a pak jsem ridil ja...
bad sex is better than a good day at work
Uživatelský avatar
paves
 
Příspěvky: 202
Registrován: pon dub 09, 2007 08:14
Bydliště: na vltave

Re: Zkusebni jizda

Příspěvekod JmJ » čtv črc 24, 2008 07:16

Martis píše:Sedel jsem na zadnim sedadle a z prazdneho kufru bylo slyset vodu z mokre cesty jak svisti kolem kol. Nebylo to neprijemne ani hlasite, spis nezvykle. Mozna tim, ze v zadu moc nejezdim nebo tim, ze v ostatnich autech je slyset nejaky jiny randal.

Jizda trvala cca 30 minut, citil jsem se na zadnim sedadle pohodlne.

---------

Prosím vás, může mi někdo vysvětlit, proč si u Lady pod pojmem " předváděcí jízda" představují to, že potencionálního zákazníka sveze prodavač na zadním sedadle :?: :shock: Všude u ostatních značek se sveze potencionální zákazník sám za asistence prodavače, aby si samozřejmě auto ošahal a měl tak možnost si vyzkoušet, zda-li mu bude vyhovovat či ne. S takovýmto zvláštním přístupem jsem se setkal pouze u prodejců Lady v Praze i v Příbrami, kdy mi při předvádění řady 2110/2111 taky "jen povozili", jako by měli strach, že když si sednu za volant, tak auto nikdy nekoupím, protože mě tak zklame???? :?:


my jsme se rizeni az tak moc nedozadovali, navic jsme pomerne jasne dali predem najevo, ze si to auto jdeme opravdu jen prohlizet. kdybych se dozadoval, asi by me ridit nechali. v priprami na letisti mi to do ruky dali a rekli, ze si vice mene muzu delat co chci.
MFP
wergl I - 2104 - melt down
wergl II - 2104 - rebuild succeded
wergl III - 21113 - sold (Chester's new)
wergl IV - i30 - tout est bleu
Uživatelský avatar
JmJ
 
Příspěvky: 6474
Registrován: úte čer 01, 2004 11:30
Bydliště: Kromeriz

zkušební jízda

Příspěvekod FOMA » čtv črc 24, 2008 16:06

tak,tak ve Zlíně u prodejce jsme dali předem na jevo,že se jdem jen podívat,kdybychom se dožadovali řídit-neviděl bych v tom problém,prodejce byl ochotný

ovšem na posledním sraze v Mnich.Hradišti považovali za samozdrejmé,že budu řídit já(a dokonce i žena)a prodejce ještě ,,popichoval "at si káru vyzkoušíme až v krajních mezích jízdních vlastností..což má u mě velké +(ale choval jsem se přesto k autu jako člověk) :)
Uživatelský avatar
FOMA
 
Příspěvky: 2177
Registrován: pát kvě 05, 2006 06:13
Bydliště: Kroměříž - Vyškov

Re: zkušební jízda

Příspěvekod Petr HC » pát črc 25, 2008 10:10

FOMA píše: ......ovšem na posledním sraze v Mnich.Hradišti považovali za samozdrejmé,že budu řídit já(a dokonce i žena)a prodejce ještě ,,popichoval "at si káru vyzkoušíme až v krajních mezích jízdních vlastností..což má u mě velké +(ale choval jsem se přesto k autu jako člověk) :)

I mně nabídl pan …... (dále nebudu uvádět podrobnosti ,abych neporušil „Pravidlo 9 internetového fóra LadaKlubu o reklamě) svezení s Kalinou po letišti Hoškovice u MH, přesto ,že jsem mu předem hlásil ,že vůz rozhodně kupovat nebudu . Svezla se i řada dalších přítomných Ladistů . Píši o tom také proto, že to byl jediný prodejce a servismen, který mi naznačil o co jde ,když jsem doslova „vymetal“ servisy Lada se závadou motoru na nové 2112ce . Prodejce u kterého jsem vůz koupil mne doslova „tahal za fusekli“ a ostatní mne posílali tam ,kde jsem vůz koupil . Takže ode mne dík a + za dobrou radu ,+ za nabídku ,+ za reprezentaci nového modelu Lada na našem srazu.

P.S. a myslím si ,že by na tomto fóru nemělo existovat pravidlo 9 , poněvadž jednak stejně všichni víme o koho jde a dobrá firma by se zde měla uvádět i s jménem ,adresou, telefonem a mailem .
Uživatelský avatar
Petr HC
 
Příspěvky: 2295
Registrován: stř lis 21, 2007 11:27
Bydliště: Hořice

Příspěvekod paves » pát črc 25, 2008 11:26

Petr HC: myslis toho pana kousek od nymburka :?:
bad sex is better than a good day at work
Uživatelský avatar
paves
 
Příspěvky: 202
Registrován: pon dub 09, 2007 08:14
Bydliště: na vltave

Příspěvekod Petr HC » pát črc 25, 2008 13:05

Zdavím Pavesi - myslím ,že jsi v Hoškovicích byl také - nebo se mýlím ?
Uživatelský avatar
Petr HC
 
Příspěvky: 2295
Registrován: stř lis 21, 2007 11:27
Bydliště: Hořice

Příspěvekod paves » pát črc 25, 2008 15:28

ano. byl, daval jsi mi plakat s motorkama :wink: jestli to byl cervenej hatch tak vim o koho jde... ja celkem casto resim servisy tak zjistuju, znas to :D
bad sex is better than a good day at work
Uživatelský avatar
paves
 
Příspěvky: 202
Registrován: pon dub 09, 2007 08:14
Bydliště: na vltave

Příspěvekod plavec » ned srp 03, 2008 10:12

Ten pán kousek od Nymburka je neljepší servisman na LAdu, to říkám pořád.Vyzná se, ví kam šáhnout, nehledá čidlo na teplotu na chladiči 2 hodiny, jako jinde.A hlavně má lidový ceny. :wink: KDybych kupoval novou ladu , tak nejspíš u něj, ikdyž to mám o 40km dál než na KOněvku.
Na prodej přebytečné N.D. na Ladu 111: http://forum.ladaklub.com/viewtopic.php ... rod%C3%A1m
znamení : KozoHroch :-D
Uživatelský avatar
plavec
 
Příspěvky: 4713
Registrován: ned črc 22, 2007 19:38
Bydliště: Pelhřimov


Zpět na Diskuse k modelu Kalina

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků