ŘIDICI JEDNOTKA

Moderátor: Moderátoři

Re: Lada Kalina 1118 - řídící jednotka

Příspěvekod ToZla93 » ned črc 24, 2016 11:24

zelvotron píše:tak všechny ty vodiče od servomotorku jdou do řj a řekl bych že na některých asi nic moc nemaěříš bez osciloskopu, poněvadž jimi dává jednotka pulzy k ovládání motorku na jednu nebo druhou stranu.



Nedalo mi to a zkoušel jsem opět měřit na kontaktu A a D.
Zapnu klíček, měřím na D, do kterého včera šťáva nešla. Skočí mi tam přes 12 V. Změřím na A - bez napětí. Vypnu klíček, zapnu znova. Napětí pro změnu na A, na D nic. Asi na pátý pokus jsem naměřil napětí na A i D rovnoměrně stejné (12,3 V).Ale proč je to takto na střídačku, to mi hlava nebere. Tudíž z toho plyne, že vodiče přerušené nejsou. Tím pádem zbývá odzkoušet řídící jednotku. Ale ještě se chci zeptat, jestli jsou ty vodiče přímo do jednotky nebo jsou někde hnané přes relé,pojistku? Dále by mě zajímalo, když odpojím baterii, vyjmu jednotku a poskytnu otcovi na chvilku mojí jednotku z mé kaliny, jestli tím lidově něco nepos..u? Každopádně u mojí kaliny ať zapnu jak zapnu, vždy naměřím na kontaktu A i D stejné napětí.
Proto bych to logicky odzkoušel tímto způsobem, jestli s tím tedy neriskuji, že si pos.ru i tu svojí kalinu, což bych fakt nerad.

Pokud je nějaký jednodušší způsob, jak otestovat jednotku, že je správná, budu rád za rady. Doufám,že mě tyto problémy u červené kaliny čekat nebudou, jinak bych se asi zbláznil :(
Obrázek
ToZla93
 
Příspěvky: 13
Registrován: sob črc 02, 2016 12:52

Re: Lada Kalina 1118 - řídící jednotka

Příspěvekod zelvotron » ned črc 24, 2016 11:32

Vodiče jsou přímo do jednotky a prostá výměna asi fungovat nebude, neboť je řj motoru spárovaná s imobilizérem, takže s jinou jednotkou by se to nemělo dát natočit. Musel bys přehodit i řj imobilizéru.

Pokud už chceš něco přehazovat z auta do auta, tak přehoď nejdřív to servo volnoběhu.
21113 >>> 21113 >>> 21113

Komu není rady, tomu není pomoci.
Uživatelský avatar
zelvotron
 
Příspěvky: 6273
Registrován: čtv lis 23, 2006 10:32
Bydliště: Praha

Předchozí

Zpět na Elektrická soustava

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků