211x

Moderátor: Moderátoři

Příspěvekod Georgius » čtv kvě 26, 2005 13:50

JmJ píše:
Luděk Musil píše:
Georgius píše: ...Tak me napada pod dojmem ohlasu na Bechyni, nechteli byste nekdy udelat sraz v Praze na Konevce ? Misto sovetskych vlajek ssebou transparenty :protest: "Vice reklamy Lade", :protest:"Chce to novy web !", :protest: "Privezte nam Kalinu" a podobne. Trochu troubeni k tomu :director: a to by si ladaklubu dovozce mozna i vsiml


:shock: A pak by ho asi okamžitě šlehlo :!: :shock: L.
:D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D


:D :D :D :D jeste to chce vystrel z aurory a je to kompletni revoluce :D :D :D :D

Kdo to psal v Dotazech na experty ze pouziva vyfuk misto klaxonu ? :lol: Nerikejte, ze vam nikomu vyfuk nestrili :idea: :lol:
VAZ nemá kaz (2107 1990-2005, 21113 (2005-2017, 2019 RIP),GFL (Červená Vesta Lux) r. 2017 na prodej někdy kolem roku 2030, Tátova Priora r.v. 2009 od 2021)
:wave: YOUTUBE kanál #ladavestacz - dejte odběr :love10:
Vokativ (5.pad, oslovujeme volame) je Georgie (2. deklinace, vzor populus, ze :) )
Uživatelský avatar
Georgius
 
Příspěvky: 4007
Registrován: čtv kvě 12, 2005 18:01
Bydliště: Praha

Příspěvekod JmJ » čtv kvě 26, 2005 13:56

Georgius píše:
JmJ píše:
Luděk Musil píše:
Georgius píše: ...Tak me napada pod dojmem ohlasu na Bechyni, nechteli byste nekdy udelat sraz v Praze na Konevce ? Misto sovetskych vlajek ssebou transparenty :protest: "Vice reklamy Lade", :protest:"Chce to novy web !", :protest: "Privezte nam Kalinu" a podobne. Trochu troubeni k tomu :director: a to by si ladaklubu dovozce mozna i vsiml


:shock: A pak by ho asi okamžitě šlehlo :!: :shock: L.
:D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D


:D :D :D :D jeste to chce vystrel z aurory a je to kompletni revoluce :D :D :D :D

Kdo to psal v Dotazech na experty ze pouziva vyfuk misto klaxonu ? :lol: Nerikejte, ze vam nikomu vyfuk nestrili :idea: :lol:


no jooo, ze ja sem to nekam psal ;-) , ale na auroru to nema :-)
MFP
wergl I - 2104 - melt down
wergl II - 2104 - rebuild succeded
wergl III - 21113 - sold (Chester's new)
wergl IV - i30 - tout est bleu
Uživatelský avatar
JmJ
 
Příspěvky: 6484
Registrován: úte čer 01, 2004 11:30
Bydliště: Kromeriz

Příspěvekod Georgius » čtv kvě 26, 2005 14:10

S tou revoluci ale mas pravdu - to by byla poradna reklama - TV NOVA, hlavni zpravodajstvi: Nekolik desitek recesistu oblehlo dnes budovu dovozce a za zpevu pisne "Kalinka" se zmocnila vsech vozidel, ktera byla na sklade (6 soukromych i s tou samarou +2 vystavene kusy, celkem 8 aut jestli spravne pocitam podle JakubaN) v celkove hodnote 1 590 000 Kc (ta soukroma beru levneji, jsou ojeta, tech 90 je ta Samara) :lol: :lol: :lol:
VAZ nemá kaz (2107 1990-2005, 21113 (2005-2017, 2019 RIP),GFL (Červená Vesta Lux) r. 2017 na prodej někdy kolem roku 2030, Tátova Priora r.v. 2009 od 2021)
:wave: YOUTUBE kanál #ladavestacz - dejte odběr :love10:
Vokativ (5.pad, oslovujeme volame) je Georgie (2. deklinace, vzor populus, ze :) )
Uživatelský avatar
Georgius
 
Příspěvky: 4007
Registrován: čtv kvě 12, 2005 18:01
Bydliště: Praha

Příspěvekod dmatej » čtv kvě 26, 2005 21:54

Ale ne.... spíš mi trošku vadí, že jinými slovy (a to jen částečně) pořád opakuješ totéž. Nesouhlasím se vším, ale zase tvoje komentáře jsou tak trochu subjektivní a tomu se moc nedá odporovat. V lecčems máš ale pravdu.

Jinak do 2111 bych šel hned, jenže studuju a za 4500 měsíčně jsem rád, že se najím (už si 3 měsíce kupuju nový prestiže, starý už po asi 3tisících km a 2 a půl roce nonstop jsou tak trochu na vyhození). Holt su taký somrák, no.
Jináč, kdyby někdo věděl o místě pro softwéráka na Plzeňsku, tak se mi ozvěte. Od července jdu do toho, páč po mě stát chce zdravotní pojištění a já na něj jaksi nemám....
Stroje Laďka 2101 a Beruška 1118 a Punťa (Grande Punto).
Uživatelský avatar
dmatej
 
Příspěvky: 2844
Registrován: pon bře 14, 2005 20:44
Bydliště: Přehýšov

Příspěvekod dmatej » čtv kvě 26, 2005 22:58

Anonymouse píše::P dmatej
A také jsem možná, když to poslední a jako odpověď Tobě po sobě čtu, byl poněkud ironický a to jsem vůbec nechtěl. Byl jsem se jen podívat skoro před týdnem na novou 1.6 Ladu 2112, něco jsem tu o tom napsal a tak trochu u mne stále odeznívá pocit nevyužitých příležitostí, tedy co by mohla Lada udělat a dělat líp. Tady v Česku pro Vás i pro (snad) mne.
Jinak já jsem se programováním asi 15 let živil, tehdy to bylo ale o něčem jiném, vývoj jde velice rychle kupředu, já byl ještě assembler, cobol, nějaká ta databázička a co se začala objevovat na PC, tady v Česku + Slovensku domácí produkt databáze FAND nejdřív pro 8 bity, potom pro 16 bity, kdo dnes ví, co to bylo? No, bylo to pěkný. Tehdy ale bylo jiný uplatnění, každá pomalu trochu větší fabrika si pořídila počítač, potom mikropočítače resp. PC, a něco na nich kutila, dnes už jsou aplikace ale hotový a spíše zbývá správcování sítě a dělat něco pro internet. Myslím, že musí být dost velká konkurence, resp. z ničeho po škole se prosadit. Také je třeba počítat s tím, že tuto práci nelze dělat až do důchodu, tedy pokud se dělá opravdu intenzivně, je to dost vyčerpávající a hned to není vidět. Tak je třeba relaxovat: třeba právě s Ladou?


No, trošku se dostáváme od tématu :-))
Konkurence je, prosadit se je čím dál větší problém, ale zatím to jde. Aplikace zdaleka nejsou hotový!!! Pokud jde o databáze, jednoznačně vede Oracle (a free MySQL). Jazyky - MS zase cení zuby a dohání Javu díky .NETu a C# - má mnohem vyšší výkon, ale zatím ještě neběhá dostatečně v unixech (ve vývoji). Já začínal s basicem a pascalem, zažil jsem ještě PMD85 a IQ151. K assembleru jsem si přičuchl až na VŠ - Zilog Z80 a pak něco od Hitachi.

Jinak já jsem trpělivej člověk, takže mě neurazíš. Nebudu se tvářit jako mistr světa, když mám prd. Podstatný je, že zanedlouho to snad bude už jinak. Dřina to ale je a čím jsem starší, tím menší do toho mám chuť.

Sítě dneska správcujou hodně středoškoláci. Ujišťuju tě, že pro internet se dělá jen minimum práce - mnohem víc je toho pod tímhle "pozlátkem".

Musím ale přiznat, že Mrkvosoft u mě poslední dobou docela boduje: VisualC stojí cca 30tisíc (já ho mám zdarma pod školní licencí, ale kdyby....), třeba delphi jsou o nějakých 20 dražší a zdaleka toho tolik neumí (byť je ale mám taky rád). Prostředí pro javu škoda mluvit - dobrý je Eclipse a IBM Websphere, Borland je katastrofa.

Tak...a teď mě ukamenujou, páč to sem vůůůůůbec nepatříííííí ;-)

Tak navážu - pokud náhodou Lada nepřejde pod vládu GM nebo tak něco, asi jí zůstanu věrný. Jednak se mi ty auta celkem líbí, jednak se mi líbí ceny a jednak to má pořád trochu punc originality (Kaliny a novějších se to bohužel už moc netýká, ale kdo ví - 210x je přece taky fiat a kdo z nás si na něj vůbec vzpomene). Se servisem to je tak na hraně - Mělník je v dosahu, ale něco to holt požere.
Stroje Laďka 2101 a Beruška 1118 a Punťa (Grande Punto).
Uživatelský avatar
dmatej
 
Příspěvky: 2844
Registrován: pon bře 14, 2005 20:44
Bydliště: Přehýšov

Příspěvekod franta » pát kvě 27, 2005 06:16

Koukám, že se tu sešli samý programátoři a podobně. V tomto oboru dělám už 14 let a je pravda, že zhruba 7 let jsem programoval a teď správcuju. Programátorů už není tolik třeba v podnikové sféře. Ale zpět k těm autům. Vím, že ohledně těch ekonomickejch analýz má anonym. většinou pravdu, ale to je globální problém lady CS a s tím asi nic nenaděláme. Mě de jen o to, že každý má nějaký zkušenosti a podle nich dále usuzuje. No a já mám zkušenosti s ladou velice kladný a když si vemu cenu auta, cenu nd, cenu servisu, tak prostě lepší volba není. ABS nechci, nepotřebuji poslouchat klepání. airbag je o štěstí.
Franta
franta
 
Příspěvky: 95
Registrován: stř čer 09, 2004 16:07

Příspěvekod Georgius » pát kvě 27, 2005 08:12

S tou cenou ma bohuzel anonymouse pravdu, my stim ale opravdu nic nenadelame.
Na druhou stranu napul vazne jsme uvazovali o 2107 rv 2005, jenomze by ji dnes u nas uz nikdo neprihlasil. Do homologaci nevidim, takze jsem mozna naivni jak vrana z jara, ale mam pocit, ze kdyby se vyrobci chtelo, tak do 2107/2109 da ten novy kalinovy 1.6 motor a je to (teoreticky) zhomologovatelny, ne :?:
VAZ nemá kaz (2107 1990-2005, 21113 (2005-2017, 2019 RIP),GFL (Červená Vesta Lux) r. 2017 na prodej někdy kolem roku 2030, Tátova Priora r.v. 2009 od 2021)
:wave: YOUTUBE kanál #ladavestacz - dejte odběr :love10:
Vokativ (5.pad, oslovujeme volame) je Georgie (2. deklinace, vzor populus, ze :) )
Uživatelský avatar
Georgius
 
Příspěvky: 4007
Registrován: čtv kvě 12, 2005 18:01
Bydliště: Praha

Příspěvekod Skalouš » pát kvě 27, 2005 08:34

Co se týká ABS, ESP, ATD... a airbagů.

Já bych si za ně rozhodně nepřiplatil a raději bych si koupil auto, které je o tyto prvky levnější. Ušetřené peníze bych raději vrazil do silnějšího motoru.

Je ale škoda, že to Lada nemontuje alespoň na přání.
Pak by si to mohla dát do reklamy.
A to by přitáhlo i lidi, co tohle požadujou.
Sk.
__________________________________
Skálobus - Ford Transit 2,5L TDI - 2000 (Henry)
Citrouš - XM - 3,0L V6 24V - 1998 (André)
Lancia Y - 1.1i - 1997 (zatím bez jména)
Skalouš
 
Příspěvky: 667
Registrován: sob črc 10, 2004 17:02
Bydliště: Praha

anon., lada a mimo téma

Příspěvekod JakubN » pát kvě 27, 2005 09:27

Ahoj,
abych se trochu zaslal Anonymouse - některé jeho vstupy považuji za velmi užitečné. Nemám čas pročítat např. výroční zprávy AUTOVAZ, i když by mě to docela zajímalo, takže jsem vděčný za ty vstupy. A za ty některé opakující se příspěvky si částečně můžeme sami, protože na ně pořád reagujeme, což vytváří cyklující se reakce. Přidržím-li se teorie racionálního očekávání, tak nejlepší rakcí je nereagovat na záležitosti mimo téma.
Jak píšete o těch ABS, airbag. apod. tak já to také moc neprožívám, souhlasím s Frantou - je to o štěstí (a o řidiči). Ale někteří (včetně mojí ženy) tomu přikládají hodně velký význam, možná mám větší sklon k riziku, ale zase si říkám: "Kdo má viset se neutopí". :Hangman:
A přispěji i mimo téma: k "náročnému koníčku", kterým je práce VŠ pedagoga se ještě musím "živit", takže podnikám na ŽL (ICT poradenství a ek. poradenství). Teď spíše funguje to ekonomické poradenství s ohledem na strukturální fondy EU. Takže svoji ladu jsem si koupil vlastně nepřímo díky penězům EU! :twisted:
Uživatelský avatar
JakubN
 
Příspěvky: 152
Registrován: pon dub 25, 2005 12:22
Bydliště: Jihlava

Příspěvekod Georgius » pát kvě 27, 2005 09:46

Predesilam, ze patrim taky k tem lidem, co ABS nemusi a airbag NECHTEJI, posilovac je v aute kvuli barve :lol: Myslim, ze vetsina z vas vi, jak to myslim :wink: Nejsmutnejsi na techto vymozenostech je, ze se vyrabi a montuji, jen nevozi k nam.

Kdo jste pozorne precetl prirucku k Lade (takovou tu tenkou bilou), tak sice zmizela moje milovana pasaz o prekonavani brodu ("po prujezdu brodem nekolikrat zabrzdete, aby se osusily kotouce"), ale je tam NAKRESLENE, kam patri budiky ABS+Arbag+Nevyuzito :!: Prijde mi to jako docela provokace od dovozce, ze to napise do prirucky, ale nedoveze - na prani. Ja jsem zastance toho, ze kdyz to nechci, tak at mi to nenuti (airbag), takze bych zase nechtel, aby to davali do VSECH vozu ... No nic, CS Autolada to stejne necte, ale bylo by to pro ne poucne ...
VAZ nemá kaz (2107 1990-2005, 21113 (2005-2017, 2019 RIP),GFL (Červená Vesta Lux) r. 2017 na prodej někdy kolem roku 2030, Tátova Priora r.v. 2009 od 2021)
:wave: YOUTUBE kanál #ladavestacz - dejte odběr :love10:
Vokativ (5.pad, oslovujeme volame) je Georgie (2. deklinace, vzor populus, ze :) )
Uživatelský avatar
Georgius
 
Příspěvky: 4007
Registrován: čtv kvě 12, 2005 18:01
Bydliště: Praha

Příspěvekod Jarda » pát kvě 27, 2005 11:23

anonymous má pravdu, myslím hlavně ten dlouhý příspěvek na str. 47. Hezky napsáno. Sám jsem prodejci posílal asi před 3 roky mail s kritikou reklamy, návrhy a s příspěvkem do rubriky "Ohlasy" na lada.cz. Žádná reakce. Poslal jsem to znovu - nic. Chápete to? Člověk pošle prodejci pochvalný dopis spokojeného majitele Lady 2110 s žádostí o uveřejnení na jeho webu, a oni to nezveřejní! Ani za odpověď jim nestojím. Za to ale auta nemohou.

Skalouši, ty chceš silnější motor? To chceš měnit brzdový destičky každých 10 tis. km?
Uživatelský avatar
Jarda
 
Příspěvky: 173
Registrován: stř čer 09, 2004 08:11
Bydliště: Dobříš

Příspěvekod Jiri » ned kvě 29, 2005 23:12

Georgius:
ono je to s tema doplnkama tezke. ty dopnky nevrabi sama lada ale nejaka jina fabrika v rusku. aby se to tam mohlo oficaialne montovat, musi to mit evropske atesty. Proc si lidi v cechach kupojou ladu? je celkem levna. kdysi jsemse zajimal o moznost instalalce klimatizace. Jde to, udelali by mi to na Slovensku a za cca 40000Kc.. ko tomu cesta, par dni dovolene... ne dekuji. Klimatizacni jednotka je z Izraele. atest to ma, je to univerzal co se da tad vsude..
ABS snad delaji v rusku neim jak je to s cenou a tak by jsme mohli jmenovat dalsi.
dalo by se tam pridat veci...:-) cena se pak vysplha na 380000. a kdo si to koupi? Jini prodejci aut udelaji obcas akci kdy je klima se slevou nebo zdarma, davaji i dalsi vybavu za snizene ceny...atd atd to vse se da kdyz vite ze akci vyuzije alespon 20 zakazniku... zvedne se prodej a je vetsi obrat a zisk...
Jiri
 
Příspěvky: 867
Registrován: pon čer 07, 2004 22:41

Příspěvekod Georgius » pon kvě 30, 2005 08:18

Klimatizaci muzes mit i Cechach, taky kdysi jsem se na to ptal v Moste, byla zhruba za 50 tis. Vzhledem k tomu, ze jsme ji nechteli, tak me to ani netrapi. ABS + airbagy podle mne musi montovat uz ve fabrice, kdyz na to vymysleli extra kaplicku :?: Nebo ze by to byl, ve stylu zapadnich automobilek, "security pack" ? :):):)
VAZ nemá kaz (2107 1990-2005, 21113 (2005-2017, 2019 RIP),GFL (Červená Vesta Lux) r. 2017 na prodej někdy kolem roku 2030, Tátova Priora r.v. 2009 od 2021)
:wave: YOUTUBE kanál #ladavestacz - dejte odběr :love10:
Vokativ (5.pad, oslovujeme volame) je Georgie (2. deklinace, vzor populus, ze :) )
Uživatelský avatar
Georgius
 
Příspěvky: 4007
Registrován: čtv kvě 12, 2005 18:01
Bydliště: Praha

ulice

Příspěvekod JakubN » stř čer 01, 2005 05:30

Ahoj,
tak v naší ulici právě parkují dvě 2111! Jednak moje tmavě šedá a jednak jedna dofialova ze slovenskou SPZ. Je to vlastně ten kus, kterému do jisté míry vděčím za svoji ladu, neboť mě tento kus vůbec na ladu upozornil. Parkují před penzionem, takže předpokládám, že s ní do Jihlavy jezdí někdo z nějaké slovenské firmy, která tady má zakázku.
Jinak, tím, že to je trochu "exotické" auto, jsem s ladou vylolal docela "rozruch". Sousedi to okukují a vyptávají se. Táta pracuje v automobilovém průmyslu (v německé firmě - oddělení kontroly kvality :-)), takže to hned spolupracovnící chtěli vidět. Včera mojí 2111 jeden prolejzal (původně automechanik) a byl docela překvapený. Nakonec to uzavřel větou, že "za tu cenu je to super auto, ale u spousty lidí možná převládnou pochybnosti o ruském voze, takže se to auto neodváží koupit a koupí si něco o 100 tis dražší jen pro "duševní" klid. " No a když k tomu přidáme reklamu limitně se blížící nule... ale to se tu již probíralo x-krát. Asi zůstane ta propagace opravdu na nás, jak tady někdo navrhoval. Ono udělat alespoň obstojné a do hloubky informující www stránky není až tak nákladné (finančně ani časově). Tak snad překonám pracovní vytížení a přirozenou lenost...
Ten zoufalý počet 211x má alespoň jednu výhodu, myslím, že jejich majitelé mají k sobě jaksi blíže. Pokud bych si koupil škodovku, asi těžko bych se seznámil s " předtím cizími" lidmi prostřednictvím diskusního fóra. V pondělí jsem měli v Jihlavě mini sraz s Frantou, pro mě, jako novopečeného majitele, hodně přínosný. Poprvé jsem také vlastně na živo (v autosalonu to není ono) viděl 2112 na silnici a je to nádherné auto.
Mějte se
Jakub
Uživatelský avatar
JakubN
 
Příspěvky: 152
Registrován: pon dub 25, 2005 12:22
Bydliště: Jihlava

Příspěvekod Skalouš » stř čer 01, 2005 06:24

Kdo v tom neseděl, nepochopí. :-)
Sk.
__________________________________
Skálobus - Ford Transit 2,5L TDI - 2000 (Henry)
Citrouš - XM - 3,0L V6 24V - 1998 (André)
Lancia Y - 1.1i - 1997 (zatím bez jména)
Skalouš
 
Příspěvky: 667
Registrován: sob črc 10, 2004 17:02
Bydliště: Praha

PředchozíDalší

Zpět na Diskuse k modelové řadě

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků