1.7. expedice Gruzie - co s sebou?

Moderátor: Moderátoři

1.7. expedice Gruzie - co s sebou?

Příspěvekod honza_american » ned čer 26, 2016 07:21

Ahoj pánové :)

Možná to zní šíleně, ale 1.7. se chystáme na měsíční expedici - přes Turecko - s cílem v Gruzii.
V Nivě speciál jedem ve dvou, + 2x moto,. Podobný trip jsme absolvovali minulý rok v Albánii, kde jsme byly všichni pouze na moto.
Tentokrát jsem se z různých důvodů rozhodl pro auto. Kvůli práci jsem teď neměl dva měsíce možnost věnovat se přípravám,
každopádně na autě se dělalo na jaře, prošlo nějakými testovacími jízdami, v Mosteckém Lada servisu ho také dobře znají a mělo by být připraveno.

Jde mi o rady zkušených offroaďáků / cestovatelů / co mít rozhodně s sebou?
A´T už to budou nějaké náhradní díly pro nejčastější závady, speciální nářadí a nebo neocenitelné prostředky při samovyproštění.
Děkuju za cenné informace a přeju příjemnou neděli ;)

Hans
honza_american
 
Příspěvky: 8
Registrován: ned úno 14, 2016 20:02

Re: 1.7. expedice Gruzie - co s sebou?

Příspěvekod Jelen » ned čer 26, 2016 16:26

Zkus kontaktovat Dusina, ten byl v Armenii 2106kou, nebo Martase, ten tam byl Nivou s ním. I když on se asi ozve sám :)
Uživatelský avatar
Jelen
 
Příspěvky: 6713
Registrován: stř kvě 17, 2006 13:33
Bydliště: Střední Čechy

Re: 1.7. expedice Gruzie - co s sebou?

Příspěvekod dusin » ned čer 26, 2016 20:12

Ahoj,
Gruzie je celkem fajn, jen bych se asi nepouštěl moc na sever k hranicím s Osetií.Když jedete nivou tak bude probíhat asi i nějakej offroad co?Doporučuju ssebou vzít krom normálních věcí hlavně poloosu(od každé jednu) benzínovou pumpu(nebo aspoň membránu-teda pokud je to klasika a ne íčko)Ono do Gruzie není třeba zase až tak něco tahat,v každým obchodě na vesnici maj v druhý půlce díly na ruský povozy(VAZy GAZy ZILy atp).Osvědčilo se i lepení-knoty,není od věci mít ssebou náhradní altík(hlavně stejnej jako máš v autě aby jsi ho v rumunsku nemusel skládat ze třech co máš ssebou).Mě třeba zradil motor ventilátoru-uvařil sem to pak pěkně v Istambulu.Kravinky jako pojistky a spol nepíšu,to sebou vozí každej jako samozřejmost.
Kdyžtak koukny na http://dusin.rajce.idnes.cz/Armenie_Gru ... ijen_2012/ je tam na začátku cesta přez Goddardský průsmyk-celkem pohodlná gruntovka po který jezdí i místní(žádnej off to není ale je to celkem pěkný)A pak se podívej,co stojí pohonný hmoty v Turecku,aby jsi pak nebyl nepříjemně překvapený(cca 2x tolik co u nás)
Teď mě asi nic dalšího nenapadá ale on se určitě ozve ještě Martin nebo Rikki,ti mají s nivou víc skušeností
2103 - красное октябрь
21061 - экспедиционной машине/էքսպեդիցիոն մեքենա/საექსპედიციო მანქანა
2101 - Lahváček (Echt veterán 1975)
Uživatelský avatar
dusin
 
Příspěvky: 1022
Registrován: čtv srp 26, 2004 17:42
Bydliště: Libomyšl


Zpět na Diskuse k modelové řadě

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků