Nivka z Krnova

Moderátor: Moderátoři

Re: Nivka z Krnova

Příspěvekod sWiNe » stř pro 10, 2014 09:30

Voda: mě se neptej, já to moc neřeším, auto zatím vypadá furt stejně :D gumové koberečky můžeš vzít určitě wapkou, s látkou ti neporadím. Já z toho koberce z textilu všechny vyhodím, už jsou asi stejně plesnivé :D

Majo: Pevnostní poloosy? ukaž prosím jaké, odkud, za kolik :-) i když teď je určitě kupovat nebudu.

Majo píše:Ale pozor - podlozky cca 2,5cm pod spodnym ramenom, zdvihnu Nivu asi o 6cm :) Takze fakt staci pomaly vyskusat, na zaciatok stacia aj dlhsie srouby a niekolko podloziek medzi rameno a misku pruziny - na skusku :)


hmm nad touhle nepřímou úměrou jsem nějak ještě nepřemýšlel, díky za radu. Až budu u auta, tak nad tím začnu hluboce přemýšlet, popřípadě zkoušet. Díky za tip, kdyžtak se ozvu na odbornou konzultaci :-)
Jedna trialová Vitara na baterky a jedna děravá Nivka na benzín s fáčkovým karbecem!
Uživatelský avatar
sWiNe
 
Příspěvky: 40
Registrován: ned pro 15, 2013 09:09
Bydliště: Krnov/Brno

Re: Nivka z Krnova

Příspěvekod Majo » stř pro 10, 2014 14:00

pevnostne bohuzial nemam, ovsem uz som sa bavil s firmou, co by to vedela spravit - cena cca 10t Kc... Ja mam hrubsie o 2mm, tak to maju vsetky nove Nivy(od 2002+), ovsem o to su ochudobnene satelity, takze pre zmenu to odnasaju tie :-D
21043(reinkarnacia), 2105 1.3k(svagrov), 2110 1.5 16V, Niva(rozobrata), Chevy Niva 1.7i, Priora1,8+, BMW e36 328iA, Fiat Tempra 2.0i.e, 4x4
Uživatelský avatar
Majo
 
Příspěvky: 6455
Registrován: úte čer 01, 2004 19:32
Bydliště: Zvolen

Re: Nivka z Krnova

Příspěvekod sWiNe » stř pro 10, 2014 23:04

No radši bych asi měnil poloosy než diferáky ... :D

Dnes jsem přijel po dvou týdnech domů a jen lehce omrknul auto. Je to fakt humus, jak bahno miluju, tak pohled na otevřenou kapotu bere jakoukoliv chuť na tom něco dělat :D v těch mrazech to s nějakou wapkou moc nevidím ...

No každopádně jsem si říkal, že po tom našem nočním zapadnutí jsem ani nekoukal do filterboxu. Když jsme ji poprvé utopili přes den, bylo tam uvnitř trochu vody. Mrknul jsem teď a byl to solidní hnůj .. :D filtr mokrý nacucaný vodou, ten vyhodím. A vevnitř kolem dokola vrstva 1-2cm bahna ... no krásnej mrdník. Docela jsme riskovali ... bez šnorchlu ani ránu, Už hledám hadice po dílně ...

Obrázek
Jedna trialová Vitara na baterky a jedna děravá Nivka na benzín s fáčkovým karbecem!
Uživatelský avatar
sWiNe
 
Příspěvky: 40
Registrován: ned pro 15, 2013 09:09
Bydliště: Krnov/Brno

Re: Nivka z Krnova

Příspěvekod sWiNe » pon pro 29, 2014 21:46

čau chlapi, tak brácha z hecu rozebral diferák, co jsme vylouskli a zjistili jsme zajímavý jev ... ozubení v pořádku, hliníkový obal v pořádku, jediné co se vylámalo je ta půlobjímka ložiska, domeček ložiska či jak to nazvat. Je to normální? :D proč se to stalo? nějak mi moc není jasné jak by tam síla působila, aby se to vylomilo. Je to tam rozemleté totálně na kaši. V oleji je úplná drť, ale celé ozubení diferáku je v pořádku. Nicméně za jízdy to neskutečně mlátilo, už vím proč. Byl to takový mlýnek :-)

Tak ale předpokládám, že když to vyměním a vyčistím, tak bude dif znovu provozuschopný. A kde to seženu, máte to někdo navíc? Jen moc nevím, kam namontuju to eLko, co drží tu objímku zvrchu .... nějak ho tam není kam ukotvit bych řekl

Obrázek

Obrázek

Obrázek
Jedna trialová Vitara na baterky a jedna děravá Nivka na benzín s fáčkovým karbecem!
Uživatelský avatar
sWiNe
 
Příspěvky: 40
Registrován: ned pro 15, 2013 09:09
Bydliště: Krnov/Brno

Re: Nivka z Krnova

Příspěvekod Majo » úte pro 30, 2014 09:02

tak to je drsne... asi bude najlepsie skusit to objednat podla toho cisla, ale co ta prasklinka pri tej druhej salke? ako hlboko to siaha? aby to nebola nakoniec robota na par dni jazdenia....
21043(reinkarnacia), 2105 1.3k(svagrov), 2110 1.5 16V, Niva(rozobrata), Chevy Niva 1.7i, Priora1,8+, BMW e36 328iA, Fiat Tempra 2.0i.e, 4x4
Uživatelský avatar
Majo
 
Příspěvky: 6455
Registrován: úte čer 01, 2004 19:32
Bydliště: Zvolen

Předchozí

Zpět na Diskuse k modelové řadě

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků

cron