Alu Milano Design

Moderátor: Moderátoři

Alu Milano Design

Příspěvekod Jaykee » čtv srp 28, 2014 17:34

Dneska jsem něco našel, jedná se o alu kola od firmy Milano Desing.
Jsou to kopie BBS, leštěný límec, jestli jsou dvoudílná či ne jsem se nedočetl, ale pochybuji. Podle mě jsou šrouby jen jako.
Kola se mi líbí, klidně bych je Hornetovi koupil, jen se chci zeptat, máte někdo s touto firmou zkušenost? Nebo alespoň nějaké informace?
Sada mi připadá až za neuvěřitelnou cenu a to jsou k ní šrouby s plovoucí hlavou, středící kroužky a ventilky gratis!
Na stánkách je zajímavý konfigurátor, do kterého se nechá nahrát foto. Pokud by jste měl někdo fotku sedanu přímo z boku, vložte jí prosím... :wink:

http://www.aaaalu.cz/i558-milano-design-model-riccardo/
Přílohy
www.aaaalu.cz.jpg
www.aaaalu.cz.jpg (73.92 KiB) Zobrazeno 1524 krát
2102~1.jpg
Lada 2101 Small Blue Hornet, Mercedes Viano Big Blue Hornet...
Uživatelský avatar
Jaykee
 
Příspěvky: 467
Registrován: pon bře 24, 2008 20:00
Bydliště: Praha

Re: Alu Milano Design

Příspěvekod Mičun » čtv srp 28, 2014 18:07

Škoda, že sou 15"....
ex. Vaz 2108 Lada Samara r.v.92 dovoz SRN
ex. Vaz 2170 Lada Priora r.v.09
ex. Vaz 2107 Lada 1500 r.v. 92 семёрочка
Sehnat zachovalou slečnu je brnkačka, proti sehnání zachovalého Žigulíka... :-) :-) ;-)
Dějiny dělají lidové masy, avšak nedělají je takové, jaké by chtěly...
Uživatelský avatar
Mičun
 
Příspěvky: 1297
Registrován: pát črc 15, 2011 11:03
Bydliště: Jižní Čechy

Re: Alu Milano Design

Příspěvekod Yellow01 » čtv srp 28, 2014 20:07

To je dneska běžná cena za tyhle levný kola. Podívej se na Aukro, tam je toho třeba na koncernový auta spousta. Číňani všechno vyrobí levně.
Uživatelský avatar
Yellow01
 
Příspěvky: 1862
Registrován: úte kvě 17, 2005 20:14
Bydliště: Třeboň

Re: Alu Milano Design

Příspěvekod Vojtěch » úte zář 16, 2014 19:10

pro představu, takhle vypadají na nulajedničce... http://www.vazi.lv/forums/viewtopic.php ... 1&start=30
... taky o nich uvažuju vypadají dobře!
Vojtěch
 
Příspěvky: 21
Registrován: úte pro 10, 2013 18:57

Re: Alu Milano Design

Příspěvekod tomass » úte zář 30, 2014 10:15

Byl bych hodně opatrnej na čínský disky. Můj dvorní dodavatel měl v ruce čínský ocelový disk, který byl jízdou po nerovnostech poničený jako když se přejede dlažební kostka. Utíkají na nich potom bezdušový pneumatiky (okamžitý únik vzduchu), nebo se sjíždějí nerovnoměrně. Brzy se stávají zcela nefunkční. Psalo se o nich i ve světě motorů zhruba před 2 lety. Doporučil mi KFZ. Bral jsem si ocelový disky na Fiata i služební Feldu. KFZ dělá prvovýrobu disků i pro Škodovku. Obojí s nima bylo na technický. Rozměr disku dle techničáku. Je to schválenej disk. Kontrolní otázka: co se stane s neschváleným čínským diskem i při nezaviněné nehodě když to uvidí pojišťovák ? Vozidlo není technicky způsobilé, nastává spoluvina, nebo se obrací zavinění na toho s nezpůsobilým vozidlem (dle okolností), pojišťovna nezaplatí ani korunu (o to jde pojišťovně především, tak hledat, než najde důvod je pro ně doslova koníčkem). :mrgreen:

Na pohled je to krásný, všechna čest. Kdyby to byl originál, to by bylo asi jiné. :)
tomass
 
Příspěvky: 896
Registrován: čtv čer 28, 2012 00:16

Re: Alu Milano Design

Příspěvekod Yellow01 » úte zář 30, 2014 12:49

Dneska se v Číně vyrábí drtivá většina všeho. I věhlasné značky si prostě vyvinou výrobek, ale vyrobit si ho nechají v továrně v Číně. Čínani jsou taky schopní vyrobit kvalitní věci. Má to několik aspektů - za prvé jde o to, kam je tlačí odběratel s cenou, podle stanovené ceny se volí kvalita materiálu, zpracování... Za druhé jde o dohled odběratele nad výrobou. Pokud odběratel zkontroluje vzorek a řekne, že mu dosažená kvalita stačí, tak toho fabrika vychrlí požadovaný objem kusů. Všechno je to jenom o penězích.
Třeba u těchle nebo podobných disků jsem nikde nenašel udanou zemi původu. Jelikož se to prodává k používání na autech, tak by snad měl být předpoklad, že takovýhle kola mají homologaci pro provoz na pozemních komunikacích v ČR. Jenže to na internetu nikdo nepíše. Musíš se fyzicky podívat na to, co je vyražené na disku, když ho jdeš koupit. A pokud má disk správný atest a souhlasí ti rozměr podle TP, tak může jít pojišťovna do pr....e.
Uživatelský avatar
Yellow01
 
Příspěvky: 1862
Registrován: úte kvě 17, 2005 20:14
Bydliště: Třeboň

Re: Alu Milano Design

Příspěvekod tomass » úte zář 30, 2014 14:59

Yellow01, souhlasím s Tebou a tyhle obecné polemiky o čínské vysoké kvalitě nejsou v Čechách na úrovni maloobchodu a konečného spotřebitele. Bohužel jako zákazník si tu kvalitku vybrat obvykle nemůžeš, protože je tady k dispozici obvykle čínský šmejd nejhrubšího zrna. Nemluvím o značkové věci vyrobené v Číně. To může být jak píšeš vysoké kvality. Ovšem to se do Čech nepřiveze. Je to o tom kdyby..... Ještě mi ale nikdo a v žádném oboru neukázal fyzicky značkový výrobek a k tomu alternativu z číny stejné kvality, nebo vyšší (nejlépe s podobnou cenovkou, nebo aspoň lehce nižší u čínského produktu - ta levná pracovní síly by měla být aspoň trošku znát i u kvalitního výrobku). Zatím je to dobrých 15 let co tyto zastánce číňanů slyším stále na diplomatické úrovni přesně tak jak tady píšeš Ty. Ne že by neuměla vyrobit, ale sem to nikdo nevozí a kvuli jednomu zájemci jednu konkrétní kvalitu nikdo na zakázku vyrábět nebude. Možná v průmyslu jako takovém, ale k tomu se my nedostaneme.....
Četl jsem ten článek ve SM. Byla fotka ocelového disku, kde se utrhl svar, destrukce disku. Jsou vyrobeny ze slabého plechu malé pevnosti. Docela hustý, že se sem dovezou disky se svary s menší pevností, než pneumatika ne ? Myslíš, že liťák za 1700 Kč bude opravdu kvalitní materiál i kdyby byl z Číny a v té ceně bude mít atest ? Když ocelový disk z Rakouska pro prvovýrobu stojí tak zhruba 60% ceny tohoto liťáku ? (nejsem zastáncem rakouska, ale toho disku od nich) Já teda nevím, litý kola jsem nikdy neměl, protože kvalitní začíná odhaduju na 2500 Kč a možná i o dost výše. Za tu cenu certifikaci mít nebude, tomu věř. Další otázka: má někdo u klasický Lady zapsaný v TP 15" disky ? Hlaste se, zajímá mě to. :) Pak je na místě argument, že pojišťovna nebude mít šanci. Zkusím dohledat ten článek o discích z číny. Nevím, jestli jsem ho už nedal pryč.
/zase bude článek smazán, nebo obviněn moderátorem, že to není k tématu......./
tomass
 
Příspěvky: 896
Registrován: čtv čer 28, 2012 00:16

Re: Alu Milano Design

Příspěvekod Marťas » úte zář 30, 2014 17:26

Před šesti lety kupoval táta na svojí Astru H 16'' disky Dotz Imola na ježdění v zimě. Kus stál cca 1700Kč a fungovaly bezproblémově do letošního jara, než si koupil Astru J, která má jinou rozteč šroubů, vlastně už matek. Zas takovou tragedii bych v tom neviděl.
2101, r.v.1977, 1700k - Vladimir / 2106, r.v.1978 - Nikolaj / 21061, r.v.1986 - Sergej / 21044, r.v. 1999 :hrob: / 21044, r.v. 1997 Ivan / 1119, r.v. 2009 Kalina / Jawa 20, rv. 1969 / Š1203 rv. 1975 - Blaženka / Jawa 250/353 rv. 1957 / Avia A21 Furgon / Zetor 25A
Obrázek
Жигули навсегда!
Uživatelský avatar
Marťas
 
Příspěvky: 3465
Registrován: ned čer 21, 2009 22:56
Bydliště: Praha 10


Zpět na Karoserie a ostatní

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků

cron