Zatvrdnutí brzd u Vazu 2107

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Uživatelský avatar
Blazzen
Příspěvky: 137
Registrován: čtv srp 10, 2006 10:50
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Zatvrdnutí brzd u Vazu 2107

Příspěvek od Blazzen »

Zdravim mam problem u Lady 2107 pri jizde mi tvrdnou brzdy az do uplneho zatvrdnuti ze pedal nejde stlacit dolu je naprosto tvrdy a tim padem auto je zabrzdene. Vzdy musim povolit vypustni sroub a povoli to, ale po par kilometrech to zacne delat znovu. Nevite cim to je? Dekuji za odpovedi.
LADA 21044 1.7i 1996 LPG
Uživatelský avatar
MartasBrno
Příspěvky: 4442
Registrován: pon zář 08, 2008 13:10
Bydliště: Brno

Příspěvek od MartasBrno »

Tím výpustným šroubem myslíš odvzdušňovací šroub na brzdě, teda po sundání kola? Jede auto s kopce samo, odbržďuje to dobře? Hmm, dělo se ti to i dnes na vyjížďce, že by nějaký svědek podal hlášení?
Obrázek
a když jsem se v 15-ti rozhodoval co dál dělat, poslouchat sestry byla pro mě jasná volba... :-D
Dusan
Příspěvky: 3884
Registrován: stř čer 02, 2004 17:29
Bydliště: Kosice-okolie

Příspěvek od Dusan »

Hladaj niečo podobne tu už bolo...
Cory
Příspěvky: 11573
Registrován: stř čer 14, 2006 17:14
Bydliště: Snina/Košice

Příspěvek od Cory »

vidim to na zle nastavenu volu medzi tycou od pedalu a HBV.
Lada 2171 Priora 1,6 MPi (2013), Lada 2105 v regenerácii (1985), Lada 21044 1,9 MPi (1998), Škoda Felícia 1,3 SPi - 40kw (1996), 2 x Babetta 210 (1984,1988), Simson 70 ccm (1989), Zetor 4011 (1966)
Uživatelský avatar
MartasBrno
Příspěvky: 4442
Registrován: pon zář 08, 2008 13:10
Bydliště: Brno

Příspěvek od MartasBrno »

Cory, až tak kravsky, že by byly zakrytý přepouštěcí otvory do vyrovnávacích nádobek? To by byla fatalita, musí se to opravit.
Obrázek
a když jsem se v 15-ti rozhodoval co dál dělat, poslouchat sestry byla pro mě jasná volba... :-D
Drobek81
Příspěvky: 2129
Registrován: pon lis 01, 2004 19:47
Bydliště: Brno-Vyškov
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Drobek81 »

Jestli jsi s tim nic nedelal a stalo se tak postupne, pak vymen hadice...
Moudrost nepřichází vždy s věkem. Někdy věk přichází sám.
Starý dům a mladá žena - hojnost práce zaručena.
Práce vyžaduje čím dál větší vzdělání, vzdělání čím dál větší práci.
Uživatelský avatar
ger007
Příspěvky: 4784
Registrován: úte kvě 06, 2008 13:38
Bydliště: NMnV - Brno
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od ger007 »

delal mi to spatny HBV ale ci to je aj u teba ???
Be better, not second best
if not better, be different
LADA !

1x2104X 16V, 1x 21044, 2 x 1111, 1xB210, 1xJawa550, 1x Toyota Avensis T25

Obrázek
детские игрушки
Uživatelský avatar
Křečík Barbuška
Příspěvky: 11033
Registrován: ned srp 29, 2004 09:01
Bydliště: Brno

Příspěvek od Křečík Barbuška »

Dochází minimálně k trvalé blokaci obou předních kol. Na to krátkodobé "odstranění závady" postačilo odpustit tlak z LP kola. Došlo k okamžitému odbrždění a ani po několikerém brždění na místě nedošlo k blokaci, ta zjevně nastává, až po nějaké době jízdy, pravděpodobně zahřátím. Osobně bych si zatím dovolil vyloučit přední hadice neb to by se jev asi projevoval okamžitě. Více jsme nad tím nedumali, nebyl čas.

Zatím bych to řešil asi takto:

1) rozborka, kontrola a přegumičkování HBV + kontrola ustavení vůči kolíčku v posilovači brzd
2) minimálně rozhýbání předních pístků neb se mi zdálo, že přibržďují
3) samozřejmě výměna brzdové kapaliny, třeba chuděra vaří
Lada Granta Liftback 1,6 16V - skoro normální auto
Lada Kalina 1117 1,6 8V - neopodstatněné a nenaplněné naděje
ex VAZ 2105, VAZ 2104, VAZ 2107
Uživatelský avatar
MartasBrno
Příspěvky: 4442
Registrován: pon zář 08, 2008 13:10
Bydliště: Brno

Příspěvek od MartasBrno »

Tak pode vše uvedeného jsem opravdu zvědav na bod 1 a 3. HBV taky může být klidně zadřený, jeden takový jsem už taky měl v ruce. Otřes. Při pohledu na spodek auta bych se nedivil, že tam nebyla deset let měněná brzdovka.
Obrázek
a když jsem se v 15-ti rozhodoval co dál dělat, poslouchat sestry byla pro mě jasná volba... :-D
Jarin
Příspěvky: 82
Registrován: pon říj 22, 2007 23:08
Bydliště: Pozlovice

Brzdy

Příspěvek od Jarin »

Tak jak napsal Cory,určitě jemně tlačí tyčka od pedálu na HBV.Jarek
Uživatelský avatar
MartasBrno
Příspěvky: 4442
Registrován: pon zář 08, 2008 13:10
Bydliště: Brno

Příspěvek od MartasBrno »

Tak, přepíšu sem závěr naší konverzace s kolegou na ICQ.

Franta napsal postřeh, že ten problém s brzdama asi nastává v situacích, kdy dojde k vytočení motoru. Jediná souvislost brzdové soustavy a motoru je posilovač brzd. Poradil sem teda, aby odpojil hadici od posilovače a zaslepil ji, aby motor nebral falešnej vzduch.

Výsledek je ten, že auto sice brzdí jako jednička, tedy bez posilovače, ale problém s tuhnutím brzd se už nedostavil.

Tak a teď k tomu, jestli je to vůbec možné - já to odpojení posilovače navrhl v jistém hnutí mysli, podle hesla tonoucí se stébla chytá.
Je mi jasný, že vadnej posilovač by se mohl zadírat v nějaké poloze, tím přibržďovat, resp. bránit návratu pístků HBV do klidové polohy a tím způsobit zatvrdnutí brzd. Už jsem dokonce pochopil sám sebe, že je možný i to, aby tím pedál ztvrdnul. :lol:

Co vy na to?

P.S. nastavení samotného pedálu jsem neřešil, nevím jak bych to nastavoval a nemám na to ani čas.
Obrázek
a když jsem se v 15-ti rozhodoval co dál dělat, poslouchat sestry byla pro mě jasná volba... :-D
rosta
Příspěvky: 1417
Registrován: ned led 07, 2007 12:53
Bydliště: Moravany u Holic

Příspěvek od rosta »

trvale to přibržďuje-zahřátím se brzdy zatáhnou-špatná nebo žádná vůle mezi HBV a posilovačem a nebo mezi posilovačem a pedálem-kdysi jsem si z nevědomosti sám zmenšil vůli mezi tyčkou pedálu a posilovačem-po ujetí zhruba 10 km auto samo začalo brzdit až se to zabrzdilo úplně
když jsem byl malý vozili mě ladou a od té doby....
Odpovědět

Zpět na „Karoserie a ostatní“