Blikající světla

Moderátor: Moderátoři

Uživatelský avatar
Laďuša
Příspěvky: 12117
Registrován: stř lis 09, 2005 22:06
Bydliště: Klatovy / Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Laďuša »

Pojistka? Jaká pojistka? Čtu to asi po třetí a nemůžu se pojistky dopočítat :D
Opravdu pojistka??
Jinak přemosťování pojistek nebude ideální řešení, nene.
Člen LKCS; Honorowy klubowicz LKP [ELITE 5000]

Chatka 12 forever :toothy10: ►Stodolní II◄ :) Estonian-czech crazy night :partyman: Uctívač Vana Tallinnu. Propāns-butāns!
Osa Klatovy-Plzeň-Brno ;) Tři sestry <|||> Ladagang 8) °Expedice Eesti 2010°
Dva PoJeBy ze Skašova

Haben Sie Bratwurst?

:!: keréklampás :!:
Uživatelský avatar
Saša
Příspěvky: 3359
Registrován: pon črc 09, 2007 16:08
Bydliště: Litoměřice

Příspěvek od Saša »

Myslel pojistku buzení altíku (G67) . A zapojil to na jiný obvod který je ale také jištěn . Dle mne je ale lepší rozebrat pojistkovku a opravit "studeňák" . Různým přepojováním docílíte v danou chvíli opravy , ale v budoucnu si naděláte kopec problémů páč nikdo pak neví co kam vede.
VAZ 2102 r.v.74 1984-1997 "Legenda"
VAZ 21043 r.v.90 1996-White Lady - nyní v GO. VAZ 21044 r.v.96 2007-(muzeum koroze)
VAZ 2106 r.v.78 2008-a dál...
VAZ 2105 r.v.87 12/2012-Rudý dělník
Nikdy neříkejte že to nejde,protože se v zápětí objeví někdo kdo neví že to nejde a udělá to!
cenek74
Příspěvky: 23
Registrován: sob lis 22, 2008 16:00
Bydliště: Lutín

Příspěvek od cenek74 »

Saša píše:Myslel pojistku buzení altíku (G67) . A zapojil to na jiný obvod který je ale také jištěn . Dle mne je ale lepší rozebrat pojistkovku a opravit "studeňák" . Různým přepojováním docílíte v danou chvíli opravy , ale v budoucnu si naděláte kopec problémů páč nikdo pak neví co kam vede.


Přesně tak. Já jsem chtěl jen potvrdit, že zlobí pojistka č. 9 u 2104,2105. Je moře řešení, jak tento problém odstranit. Jedním z nich je i oprava pojistovky. Prý to ale dlouho nevydrží a oxidace způsobí znovu problém. Oxidace vzniká mezi pojistkou a kontakty. Kontakty měděné a pojistka z nějakého kovu. Lepší prý je náhrada celé pojistkové skřínky za novou, prý již existuje nožová.

Je jedno odkud přivedete napětí na kontakt regulátoru č. 15. Vyzkoušejte klidně na přímo z baterie a potom, pokud to vyřeší daný problém odstraňte problém s pojistkovou skříňkou.
Vlastním: LADA 2101, 2104, 2105, 2106, 2107
Uživatelský avatar
Petr HC
Příspěvky: 2295
Registrován: stř lis 21, 2007 11:27
Bydliště: Hořice

Příspěvek od Petr HC »

Konečně jsem našel schema kontaktního regulátoru na kterém lze vysvětlit jednu z častých příčin “blikání” způsobeného regulátorem napětí . Jde o to ,že regulace je v podstatě třípolohová a pohyblivý kontakt RE1 kmitá podle potřeby mezi polohou I a II ev mezi II a III a napětí kolísá v malých mezích .Přeruší – li se rezistor R1 , kontakt kmitá pouze mezi polohami I a III a dochází k podstatně většímu kolísání napětí a potažmo i proudu (regulace je pak pouze dvoupolohová) .
Ještě dodatek : Na obr.3 je jedna hrubá chyba (ne gramatická) v poloze II neni alternátor buzen remanantním magnetizmem , ale právě přes rezistor R1 . A o tom to je.
Edit:pozorně si prohlédněte schema - měla by přitom blikat i kontrolka-v mezipoloze II.
Přílohy
reg1.jpg
Odpovědět

Zpět na „Elektrická soustava“