při zahřáti přerušují blinkry

Moderátor: Moderátoři

Uživatelský avatar
MartasBrno
Příspěvky: 4442
Registrován: pon zář 08, 2008 13:10
Bydliště: Brno

Re: při zahřáti přerušují blinkry

Příspěvek od MartasBrno »

No, je fakt, že to chce tu elektriku prolézt a opravit ty přechodové odpory, pohnout se vším, co má vliv, na vše sáhnout. Teplo ve spoji je špatná věc. A zkusil bych vyměnit přerušovač, je to snadné. ( otázka, jestli se v tom majitel hrabe protože ho to neskutečně baví, nebo proto, že to chce mít z krku :-) ).
Obrázek
a když jsem se v 15-ti rozhodoval co dál dělat, poslouchat sestry byla pro mě jasná volba... :-D
Clear76
Příspěvky: 8
Registrován: čtv kvě 24, 2012 14:18

Re: při zahřáti přerušují blinkry

Příspěvek od Clear76 »

Děkuji, pánové za rady. Abych se přiznal, taky jsem nepochopil ze začátku co je myšlenou tou 6 a 9. Pokusím se vaše rady a připomínky uvést do provozu. Ještě se podívám na věnec pod volantem, jestli tam není některý prohřátý drát. Přerušovač to nebude (aspoň dle mého názoru). Když totiž vypnu světla tak se mi blinkry ihned rozjedou ikdyž je větrák zapnutý. Určitě na něm poklesne napětí a proto nepřerušuje. Na ostatních pojistkách jsem napětí měřil a vesměs je stejné jak na blinkrech. Právě pouze na zmíněných pojistkách 14 a 15 dochází k určitému rozdílu. Zkusím to s tou žárovkou a uvidím. No bude to trochu trvat. Momentálně pohřeb v rodině, takže myšlenky někde jinde.
Clear76
Příspěvky: 8
Registrován: čtv kvě 24, 2012 14:18

Re: při zahřáti přerušují blinkry

Příspěvek od Clear76 »

Petře, když vezmu, že žárovka je odpor tak v sériovém zapojení je konstantní proud a klesá napětí (jestli se nepletu) a tak nechápu, jak se zlepší situace. Díky Martin.
Uživatelský avatar
Petr HC
Příspěvky: 2295
Registrován: stř lis 21, 2007 11:27
Bydliště: Hořice

Re: při zahřáti přerušují blinkry

Příspěvek od Petr HC »

S tím seriovým zapojením se nepleteš, ale tu žárovku jsem mínil připojit paralelně jak jsem psal -jako kdybys připojil vlek.
Если бы автомобили Лада были безпроблематичными, я бы определенно русский язык забыл.
Clear76
Příspěvky: 8
Registrován: čtv kvě 24, 2012 14:18

Re: při zahřáti přerušují blinkry

Příspěvek od Clear76 »

Ahoj Petře, promiň, ale pořád mi uniká smysl. Dobře zapojím jako vlek. Podle mě poklesne trochu svit blinkrů. Ale v co doufáš ty. Že se to namáhané místo vlivem většího odběru už úplně přehřeje?
Uživatelský avatar
Petr HC
Příspěvky: 2295
Registrován: stř lis 21, 2007 11:27
Bydliště: Hořice

Re: při zahřáti přerušují blinkry

Příspěvek od Petr HC »

Dobrou radu Ti dával i MartasBrno - je to o tom samém .Tou další žárovkou se více ohřeje bimetal (nebo vlákno přerušovače) - pokud je vada v přerušovači způsobená jeho nedostatečným ohřevem proudem dvou 21 W žárovek (kontrolku a boční nepočítám). Závadu nemusí způsobovat jen "vaklkontakt". MartasBrno radí přerušovač vyměnit rovnou. A jak víš nebo nevíš já jsem odpůrcem "výměnkaření" .
Если бы автомобили Лада были безпроблематичными, я бы определенно русский язык забыл.
Clear76
Příspěvky: 8
Registrován: čtv kvě 24, 2012 14:18

Re: při zahřáti přerušují blinkry

Příspěvek od Clear76 »

Takže to vypadá, že přerušovač je v pořádku. Se žárovkou anebo bez ní je vše stejné. Takže co teď. Myslí te, že to bude nakonec ve věnci?
Odpovědět

Zpět na „Elektrická soustava“