Jak se odvzdušňuje spojka

Moderátor: Moderátoři

j.cernak
Příspěvky: 26
Registrován: ned dub 10, 2005 09:40
Bydliště: Banská Bystrica
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od j.cernak »

čmelák píše:no dolej kapalinu naslap spojku pedal podrz dole alebo ho zaisti ide to heverom medzi pedal a sedanu
potom klucom otoc odvzdusnovaci srob ten je tam dole ako je valec a bude na nom taka gumova capicka povol zatahni naslap pedal a tak dokolo a ked ti strekne odtal kapalina mas to hotovo


Nestaci len do vtedy kym vystrekne kvapalina ale dovtedy,kym neprestanu vychadzat z hadicky bublinky(najlepsie to zistis,ked koniec hadicky ponris do nadoby s brzdovou kvapalinou).
čmelák
Příspěvky: 1636
Registrován: úte čer 01, 2004 15:29
Bydliště: Trnava
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od čmelák »

ja viem ale ked som to robil naposledy bolo -15 bolo to vonku a nic take som nemal ;)

ale islo aj tak a bez problemu takze pohoda
JirkaJirka
Příspěvky: 13
Registrován: úte dub 04, 2006 17:06

Příspěvek od JirkaJirka »

Asi jsem kopyto, ale já v tom motoru žádný spodní válec nevidím. Vidím jeden do kterého jsou přidělány hadičky, která vedou od nádržky s brzdovou kapalinou a když se nahnu nad motor z levé strany, tak blíže ku blatníku je ještě jeden menší do kterého vedou dvě hliníkové (nebo jaké) trubičky. Takže jsem žádný spodní válec neobjevil a a ni jsem neviděl nějaký odvzdušňovací šroub zakrytý gumovou čepičkou, jak tu myslím někdo psal. Sedl jsem tedy do auta, vrazil tam dvojku a otočil startérem. Po krátkém poskakování jsem se rozjel a dojel přes dvě křižovatky až do servisu. Když jsem to tam zašlápnul, tak jsem si docela oddychnul, že jsem to v poho přejel. Je fakt, že jsem se snažil si vybrat i poměrně klidnou dobu (12:30), kdy toho po silnicích tak moc nejezdí. V servisu se o něj postarají. Je to moje druhé auto, takže mě to tak nebolí, když tam bude třeba týden. Potom napíšu, kolik to stálo. :roll:
Myso
Příspěvky: 1389
Registrován: stř kvě 26, 2004 17:59
Bydliště: Bratislava-Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Myso »

ten velky je brzdovy, maly je hlavny spojkovy a dole na prevodovke (konkretne na spojkovej skrini) je prisrobovany pracovny spojkovy valec.to je ten co si hladal.
Ich fahre einen Shiguli - WAS2105
Keď ju poriešiš, nie je čo milovať...
_________________
Chatka 12 forever :mrgreen:
Uživatelský avatar
denis
Příspěvky: 308
Registrován: pon lis 07, 2005 15:06
Bydliště: Opava
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od denis »

Špatně se díváš-čučni do té mezery kde vidíš cestu :lol: u brzdového válce a jdi po hadičkách od spojkového válce. Pak uvidíš 2 válec-pracovní.
Mitsubishi Colt 1,5GLX :-)
Nulašestka
Příspěvky: 1296
Registrován: úte led 31, 2006 20:53
Bydliště: Kocourkov a Hulvátov

Příspěvek od Nulašestka »

JirkaJirka píše: Sedl jsem tedy do auta, vrazil tam dvojku a otočil startérem. Po krátkém poskakování jsem se rozjel a dojel přes dvě křižovatky až do servisu. Když jsem to tam zašlápnul...

No to snad neni možný :lol: :axe: :thumbright: Lada přežije vážně všechno... :wink:
JirkaJirka
Příspěvky: 13
Registrován: úte dub 04, 2006 17:06

Příspěvek od JirkaJirka »

denis píše:Špatně se díváš-čučni do té mezery kde vidíš cestu :lol: u brzdového válce a jdi po hadičkách od spojkového válce. Pak uvidíš 2 válec-pracovní.


Čučnu se na to, až ho přivezu ze servisu. :D
Rafan
Příspěvky: 151
Registrován: stř čer 29, 2005 08:25
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Rafan »

Neco podobneho se mi deje na 03ce, predpokladam ze primcip je stejnej....
čmelák
Příspěvky: 1636
Registrován: úte čer 01, 2004 15:29
Bydliště: Trnava
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od čmelák »

a mas ho tam vobec :D
Rafan
Příspěvky: 151
Registrován: stř čer 29, 2005 08:25
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Rafan »

:dontknow:
Majo
Příspěvky: 6455
Registrován: úte čer 01, 2004 19:32
Bydliště: Zvolen
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Majo »

no mne sa tiez dialo nieco podobne a ignoroval som to tak dlho az som prisiel o vsetku kvapalinu a spojka prestala uplne fungovat. Nakoniec som bez nej presiel okolo 35km, celkom dobre som sa naucil preradovat. Vsetky kvalty az do patky. Islo to tam za hrania s plynom celkom dobre obcas cez zuby :twisted: Mal som Hewlanda :lol:
Akurat startoval som tak, ze jednotka(raz aj spiatocka), plny plyn a potocit starterom. Ako nudzove sa da :wink:
21043(reinkarnacia), 2105 1.3k(svagrov), 2110 1.5 16V, Niva(rozobrata), Chevy Niva 1.7i, Priora1,8+, BMW e36 328iA, Fiat Tempra 2.0i.e, 4x4
Myso
Příspěvky: 1389
Registrován: stř kvě 26, 2004 17:59
Bydliště: Bratislava-Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Myso »

Majo píše:no mne sa tiez dialo nieco podobne a ignoroval som to tak dlho az som prisiel o vsetku kvapalinu a spojka prestala uplne fungovat. Nakoniec som bez nej presiel okolo 35km, celkom dobre som sa naucil preradovat. Vsetky kvalty az do patky. Islo to tam za hrania s plynom celkom dobre obcas cez zuby :twisted: Mal som Hewlanda :lol:
Akurat startoval som tak, ze jednotka(raz aj spiatocka), plny plyn a potocit starterom. Ako nudzove sa da :wink:
kamaratovi sa rozsypal ten bazmek co spaja tiahlo s prevodovkou na s1000MB, v TT, mal zaradene 1, tak vliezol pod auto a podarilo sa mu tam nacpat za 2, tak hybaj TT-BA na 2ke :mrgreen:
Ich fahre einen Shiguli - WAS2105
Keď ju poriešiš, nie je čo milovať...
_________________
Chatka 12 forever :mrgreen:
j.cernak
Příspěvky: 26
Registrován: ned dub 10, 2005 09:40
Bydliště: Banská Bystrica
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od j.cernak »

:goodman:
JirkaJirka
Příspěvky: 13
Registrován: úte dub 04, 2006 17:06

Tak hotovo-..

Příspěvek od JirkaJirka »

Tak už je to hotovo, přivezl jsem to ze servisu. Byla prý zarezlá lamela. Cena: lamela spojky 816,- bez DPH, práce (demontáž, montáž převodovky ytd.) : 1.560,- Kč bez DPH. Takže ještě, že jsem se do toho nepouštěl. Koupil bych a pravně vyměňoval spojkový válec, jak mi tu někdo radil.... a k ničemu.
Myso
Příspěvky: 1389
Registrován: stř kvě 26, 2004 17:59
Bydliště: Bratislava-Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Tak hotovo-..

Příspěvek od Myso »

JirkaJirka píše:Koupil bych a pravně vyměňoval spojkový válec, jak mi tu někdo radil.... a k ničemu.
divný tón...sa pozri ako si nazval téma a na co si sa pýtal...
Ich fahre einen Shiguli - WAS2105
Keď ju poriešiš, nie je čo milovať...
_________________
Chatka 12 forever :mrgreen:
Odpovědět

Zpět na „Hnací soustava“