radenie rychlosti za pomoci plynu

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
tweens
Příspěvky: 12
Registrován: stř bře 29, 2006 13:49
Bydliště: Trencin

radenie rychlosti za pomoci plynu

Příspěvek od tweens »

Mam taky problem pri radení rychlosti na mojej 2105 musím vzdy znacne pridat plyn a zaroven preradit. inak mi to cukne a hrozne mi auto spomalí...

neviete co je stým a tak sa mi zdá ze sa mi tým zvýsila aj spotreba benzínu
Majo
Příspěvky: 6455
Registrován: úte čer 01, 2004 19:32
Bydliště: Zvolen
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Majo »

to je divne. Chcelo by to zazit, takto si to neviem predstavit. Ale bud to bude zle nastaveny karburator alebo nejaka mechanicka pricina v prevodovke(ale to by bolo asi sakra pocut). Skor by som tipoval ten karbec. Zrejme poriadne chudobna zmes a mozno len poriadne zaneriadeny vzduchovy filter :?
21043(reinkarnacia), 2105 1.3k(svagrov), 2110 1.5 16V, Niva(rozobrata), Chevy Niva 1.7i, Priora1,8+, BMW e36 328iA, Fiat Tempra 2.0i.e, 4x4
tweens
Příspěvky: 12
Registrován: stř bře 29, 2006 13:49
Bydliště: Trencin

Příspěvek od tweens »

Majo píše:to je divne. Chcelo by to zazit, takto si to neviem predstavit. Ale bud to bude zle nastaveny karburator alebo nejaka mechanicka pricina v prevodovke(ale to by bolo asi sakra pocut). Skor by som tipoval ten karbec. Zrejme poriadne chudobna zmes a mozno len poriadne zaneriadeny vzduchovy filter :?




no neviem, dal som to jednemu mechanikovi bo ja som neni moc expert do aut a cistil aj karborator a neviem chvilku to islo prisiel som domov a zas....
Majo
Příspěvky: 6455
Registrován: úte čer 01, 2004 19:32
Bydliště: Zvolen
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Majo »

a ten mechanik vedel co robi? Nastavil to poriadne?
21043(reinkarnacia), 2105 1.3k(svagrov), 2110 1.5 16V, Niva(rozobrata), Chevy Niva 1.7i, Priora1,8+, BMW e36 328iA, Fiat Tempra 2.0i.e, 4x4
tweens
Příspěvky: 12
Registrován: stř bře 29, 2006 13:49
Bydliště: Trencin

Příspěvek od tweens »

Majo píše:a ten mechanik vedel co robi? Nastavil to poriadne?





vedel ved je to skuseny mechanik

myslis ze je to zle nastavene? auto v pohode jazdi , ked stojím tak motor bezi a neskape, az na to radenie rýchlosti....
Uživatelský avatar
Brandy
Příspěvky: 372
Registrován: čtv led 19, 2006 07:35
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Brandy »

No pokud motor slape dobre a nema tendenci chcipnout pri prudkym pridani plynu, kdyz bezi na volnobeh, hledal bych opravdu spis mechanickou pricinu. Co spojka? Nevede?
Lada 1600 - bouračka | Lada 1500s - prodáno | Peugeot 406
Majo
Příspěvky: 6455
Registrován: úte čer 01, 2004 19:32
Bydliště: Zvolen
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Majo »

keby si bol zblizsia tak by som sa na to pozrel, takto tazko radit. nebudes mat cestu niekedy cez ZV?
21043(reinkarnacia), 2105 1.3k(svagrov), 2110 1.5 16V, Niva(rozobrata), Chevy Niva 1.7i, Priora1,8+, BMW e36 328iA, Fiat Tempra 2.0i.e, 4x4
tweens
Příspěvky: 12
Registrován: stř bře 29, 2006 13:49
Bydliště: Trencin

Příspěvek od tweens »

Brandy píše:No pokud motor slape dobre a nema tendenci chcipnout pri prudkym pridani plynu, kdyz bezi na volnobeh, hledal bych opravdu spis mechanickou pricinu. Co spojka? Nevede?



no po pravde ak chcem zrýchlit co najrýchlejsie, a dupnem na plyn tak opat cukne a spomaly, ale ak myslis ked pridavam plyn pri volnobehu tak je to okej... spojka je v pohode, obcas sa mi nepodarí zaradit, .... ale to riesim tak ze dam paku do neutralu a opat zaradim a uz ide zaradit, ale to stým asi nesuvisi, vsak..
tweens
Příspěvky: 12
Registrován: stř bře 29, 2006 13:49
Bydliště: Trencin

Příspěvek od tweens »

Majo píše:keby si bol zblizsia tak by som sa na to pozrel, takto tazko radit. nebudes mat cestu niekedy cez ZV?




dakujem, hmmm asi nie.... skusím o tom porozmylat , lebo moc casu na cestovanie mimo trencin nemam .......



myslís ze týmto mam aj velku spotrebu benzinu, niekedy az 12 l/100 km ?
Uživatelský avatar
Brandy
Příspěvky: 372
Registrován: čtv led 19, 2006 07:35
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Brandy »

tweens píše:
Brandy píše:No pokud motor slape dobre a nema tendenci chcipnout pri prudkym pridani plynu, kdyz bezi na volnobeh, hledal bych opravdu spis mechanickou pricinu. Co spojka? Nevede?



no po pravde ak chcem zrýchlit co najrýchlejsie, a dupnem na plyn tak opat cukne a spomaly, ale ak myslis ked pridavam plyn pri volnobehu tak je to okej... spojka je v pohode, obcas sa mi nepodarí zaradit, .... ale to riesim tak ze dam paku do neutralu a opat zaradim a uz ide zaradit, ale to stým asi nesuvisi, vsak..

Jo, to je normalni, ze obcas nejde zaradit. Jinak teda nevim, chtelo by to opravdu videt a vyzkouset.
Lada 1600 - bouračka | Lada 1500s - prodáno | Peugeot 406
Little Red Riding Hood
Příspěvky: 2585
Registrován: ned zář 25, 2005 21:38
Bydliště: Olomoucity-Brnotown
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Little Red Riding Hood »

a spozoroval si nějaký odpor při rozjíždění??.. respektivě jak jde auto tlačit??.. jestli není něco přidřené, nebo brzdy po*rané??.
Trevor
Příspěvky: 759
Registrován: ned zář 04, 2005 19:09
Bydliště: Šurany -SK
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Trevor »

A nemas na karburatore ekonomizer + ciernu skrinku ??? Vtedy to ma tendenciu zdochynat pri vytlaceni spojky.
530i
Chatka 12 4ever :mrgreen:
Expedicia Eesti 2010
tweens
Příspěvky: 12
Registrován: stř bře 29, 2006 13:49
Bydliště: Trencin

Příspěvek od tweens »

Trevor píše:A nemas na karburatore ekonomizer + ciernu skrinku ??? Vtedy to ma tendenciu zdochynat pri vytlaceni spojky.



mam taku blbu otazocku,
:oops: co je to ten ekonomizer a co je ta cierna skrinka?
Trevor
Příspěvky: 759
Registrován: ned zář 04, 2005 19:09
Bydliště: Šurany -SK
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Trevor »

Je to cast karburatora. Volnobezna triska ktora je ovladana potlakom zo sacieho. Spojenim stou ciernou skrinkou a este ventilom na blatniku to pri brzdeni motoru vypina privod benzinu do motora. Uz to tu bolo aspon 3 krat preberane skus pohladat.

Ale ako tam citam aj v ostatnym threadoch co popisujes tak to nebude v tomto.
530i
Chatka 12 4ever :mrgreen:
Expedicia Eesti 2010
Uživatelský avatar
gogo
Příspěvky: 507
Registrován: úte čer 01, 2004 12:11
Bydliště: niekde v SVK

Příspěvek od gogo »

pocuvaj tweens:

pokial si z TN alebo okolia, mozes sa na mna kontaktovat-ved byvam za rohom, v niecom by som ti vedel poradit, a poznam aj dobrych machrov v okoli, kontakt najdes na mna a je na tebe ci sa ozves....
..a mozeme hodit rec o lade, a tak

caf!

g.
Odpovědět

Zpět na „Hnací soustava“