SOLEX - rada

Moderátor: Moderátoři

Re: SOLEX - rada

Příspěvekod Laďuša » čtv říj 22, 2015 19:13

Jenomže originál je rafinovanej! Jeden jsem koupil a byl o dobrých 15 čísel kratší, než originál :mrgreen: Takže k jeho splácnutí spíš dojde těma ostřejšíma zalomeníma :lol:
Člen LKCS; Honorowy klubowicz LKP [ELITE 5000]

Chatka 12 forever :toothy10: ►Stodolní II◄ :) Estonian-czech crazy night :partyman: Uctívač Vana Tallinnu. Propāns-butāns!
Osa Klatovy-Plzeň-Brno ;) Tři sestry <|||> Ladagang 8) °Expedice Eesti 2010°
Dva PoJeBy ze Skašova

Haben Sie Bratwurst?

:!: keréklampás :!:
Uživatelský avatar
Laďuša
 
Příspěvky: 12117
Registrován: stř lis 09, 2005 22:06
Bydliště: Klatovy / Plzeň

Re: SOLEX - rada

Příspěvekod Majo » čtv říj 22, 2015 19:13

Ja som mal asi desatrocie hydraulicku hadicu, vnutro mala 11 a stala asi 700Sk :-P
21043(reinkarnacia), 2105 1.3k(svagrov), 2110 1.5 16V, Niva(rozobrata), Chevy Niva 1.7i, Priora1,8+, BMW e36 328iA, Fiat Tempra 2.0i.e, 4x4
Uživatelský avatar
Majo
 
Příspěvky: 6455
Registrován: úte čer 01, 2004 19:32
Bydliště: Zvolen

Re: SOLEX - rada

Příspěvekod Cory » čtv říj 22, 2015 19:15

o 15cm kratsia je na motory MPi
Lada 2171 Priora 1,6 MPi (2013), Lada 2105 v regenerácii (1985), Lada 21044 1,9 MPi (1998), Škoda Felícia 1,3 SPi - 40kw (1996), 2 x Babetta 210 (1984,1988), Simson 70 ccm (1989), Zetor 4011 (1966)
Cory
 
Příspěvky: 11568
Registrován: stř čer 14, 2006 17:14
Bydliště: Snina/Košice

Re: SOLEX - rada

Příspěvekod tomass » čtv říj 22, 2015 19:19

Tak jak píše Cory. Do klasiky je ta delší. Na Koněvce mi dali na pult obě. Skočil jsem po té delší. Vyztužená ocelovým výpletem rozhodně není. Je silnostěnná, dvouvrstvá pravděpodobně s řídkým textilním výpletem v mezivrstvě. Jistojistě jsem ji řezal obyčejným vysouvacím nožíkem. Nemám rád okoralý chleba ani okoralou hadici. A je vyšisovaně zelená, jako ta původní. :D
tomass
 
Příspěvky: 896
Registrován: čtv čer 28, 2012 00:16

Re: SOLEX - rada

Příspěvekod Laďuša » čtv říj 22, 2015 19:33

No mě to ani nenapadlo, že by byly dvě varianty. Už si nepamatuju, jestli jsem tehdy v krámu specifikoval, na jakej model nakupuju nebo jsem prostě jenom diktoval díly, ale tuto mi bylo podaný bez mrknutí oka, natož eště dotazu, zdali nemam empéíčko :lol: Zjistil jsem to až po vypreparování původní hadice z motorovýho prostoru ven :D
Inu Stod. Jednou jsme se o tej prodejně na plzeňskej akci bavili, tak jsem řek něco ve smyslu: ,,Já tam nakupuju nerad, vždycky mam pocit, že jsou takový neochotný, nepříjemný." A odpověď? ,,To neni pocit, oni jsou!"
Člen LKCS; Honorowy klubowicz LKP [ELITE 5000]

Chatka 12 forever :toothy10: ►Stodolní II◄ :) Estonian-czech crazy night :partyman: Uctívač Vana Tallinnu. Propāns-butāns!
Osa Klatovy-Plzeň-Brno ;) Tři sestry <|||> Ladagang 8) °Expedice Eesti 2010°
Dva PoJeBy ze Skašova

Haben Sie Bratwurst?

:!: keréklampás :!:
Uživatelský avatar
Laďuša
 
Příspěvky: 12117
Registrován: stř lis 09, 2005 22:06
Bydliště: Klatovy / Plzeň

Re: SOLEX - rada

Příspěvekod JmJ » čtv říj 22, 2015 19:46

tomass píše:K posilovači je hadice vnitřní průměr 11 mm, délka asi 95 cm a dá se koupit originál v prodejně Lady. Nic jiného v prodejnách technických hadic totiž nepasuje, průměr 11 mm je mimo výrobní řadu. 10mm tam nejde narvat a 12 mm je už moc velká. :)

To jsou zase nejake zmatene reci. Ja jsem koupil pred nekolika lety v obyc krame nejakou obyc hadici na metraz, tu jsem tam narval a pokud vim, tak fungovala az do nedavna ok. Tusim mela mensi prumer, ale nasadit sla a byla tam spokojene min 5 - 6 let.

Docela nemam rad, kdyz nekdo vydava sva mala zjisteni za obecnou pravdu.
MFP
wergl I - 2104 - melt down
wergl II - 2104 - rebuild succeded
wergl III - 21113 - sold (Chester's new)
wergl IV - i30 - tout est bleu
Uživatelský avatar
JmJ
 
Příspěvky: 6484
Registrován: úte čer 01, 2004 11:30
Bydliště: Kromeriz

Re: SOLEX - rada

Příspěvekod Jan Vaníček » pát říj 23, 2015 07:38

Já jsem tam teda měl ca 10 let hadici neoriginál, klasickou koupenou v autodílech, průměr už nepamatuji a fungovalo to. V rámci GO jsem za těžký prachy koupil originál a ten tam vydržel do druhého nastartování motoru. Ta hadice se rozpadala doslova před očima. Tak tam zase mám tu obyčejnou ... . Honza
Jan Vaníček
 
Příspěvky: 1093
Registrován: úte úno 03, 2009 10:26
Bydliště: Krkonoše

Re: SOLEX - rada

Příspěvekod tomass » pát říj 23, 2015 11:39

JmJ píše:
tomass píše:K posilovači je hadice vnitřní průměr 11 mm, délka asi 95 cm a dá se koupit originál v prodejně Lady. Nic jiného v prodejnách technických hadic totiž nepasuje, průměr 11 mm je mimo výrobní řadu. 10mm tam nejde narvat a 12 mm je už moc velká. :)

To jsou zase nejake zmatene reci. Ja jsem koupil pred nekolika lety v obyc krame nejakou obyc hadici na metraz, tu jsem tam narval a pokud vim, tak fungovala az do nedavna ok. Tusim mela mensi prumer, ale nasadit sla a byla tam spokojene min 5 - 6 let.

Docela nemam rad, kdyz nekdo vydava sva mala zjisteni za obecnou pravdu.


Mé malé zjištění je, že se na trubku průměru 12mm délky asi 25mm, s olivkou průměru 13 mm bude dávat hodně blbě hadice s průměrem 10 mm. Zkoušel jsem na zbytku 10mm hadice na fridex a vážně jsem ji nedostal ani přes olivku. :mrgreen: Možná je to opravdu jen moje malé zjištění, ale je. Obecná pravda je, že ta hadice je z Koněvky fakt vyšišovaně zelená. I když jsem ji kupoval letos v létě, tak stála tuším 85 Kč. Za originál mi to jako těžký prachy nepřijde. Prvotně jsem hledal na "nepřekonatelném" Gumexu, pak zajel do Techsealu. Fakt mi to nevěř, ale ani v jednom kšeftu neměli hadici odolnou oleji s průměrem 11 mm. V domění, že na Koněvce nebude originál mi skoro spadlo patro, že ji měli a za dle mého názoru dost slušnou cenu. Další mé malé zjištění je, že v mém případě bude pravděpodobně stačit za 5-10 let zkrátit každý konec o 1 cm. Druhým řešením je, že to co jsi tam JMJ narval, budeš shánět za 5-6 let znovu. A tuhle jakousi hadici tam dáš nejspíš 2-3x za dobu, co by mi měla vydržet ta moje hadice. Mé velké zjištění Tvé zkušennosti je, že se tam fakt vyplatilo narvat jakousi hadici (pravděpodobně odolnou jen vodě? ) a dát tam prostě něco, co se tam dalo narvat. To má opravdu technickou úroveň. :lol:
Naposledy upravil tomass dne pát říj 23, 2015 12:11, celkově upraveno 1
tomass
 
Příspěvky: 896
Registrován: čtv čer 28, 2012 00:16

Re: SOLEX - rada

Příspěvekod JmJ » pát říj 23, 2015 12:10

tomass píše:
JmJ píše:
tomass píše:K posilovači je hadice vnitřní průměr 11 mm, délka asi 95 cm a dá se koupit originál v prodejně Lady. Nic jiného v prodejnách technických hadic totiž nepasuje, průměr 11 mm je mimo výrobní řadu. 10mm tam nejde narvat a 12 mm je už moc velká. :)

To jsou zase nejake zmatene reci. Ja jsem koupil pred nekolika lety v obyc krame nejakou obyc hadici na metraz, tu jsem tam narval a pokud vim, tak fungovala az do nedavna ok. Tusim mela mensi prumer, ale nasadit sla a byla tam spokojene min 5 - 6 let.

Docela nemam rad, kdyz nekdo vydava sva mala zjisteni za obecnou pravdu.


Mé malé zjištění je, že se na trubku průměru 12mm délky asi 20mm, s olivkou průměru 13 mm bude dávat hodně blbě hadice s průměrem 10 mm. :mrgreen: Možná je to opravdu jen moje malé zjištění, ale je. Obecná pravda je, že ta hadice je z Koněvky fakt vyšišovaně zelená. I když jsem ji kupoval letos v létě, tak stála tuším 85 Kč. Za originál mi to jako těžký prachy nepřijde. Prvotně jsem hledal na "nepřekonatelném" Gumexu, pak zajel do Techsealu. Fakt mi to nevěř, ale ani v jednom kšeftu neměli hadici odolnou oleji s průměrem 11 mm. V domění, že na Koněvce nebude originál mi skoro spadlo patro, že ji měli a za dle mého názoru dost slušnou cenu. Další mé malé zjištění je, že v mém případě bude pravděpodobně stačit za 5-10 let zkrátit každý konec o 1 cm. Druhým řešením je, že to co jsi tam JMJ narval, budeš shánět za 5-6 let znovu. A tuhle jakousi hadici tam dáš nejspíš 2-3x za dobu, co by mi měla vydržet ta moje hadice. Mé velké zjištění Tvé zkušennosti je, že se tam fakt vyplatilo narvat jakousi hadici (pravděpodobně odolnou jen vodě? ) a dát tam prostě něco, co se tam dalo narvat. To má opravdu technickou úroveň. :lol:


Co "by ti mela vydrzet" a toto vyjadreni ma jakou technickou uroven? Navic netusim kde sis z prstu vycucal, ze po 5 - 6 letech je ma hadice ve spatnem stavu a ze je odolna jen proti vode. To sis vybajil a na tom stavis teorie, kterymi tady opet plevelis forum. Delam to opravdu, ale opravdu velmi nerad, ale budu muset udelat nejake rozhodnuti. Ty tve slohovky me cim dal tim vice nebavi cist. Tema o tom, ze se shani koberec z 03. Slohovka o tom, ze tam lze dat koberec jiny, ale na konci slohovky pises, ze ty jsi ho tam vlastne vubec nedal. Tak sakra co to ma byt? Plevelni bazaru nesmysly, ktere si myslis ze jdou. Neustale tu jen vsude prudis s tim, ze mas snad vsude problem neco koupit, vsichni prodavaci jsou blby, vsechny vyrobky jsou spatne a to vse podavas formou, kdy o jedne hadici napises sloh na 2 strany. Mam toho dost. Inzerat na prodej kaliny si zaprasil tak, ze sem mel velke pokuseni ti zakazat na tyden pristup na forum. Vrtas se ve vecech, po kterych ti nic neni. Uvadis lidi v omyl, z jinych lidi delas blbce jen proto, ze se ti nelibi jak vypadaji klice od auta, ktere ani kupovat nechces.

Nektere lidi staci ignorovat, bohuzel u tebe nefunguje, ty grafomanis stale dal a dal. Opakuju, ze toho fakt zacinam mit plne zuby.
MFP
wergl I - 2104 - melt down
wergl II - 2104 - rebuild succeded
wergl III - 21113 - sold (Chester's new)
wergl IV - i30 - tout est bleu
Uživatelský avatar
JmJ
 
Příspěvky: 6484
Registrován: úte čer 01, 2004 11:30
Bydliště: Kromeriz

Re: SOLEX - rada

Příspěvekod tomass » pát říj 23, 2015 12:31

JMJ pardon, velice nerad vytýkám něco funkcí výše postavenému člověku - třeba moderátorovi.

Použil jsem Tvou informaci: "Tusim mela mensi prumer, ale nasadit sla a byla tam spokojene min 5 - 6 let." (byla = už není, čas minulý)

V soukromé zprávě jsem Ti před časem odpovídal. Z Tvé odpovědi vyznělo, že prakticky nic (články, zprávy) pořádně nečteš a jen tak narychlo přelítneš očima a zcela Ti uniká myšlenka. Pak kritizuješ. Zkrátil jsem svoje slohovky ze stránek na řádky. Poslechl jsem v tom, že jsem si na problém s hadicí, kterou zde zmiňuješ (nákup Gumex) založil jsem na pokyn nové vlákno a dal jen odkaz. Poskytnu info, popíšu zkušennost. Je na každém, jak se zachová. Rozvíjí se případná diskuse. Nikomu nic nevnucuju, je to zkušennost. Každý má svůj názor a svou vlastní zkušennost. Kalina - tmavá kapalina, opět jsi to nečetl pozorně. Už máme spolu rozepři poněkolikáté. Mě takovéhle jednání hodně zavání stalkingem a cenzurou. Budeš si na mě dál zvyšovat své EGO, nebo se staneš důstojnou autoritou ? Navrhuji nechme toho a vraťme se zpátky na začátek.
PS: dělám si printscren.
tomass
 
Příspěvky: 896
Registrován: čtv čer 28, 2012 00:16

Re: SOLEX - rada

Příspěvekod Luděk Musil » pát říj 23, 2015 12:56

VAŽ SLOVA!
tomass píše:... . Mě takovéhle jednání hodně zavání stalkingem a cenzurou. Budeš si na mě dál zvyšovat své EGO,.. .

Honza (JmJ) rozhodně není z těch, který by si na jednotlivci hodlal/chtěl zvyšovat sebevědomí. Na to nemá ani čas ani náladu ani náturu.
A můžeš to nazvat čím chceš, ať už stalking nebo cenzura, není to ani jedno z nich.
Uvědom si, že my, jako moderátoři, musíme nějakým způsobem udržovat pořádek a čistotu v tématech.
A ono to zase není až tak jednoduchý. L.
21011 -> (78) 84-99; 2103 -> (78) 99-04; 21073 -> (96) 04-07; 21044 -> (99) 07-13; 21044 -> (96) 12-16; Granta bílá -> 16-?; Vesta SW cross barvy Phantom (19) 20-?; 21011 - veterán (75) 12-?
Nemožné na počkání, zázraky do 3 dnů ´
Uživatelský avatar
Luděk Musil
 
Příspěvky: 10479
Registrován: úte čer 01, 2004 07:55
Bydliště: Vyškov/Rašov

Re: SOLEX - rada

Příspěvekod tomass » pát říj 23, 2015 14:02

Luďku, naprosto s Tebou souhlasím. Udržováním pořádku není rozhodně lehká práce. Dělat moderátora je časově náročná a zodpovědná práce. Musí se u ní hodně přemýšlet, občas něco přečíst víckrát. Je to takový soudce a autorita v měřítku fora. Všechno má své hranice i rozhodování na foru. Určitě nesmí dojít k cenzuře, nemůže libovolně mazat příspěvky, ale určitě vyzvat k určité korekci nebo upřesnění zcela jistě ano. Za pravdivost příspěvku je stejně morálně i právně zodpovědný vždy autor příspěvku, rozhodně tedy ne moderátor. Určitě by mi neměl moderátor napsat, četl jsem 2 věty a jen z rychlíku a pak už jsem to dál nečetl a na základě tohoto pak rozhodovat. Jestli moderátor koriguje, tak prosím zodpovědně a ne podle toho, že to nečetl, to dá rozum. A když to nečte, tak nemá co korigovat, protože nerozhoduje zodpovědně a měl by to nechat být tak jak to je. To dá rozum, nemám pravdu ? Moderátor by neměl přes míru provokovat, protože je tím soudcem, aby si zachoval svou autoritu. A já se zase nesmím nechat vytáčet. Nevidím chybu jen na JMJ, to rozhodně ne. Nechci, aby to špatně vyznělo. Zamyslet bychom se měli oba dva. JMJ by na sobě měl trochu zapracovat a nevidět na mě jen to negativní, když se mu to zrovna hodí. Já zrovna tak a neměl bych se nechat provokativně vytočit.
tomass
 
Příspěvky: 896
Registrován: čtv čer 28, 2012 00:16

Re: SOLEX - rada

Příspěvekod Cory » sob říj 24, 2015 17:40

Takze v prvom rade, hned po sadnuti do auta a skusobnej jazde som zistil, ze Marek ma vysoky predstih, co potvrdilo aj meranie stroboskopom. Dalsim problemom bola nizka hladina v plavakovej komore. K tomu sme cely karb rozobrali, O-kruzok okolo srobu bohatosti bol mrtvy, to iste kruzok na volnobeznom kanali medzi vrchnym a spodnym dielom a v neposlednom rade kruzok na tryske akceleracnej pumpicky. Vsetko precistene, prefukane kompresorom, membranky vymenene a karburator funguje..aspon zatial fungoval, ked Marek odchadzal :mrgreen:
Lada 2171 Priora 1,6 MPi (2013), Lada 2105 v regenerácii (1985), Lada 21044 1,9 MPi (1998), Škoda Felícia 1,3 SPi - 40kw (1996), 2 x Babetta 210 (1984,1988), Simson 70 ccm (1989), Zetor 4011 (1966)
Cory
 
Příspěvky: 11568
Registrován: stř čer 14, 2006 17:14
Bydliště: Snina/Košice

Re: SOLEX - rada

Příspěvekod Marek89 » sob říj 24, 2015 18:18

Tak domov som dosiel bez problemov. Diky za pomoc pri spojazdneni.
Lada 2105

Vaz náš, ktorý si vyvarený
roztoč sa opäť kolesa tvoje,
buď jazda Tvoja na všetkých diaľniciach
a cestach, odpusť nám naše úpravy ako
i my odpúštame Tvoje neduhy a neuved nás
do pokušenia prejsť na inú značku a zbav
nás všetkých protivných techinkov STK.
NATURAL!
Uživatelský avatar
Marek89
 
Příspěvky: 1812
Registrován: úte úno 20, 2007 17:45
Bydliště: Čaňa, KE - Okolie

Re: SOLEX - rada

Příspěvekod Cory » sob říj 24, 2015 19:23

A ak to tu vobec niekto cita a zaujima sa o to, tak u karboch Solex byva u klasiky problem s dierami v plyne, co je sposobene vytahanim rozvodovej retaze. Riesenim je osadenie nastavovacieho vackoveho kolesa. A ak chce niekto vymenit svoj Ozon za Solex, tak typy urcene pre klasiku, napriklad 21051 (1,2/1,3) a 21053 (1,5/1,6) neodporucam. Sice neviem ako 21053, ale 21051 nema ekonostat 2. komory a zbytocne velke difuzory, čo nie je uplne najlepsie. Odporucam karburatory 2108, resp 21083 - teda samaracke, to je jedno ci pre 1,3 alebo 1,5, lisia sa len natryskovanim.
Lada 2171 Priora 1,6 MPi (2013), Lada 2105 v regenerácii (1985), Lada 21044 1,9 MPi (1998), Škoda Felícia 1,3 SPi - 40kw (1996), 2 x Babetta 210 (1984,1988), Simson 70 ccm (1989), Zetor 4011 (1966)
Cory
 
Příspěvky: 11568
Registrován: stř čer 14, 2006 17:14
Bydliště: Snina/Košice

PředchozíDalší

Zpět na Hnací soustava

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků