karburator, resp rozborka, trysky.....

Moderátor: Moderátoři

Uživatelský avatar
Teepee
Příspěvky: 4262
Registrován: čtv bře 10, 2005 13:20
Bydliště: Praha západ
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Teepee »

Odvětrávání karburátoru měly snad jen první karburátory 2101.
Každopádně karburátor WEBER 2106-1107010 odvětrávací ventil nemá, těsnění s očkem jsem použil bez problémů, dokonce jsem tam očko nechal, ničemu tam nepřekáží.

Ale mám trochu jiný problém. Karburátory WEBER (ale asi obecně karburátory LADA) dost trpí na vytažení středního dílu, jehož důsledkem je netěsnost víka k střednímu dílu v oblasti toho jednoho šroubu naproti plovákové komoře. (v oblasti difuzérů)
Před rozborkou s původním těsněním je taková netěsnost neviditelná, původní těsnění je dostatečně silné a flexibilní, že to pokryje. Ale běda, když se dá těsnění nové, hned je tam mezera. Naštěstí by se střední díl dal teoreticky orovnat, ale konstrukčně dalšímu prohnutí asi předcházet nelze, jednak dotažení toho jednoho šroubu a druhak asi síly, které se na to přenáší od tělesa vzduchového filtru vykonají své.
Nějaký nápad co s tím?
Naštěstí mám mezeru jen u komory druhé klapky, ta není v provozu pořád. Až dojde k finálnímu odladění karburátoru (uvažuji o zásahu do otryskování) asi to zvenku přemáznu silikonem.
Bílý LADA a okřídlená spol.
Pool

Příspěvek od Pool »

Dobi píše:Ale proč to nabízejí na 05, dokonce i pod katalog. číslem.

Mají v tom občas chaos. Jednou jsem si koupil takovou sadu náhradních dílů na Ozon 2105, na obalu byl obrázek 2105 a dokonce tabulka se správnými čísly trysek (107, 162...) a hádej jaké tam byly trysky? Nebyly oražené číslem ale obě dvě měly hrubě přes 150 a vzdušníky byly jenom 150 :shock: Dal jsem to tam, jen tak ze zvědavosti... Jel jsem s tím do Jihlavy a po cestě mi to třikrát střelilo ve výfuku jako stará Laurinka :) Asi jako bych jel neustále na sytič... Tak jsem vrátil staré trysky a tyhle jsem si schoval pro rallye úpravy :)
Uživatelský avatar
Křečík Barbuška
Příspěvky: 11031
Registrován: ned srp 29, 2004 09:01
Bydliště: Brno

Příspěvek od Křečík Barbuška »

Jen malý dotaz, je horní díl (víko) z Ozóna 2105 záměnné s Ozónem 2107? A jen ze zvědavosti, je nějaké pozměněné "spořivější" natryskování Ozóna 2107 tak jako na 2105?
Lada Granta Liftback 1,6 16V - skoro normální auto
Lada Kalina 1117 1,6 8V - neopodstatněné a nenaplněné naděje
ex VAZ 2105, VAZ 2104, VAZ 2107
Odpovědět

Zpět na „Hnací soustava“