Spotreba oleje

Moderátor: Moderátoři

Uživatelský avatar
utia
Příspěvky: 405
Registrován: úte pro 13, 2005 14:57
Bydliště: Praha

Spotreba oleje

Příspěvek od utia »

Co si o tom myslite?? Me to taky nezere ani kapku, mel bych se znepokojovat?? :shock:

http://motozurnal.centrum.cz/motoporadn ... ml?id=3896
Majo
Příspěvky: 6455
Registrován: úte čer 01, 2004 19:32
Bydliště: Zvolen
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Majo »

ze je to prehnane. Ked je motor v dobrom stave, tak olej zrat nemusi. a take, ze 1/2 litra na 1000km. :roll: To je taka chujovina, ze to az pekne neni- Ked mam taky motor tak ho vyberam z auta a chystam GO. Aj ked niektore nove sracky skutocne maju vysoku spotrebu oleja a vyrobcovia to oznacuju za normalne. Nemozno konkretizovat na vsetky typy motorom, ze taka a taka spotreba oleja a ziadna ina nie je v poriadku.

Ako vravi Marek, dobry Lada motor olej nezerie. Ja mam zase skusenost, ze kym je spotreba oleja tak 1l/10tkm tak je vsetko v poriadku. No urcite nebudem nestastny ak mi to ziadny zrat nebude :wink:
Ak sa do oleja skutocne dostava benzin, ci voda, tak to urcite zbadas. Vacsinou potom na mierke pribuda, pachne po benzine, dymi do vyfuku(kedze olej zriedeny benzinom lahsie prejde cez kruzky), pripadne ak ide o vodu, tak ta v systeme ubuda. Pripadne je mastna lebo ked ide voda do oleja, ide aj olej do vody...
21043(reinkarnacia), 2105 1.3k(svagrov), 2110 1.5 16V, Niva(rozobrata), Chevy Niva 1.7i, Priora1,8+, BMW e36 328iA, Fiat Tempra 2.0i.e, 4x4
Uživatelský avatar
Honza 21061
Příspěvky: 1600
Registrován: úte pro 13, 2005 22:35
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Honza 21061 »

Motožurnál se musí občas brát s rezervou, právní poradna je dobrá, ale články s radami "odborníků" mě kolikrát doslova praští do očí a stejně tak tenhle článek. Je to nesmysl a doteď mi není jasné, jak to mohli pustit do éteru a potom na internet. :shock:
Když motor nežere olej, je to ideální stav, co víc si přát!? Samozřejmě skoro každý motor si něco vezme, hlavně v mrazech kdy pístní kroužky po nastartování netěsní tak, jako v létě, nebo na teplém motoru. (můj žigul) Olej se při studených výjezdech také všude cpe pod vyšším tlakem, viz. tlakoměr.
Ideální byl v tomto směru Wartburg 1.3 (čtyřtakt) kam se při výměně nalil olej a víčko se nemuselo dalších 15 000 km otevírat a měrku jsem vytahoval jenom z nudy. :wink:

Motory nových a výkonných aut jejich majitelé ve většině případů za studena vůbec nešetří, jede to sice hezky za každé teploty, ale jinak se to namáhá, se záběhem (byť krátkým) si hlavu už vůbec nelámou a potom se není čemu divit. Podle mého se i udávanou spotřebou výrobci chrání před reklamacemi, protože ne všechny motory se ideálně povedou a něco může mít spotřebu oleje a něco ne...

Svrbí mě ruce a rád bych tu napsal svůj názor na skutečnou kvalitu dnešních aut, ale nechci dráždit zastánce nové techniky, takže třetí odstavec o oleji ať si zájemci vyčtou mezi řádky...
Nulašestka
Příspěvky: 1296
Registrován: úte led 31, 2006 20:53
Bydliště: Kocourkov a Hulvátov

Příspěvek od Nulašestka »

Takže já měl na 169 000 km spotřebu oleje cca 1/4l na 100km,teď po GO cca 0,4l/1000km a to jsem štastnej jak blecha.Na základě těchto zkušeností já prostě na Žigulíka který nežere olej nevěřím.Asi mám na to holt smůlu,žejo....
Uživatelský avatar
Honza 21061
Příspěvky: 1600
Registrován: úte pro 13, 2005 22:35
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Honza 21061 »

Nulašestka píše:Takže já měl na 169 000 km spotřebu oleje cca 1/4l na 100km,teď po GO cca 0,4l/1000km a to jsem štastnej jak blecha.Na základě těchto zkušeností já prostě na Žigulíka který nežere olej nevěřím.Asi mám na to holt smůlu,žejo....

Počkej na léto, :wink: co já vím, tak jsem v létě u svého nic nedoléval, ale teď v zimě to žere trochu taky...
Nulašestka
Příspěvky: 1296
Registrován: úte led 31, 2006 20:53
Bydliště: Kocourkov a Hulvátov

Příspěvek od Nulašestka »

Honza 21061 píše:Počkej na léto, :wink: co já vím, tak jsem v létě u svého nic nedoléval, ale teď v zimě to žere trochu taky...

Nic proti,ale měřím to už dva roky :lol: .Sorry,tím to není.Ale instalace pětikvaltu způsobila snížení spotřeby oleje o cca 0.1l/1000km.
Uživatelský avatar
Honza 21061
Příspěvky: 1600
Registrován: úte pro 13, 2005 22:35
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Honza 21061 »

To víš, snížily se otáčky. :) Taky asi hodně záleží na motoru, není motor jako motor. Možná ten můj taky bude ve 150 000 km olejnička...
Kamil Teplárek
Příspěvky: 162
Registrován: ned říj 16, 2005 19:50
Bydliště: Ostrava-Hrabůvka
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Kamil Teplárek »

Vážení pánové.Nevím proč se divíte tomu článku???
Jak tady píšete,že motor nežere olej,tak jste na velkém omylu.Já totíž ještě neviděl a nezažil motor,který by olej nežral!!!A to už jsem vystřídal za svou řidičskou éru (25 let ) pěknou řádku aut
Jestli trošku rozumíte motorům,tak kdyby stírací kroužky stíraly 100% tak by se stalo co-zadřeli byste motor-protože pracovní prostor pístu by nebyl mazán.Píst musí být mazaný,a tím dochází ke spalování zbytků na stěnách válců.Takže spotřeba do 0,4 l na 1000 km je normální.Větší spotřeba je na zamyšlení nad opravou motoru.
LAĎA 2102(1992-2002)LAĎA 2104 (Ivan)(2002-) a taky modrá Laďa 2101 (Nataša)
Uživatelský avatar
Brandy
Příspěvky: 372
Registrován: čtv led 19, 2006 07:35
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Brandy »

Taky si myslim, ze kazdej motor zere olej. Jen nekterej vic a jinej zase min. Na druhou stranu kdyz ti bude olej neco redit, tak to s nejvetsi pravdepodobnosti rychle poznas. Takze pokud ma nekdo pocit, ze mu to nezere nic, ale jinak je vsechno normalni, tak neni zadnej duvod k panice.
Lada 1600 - bouračka | Lada 1500s - prodáno | Peugeot 406
Uživatelský avatar
denis
Příspěvky: 308
Registrován: pon lis 07, 2005 15:06
Bydliště: Opava
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od denis »

Ono se říká, že nic nežere ale mezi náma, kdo vypuštěný olej měří a srovnává s množstvím nalitého. Hlavní je, aby člověk nelil olej během cyklu výměny a jestli mi během této doby zmizne nějaký 0,5l, nesere mě to.
Mitsubishi Colt 1,5GLX :-)
Uživatelský avatar
Brandy
Příspěvky: 372
Registrován: čtv led 19, 2006 07:35
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Brandy »

denis píše:Ono se říká, že nic nežere ale mezi náma, kdo vypuštěný olej měří a srovnává s množstvím nalitého.

Asi tak. Btw vite nekdo, jaky mnozstvi oleje odpovida u 1500 motoru rozdilu hladin maxima a minima na merce?
Lada 1600 - bouračka | Lada 1500s - prodáno | Peugeot 406
Kamil Teplárek
Příspěvky: 162
Registrován: ned říj 16, 2005 19:50
Bydliště: Ostrava-Hrabůvka
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Kamil Teplárek »

Brandy píše:
denis píše:Ono se říká, že nic nežere ale mezi náma, kdo vypuštěný olej měří a srovnává s množstvím nalitého.

Asi tak. Btw vite nekdo, jaky mnozstvi oleje odpovida u 1500 motoru rozdilu hladin maxima a minima na merce?

Přibližně 1 l
LAĎA 2102(1992-2002)LAĎA 2104 (Ivan)(2002-) a taky modrá Laďa 2101 (Nataša)
Uživatelský avatar
Brandy
Příspěvky: 372
Registrován: čtv led 19, 2006 07:35
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Brandy »

Kamil Teplárek píše:Přibližně 1 l

Diky. :)
Lada 1600 - bouračka | Lada 1500s - prodáno | Peugeot 406
Nulašestka
Příspěvky: 1296
Registrován: úte led 31, 2006 20:53
Bydliště: Kocourkov a Hulvátov

Příspěvek od Nulašestka »

Brandy píše: Btw vite nekdo, jaky mnozstvi oleje odpovida u 1500 motoru rozdilu hladin maxima a minima na merce?

Myslím že je to u všech klasických motorů(1200-1600) stejné a sice 1,2l.V knížce od 1200ctky je dokonce rozryskovaná měrka mezi min a max a je tam uvedeno kolik mm na měrce je kolik oleje.Já to podle toho teda počítám,tu spotřebu,aby to bylo tip ťop :wink: ...A je to nejspíš tak,protože dolévám z litrových flašek a docela to vychází...
Uživatelský avatar
Brandy
Příspěvky: 372
Registrován: čtv led 19, 2006 07:35
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Brandy »

Nulašestka píše:Myslím že je to u všech klasických motorů(1200-1600) stejné a sice 1,2l.V knížce od 1200ctky je dokonce rozryskovaná měrka mezi min a max a je tam uvedeno kolik mm na měrce je kolik oleje.Já to podle toho teda počítám,tu spotřebu,aby to bylo tip ťop :wink: ...A je to nejspíš tak,protože dolévám z litrových flašek a docela to vychází...

Diky i Tobe. :)
Lada 1600 - bouračka | Lada 1500s - prodáno | Peugeot 406
Odpovědět

Zpět na „Hnací soustava“