Hrkotajúci motor

Moderátor: Moderátoři

Hrkotajúci motor

Příspěvekod corsair » úte lis 25, 2014 18:30

Hrkoce mi motor.Mám velkého tušáka, že to nieje rozvodový remeň, ale skôr ten klzák, alebo napinák (podla knihy a podla dohadov znamich). Než sa však do toho pustím chcem si ujasniť postup. Takisto čo vsetko budem potrebovat, teda kluce, skrutkovace, golakluce, kladivo... Material... ??? Postup práce? A na čo sa mám/môžem pripraviť?

Takisto by som to rád robil na prvý krát, v čo možno najkratšom čase, takže čo všetko je dobré popri tom urobit?
Ušetrime korunu, nech to stojí milión.
Sme bohatý, že si kupujeme lacné veci...
Jedine Madit M8AD
Uživatelský avatar
corsair
 
Příspěvky: 563
Registrován: pon říj 27, 2014 10:22
Bydliště: TVRDOŠÍN

Re: Hrkotajúci motor

Příspěvekod JmJ » úte lis 25, 2014 18:31

A zkousel si retaz proste napnout?
MFP
wergl I - 2104 - melt down
wergl II - 2104 - rebuild succeded
wergl III - 21113 - sold (Chester's new)
wergl IV - i30 - tout est bleu
Uživatelský avatar
JmJ
 
Příspěvky: 6480
Registrován: úte čer 01, 2004 11:30
Bydliště: Kromeriz

Re: Hrkotajúci motor

Příspěvekod corsair » úte lis 25, 2014 18:37

ANO, zvuk vychádza akoby zlavej strany. Chcem to rozobrat a vidiet co to robi ale bojim sa do toho len tak pustit, lebo som to FŠIFOTE(v živote :) ) nerobil a neviem čo tam všetko je, čo može byť pokazene alebo nejak inak znehodnotene, co je este dobre vymenit...

Pardon, este dodam, ze sa jedna o VAZ2107, motor 1500, karburator, rv1986
Ušetrime korunu, nech to stojí milión.
Sme bohatý, že si kupujeme lacné veci...
Jedine Madit M8AD
Uživatelský avatar
corsair
 
Příspěvky: 563
Registrován: pon říj 27, 2014 10:22
Bydliště: TVRDOŠÍN

Re: Hrkotajúci motor

Příspěvekod dvk » stř lis 26, 2014 09:23

Mě to připomíná mojeho strýca, který za totáče jako pan Mudr. jednoho krásného dne zakoupil Ladu, dovezl ji domů, týden ji ohlížel ze všech stran a šklebil se na ňu a sepisoval všecky závady, a následně ji reklamoval a znechuceně vrátil, přičemž ji vyměnil za Š1000MB, kde již byl s kvalitou spokojen :mrgreen:
2x УАЗ 452, еx 21044 a 2105
Uživatelský avatar
dvk
 
Příspěvky: 2562
Registrován: pát pro 04, 2009 16:21
Bydliště: okr. Přerov

Re: Hrkotajúci motor

Příspěvekod corsair » stř lis 26, 2014 09:51

Tak som strýc kerý sepisuje zavady, aj tak sa na to chcem pozret
predsalen by so bol radsej keby to nehrkotalo, nezda sa mi to celkom v poriadku.
Ušetrime korunu, nech to stojí milión.
Sme bohatý, že si kupujeme lacné veci...
Jedine Madit M8AD
Uživatelský avatar
corsair
 
Příspěvky: 563
Registrován: pon říj 27, 2014 10:22
Bydliště: TVRDOŠÍN

Re: Hrkotajúci motor

Příspěvekod Roman » stř lis 26, 2014 14:55

Nastuduj si nejaku literaturu a potom sa pytaj. Takto ked si pleties rozvodovy remen s retazou sa malokomu chce ti tu citovat zakladne postupy ohladom nastavenia.......
Roman
Uživatelský avatar
Roman
 
Příspěvky: 1285
Registrován: úte čer 01, 2004 09:18
Bydliště: Kralův Dvůr

Re: Hrkotajúci motor

Příspěvekod tomass » stř lis 26, 2014 15:49

Corsaire, taky záleží jak moc to hrkotá. Těžko Ti někdo poradí podle neidentifikovatelného zvuku takhle na dálku jestli se jedná o závadu a případně o jakou.

Například pokud máš opravdu řetěz (pravděpodobně to tak je i u řemenu) a NEsundáš si nahoře víko (nebo kryt), abys na něj viděl, tak ho místo napnutí můžeš klidně i povolit víc, než je ! Je to jedna z věcí, na kterou jsem přišel, nikde se o ní nepsalo. Pro mě to bylo překvápko, je to přitom tak samozřejmé, že se o tom nepíše. Postupy, které se uvádějí pro napínání tady jsou naprosto správné (popisují to lidé, kteří tento úkon prováděli mnohokrát a mají zkušennosti), ale k tomu je třeba na ten řetěz i vidět. On se totiž ten řetěz při otáčení (a povoleném napínáku) periodicky napíná a povoluje podle toho jak působí pružiny ventilů a v jaké se zrovna nachází poloze.

A nejsi sám, kdo odstraňuje nějaký obtížněji zjistitelný problém delší dobu, včetně mě a i těch nejzkušennějších tady.
tomass
 
Příspěvky: 896
Registrován: čtv čer 28, 2012 00:16

Re: Hrkotajúci motor

Příspěvekod corsair » stř lis 26, 2014 16:59

tomass píše:Corsaire, taky záleží jak moc to hrkotá.

Chvilu nic, a o chvilu strasne

Otvoril som to nedbajuc na rizika
1. Obrázek ak je toto maly napinak tak ten moj je celkom zodraty, je tam iba holy plech
2. velky napinak je asi tiez zodrany...
3. po odkruteni tej 13ky matky cim sa dotahuje retaz sa mi ukazala tycka
4. ked mam dole veko ventilov nastavim ventilovu volu aj s normalnou klasickou mierkou alebo bezpodmienecne potrebujem speci zigulmierku?
Ušetrime korunu, nech to stojí milión.
Sme bohatý, že si kupujeme lacné veci...
Jedine Madit M8AD
Uživatelský avatar
corsair
 
Příspěvky: 563
Registrován: pon říj 27, 2014 10:22
Bydliště: TVRDOŠÍN

Re: Hrkotajúci motor

Příspěvekod Marek » stř lis 26, 2014 17:52

Je nutné mít širokou měrku, aby dosedala na celou šířku vaček. Obyčejnou spárovou měrkou nenaměříš nic.
RENAULT Mégane Grandtour *04/2008 - 1,5dCi 78kW (06/2016-)
RENAULT Scénic *05/2012 - 1,4TCe 96kW (10/2023-)
Marek
 
Příspěvky: 5266
Registrován: úte čer 01, 2004 21:31
Bydliště: Třebíč, CZ

Re: Hrkotajúci motor

Příspěvekod Dusan » stř lis 26, 2014 18:49

HLAdaj vsetko je tu popisane co chces vediet a ked nie t uta kv literature urcite, velky napinak sa opotrbuvava minimalne, maly no obcas odpadnu matice aj s napinaom do vane, ano pre spravne nastavenie je vhodna siroka mierka z obycajnou to nikdy nebude ono (skor budu medzery vecsie) tu 13 treba len povolit a klukou otocit motorom dojde k napnutiu po napnuti zatiahnut maticu 13
Dusan
 
Příspěvky: 3866
Registrován: stř čer 02, 2004 17:29
Bydliště: Kosice-okolie


Zpět na Hnací soustava

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků