odlehčení setrvačníku

Moderátor: Moderátoři

Uživatelský avatar
Martin-MTX
Příspěvky: 481
Registrován: stř lis 08, 2006 18:32
Bydliště: Mělník
Kontaktovat uživatele:

Re: odlehčení setrvačníku

Příspěvek od Martin-MTX »

Tak dojmy mohu říct, ty já znám - keramika vydrží hodně, ale pak auto funguje jaksi "binárně" buď je motor v tahu, nebo ne, jednička nebo nula, nic mezi není. Takže zapomeňte na plynulé rozjíždění do kopečka pod samoobsluhou.. :-)

Na výkonu to nijak znát není, jde prakticky jen o to, že má limit dále než sériovka, která by mohla na hodně silném výkonu začít brzo klouzat.
LADA 1600MTX Rallye Team
http://ladamtx.cz/
Uživatelský avatar
Yellow01
Příspěvky: 1862
Registrován: úte kvě 17, 2005 20:14
Bydliště: Třeboň

Re: odlehčení setrvačníku

Příspěvek od Yellow01 »

Asi by to bylo potřeba, budu časem stavět 21074. Nedávno jsem viděl fotku nějakýho VFTS motoru a měl tam dvoulamelovou spojku s nějakým fialovým přítlačákem, vypadalo to brutálně. Ale nemůžu si vzpomenout, na jakých stránkách to bylo.
Majo
Příspěvky: 6455
Registrován: úte čer 01, 2004 19:32
Bydliště: Zvolen
Kontaktovat uživatele:

Re: odlehčení setrvačníku

Příspěvek od Majo »

ja si lamely nechavam nitovat. Nie ze by to bolo lacnejsie, ide o to ze dokazu tam pricapit kadeco - sirsie i hrubsie oblozenie. Ja mam lamelu az o 0.2mm hrubsiu(kazdu, cize plus 0.4) a o 2mm sirsiu. 2101 je tusim 32mm, 2106 je 35mm a ja mam 37. Len nie na kazdu lamelu to ide, niektore maju v tom mieste vystupky...
Inak v Nivach je vacsinou pouzita lamela 2101 a nikdy to nevydrzi viac ako 20tkm.
A Chevrolet Niva ma o dost vacsiu celu sustavu - Zotrvacnik, pritlacak aj lamelu a vsetko to pasuje a sedi, mam to rebuilded v Nive. Okrem zotrvaku to mam od Sachsu, zotrvak origo Lada. Fotky niekde mam ale asi nenajdem, tak aspon takto:
Obrázek
21043(reinkarnacia), 2105 1.3k(svagrov), 2110 1.5 16V, Niva(rozobrata), Chevy Niva 1.7i, Priora1,8+, BMW e36 328iA, Fiat Tempra 2.0i.e, 4x4
Uživatelský avatar
Yellow01
Příspěvky: 1862
Registrován: úte kvě 17, 2005 20:14
Bydliště: Třeboň

Re: odlehčení setrvačníku

Příspěvek od Yellow01 »

Já ten Sachs mám taky, ještě jsem jí ani nevybalil. Ale kdysi se tu řešilo to ložisko, který se během chvíle ožvejkalo. Tobě Majo to ložisko drží?
Odpovědět

Zpět na „Nepovedené pokusy“