Můj stařeček

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Uživatelský avatar
Laďuša
Příspěvky: 12117
Registrován: stř lis 09, 2005 22:06
Bydliště: Klatovy / Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Laďuša »

Michale, parádní stroječek, moc se mi líbí :wink:
Ale zrovna u tebe zástěrky Karosa.... :P
Člen LKCS; Honorowy klubowicz LKP [ELITE 5000]

Chatka 12 forever :toothy10: ►Stodolní II◄ :) Estonian-czech crazy night :partyman: Uctívač Vana Tallinnu. Propāns-butāns!
Osa Klatovy-Plzeň-Brno ;) Tři sestry <|||> Ladagang 8) °Expedice Eesti 2010°
Dva PoJeBy ze Skašova

Haben Sie Bratwurst?

:!: keréklampás :!:
Uživatelský avatar
Kewint
Příspěvky: 1683
Registrován: stř kvě 02, 2007 13:05
Bydliště: Česká Třebová
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Kewint »

moc pěkný autí.Jen at slouží :wink:
Lada 2105-rv.1984,1.3-v GO
Lada 2107,LPG,1,7i,5kvalt
Škoda Forman-1993
Člen LKCS
MÍSTO PORSCHE JEZDÍM LADOU , OBČAS V LÉTĚ SVEZU MLADOU !!
Uživatelský avatar
Michal Pokorný
Příspěvky: 3822
Registrován: ned led 28, 2007 20:53

Příspěvek od Michal Pokorný »

No, na fotkách se mi to také líbí, ale skutečnost je samozřejmě trochu horší, koroze na něm také je. Třeba levý přední blatník - v místě u zástěrky, trochu u bočního blinkru, potom mezi levým předním světlem a levým předním blinkrem/obrysovkou. Na pravém předním blatníku - kousek lemu (nahoře) a trochu u bočního blinkru a místo nad pravým předním světlem (v místě vrchního uchycení chrom. rámečku světla) Měnit celé blatníky by byla hovadina, protože jsou skutečně původní a je to neskutečná síla plechu proti tomu co se dá dnes sehnat, tak že budou opravena jen poškozená místa.
Nový lak je nutný hlavně kvůli tomu, že předchozí majitel nastříkal ten spodek něčím hrubým a odlupujícím se (jak už jsem psal), na fotce to není tolik vidět, protože je to téměř stejný odstín, ale na živo je to vidět dost. Také se mi nelíbí ty černě natřené prahy (jen velice děkuji předchozímu majiteli, že nedal pryč ty prahové lišty jak to bývalo zvykem).
A pokud jde o ten zbytek antény tak ten samozřejmě přijde odstranit, stejně jako už jsem odstranil poměrně novodobé rádio.
Originální kulaté chromované zrcátko už mám doma, jen mi ještě chybí červený znak na přední mřížku - to bude zázrak sehnat nějaký - třeba i hodně opelichaný, tak pro zatím je tam novodobý černý.
Chromy jsou skutečně velice zachovalé, až na zadní nárazník - ten je vlevo od světla SPZ trochu bouchnutý a je zvrchu dost poškrábaný, ale rezatý není.
Samozřejmě, že i v ineriéru je pár kazů - a to třeba popelník v přístrojovce, je tam černý z typu 21011 (přístrojovka "ve dřevě") místo původního šedého, také je roztržený gumový koberec na podlaze u spolujezdce.
V budoucnu proto plánuji úplnou rozborku - totální odstrojení karoserie , oprava , nový lak a postupné nastrojení. V jakém stavu je motor netuším - prostě nastartuje a jede. Ale v rámci rekonstrukce půjde stejně ven, tak se to zjistí. Když jsem vůz koupil tak jedna z prvních věcí na co jsem se vrhnul byla vůle ventilů a jeden ventil byl úplně bez vůle, tak si myslím, že to možná nějakou tu škodu natropilo, no uvidím - zatím mi stačí , že motor je funkční.
Samozřejmě mi je jasné, že nikdo normální by se do ničeho podobného nepouštěl - co si to neříct, budou to v podstatě vyhozené peníze. Každý rozumný člověk by to auto , pokud projde STK, prostě jen dojezdil a pak dal do šrotu. Ale při této představě mi běhá mráz po zádech. Samozřejmě vzhledem k tomu, že auto odpočívá v suché garáži kde mu je dobře, tak má momentálně přednost rekonstrukce bytu, ale potom už bude veškerý můj volný čas a hlavně peníze směřovat k tomuto vozu.
Toť moje představa - jak to jednou skutečně dopadne to nikdo neví.
Uživatelský avatar
Michal Pokorný
Příspěvky: 3822
Registrován: ned led 28, 2007 20:53

Příspěvek od Michal Pokorný »

Laďuša píše:Michale, parádní stroječek, moc se mi líbí :wink:
Ale zrovna u tebe zástěrky Karosa.... :P

A proč jako myslíš ? Proti tomuto starému kulatému nápisu Karosa (týkající se vozů ŠM - ŠL - ŠD) vůbec nic nemám. Nakonec vůbec nic nemám ani proti Karosám řady 700. A kdybych si měl vybrat mezi krátkým Ikarusem 260 a Karosou řady 700 tak by volba padla na Karosu.
Ale pokud jde o kloubové vozy tak můj názor je jasný ! Přesto že kloubová Karosa se začala vyrábět o cca 15 let později než Ikarus 280 tak mu technicky nesahá ani po ráfky :D
Ale samozřejmě je potřeba brát v úvahu, že jsou to vozy naprosto jiné koncepce, tak už i v tom je nutno spatřovat rozdílnost a spoustu výhod i nevýhod jak pro jeden tak pro druhý vůz.
Uživatelský avatar
Laďuša
Příspěvky: 12117
Registrován: stř lis 09, 2005 22:06
Bydliště: Klatovy / Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Laďuša »

Michal Pokorný píše:
Laďuša píše:Michale, parádní stroječek, moc se mi líbí :wink:
Ale zrovna u tebe zástěrky Karosa.... :P

A proč jako myslíš ? Proti tomuto starému kulatému nápisu Karosa (týkající se vozů ŠM - ŠL - ŠD) vůbec nic nemám. Nakonec vůbec nic nemám ani proti Karosám řady 700. A kdybych si měl vybrat mezi krátkým Ikarusem 260 a Karosou řady 700 tak by volba padla na Karosu.
Ale pokud jde o kloubové vozy tak můj názor je jasný ! Přesto že kloubová Karosa se začala vyrábět o cca 15 let později než Ikarus 280 tak mu technicky nesahá ani po ráfky :D
Ale samozřejmě je potřeba brát v úvahu, že jsou to vozy naprosto jiné koncepce, tak už i v tom je nutno spatřovat rozdílnost a spoustu výhod i nevýhod jak pro jeden tak pro druhý vůz.


U mě jsi ikarusovej a basta!
Člen LKCS; Honorowy klubowicz LKP [ELITE 5000]

Chatka 12 forever :toothy10: ►Stodolní II◄ :) Estonian-czech crazy night :partyman: Uctívač Vana Tallinnu. Propāns-butāns!
Osa Klatovy-Plzeň-Brno ;) Tři sestry <|||> Ladagang 8) °Expedice Eesti 2010°
Dva PoJeBy ze Skašova

Haben Sie Bratwurst?

:!: keréklampás :!:
Nemo
Příspěvky: 784
Registrován: stř pro 07, 2005 23:50
Bydliště: Praha-západ

Příspěvek od Nemo »

Přeju ti úspěch na STK, myslím, že nebude objektivní důvod, proč by to nemělo projít. :wink: Krasavec v dobrých rukou. 8)
[size=85]Lada ? - tím jezdit, není normální !
>2121- ? hniloba s velkou budoucností! Již vyvařená a bojeschopná.
Marosqo
Příspěvky: 655
Registrován: stř srp 23, 2006 14:13
Bydliště: Košice
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Marosqo »

Krasne Vazidlo ,prajem hodne stastia a ohladuplnosti panov na STK ,mna to caka tiez ,koly predaju ,lebo inac v nasom birokraciou prezratom state sa neda auto prepisat na noveho majitela ,inac origo popolnik mam a aj hlavicu radiacej paky a aj origo cerveny znak ,len ako pises ,uz je skor oranzovo hnedy od slnka(len dorpavit k tebe by to bol asi problem ,ale mozem poslat po niekom kto by siel k vam na nejaky zraz) ,lebo ta tvoja aspon na fotach sa mi nezda byt gulata ,alebo len zle vidim ? :oops:
A taktiez ti zavidim ,tie predne blinkre ,origo biele ,,striesky´´ :D
ex.VAZ 2102 1974 ex hniloba VS. laminat :P
ex.VAZ 2101 1973 ... od 27.2.2008 minulost : /
ex.VAZ 2105 1984 ... tuned up 2107 gr. A

BMW E46 318i Touring
BMW E30 318IS 1990 Kinder M3 =)
BMW E30 325i Funwagen/Rallycar under construction :D
Lada Niva Urban 2017
BA3
Příspěvky: 165
Registrován: ned srp 29, 2004 09:09
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od BA3 »

To je super kára je od mého starší o 4 roky ale vypadá mladší.Prostě super. :wink:
Vaz 21011 1200\1500\1700\5q
Vaz 2105 1500
Vaz 2101 1200

WWW.volny.cz/ba3
Uživatelský avatar
mayo456
Příspěvky: 2665
Registrován: úte říj 25, 2005 20:28
Bydliště: Košice

Příspěvek od mayo456 »

jj a ten interier maaaa moc kraaaaasny.Praadne auto
Minule mi povedala jedna milá pani,
Maťo mne sa zdá že ty si ani, ani, ani.
Musíš vedieť kde máš miesto, musíš niekam
patriť,
nemôžeš sa takto motať a tárať dve na tri.
Uživatelský avatar
janci
Příspěvky: 237
Registrován: stř úno 07, 2007 18:46
Bydliště: Bratislava

Příspěvek od janci »

Pekne,ak nemas nejake diery v podlahe sa neboj:D

Ale neviem na koho natrafis.
Mne kontroloval normalne ostrekovace a stierace,ci funguju,. PRVY krat v zivote som toto videl,ze by ti neikto kontroloval sterace

A ak by si sa xcel auta zbavit,tak by som bral vsetok ten pekny xrom.
VAZ 2102 r.v. 1977 Kombik oslavuje 30r 160 000km origo
Uživatelský avatar
Michal Pokorný
Příspěvky: 3822
Registrován: ned led 28, 2007 20:53

Příspěvek od Michal Pokorný »

janci píše:Pekne,ak nemas nejake diery v podlahe sa neboj:D

Ale neviem na koho natrafis.
Mne kontroloval normalne ostrekovace a stierace,ci funguju,. PRVY krat v zivote som toto videl,ze by ti neikto kontroloval sterace

A ak by si sa xcel auta zbavit,tak by som bral vsetok ten pekny xrom.


Podlaha vypadá o 100 % lépe, než to co je vidět shora :wink:
A pokud jde o STK tak mám již bohaté zkušenosti a vím, že se dá narazit i na blbce. To mě jednou kontroloval jestli mi všechny dveře drží zabouchlé na první polohu zámku, jestli mi jdou stahovat všechna okénka, pásy, ostřikovače a stěrače samozřejmě také - no vyloženě si to užil. A nakonec jsem zjistil, že to byl syn našeho skladníka (v mém bývalém zaměstnání). Vůbec jsem nevěděl, že skladník má syna a že dělá na STK, tak že sotva jsem se vrátil z STK tak plný dojmů skladníkovi vypravím na jakého kreténa jsem narazil a co všechno mi kontroloval - skladník chvíli poslouchal a pak říká : člověče jak tě tak poslouchám, tak si myslím, že to byl můj kluk, ukaž ten protokol - koukneme na jméno .... a opravdu byl to on :P
A že bych se snad auta zbavoval to by mě nenapadlo ani v tom nejhloupějším snu a ještě k tomu z něho sundavat chromy - to teda ani náhodou :P
Uživatelský avatar
Jimmi
Příspěvky: 1528
Registrován: pon čer 12, 2006 15:41
Bydliště: Praha, Teplice

Příspěvek od Jimmi »

To jsem ještě neslyšel, že by kontrolovali stěrače. S nefunkčníma stěračema snad může dobrovolně jezdit jen poručík Columbo v L.A. kde neprší. Navíc stěrače se můžou rozbít hodinu po opuštění STK. Mě to připoadá jako buzerace, měli by kontrolovat jen ty nejzákladnější a nejdůležitější věci...
Jinak autíčko moc pěkný :)
Жигули ВАЗ 2103 1.5/55,4 kW белый (сделано в 1974 г.) оу йеах гуд джоб ёлки-палки t.č. odstraněny dva metráky pavučin, vrčí a jezdí kolem bloku
Toyota Corolla LiftBack 1.3/65 kW deep turquoise
Toyota Corolla HB 3D 1.3/55 kW red
Uživatelský avatar
Hurikán
Příspěvky: 5802
Registrován: čtv úno 17, 2005 11:07
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Hurikán »

To by ses divil co všechno můžou kontrolovat. Loni byl otec na STK se svým autem a takovou technickou za celý život nezažil. Kromě všeho výše zmíněného mu kontrolovali stahování všech oken vč. střešního, vnitřní osvětlení, posun a polohovatelnost sedaček, stěrače, ostřikovače, chod zámků a všech dveří, vč kufru, rezervu s heverem a já už ani nevím co ještě. Borec prolezl všechno, kde jsou nějaká výr. čísla. Nakonec našel jednu nesrovnalost mezi jedním číslem a zápisem v TP. Byly prohozené znaky 0 a O. Všechno zapsal do protokolu. :shock: MUDr Chocholoušek by z něj měl radost. :)
Моя фотогалерея здесь.

Я слежу за тобой. Всегда!
Obrázek
Uživatelský avatar
Malda
Příspěvky: 1013
Registrován: čtv srp 18, 2005 13:17

Příspěvek od Malda »

Tak koneckoncu to aspon nekdo vyzkousi, jestli to funguje :mrgreen:
mimochodem, tak pekny auto a je tak zbastleny tou cernou maskou a hroznejma poklicema a ty blinkry, no skoda mluvit. fuj
Calling name Bastl One
Uživatelský avatar
janci
Příspěvky: 237
Registrován: stř úno 07, 2007 18:46
Bydliště: Bratislava

Příspěvek od janci »

viac menej,aj keby nasli,nech si najdu, ide aj tak o cistu buzeraciu.

Ak by ti nesli ostrekovace,stierace,a co ja viem ESTE..okrem toho hlavneho ,tak to nie je TAZKA ZAVADA.a moze si trhnut,to len xcu vsetkych vystrasit, lebo xcu do vacku.
VAZ 2102 r.v. 1977 Kombik oslavuje 30r 160 000km origo
Odpovědět

Zpět na „Diskuse k modelové řadě“