X. sraz veteránů v Sázavě 28.9.2013

Jiné akce neorganizované Ladaklubem

Moderátor: Moderátoři

Zamčeno
Uživatelský avatar
Luky
Příspěvky: 1994
Registrován: úte čer 15, 2010 19:44
Bydliště: na cestách/Praha 10 - Strašnice

X. sraz veteránů v Sázavě 28.9.2013

Příspěvek od Luky »

Zatím vím o třech lidech včetně mě, kteří se budou účastnit, tedy myslím od nás. Akce je to jednodenní, nicméně je možnost přespat ve městě v kempu. Od nás předpokládaná účast 2103 VB, 2105 DP, 2106. Budeme rádi, když se ještě někdo připojí :wink:
Vzhledem k tomu, že jsem nenašel žádné oficiální stránky srazu či pořadatele, tak jsem okopíroval pozvánku z usmotors.cz

Ahoj všem, v sobotu 28.9.2013 se bude konnat už 10.sraz značkových klubů v kempu Sázavský ostrov. Tradičně je to příjemná akce, kde se sjedou auta různých značek od Volhy, přes Simky, Mercedesy, až po třeba Porsche. Ročníkově se to pohybuje od zhruba 60.let po druhou polovinu 80.let, ale když přijede nějakej zajímavej kousek i z první pol.90.let, tak ho rozhodně nikdo vyhazovat nebude. Ameriky jsme tam zatím neměli, takže když se někdo z fóra US motors ukáže, budeme moc rádi! :-)
Vstupný se neplatí, program je takovej, že dopoledne se sjedeme, oběd je v kempu, pak se jede společně spanilkou někam v okolí (byli jsme třeba ve skanzenu, nebo jen tak se projet po okolí), vyhlásí se soutěž elegance v mladších a starších autech, posedí se a večer se to rozpustí. Link na kemp a případný ubytování (kdyby si to tam chtěl někdo protáhnout) je tady: http://www.sazavskyostrov.cz/

Kdo se budete chtít přijet zúčastnit dejte vědět, kdo se pohybujete na dalších fórech, posouvejte prosím info dál, díky.

Fotky z minulého roku jsou tady: http://cendovi.rajce.idnes.cz/Sraz_znac ... ky_ostrov/
VAZ 2106 - Marina r.1979
http://dean2107.rajce.idnes.cz/

Dva PoJeBy ze Skašova

„Duše se milují od pasu nahoru, těla od pasu dolů."
Gabriel García Márquez
Uživatelský avatar
mceza
Příspěvky: 2069
Registrován: pon srp 13, 2012 20:41
Bydliště: Mladá Boleslav/Kutná Hora/Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: X. sraz veteránů v Sázavě 28.9.2013

Příspěvek od mceza »

Škoda, že jsem o tom nevěděl dříve. Takhle to už nestíhám.
Zahraniční vůz po dědovi ВАЗ-2101 (1981)
Zimní pomsta ВАЗ-2101 (1974) - uz neni muj...
Auto na zimu Бумер E90 (2006) - uz neni muj...

Po BMW dalsi vozidlo z mocnosti Osy: Mazda 3 (2019)
Uživatelský avatar
Luky
Příspěvky: 1994
Registrován: úte čer 15, 2010 19:44
Bydliště: na cestách/Praha 10 - Strašnice

Re: X. sraz veteránů v Sázavě 28.9.2013

Příspěvek od Luky »

Tak sraz proběhl úspěšně :)
Od "nás" jsme se sešli:já s 06, Viktor s 03 VB a Hurikán s 05.
Sraz pořádal oficiálně Simca Club, takže byla lehčí převaha Simec, což určitě nebylo špatně, ba naopak...bylo na co koukat a ne pořád ty samé žigulácké hrany :lol: :P .
Z těch běžnějších aut, co přijeli, bych zmínil š100, š1203 v úpravě sanitka s potiskem léčebny, Praha 8, Bohnice :mrgreen: a my...jinak tam byli spíše luxusnější kousky. Nechyběla Carevna a 24-ka, z Simec pak 1300, 1300 special, 1301 atd...a z těch kuriozit byla přítomná Kachna, tedy Citroen CV, v provedení Furgonette a potiskem četníků se Saint-Tropez :D

Spanika vedla z města Sázava na hrad Šternberk, kde proběhla pro zájemce prohlídka a poté nastal lehčí zmatek... :lol:

Pod hradem jsem parkoval na začátku kolony a tak jsem byl u vedení, tedy VAZu 2103 VB a Š120 VB. Z ničeho nic to někdo odmávnul a já měl co dělat, abych stačil nastartovat a vyrazit. Kolon asi osmi vozidel vedl Viktor s 03 VB, za ním vlála š120 VB, a za nima Corvetta, já s 06 a něco málo za náma. Viktor zvolil tempo "stíhací jízda", takže mi občas v zatáčkách pískly pneumatiky ale i přesto jsem tam měl zřídkakdy trojku :D . Proletěli jsme pár vesnic a pak jsme zvolnili, aby nás mohli dojet ostatní. Inu, dojela nás jen š100, ona Kachna a nějaký Renault, tak jsem to odpíchl mezi ně a pokračovali do Sázavy zpět do kempu, kde se konalo počáteční srocení.

Suma sumárum...bylo příjemné, že člověk potkal na sraze vícero rozličných značek a lidí a také se mi velmi zamlouvalo tempo zpáteční spanilky, které nězřídka kdy překračovalo 90-100 km/h :mrgreen: ...jinak musím přiznat, že máme lépe organizované srazy :wink:

Bylo to příjemné odpoledne a hezké rozloučení se se sezónou, ale na naše srazy to nemá :wink: ...nicméně díky malé vzdálenosti se napřesrok asi zúčastním opět :D

Slíbené fotky nebudou, protože jsem stihl udělat asi tak tři, ale bude taková libůstka: při příjezdu jsme nafasovali za okno ID kartu s údaji o voze, které jsme si mohli lehce doplnit :twisted:
Obrázek
VAZ 2106 - Marina r.1979
http://dean2107.rajce.idnes.cz/

Dva PoJeBy ze Skašova

„Duše se milují od pasu nahoru, těla od pasu dolů."
Gabriel García Márquez
Uživatelský avatar
Laďuša
Příspěvky: 12117
Registrován: stř lis 09, 2005 22:06
Bydliště: Klatovy / Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Re: X. sraz veteránů v Sázavě 28.9.2013

Příspěvek od Laďuša »

Boha jeho :D Budilo to rozruch?
Člen LKCS; Honorowy klubowicz LKP [ELITE 5000]

Chatka 12 forever :toothy10: ►Stodolní II◄ :) Estonian-czech crazy night :partyman: Uctívač Vana Tallinnu. Propāns-butāns!
Osa Klatovy-Plzeň-Brno ;) Tři sestry <|||> Ladagang 8) °Expedice Eesti 2010°
Dva PoJeBy ze Skašova

Haben Sie Bratwurst?

:!: keréklampás :!:
Uživatelský avatar
Luky
Příspěvky: 1994
Registrován: úte čer 15, 2010 19:44
Bydliště: na cestách/Praha 10 - Strašnice

Re: X. sraz veteránů v Sázavě 28.9.2013

Příspěvek od Luky »

Ani nevim, jestli se u žigulu někdo zastavil, když tam byla třeba osmiválcová Simca :D
VAZ 2106 - Marina r.1979
http://dean2107.rajce.idnes.cz/

Dva PoJeBy ze Skašova

„Duše se milují od pasu nahoru, těla od pasu dolů."
Gabriel García Márquez
Zamčeno

Zpět na „Ostatní akce“