Jižní čechy

(Dobré i špatné :-)

Moderátor: Moderátoři

Uživatelský avatar
Ctirad Vyskočil
Příspěvky: 410
Registrován: stř dub 13, 2005 21:05
Bydliště: Morašice u Znojma
Kontaktovat uživatele:

Jižní čechy

Příspěvek od Ctirad Vyskočil »

Má tu někdo zkušenosti s Auto Meškán v Třeboni?
Ctirad
aapetr
Příspěvky: 31
Registrován: úte čer 01, 2004 16:08
Bydliště: České Budějovice
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od aapetr »

Ještě že ses zeptal , tam maj ještě socializmus . Objednat jsem se k nim musel několik týdnů předem . Když jsem ponich chtěl vědět cenu opravy tak baba povídala že to bude dráhý . Dal jsem jim tejden na zjištění ceny opravy a ženská pořád mlela že to bude dráhý . To už jsem nevydržel a jel radši do neznačkového servisu , kde si aspoň váží zákazníků .
Prostě jsem měl dojem že nestojí o dalšího zákazníka . Tento týden jsem vyměnil 2106 za 21102 tak si radši risknu svého garážistu než jet do Třeboně .
Uživatelský avatar
Ctirad Vyskočil
Příspěvky: 410
Registrován: stř dub 13, 2005 21:05
Bydliště: Morašice u Znojma
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Ctirad Vyskočil »

Díky moc.
Takže jestli se mi zadaří a koupim si 2112,tak asi budu jezdit na garančky do Mělníka(jestli si to dobře pamatuju,že jsou tam v pohodě a dělaj kvalitně a levně).To je sice z CK štreka,ale než riskovat,že budu platit velký prachy za nic,tak jí radši absolvuju.
Ctirad
Jiri
Příspěvky: 867
Registrován: pon čer 07, 2004 22:41

Příspěvek od Jiri »

tak to nezavidim :-(
pro me je to kousek z prahy a i tak to zabere dost casu nez dorazim nejkou hromadnou dopravou do prace (mimo prahu). Pouceni pro priste- bud auto ktery ma rozumnej servis nebo plecku co opravi vsude. Kdybch bydlel jako ty tak by me docela vadilo brat si na cesty do servisu dovolenou :-(((
Uživatelský avatar
dmatej
Příspěvky: 2845
Registrován: pon bře 14, 2005 20:44
Bydliště: Přehýšov
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od dmatej »

Nevíte někdo, jaký jsou tady v Plzni? Prodávaj tam Citroeny i Lady, je tam i servis - jednou jsem se jich ptal na zadní dveře na 2101, byli celkem ochotný - člověk, co seděl u počítače kouknul do db, jestli je nemaj na skladě a pak řekl, že je můžou obědnat, zvedl se a došel pro katalog dílů (ten červenej číselník) - už tahle ochota mě překvapila. Moc Lad ale asi neprodají - tady v Plzni vídám jen občas nějakou.
Stroje Laďka 2101 a Beruška 1118 a Punťa (Grande Punto) a Škleblík (VW Passat).
Uživatelský avatar
Ctirad Vyskočil
Příspěvky: 410
Registrován: stř dub 13, 2005 21:05
Bydliště: Morašice u Znojma
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Ctirad Vyskočil »

Jiri
No ještě tu Ladu nemám,ale chtěl bych jí.Pak mi asi nezbyde nic jiného,než si z toho udělat výlet a plácnout na to dovolenou.No uvidíme,třeba bude ještě něco blíž nebo se třeba někde polepšej.
Ctirad
Jiri
Příspěvky: 867
Registrován: pon čer 07, 2004 22:41

Příspěvek od Jiri »

no to je kazdeho svobodna volba. jen rikam ze me ted tenhle stav moc nevyhovuje. je klika ze to mam blizko. zaplatpanbuh ze to nejak stiham. byt to dal je to prusvih. obetovat rocne 4 dny (kdyz se nic na aute neposere) na cestu do servisu a z servisu to je luxus. Auto je pro me dopravni prostredek a ne konicek. Bohuzel jsem vystridal uz 3 servisy, blizke i daleke a ted padla jasna volba na melnik vsichni to chvali coz se o zbytku rict rozhodne neda.
Uživatelský avatar
Ctirad Vyskočil
Příspěvky: 410
Registrován: stř dub 13, 2005 21:05
Bydliště: Morašice u Znojma
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Ctirad Vyskočil »

No zatim se mi to kecá.Nikdy jsem zatím takovej problém neřešil.Jinak pro mě je auto jak dopravní prostředek,tak i tak trochu mazlík. :wink:
Když o tom tak píšeš,tak se toho začínám obávat.No uvidíme,třeba se ten servis zlepší s příchodem Kaliny.
Ctirad
Jiri
Příspěvky: 867
Registrován: pon čer 07, 2004 22:41

Příspěvek od Jiri »

tak jsem se dnes rano objednal do melnika.. mam toho na srdci vic.. seridit ventily, geometrii, pretesnit motor, dat podlozky pod zadni tlumice. prvni volny termin mi dali az 9.kvetna...:-(, zaplatpanbuh ze auto jezdi....
Uživatelský avatar
Ctirad Vyskočil
Příspěvky: 410
Registrován: stř dub 13, 2005 21:05
Bydliště: Morašice u Znojma
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Ctirad Vyskočil »

Jiri
Asi by měli rozšířit servisní síť.Jak je vidět,tak se všude příliš dlouho čeká.Nebo by dovozce měl dohlídnout na servisy,aby zlepšili svůj přístup a nebude na Mělníku přeplníno.
Ctirad
Jiri
Příspěvky: 867
Registrován: pon čer 07, 2004 22:41

Příspěvek od Jiri »

servisovat tech par novejch lad.. to se nikomu nevyplati mit to jako hlavni cinnost servisu. Na to je tech autaku desne malo. natoz zahustit sit servisu. Problem je i v cenach. na ladu jsou nízké, servis tím pádem když opravuje ladu vydělává méně. ( když si na práci přihodí hodinu navíc u VW má 600 u lady cca polovičku). navíc dát to každýmu at to dela v garazi nejde. motor ma vstrikovani, diagnostiku.... a ne kazdej garaznik je ochoten investovat do specialnich pripravku kdyz mu lada prijede k branam servisu 2x do roka.
Dodavatele dilu vam privezou az do servisu nahradni dily na fiata, peugeota, vw a buhvico.. pokud jste dobry zakaznik tak i v sobotu!
pro dily na ladu si jedete sam do melnika. v lepsim pripade jednou (ja cekal na levy zpetny zrcatko 1,5mesice!!!!!!!!) nakonec jsem si tam vlepil jiny sklo. cestu vam nikdo nezaplati 1km/10kc jsou normalni naklady pri zapocteni amortizace auta, a cas straveny na ceste do melnika a zpet taky ne. proste lada musi pockat na dvorku nez bude mit nekdo cestu kolem. mezitim bude servis opravovat to na co ma dily...... je to o ekonomice nicemu se nedivim!
Jiri
Příspěvky: 867
Registrován: pon čer 07, 2004 22:41

Příspěvek od Jiri »

no pak je tu jeste jeden nevidany jev.. inventura ve skadu v melnice a na konevce. byva kazdorocne po vanocich a trva do pulky ledna. v tu dobu clovek nic nekoupi. odzkouseno..... kvuli prkotine je clovek skoro mesic nepojizdnej
predstavte si co by se stalo kdyby nejakej supermaket na 14 dni zavrel..ze pry dela inventuru:-))))))))))))
Wolf
Příspěvky: 1246
Registrován: úte čer 01, 2004 11:14
Bydliště: Kraj Lučanů
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Wolf »

Jiri píše:....Dodavatele dilu vam privezou az do servisu nahradni dily na fiata, peugeota, vw a buhvico.. pokud jste dobry zakaznik tak i v sobotu! pro dily na ladu si jedete sam do melnika.....

Jiri, tady Ti musim odporovat. Verim, ze Melnik se stavi k dodavkam dilu spise apaticky, nicmene existuji firmy, ktere tento jejich pristup zastupuji. Vim, ze nejaky dodavatel denne zavazi pozadovanymi dily mou oblibenou prodejnu, vim, ze AMK Most si zavazi svuj sklad (a tim dovazi i dily, ktere nemaji skladem na objednavku), ale i Pop-Art denne rozesila dily at jiz prepravni sluzbou, ci vlastni dopravou. Ale je pravdou, ze o kvalite servisu se radeji ani nebudu zminovat. Ale to je zase o lidech, ne o znacce. Neprilis prubojny pristup dovozce je ale do jiste miry zrejme zpusoben i tim, pokud mam dobre informace, ze znacka LADA jako snad jediny vyrobce vozidel nema problemy s odbytem svych vyrobku (na vychodnich trzich). W.
Jiri
Příspěvky: 867
Registrován: pon čer 07, 2004 22:41

Příspěvek od Jiri »

rad slysim i neco pozitivniho. tohle byla zkusenost s nekolika malo servisy co jsem zkusil. Vim co je to rusky trh, ze zatim dokaze pojmout vse co se vyrobi. A na dodavky do evropy..ty je nespasi:-) proc se tomu nejak nadmerne venovat. kdyby ta fabrika mela problemy s odbytem tak asi tezko bude drzet dal vyrobu 2106, samar, atd.. Ono to neni nic pozitivniho z pohledu zakaznika. nikdo je nenuti udelat neco lepe a zlepsovat kvalitu. na druhou stranu uz davno v moskve neplati ze co auto to zhigul volha nebo moskvich
Uživatelský avatar
Ctirad Vyskočil
Příspěvky: 410
Registrován: stř dub 13, 2005 21:05
Bydliště: Morašice u Znojma
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Ctirad Vyskočil »

Wolf+Jiri
Taky si myslím,že je to spíš v lidech a v přístupu dovozce.Dovozce má nejspíš hlavní podíl na tom,jak to tu s prodejem a servisem Lady vypadá.Krom jiného tu neexistuje žádná reklama a ta jak všichni víme prodává(což je vidět u Loganu).Nemyslím si,že by to tu muselo být tak,jak to tu je,kdyby dovozce změnil aspoň trochu svůj přístup (i přes odbyt automobilky na jiných trzích).
Ctirad
Odpovědět

Zpět na „Zkušenosti se servisy“