Jak se člověk stane Lada assistance, aniž by chtěl

(Podělte se o pěkné i nepěkné příhody ze silnic!)

Moderátor: Moderátoři

Jak se člověk stane Lada assistance, aniž by chtěl

Příspěvekod radek mb » ned srp 31, 2014 07:59

Sobota dopoledne. Přemýšlím, co budu dělat, hledám montérky. V tom zvoní telefon. kouknu na displej, volá Olaf, náš Ladapřítel z Estonska, mnozí z vás ho znají z našich srazů. Zvedám telefon, ptám se, co se děje. Olaf mi objasňuje, že kolega Estonec, který byl na srazu v Maďarsku Samarou Baltic má velký problém. ( Pro objasnění, proč až týden po srazu: Estonci si ještě udělali menší okruh po Evropě, byli v Chorvatsku, Slovinsku a Itálii, teprve teď začali nabírat kurs domov.) Kolegovi jménem Ursam na dálnici A1 v Rakousku, mezi Lincem a Vídní, praskl rozvodový řemen. Už v pátek večer. Ursam zavolal rakouskou asistenční službu ÖAMTC, aby ho odtáhli z dálnice. To udělali, dotáhli ho ke svému středisku vedle dálnice u města Amstetten, ale to bylo vše. řekli mu, že rozvodový řemen na Samaru nikdy neměli, nemají a mít nebudou.
Olaf tedy volá mě, zda řemen nemám. Doma ne. Ale volám do Sadské, pan N. je doma a řemen samozřejmě má, stačí pro něj dojet. Beru auto, nářadí a jedu do Sadské. Kupuji řemen, dostanu ještě instrukce a nákres, jak řemen správnit navléci a hurá směr Rakousko. Mezitím kontaktuji mistra Želvotrona, zda se nechce udělat výlet, bohužel je zaneprázdněn. Za slabých pět hodin jsem na místě činu, 370 km za mnou.
Samara už stojí připravená k akci, vyndávám nezbytný ořech číslo 19, povoluje se řemenice, nastavíme řemen, vše se odehraje během půl hodinky, motor v pohodě naskočí. Paráda. Vedle je pumpa, doberu palivo (zajímavé, že nafta v Rakousku stojí stejně jako u nás), Ursam se se mnou peněžně srovnává, popřejeme si šťastnou cestu a že se uvidíme za rok v Estonsku.
Vyrážím směrem k domovu a letím jak o závod. Bylo 21:30 a já byl doma. Najeto celkem 715 km.
Tato akce mi připomněla výrok ze slavného filmu "Vesničko má středisková", kde pan Hrušínský říká: "Když je někdo jedinej, kdo to může udělat, tak musí."
Potvrdilo se, že Ladapřátelství nemá hranice. Já jen doufám, že se mi vyhnou podobné infarktové situace, kde bych stál 2500 km od domova, téměř bez naděje na záchranu.
EAST RUNNER БРИГАДА.
ŠKODA Octavia II 1,9 TDi
Bratrstvo Vana Tallinn
/ KAWASAKI KLE 500 ČZ 175/477 ČZ 250/485 ČZ 175/487
Uživatelský avatar
radek mb
 
Příspěvky: 5186
Registrován: sob zář 18, 2004 01:38
Bydliště: okr.MB

Re: Jak se člověk stane Lada assistance, aniž by chtěl

Příspěvekod Marek » ned srp 31, 2014 08:27

Směrem na Rakousko jsem já !!!!!

Výlet tohoto typu si vždy udělám moc rád ;-)


Budiž Ti tento hrdinný čin připsán ke cti a Pán nechť Ti to oplatí na dětech :-D
RENAULT Mégane Grandtour *04/2008 - 1,5dCi 78kW (06/2016-)
RENAULT Scénic *05/2012 - 1,4TCe 96kW (10/2023-)
Marek
 
Příspěvky: 5266
Registrován: úte čer 01, 2004 21:31
Bydliště: Třebíč, CZ

Re: Jak se člověk stane Lada assistance, aniž by chtěl

Příspěvekod Jaykee » ned srp 31, 2014 11:50

To tě chválí a můžeš být na sebe pyšný, dnes už moc ochotných lidí není... :D
Také se snažím, několikrát už jsem zastavil u auta a nabízel pomoc. Řidič, či řidička ale byli většinou v šoku, jestli nejsem loupežník... :P
Jednou jsem vytahoval doklady důchodcům z naprvní pohled hořící Laguny. Opodál stáli dělníci a jako by se nechumelilo. Nakonec motor, který se zasekl v max. otáčkách (podle mě baštil olej z turba, proto to taky vypadalo, že hoří), dotočil. Jen mě blbce nenapadlo tam dát kvalt, jestli by to vůbec pomohlo a nenadělalo víc škody. Motor už byl stejně kaput... :roll:
Lada 2101 Small Blue Hornet, Mercedes Viano Big Blue Hornet...
Uživatelský avatar
Jaykee
 
Příspěvky: 467
Registrován: pon bře 24, 2008 20:00
Bydliště: Praha

Re: Jak se člověk stane Lada assistance, aniž by chtěl

Příspěvekod Veverka » ned srp 31, 2014 14:34

:shock: masakr
Ke škodám na motoru nedošlo?Byla to ta 1.5 Mpi že?

Mimochodem kdyby se to stalo až za týden :D :D ,tak to asi budu mít minimálně jeden řemen u sebe,fyzicky v brně,ale kdo to měl tohle vědět :) ,navíc počítám že jednatrojkovej je jiný než jednapětkový?
Veverka
 

Re: Jak se člověk stane Lada assistance, aniž by chtěl

Příspěvekod Marek » ned srp 31, 2014 14:40

Samara 21083 kubatury 1,5 má výhodu, že se nemůže nakopnout. Podobně jako motor Lada 2105. Čili kromě toho řemenu ke škodám nedojde.
RENAULT Mégane Grandtour *04/2008 - 1,5dCi 78kW (06/2016-)
RENAULT Scénic *05/2012 - 1,4TCe 96kW (10/2023-)
Marek
 
Příspěvky: 5266
Registrován: úte čer 01, 2004 21:31
Bydliště: Třebíč, CZ

Re: Jak se člověk stane Lada assistance, aniž by chtěl

Příspěvekod Veverka » ned srp 31, 2014 14:49

Platí to i pro motor 2108?A jsou ty řemeny mezi samarou 1.3 a 1.5 zaměnitelné?
Veverka
 

Re: Jak se člověk stane Lada assistance, aniž by chtěl

Příspěvekod Marek » ned srp 31, 2014 14:54

Řemeny na všechny motory Samara jsou stejné. Stojí 120-180 Kč (podle značky).
Ovšem motor 2108 (1300ccm) se nakopnout může. Stejně jako motor 21081 s kubaturou 1100ccm.
RENAULT Mégane Grandtour *04/2008 - 1,5dCi 78kW (06/2016-)
RENAULT Scénic *05/2012 - 1,4TCe 96kW (10/2023-)
Marek
 
Příspěvky: 5266
Registrován: úte čer 01, 2004 21:31
Bydliště: Třebíč, CZ

Re: Jak se člověk stane Lada assistance, aniž by chtěl

Příspěvekod Veverka » ned srp 31, 2014 15:22

OK
Mám dotaz v cca kolik ráno celá akce začala 8) ?
Veverka
 

Re: Jak se člověk stane Lada assistance, aniž by chtěl

Příspěvekod JmJ » ned srp 31, 2014 15:41

Tak tomu rikam dobry skutek. Jiste bude brzy po zasluze potrestan.
MFP
wergl I - 2104 - melt down
wergl II - 2104 - rebuild succeded
wergl III - 21113 - sold (Chester's new)
wergl IV - i30 - tout est bleu
Uživatelský avatar
JmJ
 
Příspěvky: 6474
Registrován: úte čer 01, 2004 11:30
Bydliště: Kromeriz

Re: Jak se člověk stane Lada assistance, aniž by chtěl

Příspěvekod Marek » ned srp 31, 2014 15:44

Jako každý dobrý skutek :-).
RENAULT Mégane Grandtour *04/2008 - 1,5dCi 78kW (06/2016-)
RENAULT Scénic *05/2012 - 1,4TCe 96kW (10/2023-)
Marek
 
Příspěvky: 5266
Registrován: úte čer 01, 2004 21:31
Bydliště: Třebíč, CZ

Re: Jak se člověk stane Lada assistance, aniž by chtěl

Příspěvekod Veverka » ned srp 31, 2014 15:59

Ne ne,to bude reciproční.Desítka se pokazí v estonsku :lol: .
Veverka
 

Re: Jak se člověk stane Lada assistance, aniž by chtěl

Příspěvekod ger007 » pon zář 01, 2014 06:32

To je inak. Ked uz len rozmyslas ako by si druhemu pomohol sam sebe skodis :-D, ale kazdopadne velky respekt k tvojmu cinu to zasluhuje velke uznanie. Kez by takych ludi bolo este viac
Be better, not second best
if not better, be different
LADA !

1x2104X 16V, 1x 21044, 2 x 1111, 1xB210, 1xJawa550, 1x Toyota Avensis T25

Obrázek
детские игрушки
Uživatelský avatar
ger007
 
Příspěvky: 4784
Registrován: úte kvě 06, 2008 13:38
Bydliště: NMnV - Brno

Re: Jak se člověk stane Lada assistance, aniž by chtěl

Příspěvekod Petr HC » pon zář 01, 2014 07:33

ger007 píše:To je inak. Ked uz len rozmyslas ako by si druhemu pomohol sam sebe skodis :-D, ale kazdopadne velky respekt k tvojmu cinu to zasluhuje velke uznanie. Kez by takych ludi bolo este viac

U mně je to také jinak. Pokud mohu někomu pomoci v reálu, vůbec o tom nepřemýšlím a pomohu. Pokud je to rada zde na fóru, přemýšlím hodně a to čím dál více.Tady mohu říci, že si škodím tím, že se připravuji o čas, ale toho tak nelituji. Více mně štve, že spousta lidí tuto pomoc zneužívá a než by si něco předem přečetli, znovu a znovu se vyptávají na to co zde bylo x-krát probráno nebo se např. vymlouvají na neznalost ruštiny. Na to jsou zde překladače.
Za největší ztrátu času považuji to, když se někdo po dobré radě, která mu pomůže, nepodělí s námi ostatními o výsledek ke kterému dospěl. Myslím si, že hlavně od toho zde fórum je.A stává se i to, že si někdo něčí radu "přisvojí" a vydává ji pak za svůj nápad. Pro to už nemám slov.
Если бы автомобили Лада были безпроблематичными, я бы определенно русский язык забыл.
Uživatelský avatar
Petr HC
 
Příspěvky: 2295
Registrován: stř lis 21, 2007 11:27
Bydliště: Hořice

Re: Jak se člověk stane Lada assistance, aniž by chtěl

Příspěvekod plavec » ned říj 19, 2014 07:20

Za největší ztrátu času považuji to, když se někdo po dobré radě, která mu pomůže, nepodělí s námi ostatními o výsledek ke kterému dospěl. Myslím si, že hlavně od toho zde fórum je


Taky si myslím. Když se pak už někdo neozve, tak nevíš co si máš myslet, jestli to bylo dobře a tudíž to pak neřešil, anebo to dobře nebylo a vyřešil to jinak třeba s pomocí někoho jiného (a jiných rad). Zpětná vazba která není, to je naprd.

To mě dycky připomíná některý servisy, nebo prodejny, když tvrděj : "Tak helejte, dáváme tam běžně tohle a nikdo si nestěžoval, nebo se vrátily na reklamaci tak 2kusy ze sta" , jenže je fakt, že třeba dost lidí radši bude prskat v hospodě a odepíše to a pak si to koupí , nebo nechá opravit jinde a tam si dost možná postěžuje, jak ho ti první okradli. Ale toho prvního už nenavštíví a neřekne mu, že se to třeba po měsíci rozbilo. :(

Radkovi velký uznání. To já se přiznám, že někam ven bych asi určitě nejel. Pokud by mě někdo požádal o odtažení na tyči a bylo to někde tady tak to nemám problém , pokud by to nebylo nějaký megatěžký . Ono taky co s tou feldou taky uvezu,že ?
Na prodej přebytečné N.D. na Ladu 111: http://forum.ladaklub.com/viewtopic.php ... rod%C3%A1m
znamení : KozoHroch :-D
Uživatelský avatar
plavec
 
Příspěvky: 4713
Registrován: ned črc 22, 2007 19:38
Bydliště: Pelhřimov

Re: Jak se člověk stane Lada assistance, aniž by chtěl

Příspěvekod radek mb » pon pro 29, 2014 11:29

Dnes přišel "dozvuk" mé záchrané akce.
Přijel doručovač balíčků. Má mysl tápe, neboť jsem si nikde nic neobjednal. Přebírám balíček od Eesti Post. Balíček z Estonska? Jest to tak, že kolega Urmaas, kterému jsem přivezl řemen, mi k Vánocům poslal dvě láhve Vana Tallinnu. Přiznám se, že jsem byl dojat, nic takového jsem nečekal.
Poštovné 16 éček+cena Vana Tallinnu.
Na silvestra jednu slavnostně otevřu.
Přílohy
Vánoce 2014 030.jpg
EAST RUNNER БРИГАДА.
ŠKODA Octavia II 1,9 TDi
Bratrstvo Vana Tallinn
/ KAWASAKI KLE 500 ČZ 175/477 ČZ 250/485 ČZ 175/487
Uživatelský avatar
radek mb
 
Příspěvky: 5186
Registrován: sob zář 18, 2004 01:38
Bydliště: okr.MB

Další

Zpět na Příhody ze silnic

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků