Vaše zkušenosti s Českou poštou

Free pokec (aj keď Ondra 07 by to celé zmazal)

Moderátor: Moderátoři

Jak jste spokojeni se službami a přístupem České pošty?

Anketa končí za pát kvě 27, 2016 13:08

Velmi spokojen využívám služeb pouze ČP
1
10%
Spokojen
3
30%
Nespokojen
5
50%
Velmi nespokojen, využívám jiných přepravních služeb
1
10%
 
Celkem hlasů : 10

Vaše zkušenosti s Českou poštou

Příspěvekod Tommel » stř úno 17, 2016 08:08

Pošta a jeden zákazník. :D

Z kraje tohoto jinak pěkného týdne, jsem byl posílat balík. Operace pro komerčního občana zcela bezproblémová. Vejdu do pavilonu a vidím, že přepážka BALÍKY PŘÍJEM je prázdná, bez řady a bez pracovnice. V duchu jsem zajásal a jdu tedy rovnou na věc. Pracovnice se objevila vzápětí, takže všechno klapalo. No.

U prázdné přepážky mi však sdělila, že je tu nový vyvolávací systém, „aby se nepředbíhalo a aby se vše zjednodušilo“. Chtěl jsem ji v legraci požádat, ať si mě teda zavolá, ale nevypadala vůbec na to, že by se se mnou zrovna chtěla pářit a podobně, tak jsem raději držel balík. Říkám si – nevadí, mám asi 10 minut čas. Po vyslechnutí manuálu, kdeže je ten stroj na losy a co mám zmáčknout, jsem opustil stanoviště a šel si k terminálu pro letenku.

S vypáleným číslem na čele běžím hned zpět, znovu ke krmítku, protože tam stále nikdo nebyl.

Posadil jsem svoji hubu asi 3 cm od skla a usmíval se, jak jen to šlo. Byl jsem jasný vítěz a k nepřehlédnutí. Pracovnice u přepážky si mě teď už s lehce přivřeným levým okem prohlédla a sdělila mi, že TO číslo, co mám na svém výherním losu, je TO číslo, na které musím čekat, až se objeví TAM na některé tabuli nad ostatními zavřenými krmítky.

Po mé námitce, že přede mnou nikdo není a že teda můžeme jít hned na věc, jsem ucítil i přes neprůserné sklo, jak se paní na druhé straně zvýšila teplota, a následujícím pohledem jsem byl vypreparován z vlastního těla, uveden do tekutého stavu a vypadalo to, že bych měl těmi malinkými mezerami v dlažbě na podlaze odtéci ven z budovy a nechat se dobrovolně vypařit do atmosféry. Vzal jsem si tedy svůj balík, vycouval zpět a čekal, až domácí dají gól a mně naskočí moje číslo. Pracovnice ústavu opustila židli a odešla.

A kurňa… To mám za to, říkám si. K mému překvapení se však zhruba za minutu a 4 sekundy vrátila do ordinace. Jenže s outěžkem v podobě asi 20 cm vysokého stohu dopisů. V první chvíli jsem si myslel, že si bere práci domů, protože pošta asi málo platí, nebo že si dělá prdel, což by asi z dopisů nešlo, ale omyl, myslela to vážně. Pěkně se uvelebila, možná si prdla a začala razítkovat, třídit, opisovat, razítkovat a zase třídit. Mezi tím se za mnou vytvořil shluk asi čtyř občanů čekajících na tutéž prosklenou zpovědnici. A stále se razítkovalo a třídilo jak ve sběrném dvoře. S ostatními čekateli na úkon jsme následně vytvořili nadávající celek nespokojených občanů a vzájemně jsme se doplňovali.

Nekecám, asi po 17 minutách pochrchlávání, pičování a kurvení jsem já osobně začal cítit, jak mi na krku naskakuje žíla. A to vím, že se mně blíží restart systému. V 18. minutě šikulka z balíků naštěstí bouchla do poslední obálky a to mě zachránilo od vyvedení z ústavu pod dozorem. Takže jsem ten zasraný balík posílal asi 20 minut jen pro to, že se dopisy třídily a razítkovaly v sekci balíky příjem. To je přece logické, ne?

Dnes, v jinak sympatický pátek, asi kolem 15. hodiny, jsem si řekl, že si zkurvím víkend opětovnou návštěvou katastrofického ústavu zvaného pošta a vyzvednu si peníze složenkou. Vybavil jsem se na cestu jednou velkou štamprlí slivovice a práškem, co dávají bizonům, aby někoho nepotrkali. Ještě že jsem tak udělal.

Po zdolání schodiště do prvního patra jsem narazil na dav čekatelů, kdy půlka stála na chodbě a druhá, polomrtvá půlka, seděla na zadku uvnitř v jámě lvové a hypnotizovala tabule s pořadím, podobně jako to dělá kobra při lovu králíka. Dohromady cca asi 15 lidí. Z čísla mého terapeutického kupónu jsem pochopil, že mám před sebou asi 10 kolegů pacientů. Ale dal jsem si závazek, že nevyměknu aspoň 15 minut, což by na hotovostní operace, dle zvoleného levelu obtížnosti na terminálu a počtu lidí, mohlo stačit.

Jenomže opět, kurva, fungovala jen jedna jediná posraná kukaň. To je prostě neuvěřitelné. Kdy jindy než v pátek odpoledne asi může být špička? Asi v neděli v 9 večer. Uběhlo cca 10 minut a z řady zmizeli pouze dva nešťastníci. Takže mi to v lepším případě vycházelo asi na půl hodiny. Kdybych měl doma slíbený šuk, tak s takovým časovým rozpočtem si ho můžu před poštou tak leda vyhonit na dobírku.

Nehledě na to, že hrozí, že než se dostanu ke krmítku, tak mi venku na autě propadne technická. Vrcholem všeho bylo, že se v jiném, do té chvíle volném okýnku, objevila další pracovnice terária a vypadalo to, že se to zrychlí. Víte, co se stalo? Hovno. Sedla si na židli, stáhla žaluzie a začala co? No přece, kurva, třídit stohy dopisů. Chacháááá !!! To byla poslední kapka. Zahodil jsem letenku na podlahu a odešel jsem do prdele a ještě možná o kus dál. Má smysl si stěžovat? Komu? Ženským, co tam sedí za pár drobných? To těžko. Řediteli? Hm, hm. To vyřeší jen Chuck Norris.

Hňup, co má peníze na složence a nervy v řiti.
Chatka 12 forever :mrgreen: . Buková drift challenge team. Aerodynamika je pro ty, co neumí ladit motor.

Nové vozy Lada, UAZ, GAZ, Kamaz z Ruska
Uživatelský avatar
Tommel
 
Příspěvky: 3252
Registrován: pon pro 20, 2004 10:44
Bydliště: Brno - HK

Re: Vtipy

Příspěvekod Luděk Musil » stř úno 17, 2016 09:57

Bohužel smutná skutečnost, pravidelně se opakující při každé návštěvě tohoto výchovného ústavu, např. v Líšni na Vlkové :cry: . L.
21011 -> (78) 84-99; 2103 -> (78) 99-04; 21073 -> (96) 04-07; 21044 -> (99) 07-13; 21044 -> (96) 12-16; Granta bílá -> 16-?; Vesta SW cross barvy Phantom (19) 20-?; 21011 - veterán (75) 12-?
Nemožné na počkání, zázraky do 3 dnů ´
Uživatelský avatar
Luděk Musil
 
Příspěvky: 10479
Registrován: úte čer 01, 2004 07:55
Bydliště: Vyškov/Rašov

Re: Vtipy

Příspěvekod Viko » stř úno 17, 2016 10:34

U nás to funguje opačne, keď mi došli 4 blatníky, prahy a podčelo, tak vedúca mi odkázala po bratovi, že mám na pošte pol žiguláka a ak to dnes nezmizne tak mi nepredá ani známku :D ani žltý lístok mi nebolo treba.
VAZ 21061 - 1986 - 50 shades of orange
VAZ 21011 - 1976 - plyňák
VAZ 2105 - 1983 - expedičný špeciál
VAZ 21061 - 1980 - :hrob: zožrali ju oxidi
VAZ 2101 - 1979 - :hrob: :( zachránil nám životy
VAZ 21011 2x - 1980/1976 - adoptívne deti
Felicia combi 1,3mpi - 2000 - prevoz ND
Repliky koncoviek výfuku
Uživatelský avatar
Viko
 
Příspěvky: 1150
Registrován: pon kvě 05, 2014 20:09
Bydliště: Pezinok

Re: Vtipy

Příspěvekod Petr HC » stř úno 17, 2016 10:38

Že by byl dnes "začarovaný poštovní den" ? Byl jsem si vyzvednout důchod a zaplatit internet. Operace probíhala standartně až do výzvy "zadejte si PIN". Po jeho zadání mi pracovnice v pokladně sdělila, že PIN je nesprávný. Byl jsem vyzván k jeho opakování. Poté si pracovnice znovu opsala nacionále z občanky. To se opakovalo třikrát. Poté mi sdělila, že opakováním PIN se mi odepsala trojnásobná částka důchodu a jestli ji chci vyplatit. Po mém odmítnutí se asi 10 minut vybavovala telefonicky nejdříve s nadřízeným a posléze s někým z ředitelství pošt, kde dosahla toho, že částka byla upravena. Dotázal jsem se jestli teď mohu věřit, že je v pořádku zůstatek na účtu. Dověděl jsem se, že si musím počkat do poloviny příštího měsíce na výpis. S tím jsem samozřejmě nesouhlasil. Opět telefony sem-tam. Konečně mi bylo sděleno, ať si u vedlejší přepážky koupím na kreditku obálku za 1 Kč a po zadání PIN zde se mi na displeji objeví zůstatek na účtu. Stalo se a konečně jsem si "spokojeně" odnášel svoji "almužnu" domů.
P.S. Patří toto také mezi vtipy ??? !!!
Если бы автомобили Лада были безпроблематичными, я бы определенно русский язык забыл.
Uživatelský avatar
Petr HC
 
Příspěvky: 2295
Registrován: stř lis 21, 2007 11:27
Bydliště: Hořice

Re: Vaše zkušenosti s Českou poštou

Příspěvekod Luděk Musil » stř úno 17, 2016 12:26

Pozn. moderátora: co původně začalo jako vtip jsem oddělil, nyní se na Českou poštu můžete vybrečet/vyvztekat/pochválit/... i Vy.
Toho posledního asi moc nebude :cry: . L.


Edit: změněno na anketní téma.
21011 -> (78) 84-99; 2103 -> (78) 99-04; 21073 -> (96) 04-07; 21044 -> (99) 07-13; 21044 -> (96) 12-16; Granta bílá -> 16-?; Vesta SW cross barvy Phantom (19) 20-?; 21011 - veterán (75) 12-?
Nemožné na počkání, zázraky do 3 dnů ´
Uživatelský avatar
Luděk Musil
 
Příspěvky: 10479
Registrován: úte čer 01, 2004 07:55
Bydliště: Vyškov/Rašov

Re: Vaše zkušenosti s Českou poštou

Příspěvekod Veteranista » stř úno 17, 2016 12:41

Já nevím teda, jako na pobočce čekání občas jo, když je moc lidí, ale většinou se to dá zvládnout.
Mají prostě aji jinou práci.
Balíky mi vždy došli, nepoškozené, bez problémů.
To nemohu říct o přepravních službách.
Jako například kdy mi kurýr nadává, že jsme domluveni a nikdo tam není a že blbec stojí v jiné ulici u domu 19, místo 119 (adresa správná), vůbec nevadí.
Poslední kapku tomu dala PPL. Zničili motorovou pilu, normálně polámaný hliníkový odlitek a než jsi pro to přijeli, fakt děs. To byla poslední kapka, už beru jen českou poštu, než zásilkovku nikdy, to raději jsi to nekoupím.
Záškodník od škodovek

Škoda Octavia 1961 & Škoda 1000mb 1967 & Škoda 110LS 1975 & Škoda 100L 1975& Škoda 120L 1977 & Škoda 125L(136L) 1989 & Mercedes-Benz 200D 1976 & Mercedes Sprinter 212D 1998 & Opel Corsa B & Fiat 127 1976 & Fiat 126p 1986 & Fiat 126p 1987 & 20x motocykl
Uživatelský avatar
Veteranista
 
Příspěvky: 526
Registrován: sob led 14, 2012 13:33

Re: Vaše zkušenosti s Českou poštou

Příspěvekod JmJ » stř úno 17, 2016 12:42

Na poste pomerne pravidelne delam curbes. Pokud dlouho cekam a ostatni prepazky jsou zavrene, dozaduju se, aby byla dalsi otevrena. Dozaduju se rozhovoru s vyssi osobou. Nedavno mi rekli, ze vedouci je u baliku a ze pry jako ja mam jit na ty baliky, kdyz s ni chci mluvit. Proste svanda. Ale nenechavam se odradit, slusne, ale zretelne rikam, co mi vadi. Jestli si z toho neco delaji nebo ne, je mi celkem jedno, ale pokud oni chteji stvat me, tak ja budu stvat je :-)

Co se postovni sporitelny tyce, tak min 10 let jsem tam mel ucet, vsechno docela v pohode, postu mam za rohem, takze mi to pasovalo. Ovsem kdyz jsem zapomenul pin, tak jsem za asistence pani na prepazce dosel do stavu, kdy se karta zablokovala a jedine reseni bylo, abych si zazadal o novou kartu, za 300 kc s cekaci dobou tyden a navic vyzadovali podpisovy vzor, ktery sem 10 let neuzil. Tak sem jim podekoval a sel zalozit ucet do FIO banky.
MFP
wergl I - 2104 - melt down
wergl II - 2104 - rebuild succeded
wergl III - 21113 - sold (Chester's new)
wergl IV - i30 - tout est bleu
Uživatelský avatar
JmJ
 
Příspěvky: 6484
Registrován: úte čer 01, 2004 11:30
Bydliště: Kromeriz

Re: Vaše zkušenosti s Českou poštou

Příspěvekod Luky » stř úno 17, 2016 13:46

Na poště jsem jezdil 1,5 roku...nevím, jestli se situace změnila, ale tehdy jsem objevil smutný fakt, že výše postavení, se na svůj post dostali buď časem, v nouzi o zaměstnance nebo úplatkošu.em a nikoli kvůli vhodné kvalifikaci nebo nedejbože vyššímu vzdělání. A tím nemyslím vedoucí malé pošty na vesnici, ale vedoucí osoby na největším SPU(sběrný přepravní uzel) v ČR, takže jestli to takhle funguje plošně, pak se není čemu divit.

Za mě jedna dobrá zkušenost(špatných by taky pár bylo, ale nechci si kazit volné odpoledne :D ):
Posílal jsem balík na dobírku na slovensko a kretén jsem jako odesílatele uvedl sebe s adresou, kterou mám v občance ale jako dodací adresu složenky jsem si zvolil adresu, kde jsem byl tehdy v pronájmu, abych nemusel pro složenku popojet tragických 5km. Ze slovenska mi přišla složenka na jméno Fisar(správně je Fišer) a s adresou kterou jsem neměl ani na jednom dokladu :lol: . Jedna pracovnice mi peníze odmítla vydat a druhá po asi půlhodinové diskuzi( částečně již po zavíračce a to ještě v sobotu :D ) a po okopírování si všech mých dokladů a pomalu i karty od lékaře mi peníze vydala se slovy, že jí je to fuk, že stejně tento měsíc odchází :lol: .

Myslím, že snad každé povolání, které člověk vykonává dlouhodobě a které je fyzicky a psychicky náročné, což práce na poště ve většině případů je, tak má na člověka degenerativní účinky, a o práci na poště to podle mě platí dvojnásob. Klobouk dolů před lidmi, co to dělají dlouhodobě a zůstali normální :wink:
VAZ 2106 - Marina r.1979
http://dean2107.rajce.idnes.cz/

Dva PoJeBy ze Skašova

„Duše se milují od pasu nahoru, těla od pasu dolů."
Gabriel García Márquez
Uživatelský avatar
Luky
 
Příspěvky: 1994
Registrován: úte čer 15, 2010 19:44
Bydliště: na cestách/Praha 10 - Strašnice

Re: Vaše zkušenosti s Českou poštou

Příspěvekod Luděk Musil » stř úno 17, 2016 14:36

To, že baba za okýnkem je protivná jak noc - to mi ani nevadí, každej jsme nějakej. I u mě jsou momenty, kdy se netvářím zrovna nadšeně a přívětivě.
To, co mi vadí je ten jejich vyvolávací systém a procesy s ním spojené.
Uvedu analogii odjinud: jdu nakoupit do Lídlu a když je u pokladen víc lidí jak pět, tak se okamžitě otvírá další pokladna.
Takže: k čemu je mi vyvolávací systém, 7 okýnek na pobočce a vidím, že tam ty pracovnice jsou, když jsou otevřený ty okýnka jen dvě a "čekárna" je plná lidí, ne že není kde sednout, ale vono není ani kde stoupnout :?: :shock: . L.
21011 -> (78) 84-99; 2103 -> (78) 99-04; 21073 -> (96) 04-07; 21044 -> (99) 07-13; 21044 -> (96) 12-16; Granta bílá -> 16-?; Vesta SW cross barvy Phantom (19) 20-?; 21011 - veterán (75) 12-?
Nemožné na počkání, zázraky do 3 dnů ´
Uživatelský avatar
Luděk Musil
 
Příspěvky: 10479
Registrován: úte čer 01, 2004 07:55
Bydliště: Vyškov/Rašov

Re: Vaše zkušenosti s Českou poštou

Příspěvekod valda1971 » stř úno 17, 2016 15:08

U nás po přestěhování hlavní pošty nová již byla vybavena tím lístkovým systémem, byl jsem tam naštěstí jen jednou a hrůza :x
Kousek od domu mám pobočku, ta jede postaru, vždy otevřena 2 okénka, většinou tři a pokud člověk nechytí nějakou echt špatnou dobu, tak je za chvíli venku. A to tam chodím často.
Jak je zmíněno výše Veteranistou, také nemám rád kurýrní služby, s těma se člověk leda nahání po městě :rolleyes:
Žigulíci: VAZ 2101 r.1971, VAZ 2103 r.1974, VAZ 2170 r.2012
Uživatelský avatar
valda1971
 
Příspěvky: 7205
Registrován: úte pro 06, 2011 16:45
Bydliště: Bílina

Re: Vaše zkušenosti s Českou poštou

Příspěvekod JmJ » stř úno 17, 2016 15:20

U kuryru je fajn, ze v 90% to dovezou tam, kam se jim rekne. Adresu dam domu, rano mi volaji, ja je navedu do prace a oni to tam odpoledne dovezou. Nevim o tom, ze by tohle slo rozumne s ceskou postou, i kdyz se o to asi snazi. Jo a jeste jedna vec, u kuryrnich sluzeb muzu plati kartou. U posty to pokud vim nejde ani na prepazce. Vlastne de, ale jen kartou postovni sportielny :-)

U ceske posty vetsinou jen najdu listek, ze mam balik na poste. A to je stesti, protoze jedenkrat sem listek nasel valet v chodbe domu a jednou dokonce na ulici pred domem.
MFP
wergl I - 2104 - melt down
wergl II - 2104 - rebuild succeded
wergl III - 21113 - sold (Chester's new)
wergl IV - i30 - tout est bleu
Uživatelský avatar
JmJ
 
Příspěvky: 6484
Registrován: úte čer 01, 2004 11:30
Bydliště: Kromeriz

Re: Vaše zkušenosti s Českou poštou

Příspěvekod sevaman » stř úno 17, 2016 18:12

jo lístky ve schránce to je pecka. Moja kdysi šla s košem a chytla pošťačku u schránky, jak tam cpe lístek. Ptala se jí proč nezazvonila.Ta jí řekla, že nemají čas zvonit a čekat než každý dojde. Přitom na autě to měla naložené. :rolleyes:
A vyzvedávat na poštu jezdím do teď :lol:
BA3 2101- r.v. 1976
BA3 2101- r.v. 1977
Škoda 105L ---> 130L r.v.1985
Uživatelský avatar
sevaman
 
Příspěvky: 81
Registrován: sob zář 14, 2013 10:19
Bydliště: Zlín

Re: Vaše zkušenosti s Českou poštou

Příspěvekod Hurikán » stř úno 17, 2016 18:30

Já tedy za sebe musím říct, že s Českou poštou nemám žádný problém. Dřív jsem radši chodil na poštu bez lístkového systému. Potom jsem jsem na jiné pobočce s lístkovým systémem zjistil, že odbavení je mnohem rychlejší, tak jsem začal chodit tam. Po čase udělali lístkový systém i na té první poště, takže "právo vyběru" už nemám. :D Ovšem je zajímavé, že i po zavedení systému je to na té první poště pořád trošku pomalejší, než na té druhé. Asi nějaká patogenní zóna, či co. :lol:

S doručováním (i balíků) domů DŘÍV NEBYL PROBLÉM. Nic se neztratilo (ťuk, ťuk) a i doporučené dopisy a pod. byly v pohodě. Dokonce nám paní pošťačka v rámci naší rodiny předala psaní do vlastních rukou, i když dotyčný nebyl doma. Poslední cca rok je to už ale horší. I s doporučenými dopisy nikdo nezvoní a jen hází lístek do schránky. A to několikrát po sobě, i když jsem byl celou dobu doma a zvonek funguje. Balíky zatím dobrý. Když jsme museli tři dny po sobě takhle jít na poštu, tak už to opravdu naštvalo. Když jsem si na to na obvodní poště stěžoval, tak mě tamní vedoucí posléze mezi řádky sdělila, že pošta v rámci úspor snížila počet kmenových doručovatelů a zrovna náš okrsek teď dělají nějací brigádníci. A v zásadě ani ona s tím nic neudělá. Prostě nařízení shora. V ten moment mě došlo, že jsem "naší" paní pošťačku už opravdu dlouho neviděl.

Čili jak se říká, ryba smrdí od hlavy. Potentáti nahoře vymyslí "úsporu", která se následně projeví zhoršením jak služeb pro zákazníky, tak i podmínek práce pro zaměstnance. :x A z ušetřených peněz si potom co? Ano, vyplatí odměny. :axe:
Моя фотогалерея здесь.

Я слежу за тобой. Всегда!
Obrázek
Uživatelský avatar
Hurikán
 
Příspěvky: 5802
Registrován: čtv úno 17, 2005 11:07
Bydliště: Brno

Re: Vaše zkušenosti s Českou poštou

Příspěvekod Jelen » stř úno 17, 2016 19:29

Mě nepřišel balíček z USA. Byl to sice jen free calendar, ale i tak to naštve, do ČR dorazil, dál se ztratil. Česká pošta je zlo a smrdí tam hlavně ta hlava. Donedávna jsem myslel, že je hoax to, že pošťačky musí prodat určitý počet losů, udělat kdejaké smlouvy, jinak nedostanou prémie. Jedním slovem fuj. Takovou instituci odmítám podporovat. Jedině v nouzi. S těma lístkama je to u nás stejné. Většinou volím PPL nebo DHL, dá se s nima domluvit na předání a dovezou mi to třeba i na jiné místo, než bylo místo doručení.
Uživatelský avatar
Jelen
 
Příspěvky: 6713
Registrován: stř kvě 17, 2006 13:33
Bydliště: Střední Čechy

Re: Vaše zkušenosti s Českou poštou

Příspěvekod mušketýr » stř úno 17, 2016 20:55

Přečtěte si knihu Poštovní úřad a zjistíte že je to všude ve světě stejný.
M.S:
Ne SMS, ne SZ.
Pouze volat!
602132238
Uživatelský avatar
mušketýr
 
Příspěvky: 1247
Registrován: stř srp 23, 2006 11:19
Bydliště: U Strakonic

Další

Zpět na Poklábosme

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků