Zimní pneu a pravidla jejich používání v létě

Free pokec (aj keď Ondra 07 by to celé zmazal)

Moderátor: Moderátoři

Jan Vaníček
Příspěvky: 1096
Registrován: úte úno 03, 2009 10:26
Bydliště: Krkonoše

Re: Zimní pneu a pravidla jejich používání v létě

Příspěvek od Jan Vaníček »

Já obecně všechny pneumatiky vyhazuji nejpozději při 2,5mm. Zimní v létě dojíždím na tuto hranici jak na soukromém, tak na služebním a žádný problém jsem nikdy neměl. Na soukromém po sjetí letních originálů používám dvě sady zimních - kvalitní měkké ca 4 roky, pak je dávám na "letní" a na zimu jdou nové (tady jsem již vyhazoval i zimní s 3,5mm vzorkem, najedem celkem málo).
Marek
Příspěvky: 5267
Registrován: úte čer 01, 2004 21:31
Bydliště: Třebíč, CZ

Re: Zimní pneu a pravidla jejich používání v létě

Příspěvek od Marek »

Já najedu ročně třicet tisíc - dvacet na letních a deset na zimních. Takže letní mi vydrží dvě sezony (na přední nápravě), resp. tři sezony na zadní nápravě, zimní čtyři sezony a poté dojet v létě.
RENAULT Mégane Grandtour *04/2008 - 1,5dCi 78kW (06/2016-)
RENAULT Scénic *05/2012 - 1,4TCe 96kW (10/2023-)
Majo
Příspěvky: 6455
Registrován: úte čer 01, 2004 19:32
Bydliště: Zvolen
Kontaktovat uživatele:

Re: Zimní pneu a pravidla jejich používání v létě

Příspěvek od Majo »

U nas v sk je ten primitivny zakon o "suvislej snehovej vrstve na ceste", mimo toto obdobie by mi teda malo stacit 1.6mm vzorku, ale uz vidim ako sa hadam s dementom v uniforme o tom, kedy ma byt na stejnych pneumatikach rozne hlboky vzor... :-D

Tiez najazdim kopu kilakov a zimaky casto dorazam v lete, ovsem nie je to uplne ono. Clovek si musi davat na zimnych v lete o dost viac bacha. Nehovoriac, ze taky baworak mi zozerie zadne gumy za jednu sezonu.
A aj ta suvisla snehova vrstva by sa dala osuskat, staci pri zastavovani prudko zabrzdit a uz nebude suvisla :mrgreen:
21043(reinkarnacia), 2105 1.3k(svagrov), 2110 1.5 16V, Niva(rozobrata), Chevy Niva 1.7i, Priora1,8+, BMW e36 328iA, Fiat Tempra 2.0i.e, 4x4
Uživatelský avatar
corsair
Příspěvky: 563
Registrován: pon říj 27, 2014 10:22
Bydliště: TVRDOŠÍN

Re: Zimní pneu a pravidla jejich používání v létě

Příspěvek od corsair »

Majo píše:U nas v sk je ten primitivny zakon o "suvislej snehovej vrstve na ceste"

auto.pravda.sk píše:Na Slovensku je používanie zimných pneumatík povinné od 15. novembra do 31. marca, pokiaľ je na vozovke súvislá snehová alebo ľadová vrstva. Polícia môže vodiča pokutovať do výšky 60 € alebo dokonca zakázať jazdu.
Ušetrime korunu, nech to stojí milión.
Sme bohatý, že si kupujeme lacné veci...
Jedine Madit M8AD
Odpovědět

Zpět na „Poklábosme“