Mix otázek a odpovědí III

Free pokec (aj keď Ondra 07 by to celé zmazal)

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Uživatelský avatar
Raduz
Příspěvky: 4069
Registrován: úte pro 04, 2007 09:22
Bydliště: Brandýs nad Labem

Re: Mix otázek a odpovědí III

Příspěvek od Raduz »

Koko Loko píše:Zase bych s tím, že to nemá díry nepanikařil. Kdysi jsem kuchal jednu letitou (cca. 7 let) neotvírací Vartu a po vyvrtání tvorů byla hladina dle mého úsudku vyhovující. Desky byly s velkou rezervou zaplaveny a hustota elektrolytu, až na jeden článek co se šlusnul v normě.
to jsme chteli slyset dekuji za uklidneni
®; Člen LKCS
Uživatelský avatar
Petr HC
Příspěvky: 2295
Registrován: stř lis 21, 2007 11:27
Bydliště: Hořice

Re: Mix otázek a odpovědí III

Příspěvek od Petr HC »

Koko Loko píše:... až na jeden článek co se šlusnul v normě. ...
Tady ještě jedno upozornění : při zkratu článku (t.j. poklesu napětí baterie o cca 2 V) prudce stoupne proud (až na desítky ampér), který alternátor potom "rve" do baterky. To v lepším případě "rozvaří" ostatní články, v horším případě to odnese alternátor. Regulace alternátoru na rozdíl od dynama nemá proudový omezovač.
Viz: Důležité :
Technické údaje generátoru 94 . 3701
Maximální proud 80 A (při U = 13 V a 6000 ot/min gen. 2500 ot/min motor)Napětí 13,2 – 14,7 V
Если бы автомобили Лада были безпроблематичными, я бы определенно русский язык забыл.
Uživatelský avatar
Teepee
Příspěvky: 4269
Registrován: čtv bře 10, 2005 13:20
Bydliště: Praha západ
Kontaktovat uživatele:

Re: Mix otázek a odpovědí III

Příspěvek od Teepee »

Na uzavřený AKU je vhodnější nabíječka na gelové, nebo uzavřené akumulátory, prostě s omezeným napětím na cca 14.4V.
Osobně tyhle AKU nabíjím regulovaným napětím na 14,4V a s tímto omezuji proud na cca 0,3 - 0,5A, a když proud poklesne (ano trvá to několik dní) tak jí na tom ještě pár dní nechám. Při takovém napětí do ní pak jde cca 0,05A, víceméně udržovací nabíjení. Poté když zkusmo posunu regulaci napětí výš než je dosažitelné napětí AKU, velmi rychle vyleze na cca 15,6V (při proudu cca 0,3-0,5A), záleží pak na stavu a kapacitě konkrétní AKU. Takže tu poučku, že napětím se AKU nikdy nenabije na 100% to myslím popírá. A tímto končím nabíjení.
I když vezmu klasickou AKU a nechám jí na napěťově neregulovaných 0,05A třeba měsíc, elektrolyt zas tak tragicky neubývá. I když pravda, AKU do motorky jsem za několik let několikrát doplňoval (jenže to jsou řády mililitrů).
Ještě doplním, tento způsob není reálný pro rychlé dobití AKU, který má v krátké době nastartovat auto a byl předtím vybit nějakým opomenutím.
Používám Stabilizovaný laboratorní zdroj, plynule regulovatelný 0-30V, 0-1A viz: http://www.utee.feec.vutbr.cz/files/kes ... /BS554.pdf
Jen pro zajímavost, tuhle zimu na tom točím asi 5 AKU, takže zdroj jede pořád, jen měním "baterky". Právě teď se tam oživuje 12V 12Ah, kterou tchán před cca rokem odložil a místo nabití si koupil jinou. :? V některých článcích chyběl z 1/3 elektrolyt, napětí 6,5V, jsem zvědav, jestli se vzpamatuje, zatím, podle napětí to vypadá dobře.)
Bílý LADA a okřídlená spol.
Uživatelský avatar
zelvotron
Příspěvky: 6276
Registrován: čtv lis 23, 2006 10:32
Bydliště: Praha

Re: Mix otázek a odpovědí III

Příspěvek od zelvotron »

No jina - dobil jsem, vypínal jsem když tam bylo něco málo přes 16 V? Zatím je to ok.
21113 >>> 21113 >>> 21113

Komu není rady, tomu není pomoci.
Uživatelský avatar
Křečík Barbuška
Příspěvky: 11033
Registrován: ned srp 29, 2004 09:01
Bydliště: Brno

Re: Mix otázek a odpovědí III

Příspěvek od Křečík Barbuška »

Tím jsi nic nepokazil. Nicméně pokud auto aspoň trošku pravidelně jezdí aspoň jednou za týden či 14 dní cesty aspoň 10km a startuje na první otočení (což by ty vaše pičítačem řízené ingoty mohly) tak si myslím, že není ani toho potřeba. Kdo má garáž tak může s klidem používat nějakého udržovátka 13,7-14V, stačí tak na den, dva dvakrát do měsíce, ať se elektrolyt trošku provrtí.
Lada Granta Liftback 1,6 16V - skoro normální auto
Lada Kalina 1117 1,6 8V - neopodstatněné a nenaplněné naděje
ex VAZ 2105, VAZ 2104, VAZ 2107
Rankl
Příspěvky: 268
Registrován: úte říj 20, 2009 20:46
Bydliště: Kolinec

Re: Mix otázek a odpovědí III

Příspěvek od Rankl »

nezná někdo metodu, jak nahradit opticky chrom? dávám dohromady staré kolo, kde na řidítkach a dalších dílech chrom byl a už není. Napadlo mě to orvat na kov, jemně brousit a leštit a pak to něčím průhledným přelakovat aby to dále nerezlo a na dálku to vypadalo alespoň trochu schopně. Máte někdo s něčím podobným zkušenost?
2107 a 21214
Uživatelský avatar
Marťas
Příspěvky: 3466
Registrován: ned čer 21, 2009 22:56
Bydliště: Praha 10

Re: Mix otázek a odpovědí III

Příspěvek od Marťas »

Hlavně nepoužívej chrom ve spreji. Tahle věc je asi stejně užitečná jako těžítko.
2101, r.v.1977, 1700k - Vladimir / 2106, r.v.1978 - Nikolaj / 21061, r.v.1986 - Sergej / 21044, r.v. 1999 :hrob: / 21044, r.v. 1997 Ivan / 1119, r.v. 2009 Kalina / Jawa 20, rv. 1969 / Š1203 rv. 1975 - Blaženka / Jawa 250/353 rv. 1957 / Avia A21 Furgon / Zetor 25A
Obrázek
Жигули навсегда!
Uživatelský avatar
Hurikán
Příspěvky: 5802
Registrován: čtv úno 17, 2005 11:07
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Mix otázek a odpovědí III

Příspěvek od Hurikán »

Nahradit opticky chrom lze nejlépe ...................... chromem. :lol: Na kole těch chromovaných věcí moc není, takže to nebude ani moc finančně náročné. Čili bych moc neuvažoval a dal dané věci rovnou přechromovat. ;)

PS: jestli budeš něco z toho brousit sám, tak opatrně. Chromový prach je totiž pěkné svinstvo! :idea:
Моя фотогалерея здесь.

Я слежу за тобой. Всегда!
Obrázek
Uživatelský avatar
Petr HC
Příspěvky: 2295
Registrován: stř lis 21, 2007 11:27
Bydliště: Hořice

Re: Mix otázek a odpovědí III

Příspěvek od Petr HC »

Hurikán píše:Nahradit opticky chrom lze nejlépe ...................... chromem. :lol: Na kole těch chromovaných věcí moc není, takže to nebude ani moc finančně náročné. Čili bych moc neuvažoval a dal dané věci rovnou přechromovat. ;)
PS: jestli budeš něco z toho brousit sám, tak opatrně. Chromový prach je totiž pěkné svinstvo! :idea:
Pokud je to do hloubky vyrezlé,těžko se to podaří vybrousit , natož vyleštit pod chrom. U řidítek jsem to vyřešil takto : Zhruba obrousit, nejlépe s respirátorem, natřít vazelinou nebo Rezistinem, navléknout nejlépe černou smršťovací bužírku a smrsknout.Vypadá to jak od "profíků".
Если бы автомобили Лада были безпроблематичными, я бы определенно русский язык забыл.
Rankl
Příspěvky: 268
Registrován: úte říj 20, 2009 20:46
Bydliště: Kolinec

Re: Mix otázek a odpovědí III

Příspěvek od Rankl »

ano chrom se loupe, roluje a na většině míst pouze volně visí. Zustal pouze v místech, kde bylo neco přidělaného. Po vybroušení části řidítek musim říct, že tam jsou malé tůpky v místech, kde se rez ,,zažral" ale když jsem to poleštil, tak to vypadalo docela k světu. nejraději bych to vzal odrezovačem, znovu přeleštil, odmastil a něčim přelaloval, nevim ale jaký by byl výsledek. S tím chromováním jsou problemy, když je ten povrch místy nahlodán rzí? Případně, co by mohlo stát chromování řidítek, tyče sedačky, páky brzdy a několika dalších detailů?
to že je chrom svinstvo jsem věděl, jen mi uniká jak to škodí- usazuje se na plicích?
2107 a 21214
Uživatelský avatar
Kewint
Příspěvky: 1683
Registrován: stř kvě 02, 2007 13:05
Bydliště: Česká Třebová
Kontaktovat uživatele:

Re: Mix otázek a odpovědí III

Příspěvek od Kewint »

Dneska jsem přetěsňoval sací svody , a když jsem to vše složil a snažil se nastartovat , začlo to dělat tohle ... Dělá to jak na LPG tak i na benzín .. vše je dotáhlé na krev , kabely ke svíčkám zapojené , vstřik taky , vše okolo něj též ... Nevím si už rady ... http://www.youtube.com/watch?v=iaEAuE0e ... re=mh_lolz
Lada 2105-rv.1984,1.3-v GO
Lada 2107,LPG,1,7i,5kvalt
Škoda Forman-1993
Člen LKCS
MÍSTO PORSCHE JEZDÍM LADOU , OBČAS V LÉTĚ SVEZU MLADOU !!
Uživatelský avatar
Marek89
Příspěvky: 1812
Registrován: úte úno 20, 2007 17:45
Bydliště: Čaňa, KE - Okolie
Kontaktovat uživatele:

Re: Mix otázek a odpovědí III

Příspěvek od Marek89 »

tak pocut ako to striela do sania, pripada mi to ako prehodene poradie kablou.
Lada 2105

Vaz náš, ktorý si vyvarený
roztoč sa opäť kolesa tvoje,
buď jazda Tvoja na všetkých diaľniciach
a cestach, odpusť nám naše úpravy ako
i my odpúštame Tvoje neduhy a neuved nás
do pokušenia prejsť na inú značku a zbav
nás všetkých protivných techinkov STK.
NATURAL!
Uživatelský avatar
Kewint
Příspěvky: 1683
Registrován: stř kvě 02, 2007 13:05
Bydliště: Česká Třebová
Kontaktovat uživatele:

Re: Mix otázek a odpovědí III

Příspěvek od Kewint »

nene , kabely jsou spravně , nikdo s nima nic nedělal
Lada 2105-rv.1984,1.3-v GO
Lada 2107,LPG,1,7i,5kvalt
Škoda Forman-1993
Člen LKCS
MÍSTO PORSCHE JEZDÍM LADOU , OBČAS V LÉTĚ SVEZU MLADOU !!
Uživatelský avatar
Marek89
Příspěvky: 1812
Registrován: úte úno 20, 2007 17:45
Bydliště: Čaňa, KE - Okolie
Kontaktovat uživatele:

Re: Mix otázek a odpovědí III

Příspěvek od Marek89 »

Potom este ma napadlo, casovanie je dobre nastavene ?
Lada 2105

Vaz náš, ktorý si vyvarený
roztoč sa opäť kolesa tvoje,
buď jazda Tvoja na všetkých diaľniciach
a cestach, odpusť nám naše úpravy ako
i my odpúštame Tvoje neduhy a neuved nás
do pokušenia prejsť na inú značku a zbav
nás všetkých protivných techinkov STK.
NATURAL!
Uživatelský avatar
Kewint
Příspěvky: 1683
Registrován: stř kvě 02, 2007 13:05
Bydliště: Česká Třebová
Kontaktovat uživatele:

Re: Mix otázek a odpovědí III

Příspěvek od Kewint »

S tím taky nikdo nehýbal... jezdilo to , jen jsem sundal sací svody , nanesl na ně trošičku silikonu , a vratil je ... protože to podsavalo a byl tam stržený šteft .... Jinak to ještě ráno jezdilo
Lada 2105-rv.1984,1.3-v GO
Lada 2107,LPG,1,7i,5kvalt
Škoda Forman-1993
Člen LKCS
MÍSTO PORSCHE JEZDÍM LADOU , OBČAS V LÉTĚ SVEZU MLADOU !!
Odpovědět

Zpět na „Poklábosme“