Regionální muzeum a galerie v Jičíně - usporadani vystavy

Jiné akce neorganizované Ladaklubem

Moderátor: Moderátoři

Re: Regionální muzeum a galerie v Jičíně - usporadani vystav

Příspěvekod JmJ » čtv srp 21, 2014 08:50

Pres veterany a akce s nim je tu asi Tajfun, ale zatm mlci. Nebo jestli to treba zkusi Petr HC? Pro me je Jicin daleko a s veterany nemam zadne zkusenosti.

nebo to udelejme jednoduse tak, ze proste vyrobme seznam nabidnutych vozidel s kontakty na majitele a to posleme muzeu, at si s tim delaji co chteji ;-)
MFP
wergl I - 2104 - melt down
wergl II - 2104 - rebuild succeded
wergl III - 21113 - sold (Chester's new)
wergl IV - i30 - tout est bleu
Uživatelský avatar
JmJ
 
Příspěvky: 6474
Registrován: úte čer 01, 2004 11:30
Bydliště: Kromeriz

Re: Regionální muzeum a galerie v Jičíně - usporadani vystav

Příspěvekod Vašátor » čtv srp 21, 2014 11:51

Já si myslím, že muzeum žádnou extra velkou organizaci od nás ani neočekává / nepotřebuje. Jde spíše o to, aby měli co vystavovat, včetně prokonzultování nějakých expozic a dat. Ale to zjisítme, až jim napíšeme :)
Vašátor / TŘI SESTRY <III> LADA GANG / osa Brno - Plzeň / cituji "ladaklub je jen náhodně zformovaná banda hovad"
http://www.classic-oldtimer.cz _______ http://ladaauto.wz.cz _______ http://tatry.kvalitne.cz/
Uživatelský avatar
Vašátor
 
Příspěvky: 9296
Registrován: pon lis 01, 2004 13:56
Bydliště: Brno

Re: Regionální muzeum a galerie v Jičíně - usporadani vystav

Příspěvekod Petr HC » čtv srp 21, 2014 12:59

JmJ píše:... Nebo jestli to treba zkusi Petr HC? Pro me je Jicin daleko a s veterany nemam zadne zkusenosti...

Zkusit to rozhodně mohu, ale nejprve bych se tam jel podívat a promluvil si s ředitelem muzea, abych věděl, do čeho jdu. Nejsem už žádný mladík. Příští rok mi bude 3/4 století takže se sám těžko mohu závazně do něčeho pustit. Pokud jde o zkušenosti s veterány, nejsem také v tomto oboru "kovaný", ale mám v Jičíně několik známých - organizátorů "loukotí a řemenů", memorialu Jiřího koštíře a retro Ceny Prachovských skal. Mají toho sami "habakuk", ale určitě by přispěli alespoň radou. Zkusím se tam do konce prázdnin podívat a pak se ozvu.
Если бы автомобили Лада были безпроблематичными, я бы определенно русский язык забыл.
Uživatelský avatar
Petr HC
 
Příspěvky: 2295
Registrován: stř lis 21, 2007 11:27
Bydliště: Hořice

Re: Regionální muzeum a galerie v Jičíně - usporadani vystav

Příspěvekod JmJ » čtv srp 21, 2014 14:30

Petr HC píše:
JmJ píše:... Nebo jestli to treba zkusi Petr HC? Pro me je Jicin daleko a s veterany nemam zadne zkusenosti...

Zkusit to rozhodně mohu, ale nejprve bych se tam jel podívat a promluvil si s ředitelem muzea, abych věděl, do čeho jdu. Nejsem už žádný mladík. Příští rok mi bude 3/4 století takže se sám těžko mohu závazně do něčeho pustit. Pokud jde o zkušenosti s veterány, nejsem také v tomto oboru "kovaný", ale mám v Jičíně několik známých - organizátorů "loukotí a řemenů", memorialu Jiřího koštíře a retro Ceny Prachovských skal. Mají toho sami "habakuk", ale určitě by přispěli alespoň radou. Zkusím se tam do konce prázdnin podívat a pak se ozvu.


OK. Zkus zjistit o co jim jde a my tu zatim pokracujme v seznamu aut, ktera by sla zapujcit. Ted me napadlo, ze by treba auto nemuselo byt zapujceno na celou dobu akce... promyslete to a napiste sem :-)
MFP
wergl I - 2104 - melt down
wergl II - 2104 - rebuild succeded
wergl III - 21113 - sold (Chester's new)
wergl IV - i30 - tout est bleu
Uživatelský avatar
JmJ
 
Příspěvky: 6474
Registrován: úte čer 01, 2004 11:30
Bydliště: Kromeriz

Re: Regionální muzeum a galerie v Jičíně - usporadani vystav

Příspěvekod Petrus » pát srp 22, 2014 08:59

Jestli by byl zájem,můžu nabídnout ,, movie star " k zapůjčení :wink:
vaz 2101 -r.v.1977*
vaz 21011-r.v.1979*
Uživatelský avatar
Petrus
 
Příspěvky: 362
Registrován: ned led 09, 2011 14:25
Bydliště: BRNO

Re: Regionální muzeum a galerie v Jičíně - usporadani vystav

Příspěvekod Petr HC » pát srp 22, 2014 14:31

Dnes jsem mluvil s ředitelem muzea JC. Na pohovor jsem objednán až na 03.září, poněvadž teď dobírá dovolenou. Pokud někdo nabízíte auto k vystavení, uveďte na jak dlouhou dobu byste byli ochotni ho zapůjčit. Současná výstava kol tam trvá skoro 3 měsíce, ale to neznamená že výstava aut bude také tak dlouho trvat. Na toto jsem nedostal jasnou odpověď. Více jsem po telefonu nechtěl řešit. Další bude to zda vozy budou ve vnitřním nebo venkovním prostředí, jak budou chráněny a mám dost času nachystat si dotazy další . Doufám, že potencionální vystavovatelé zde uvedou další věci , které je zajímají.
For JmJ - zkus založit tabulku v xls potencionálních zájemců, abychom ji mohli doplňovat, případně rozšiřovat a třídit podle kriterií. Pro začátek bych si představoval sloupce model, barva, rok výroby, stav, na jak dlouho, zvláštní požadavek, poznámka. Nebo podle Tvého uvážení.
Если бы автомобили Лада были безпроблематичными, я бы определенно русский язык забыл.
Uživatelský avatar
Petr HC
 
Příspěvky: 2295
Registrován: stř lis 21, 2007 11:27
Bydliště: Hořice

Re: Regionální muzeum a galerie v Jičíně - usporadani vystav

Příspěvekod Luděk Musil » pon srp 25, 2014 06:30

Preferoval bych vnitřní stání a pokud už venkovní - tak aspoň pod střechou.
Radůz: zatím moc vystavovatelný není, ale když se mu vymění/nalakují poklice, tak by to, snad s přivřenejma očima, šlo. L.
21011 -> (78) 84-99; 2103 -> (78) 99-04; 21073 -> (96) 04-07; 21044 -> (99) 07-13; 21044 -> (96) 12-16; Granta bílá -> 16-?; Vesta SW cross barvy Phantom (19) 20-?; 21011 - veterán (75) 12-?
Nemožné na počkání, zázraky do 3 dnů ´
Uživatelský avatar
Luděk Musil
 
Příspěvky: 10469
Registrován: úte čer 01, 2004 07:55
Bydliště: Vyškov/Rašov

Re: Regionální muzeum a galerie v Jičíně - usporadani vystav

Příspěvekod Petr HC » pon srp 25, 2014 08:30

"Špioni" z Jičíma mi oznámili, že největší výstavní síň má velká vrata, přístupná ze zámeckého parku, takže by se jednalo o vnitřní stání. Sám jsem si toho nikdy nevšiml, poněvadž to spíše vypadá jako součást městských hradeb.
Если бы автомобили Лада были безпроблематичными, я бы определенно русский язык забыл.
Uživatelský avatar
Petr HC
 
Příspěvky: 2295
Registrován: stř lis 21, 2007 11:27
Bydliště: Hořice

Re: Regionální muzeum a galerie v Jičíně - usporadani vystav

Příspěvekod Vašátor » stř srp 27, 2014 11:56

Petře, dobrá práce :wink: . Určitě bych se zeptal na:
- vnitřní či venkovní stání (kryté, nekryté)
- dobu výstavy (dobu po kterou budou auta v muzeu)
- zda se jedná o výstavu typu "historické vozy", či jde o celkový průřez automobilky Lada až do dneška.
- zda by bylo možné věnovat drobný prostor pro prezentaci našeho občanského sdružení (nástěnku, apod.)
- zda je zájem, krom automobilů, zapůjčit i jiné doplňky spojené s Ladou (prospekty, knihy, katalogy ND, manuály, nabíječky, el.sady pro lepení duší, apod.)

Více mne zatím nenapadá
Vašátor / TŘI SESTRY <III> LADA GANG / osa Brno - Plzeň / cituji "ladaklub je jen náhodně zformovaná banda hovad"
http://www.classic-oldtimer.cz _______ http://ladaauto.wz.cz _______ http://tatry.kvalitne.cz/
Uživatelský avatar
Vašátor
 
Příspěvky: 9296
Registrován: pon lis 01, 2004 13:56
Bydliště: Brno

Re: Regionální muzeum a galerie v Jičíně - usporadani vystav

Příspěvekod Petr HC » sob srp 30, 2014 13:21

Tak zatím mám jedinou hodnotnou odezvu (pokud jde o dotazy) na tu výstavu od Vašátora. A potencionální vystavovatelé zatím nezávazně 3 - 4.
Sám jsem si dopsal tyto dotazy:
- přibližný termín výstavy
- zda muzeum osloví i p. Nedbala Sadská
- zda muzeu stačí elektronická dokumentace a sami si zařídí tisk
- zda je možnost promítat i šoty ze srazů
- jak je zajištěna bezpečnost vystavených exponátů
- zda muzeum počítá s tím, že ze starších vozů může odkápnout olej
- je-li možná nějaká úhrada vystavovatelům (alespoň za benzin)
- bude-li muzeum prezentovat výstavu v tisku a TV
Byl bych rád, kdyby ještě někdo přidal podle sloganu "více hlav více ví" další dotazy a připomínky.
Minulý týden jsem viděl v TV pořad o Moskvičích a měli to bezvadné (včetně pochybného tvrzení, že Moskviče mají lepší výdrž a průjezdnost než Lady).
Если бы автомобили Лада были безпроблематичными, я бы определенно русский язык забыл.
Uživatelský avatar
Petr HC
 
Příspěvky: 2295
Registrován: stř lis 21, 2007 11:27
Bydliště: Hořice

Re: Regionální muzeum a galerie v Jičíně - usporadani vystav

Příspěvekod Crocodile » sob srp 30, 2014 17:45

Ještě se zeptej, jestli by kromě Lady Sadská chtěli kontaktovat i nás "Made in Russia". Pokuď ano, můžu to nadhodit šéfovi :)

Další dotaz, jestli by chtěli také vystavovat samostatné díly z VAZů, třeba motory, nebo něco jiného zajímavého, sám bohužel žádný venku z auta nemám.
Ale např. minulý týden jsem ve vojenském muzeu Králíky viděl krásný řezy motorů od V3S přes UAZ až po T-72. Tady by stačil i obyčejný motor vcelku.
2101 (1976)
21044 (1999)
2101 (1975)
21044 (1996)
vozík domácí výroby (1984)
MAZ-8114 přívěs (1986)
ЗиЛ-131 (1977)
УАЗ-3151 (1986)

Bylo: 2203 Latvija, 21044, 2107, 2102 , 21044, Skif M1, 21093
Historie: Avtoexport
Vozy: Lada a UAZ
Uživatelský avatar
Crocodile
 
Příspěvky: 3535
Registrován: pon úno 07, 2011 16:49
Bydliště: Choceň

Re: Regionální muzeum a galerie v Jičíně - usporadani vystav

Příspěvekod jacek » úte zář 02, 2014 00:11

Dovolil bych si nabídnout svoji 2102, lahvová zeleň, r.v.1974, stav A1 (pro účel výstavy bych na exponát namontoval i originál chromová zrcátka) :) . Podmínky: vnitřní uzavřené stání, vyřešení pojištění vystavovatele proti poškození/odcizení, úhrada cestovného, symbolický honorář vítán. Doba vystavení dohodou podle podmínek.
V pozitivním případě bych se ujmul třeba i Luďkova Skifu, neb tažné mám.

Základní ideu o pojetí výstavy musí mít muzeum, tak doufám, že Petr HC brzy dodá detailnější informace. Za sebe bych předpokládal nabídnout vozidla ve stavu A-A2, dle možnosti v ucelené řadě 2101-21012,2121,možná, kdyby byla i Priora a Kalina. Předpokládám, že Grantu zatím nikdo doma nesuší - v tom by ale mohla pomoci třeba Sadská. Případně i něco z podařených tuningových vozů z našich srazů, nějaká Niva či žigulík by k tomu mohly být i v autentickém "provozním" stavu. Takže v ideálním případě snad nějakých 10-15 aut - ale netuším, jak je to s výstavními prostory. Ke každému vozu zpracovat základní informaci o typu v jednotném formátu (dle nějakého vzoru) buď za sklo, nebo lépe na nějaké stojánky - předání muzeu v elektronické formě.

Určitě by nebyl velký problém dodat nějaké dobové informační, propagační, fotografické či video materiály, včetně z našich srazů, z účasti našich aut na zahraničních akcích, případně nějaké ty retro doplňky, jak už psal Vašátor). Pomoci by možná mohla i PHS s vozy VB. Vlajka s logem Lady a LKCS + informace o historii a činnosti klubu, také třeba materiály o partnerských Ladaklubech v Evropě (daly by se třeba obeslat, pokud budou mít zájem o prezentaci). Udělat se dá ledacos, třeba kontaktovat Reného (Ragnaroeka) nebo i výrobce :o , vše záleží na představě pořadatele a podmínkách, jaké nabídne. A také na míře ochoty a iniciativy členů i nečlenů klubu. Osobně bych se v tom klidně i angažoval, pokud ovšem budeme jako klub jednat seriózně. Určitě to vše ale nemůže zvládnout jeden člověk, chtělo by to pak sestavit tým, rozdělit si úkoly a jednoho ústředního koordinátora/styčnou osobu na muzeum, který se nebude měnit.

Byla by to opravdu mimořádná příležitost, jak se, alespoň regionálně zviditelnit a prezentovat veřejnosti.
Otázkou je, zda, či do jaké míry bude termín kolidovat 1) s naším jarním srazem, 2) se zahraničními akcemi v průběhu srpna
A další, co mě teď napadá, je kdo a jak bude vystavená auta ošetřovat - za dva-tři měsíce by byly samý prach. Tedy, aby to tam třeba nešudlila uklizečka jen tak nasucho hadrou od podlahy. :mrgreen: Tak si tedy počkejme na zprávu od Petra HC.
J.
Uživatelský avatar
jacek
 
Příspěvky: 798
Registrován: ned říj 03, 2010 13:21
Bydliště: Brno

Re: Regionální muzeum a galerie v Jičíně - usporadani vystav

Příspěvekod Petr HC » úte zář 02, 2014 06:51

Díky Jacku za angažovaný příspěvek. Zítra budu chytřejší. Jak čas běží, tak se mi stále více zdá, že to nebude sranda. Zdravim Petr HC.
Если бы автомобили Лада были безпроблематичными, я бы определенно русский язык забыл.
Uživatelský avatar
Petr HC
 
Příspěvky: 2295
Registrován: stř lis 21, 2007 11:27
Bydliště: Hořice

Re: Regionální muzeum a galerie v Jičíně - usporadani vystav

Příspěvekod Petr HC » čtv zář 04, 2014 11:38

VÝSLEDKY A ODPOVĚDI Z JEDNÁNÍ S ŘEDITELEM MUZEA JIČÍN 03.09.2014
K dotazům Vašátora:
- vnitřní či venkovní stání (kryté, nekryté)
Stání je kryté, v klimatizovaném prostředí
- dobu výstavy (dobu po kterou budou auta v muzeu)
Předpokládaný termín 15.06.2015 až 15.09.2015 (bude se upřesňovat)
- zda se jedná o výstavu typu "historické vozy", či jde o celkový průřez automobilky Lada až do dneška.
Jde o celkový průřez automobilky Lada až do dneška.Uvítali by i „praotce“ Lady, Fiat 124.
- zda by bylo možné věnovat drobný prostor pro prezentaci našeho občanského sdružení (nástěnku, apod.)
Projdou si fórum, zpracují prezentaci a pošlou k autorizaci.
- zda je zájem, krom automobilů, zapůjčit i jiné doplňky spojené s Ladou (prospekty, knihy, katalogy ND, manuály, nabíječky, el.sady pro lepení duší, apod.)
Možno cokoli drobnějšího, motory, převodovky a p . ne.

K mým dotazům:
- přibližný termín výstavy.
Termín 15.06.2015 až 15.09.2015 (bude se upřesňovat)
- zda muzeum osloví i p. Nedbala Sadská.
Ano, napsali si spojení na něj.
- zda muzeu stačí elektronická dokumentace a sami si zařídí tisk.
Ano, mají dostatek možností k dalšímu zpracování.
- zda je možnost promítat i šoty ze srazů.
Ano, mají dataprojektor s „nekonečnou smyčkou“ a prohlédnou si videa na našem fóru, zejména ze srazů.
- jak je zajištěna bezpečnost vystavených exponátů .
Výstava je vybavena kamerovým sledováním a má uzavřenu smlouvu s pojišťovnou. (detaily a rozsah zatím neznám).
- zda muzeum počítá s tím, že ze starších vozů může odkápnout olej.
Ano, počítají s tím a jsou vybaveni potřebným materiálem.
- je-li možná nějaká úhrada vystavovatelům (alespoň za benzin) .
Ano, minimálně benzin za cestu , příp. je možno jednat.
- bude-li muzeum prezentovat výstavu v tisku ,TV a v kalendáři I Veterán.
Ano, rozhodně TV ,oblastní tisk a kalendář I Veterán a budou na propagaci spolupracovat i s AMK Jičín.

K dotazům Crocodile
- jestli by kromě Lady Sadská chtěli kontaktovat i nás "Made in Russia".
Nákladní vozy nelze, ale mohou tam dát k dispozici třeba prospekty nebo letáčky.
- jestli by chtěli také vystavovat samostatné díly z VAZů, třeba motory. Ne

K dotazům a připomínkám Jacka:
Dovolil bych si nabídnout svoji 2102, lahvová zeleň, r.v.1974, stav A1 (pro účel výstavy bych na exponát namontoval i originál chromová zrcátka). Podmínky: vnitřní uzavřené stání, vyřešení pojištění vystavovatele proti poškození/odcizení, úhrada cestovného, symbolický honorář vítán. Doba vystavení dohodou podle podmínek.
V pozitivním případě bych se ujmul třeba i Luďkova Skifu, neb tažné mám.
Ano vůz by byl vítán, prakticky všechny podmínky by měly být splněny, viz výše. Ten Skif by asi nebyl ideální, poněvadž rozložený by zabral hodně místa a složený nedává obrázek o co jde.
Za sebe bych předpokládal nabídnout vozidla ve stavu A-A2, dle možnosti v ucelené řadě 2101-21012,2121,možná, kdyby byla i Priora a Kalina. Předpokládám, že Grantu zatím nikdo doma nesuší - v tom by ale mohla pomoci třeba Sadská. Případně i něco z podařených tuningových vozů z našich srazů, nějaká Niva či žigulík by k tomu mohly být i v autentickém "provozním" stavu. Ke každému vozu zpracovat základní informaci o typu v jednotném formátu (dle nějakého vzoru) buď za sklo, nebo lépe na nějaké stojánky - předání muzeu v elektronické formě.
Ucelená řada bude asi záviset na tom, jak se nám podaří sehnat na LadaKlubu a o nových vozech zahájí muzeum jednání s p. Nedbalem. (tady podotýkám, že by asi nebylo od věci oznámit tyto záměry vedení Autolada – jestli má někdo z Prahy s nimi dobré styky – zkuste to). Tuningové vozy ne.
Takže v ideálním případě snad nějakých 10-15 aut - ale netuším, jak je to s výstavními prostory.
K dispozici bude prostor 9,5 x 30 m ,tedy 285 m2 .Odhadují pro 10-12 vozů.
Určitě by nebyl velký problém dodat nějaké dobové informační, propagační, fotografické či video materiály, včetně z našich srazů, z účasti našich aut na zahraničních akcích, případně nějaké ty retro doplňky, jak už psal Vašátor.
Jestli má někdo zájem, ať vypíše odkazy na tyto materiály, pošle mi je a já je muzeu předám. Ostatní viz Vašátor výše.
Vlajka s logem Lady a LKCS + informace o historii a činnosti klubu, také třeba materiály o partnerských Ladaklubech v Evropě.
Informace o historii si zpracují z podkladů, které jsem jim dodal a zašlou k doplnění a schválení. Je však možno doplnit dalšími poznatky, které mi včas zašlete. Vlajka by asi také byla dobrá.
Pomoci by možná mohla i PHS s vozy VB.
Pokud by to s nimi někdo chtěl dojednat, je možno.
Udělat se dá ledacos, třeba kontaktovat Reného (Ragnaroeka) nebo i výrobce, vše záleží na představě pořadatele a podmínkách, jaké nabídne. A také na míře ochoty a iniciativy členů i nečlenů klubu. Osobně bych se v tom klidně i angažoval, pokud ovšem budeme jako klub jednat seriózně. Určitě to vše ale nemůže zvládnout jeden člověk, chtělo by to pak sestavit tým, rozdělit si úkoly a jednoho ústředního koordinátora/styčnou osobu na muzeum, který se nebude měnit.
Byla by to opravdu mimořádná příležitost, jak se, alespoň regionálně zviditelnit a prezentovat veřejnosti.
K tomu jen dodám to, že nezbývá moc času, poněvadž ředitel muzea by přes moje varování, že je to dost šibeniční termín by chtěl uzavřít jednání do 15 října a jak se to tady „rozjelo“dosud tak by se muselo hodně „přidat plyn“.
Otázkou je, zda, či do jaké míry bude termín kolidovat 1) s naším jarním srazem, 2) se zahraničními akcemi v průběhu srpna evtl. konec září – Jedovnice.
Kolize by nastala jen s prázdninovými akcemi.
A další, co mě teď napadá, je kdo a jak bude vystavená auta ošetřovat - za dva-tři měsíce by byly samý prach. Tedy, aby to tam třeba nešudlila uklizečka jen tak nasucho hadrou od podlahy. O to nemusíme mít strach, mají vyškolené pracovníky , kteří se starají i o ostatní exponáty a ti budou na toto zvláště upozorněni.

Takže zatím převažují pozitiva. A teď negativa po prohlídce prostor. Vjezdová vrata jsou v nejužším místě široká 1700 mm ,ale do tohoto prostoru zasahují z obou stran 50 mm zazděné panty, spodní asi ve výši středů kol vozu, střední kousek nad zrcátky mojí 2112 a horní už vysoko nad vozem. Za vraty jsou dva schody, na které mají nájezdové klíny. Prý tam nebyl problém vjet s Tatrou 57. Z toho také vyplývá, že po dobu konání výstavy by nebylo možno vůz odvézt. Tady bych asi požádal někoho z okolí Jičína jestli by to co nejdříve zkusil s vozem řady 2101-07. Ať mi dá vědět, případně bych tam s ním zajel. Doufám, že nejsou rozdíly v šířce karoserie těchto modelů. Pokud by tyto vozy alespoň trochu bezpečně neprojely, byla by celá záležitost pasé.
Если бы автомобили Лада были безпроблематичными, я бы определенно русский язык забыл.
Uživatelský avatar
Petr HC
 
Příspěvky: 2295
Registrován: stř lis 21, 2007 11:27
Bydliště: Hořice

Re: Regionální muzeum a galerie v Jičíně - usporadani vystav

Příspěvekod Vašátor » čtv zář 04, 2014 11:55

Průjezd bude asi problém:

Tatra 57 : šířka 1550mm
VAZ 2101 : šířka 1611mm

když k tomu připočtu oných 2x 50mm za panty, máme 1711mm. Pokud mají vrata průjezd 1700mm, je to celé v háji. Druhá věc je ta, že se jedná pouze o panty, které nejsou v nejširším místě. Osobně si myslím, že by šikovný jezdec projet mohl, každopádně obalit panty nějakým molitanem bude asi jistota.

Valdo, dobrá práce. :wink:
Petře ... samozřejmě - omlouvám se za Vaška. L.

V podstatě jsem komplikace ze strany muzea nepředpokládal, každé muzeum má s podobnými výstavami hromadu zkušeností.
Vašátor / TŘI SESTRY <III> LADA GANG / osa Brno - Plzeň / cituji "ladaklub je jen náhodně zformovaná banda hovad"
http://www.classic-oldtimer.cz _______ http://ladaauto.wz.cz _______ http://tatry.kvalitne.cz/
Uživatelský avatar
Vašátor
 
Příspěvky: 9296
Registrován: pon lis 01, 2004 13:56
Bydliště: Brno

PředchozíDalší

Zpět na Ostatní akce

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků