Představení projektu, novinky, modifikace aneb coje LadaWiki

Moderátor: Moderátoři

Představení projektu, novinky, modifikace aneb coje LadaWiki

Příspěvekod Georgius » pon črc 10, 2017 11:02

ÚVOD
O Wikipedii jako "svobodné encyklopedii", kam může každý přispět asi taky každý slyšel. O něco méně je známo, že software, co ji pohání (a různé podobné) lze využít na tvorbu lokálních encyklopedií. A právě takovou je LadaWiki.
KDE
Na adrese http://forum.ladaklub.com/wiki/ najdete LadaWiki, která je určená registrovaným členům na fóru (bez registrace její obsah není vidět, není tudíž indexovaná na gůglu atp.). Při tvorbě a editaci článků se očekává, že budou postupně přidávat smysluplný obsah, není nutné mít dopředu připravený celý text.
JAK
Měl by se používat speciální "jazyk" - viz http://forum.ladaklub.com/wiki/wiki:syntax, ale s formátování se netrapte, to je to nejjednodušší k opravě ;-). Osobně vyznávám názor, že obsah je důležitější než forma a dílenské zpracování (proto taky jezdím Ladou, žejo :lol:).
PROČ
LadaWiki nechce být konkurencí fóra, ale jeho doplňkem - má proti fóru dvě základní výhody
  • důležitá informace se neztratí v mnoha desítkách stránek diskuzí a je jednoduše nalezitelná
  • wiki obsahuje odkazy (čím více, tím lépe) a tak jsou informace navzájem propojené.
(plus nějaké další vychytávky popsané na wiki:start)
Takže moje vize (kterou už pár členů sdílí) je, že objektivní informace (například kolik se na SK prodalo lad, jak se leze k čidlu detonací na desítce) by se měly dávat na Wiki a na fórum jednak info typu "dopsal jsem na wiki jak se leze k čidlu" a hlavně související diskuzi ("utáhnul jsem čidlo odhadem","to jsi udělal blbě, musí tam být 2 n/m", "kecáš, na ru fóru píšou že 4 N/m, jinak to neměří" a podobně). Pokud je téma kontroverzní (příkladem budiž utahovací moment popsaný výše), je ideální dát na wiki odkaz na příslušné vlákno na fóru a nechat čtenáře udělat si svůj názor.

Co s tímto vláknem
Prosím moderátory, aby ho "přilepili" nahoru do tohoto tématu. Pro dotazy, problémy, nefunkčnosti, nejasnosti a tak, prosím, zakládejte vlastní témata. Díky Georgius.
VAZ nemá kaz (2107 r. 1990, 21113 r. 2005, GFL SW (Vesta Universal) r. 2018 ... ?)
Vokativ (5.pad, oslovujeme volame) je Georgie (2. deklinace, vzor populus, ze :) )
Uživatelský avatar
Georgius
 
Příspěvky: 302
Registrován: čtv kvě 12, 2005 18:01
Bydliště: Praha

Zpět na LadaWiki

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 návštěvník