Čekání na kombík (universal) a cross

Moderátor: Moderátoři

Re: Čekání na kombík (universal) a cross

Příspěvekod DJW » čtv črc 06, 2017 06:56

Len poznamka k tym spotrebam: moja 2111 16V robila:
Frajerka (teraz manzelka) na dialnici @ 100km/h : 6,2
Ja bezna tazsia noha (sak ja tym sedlakom na Fobiach ukazem jako chodi Lada): do 7,5
Konstantna rychlost na dialnici 180km/h (plyn na podlahe): 9,nieco

Tesim sa na Vestu, 1.8 sa nebojim (bude to moje piate auto, ako rodinne moc nenabeha). Jedina skoda je, ze Cross nebude v polnoprivode (4x4), to by bola uplne idealny voz.

Ps: rozmyslam dat ju potom na plyn, ak by som predsa len jazdil viac.. Nazory? Motorari - Cory, Posim ?
Vesta SW Cross 1.6, r.v. 2019 (2022 - na večné časy a nikdy inak)
Priora Combi 1.6 16v, r.v.2009 (2018 - uvidíme, dokedy to so mnou vydrží, momentálne v odpočinku)
EX: 2111.3B 1.5 16V r.v.2003 (2009-2016, R.I.P.)
Оптимист учит английский, пессимист - китайский. Реалист купил автомат Калашникова.
Uživatelský avatar
DJW
 
Příspěvky: 587
Registrován: sob pro 20, 2008 19:54
Bydliště: takmer presny stred Europy

Re: Čekání na kombík (universal) a cross

Příspěvekod zelvotron » pát črc 07, 2017 17:34

posim píše:
Georgius píše:...Záviselo by to asi hodně na ceně a rozhodně by u toho nesměl být přibalený robot Emil...

Prečo nie? A prečo Emil? Mal by si to v tom pražskom dopravnom blázinci pohodlnejšie. Bojíš sa, že by si potom na desiatke zo zvyku radil bez spojky? :o)



tak do města se robotická převodovka moc nehodí, určitě lepší volba byl klasickej automat s HDM co je v kalinách a grantách
21113 >>> 21113 >>> 21113

Komu není rady, tomu není pomoci.
Uživatelský avatar
zelvotron
 
Příspěvky: 6273
Registrován: čtv lis 23, 2006 10:32
Bydliště: Praha

Re: Čekání na kombík (universal) a cross

Příspěvekod posim » pát črc 07, 2017 22:11

DJW píše:Ps: rozmyslam dat ju potom na plyn, ak by som predsa len jazdil viac.. Nazory? Motorari - Cory, Posim ?


Ak je ventilové ústrojenstvo vyrobené z materiálov, ktoré sú aspoň v takej kvalite ako u predchodcov tohto motora, tak by mu to čo sa týka životnosti určite ublížiť nemalo.
Otázkou je skôr záruka a druhá vec je ekonomika - pokiaľ píšeš, že s tým veľa nenajazdíš, tak pri dnešnej cene prestavieb na alternatívny pohon BA / LPG to nemusí byť rentabilné...

zelvotron píše:
posim píše:
Georgius píše:...Záviselo by to asi hodně na ceně a rozhodně by u toho nesměl být přibalený robot Emil...

Prečo nie? A prečo Emil? Mal by si to v tom pražskom dopravnom blázinci pohodlnejšie. Bojíš sa, že by si potom na desiatke zo zvyku radil bez spojky? :o)



tak do města se robotická převodovka moc nehodí, určitě lepší volba byl klasickej automat s HDM co je v kalinách a grantách

Koľko ľudí - toľko chutí. Nezdieľam celkom Tvoj názor, pretože hydromechanický automat je z hľadiska ekonomiky pri jazde po meste v porovnaní s automatizovanou (jedno, či dvojspojkovou) prevodovkou krok späť; keďže v mestskej premávke s častými rozbehmi spotreba podstatne narastá a dynamika jazdy je úmerne horšia. V režime meničového chodu (pri nábehoch a preradeniach) menič nie je blokovaný a teda pracuje so sklzom - množstvo pohybovej energie sa v ňom premieňa na teplo. To u automatizovaných prevodoviek nie je - odpich takého auta je živší a bez strát, pretože preklzovanie spojky je len krátke.
Áno, na robotizovanú (jednospojkovú) prevodovku si je treba zvyknúť, pretože spočiatku človeka môže zaskočiť výpadok trakcie v okamihu preradenia, avšak ten netrvá dlhšie, ako manuálne preradenie pri konvenčnej prevodovke. Navyše pokiaľ sa vodič chce takémuto výpadku vyhnúť (napríklad v priebehu predbiehania, kedy stlačí silnejšie akcelerátor, čo je podnet pre tzv. silovú reguláciu prevodovky aby korigovala tzv. rýchlostnú reguláciu, čoho výsledkom je podradenie, počas ktorého logicky dôjde na okamih preradenia k výpadku trakcie práve vtedy, keď ju najviac potrebuje), stačí pred týmto manévrom presunúť páku voľby režimu jazdy (fofrklacek:o) do polohy pre manuálne radenie, čím dôjde k uzamknutiu práve zaradeného prevodového°, prípadne si môže i preradiť nahor či nadol manuálne - podľa potreby - kým je ešte čas tak, aby bol motor v otáčkach s plným krútiacim momentom a potom už možno akcelerátor stláčať a rozbiehať auto až po maximálne obrátky motora bez toho, aby prevodovka samočinne preradila. Pri bežnej jazde sa práve tou silovou reguláciou prostredníctvom pedála akcelerátora dá pekne dosiahnuť okamih, kedy chcem aby prevodovka preradila nahor (jeho miernym uvoľnením) či nadol (silnejším stlačením), lebo - áno - v porovnaní so všetkými ostatnými samočinnými prevodovkami má robot spomínané prerušenia trakcie v okamihu preradenia, ale ak sa ich vodič naučí ovládať (resp. "privolávať" či oddaľovať), tak bude mať auto takmer rovnako pod kontrolou, ako auto s manuálne radenou prevodovkou.
Čiže ak sa človek naučí takúto prevodovku ovládať, tak sa mu odmení dynamikou a ekonomikou prevádzky porovnateľnou s ručne radenou prevodovkou, čo u automatickej hydromechanickej prevodovky nikdy nemožno dosiahnuť. Aj preto sú dnes tieto prevodovky v osobných autách na prudkom ústupe a nahradzujú ich automatizované (napr. DSG, Powershift a mnoho mnoho ďalších).
posim
 
Příspěvky: 350
Registrován: pon čer 12, 2017 18:17
Bydliště: Košice

Re: Čekání na kombík (universal) a cross

Příspěvekod stano112 » sob črc 08, 2017 00:04

posim-pýtal si sa na spotrebu,tak prispejem s mojou skúsenosťou aj ja :) .
Moja prvá Lada 2101,alebo 1200-ka,čo sa pamätám,tak na benzín v mojom zmiešanom cykle :) žrala okolo 8,5.Dlhšia trasa sa dala zajazdiť aj za 7 litrov.Mal som tam karbec OZON.Potom som ju dal spraviť na plyn a jazdila na 9 až 10litrov,záležalo kde som šiel.
Druhá Lada je Samara,tú mám doteraz,je r.v.90 a tiež karbec.V mojom cykle jazdí na 7 litrov a dialku som vedel zajazdiť aj za 5,5.Pamätám sa ako som v tej dobe jazdil aj s otcom,ktorý mal Favorit tiež r.v.90 a on vždy nejaké to deci tankoval vždy naviac.Podľa jeho prepočtov to na dialku bralo 6 litrov.Nikdy nezabudnem keď otec začal chodiť do práce vzdialenej 3km s novým Favoritom a v zime si trhal posledné vlasy :D .Ono ten licenčný Pierburg s automatickým sytičom robil divy :D .Ale 11 litrov bolo fakt veľa.Ono ktovie prečo,ale pri takmer zohriatom motore na prevádzkovú teplotu,reval ešte v 1500 otáčkach.Po patričných úpravách potom začal žrať už ako tak akceptovateľných 9 litrov.Oproti Samare však stále veľa a to tam ja mám licenčný Weber,druhá komora sa otvára mechanicky.Úplne jednoduchý klasický karbec.Ten licenčný Pierburg mal veľa zbytočnej "bižutérie" a aj tak s ním Fávo žral veľa,nehovoriac o dynamike.
Tretia v poradí je 2112-ka.K tej len toľko.Otočil som s ňou Chorvátsko podľa palubáku na 5,5 litra a podľa mojich prepočtov to vychádzalo na necelých 5,7.Ale toto my neverí nikto :D ,snáď len tu na fóre majitelia desiatkovej rady...V mojom cykle som sa s ňou vedel zmestiť do 6 litrov.
A nakoniec crosska,na nej mám priemer 6,4-6,5 litra,ale o spotrebe na nej napíšem v dohľadnej dobe v téme crossky.

A čo sa týka toho AMT na Veste,tak už som mal tú česť si ho vyskúšať.Bohužiaĺ,nakoľko nemala tabulky,tak len v areály SlovLady v KE.Čiže na podrobnejšiu skúsenosť málo.Ale bavil som sa s človekom,ktorý s ňou absolvoval niekoľko stoviek kilometrov.Áno pri tom predbiehaní je lepšie presunúť páku do manuálu a točiť motor podľa seba.Ale viac menej je to o zvyku.V ranných mestských zápchach je to určite lepšia alternatíva,ako klasický manuál.
Lada 2101 r.v.1980 (1998-2007)/Lada Samara r.v.1990 (2007-)/Lada 2112 r.v.2002 (2010-2020)/Lada Kalina Cross r.v.2016 (2016-)/Lada Vesta SW Cross r.v.2019 (2020-)
Uživatelský avatar
stano112
 
Příspěvky: 1125
Registrován: čtv zář 29, 2011 21:29

Re: Čekání na kombík (universal) a cross

Příspěvekod posim » sob črc 08, 2017 11:11

stano112 píše:posim-pýtal si sa na spotrebu,tak prispejem s mojou skúsenosťou aj ja :) ....

Jasné, jasné, za každý príspevok som vďačný :wink: Ako som písal v príspevku kde som sa predstavoval - so "žigulákmi" som ešte prišiel do kontaktu, ale od Samary to už išlo mimo mňa a preto mám čo vo svojich vedomostiach doháňať a učiť sa od Vás :)
Dovolím si tiež zopakovať otázku položenú vyššie - ako je to teda s tými piestnymi čapmi klzne uloženými v puzdre oka ojnice - neklepkajú po cca 150 000 km?
posim
 
Příspěvky: 350
Registrován: pon čer 12, 2017 18:17
Bydliště: Košice

Re: Čekání na kombík (universal) a cross

Příspěvekod zelvotron » sob črc 08, 2017 11:41

posim píše:Koľko ľudí - toľko chutí. Nezdieľam celkom Tvoj názor, pretože hydromechanický automat je z hľadiska ekonomiky pri jazde po meste v porovnaní s automatizovanou (jedno, či dvojspojkovou) prevodovkou krok späť; keďže v mestskej premávke s častými rozbehmi spotreba podstatne narastá a dynamika jazdy je úmerne horšia. V režime meničového chodu (pri nábehoch a preradeniach) menič nie je blokovaný a teda pracuje so sklzom - množstvo pohybovej energie sa v ňom premieňa na teplo. To u automatizovaných prevodoviek nie je - odpich takého auta je živší a bez strát, pretože preklzovanie spojky je len krátke.
Áno, na robotizovanú (jednospojkovú) prevodovku si je treba zvyknúť, pretože spočiatku človeka môže zaskočiť výpadok trakcie v okamihu preradenia, avšak ten netrvá dlhšie, ako manuálne preradenie pri konvenčnej prevodovke. Navyše pokiaľ sa vodič chce takémuto výpadku vyhnúť (napríklad v priebehu predbiehania, kedy stlačí silnejšie akcelerátor, čo je podnet pre tzv. silovú reguláciu prevodovky aby korigovala tzv. rýchlostnú reguláciu, čoho výsledkom je podradenie, počas ktorého logicky dôjde na okamih preradenia k výpadku trakcie práve vtedy, keď ju najviac potrebuje), stačí pred týmto manévrom presunúť páku voľby režimu jazdy (fofrklacek:o) do polohy pre manuálne radenie, čím dôjde k uzamknutiu práve zaradeného prevodového°, prípadne si môže i preradiť nahor či nadol manuálne - podľa potreby - kým je ešte čas tak, aby bol motor v otáčkach s plným krútiacim momentom a potom už možno akcelerátor stláčať a rozbiehať auto až po maximálne obrátky motora bez toho, aby prevodovka samočinne preradila. Pri bežnej jazde sa práve tou silovou reguláciou prostredníctvom pedála akcelerátora dá pekne dosiahnuť okamih, kedy chcem aby prevodovka preradila nahor (jeho miernym uvoľnením) či nadol (silnejším stlačením), lebo - áno - v porovnaní so všetkými ostatnými samočinnými prevodovkami má robot spomínané prerušenia trakcie v okamihu preradenia, ale ak sa ich vodič naučí ovládať (resp. "privolávať" či oddaľovať), tak bude mať auto takmer rovnako pod kontrolou, ako auto s manuálne radenou prevodovkou.
Čiže ak sa človek naučí takúto prevodovku ovládať, tak sa mu odmení dynamikou a ekonomikou prevádzky porovnateľnou s ručne radenou prevodovkou, čo u automatickej hydromechanickej prevodovky nikdy nemožno dosiahnuť. Aj preto sú dnes tieto prevodovky v osobných autách na prudkom ústupe a nahradzujú ich automatizované (napr. DSG, Powershift a mnoho mnoho ďalších).


spíš jsem to myslel s ohledem na životnost a spolehlivost spojky atd, kdy se robotická převodovka snaží simulovat popojíždění klasickýcho automatu a tím dost trpí spojka, u klasickýcho automatu může právě měnič klouzat jak dlouho chce, což je pro čistě městskej provoz - kolony, semafory výhodnější a moderní hdm automaty už na tom s účinností nejsou zase až tak zle, byť samozřejmě pořád budou horší,

co se týká lady, tak tam bych hdm bral i proto, že ten automat co tam je možná bude spolehlivější a tišší jak laďácký fofrklacky a rozhodně bych mu věřil víc než robotizovanýmu laďáckýmu fofrklacku :) je to vlastně téměř shodná převodovka co se dávala do jedničkový fábie, takže i ze servisního hlediska by neměl bejt problém ani v budoucnu
21113 >>> 21113 >>> 21113

Komu není rady, tomu není pomoci.
Uživatelský avatar
zelvotron
 
Příspěvky: 6273
Registrován: čtv lis 23, 2006 10:32
Bydliště: Praha

Re: Čekání na kombík (universal) a cross

Příspěvekod stano112 » sob črc 08, 2017 21:20

posim píše:
stano112 píše:posim-pýtal si sa na spotrebu,tak prispejem s mojou skúsenosťou aj ja :) ....

Jasné, jasné, za každý príspevok som vďačný :wink: Ako som písal v príspevku kde som sa predstavoval - so "žigulákmi" som ešte prišiel do kontaktu, ale od Samary to už išlo mimo mňa a preto mám čo vo svojich vedomostiach doháňať a učiť sa od Vás :)
Dovolím si tiež zopakovať otázku položenú vyššie - ako je to teda s tými piestnymi čapmi klzne uloženými v puzdre oka ojnice - neklepkajú po cca 150 000 km?

Na Samare mám najazdené niečo cez 300 000km a na 2112-ke niečo cez 180 000km.Motory len tak šepocú :) .Jediné čo počuť,sú prevodovky.Ak vymačkneš spojku,motory idú pomerne ticho,žiadny klepot nepočuť.
Lada 2101 r.v.1980 (1998-2007)/Lada Samara r.v.1990 (2007-)/Lada 2112 r.v.2002 (2010-2020)/Lada Kalina Cross r.v.2016 (2016-)/Lada Vesta SW Cross r.v.2019 (2020-)
Uživatelský avatar
stano112
 
Příspěvky: 1125
Registrován: čtv zář 29, 2011 21:29

Re: Čekání na kombík (universal) a cross

Příspěvekod Cory » sob črc 08, 2017 21:32

Sedla ventilov su z rovnakeho materialu ako predchadzajuce, takze s LPG nie je problem. Ibaže by boli ventily z nejakeho ineho materialu, co je dost mozne, pretoze ich stopka je 6mm (predchadzajuce su 7mm). Ak budu importne, nebol by som si znasanlivostou s LPG velmi isty. Vo vela pripadoch zahranicnych znaciek su urcite veci (aj ventily) casto poddimenzovane z dovodu potrebnosti "kurvítka". Tak snad to nebude tento pripad.

Problemy s klepanim samotneho piestneho capu nenastavaju, aj ked klepanie u 21126 nastava, no nie je sposobene sposobom ulozenia capu. Je to tym, ze sirka klznej plochy ojnice na klukovke ostala povodna a sirka ojnice je mensia. Ojnice sa teda pohybuju do stran ako na piestnom cape, tak aj na kluke a dochadza k vychylovaniu z osi a k narazaniu do piesta. Ak som spravne postrehol, tak 1,8 uz má mať ojnice vystredené.
Lada 2171 Priora 1,6 MPi (2013), Lada 2105 v regenerácii (1985), Lada 21044 1,9 MPi (1998), Škoda Felícia 1,3 SPi - 40kw (1996), 2 x Babetta 210 (1984,1988), Simson 70 ccm (1989), Zetor 4011 (1966)
Cory
 
Příspěvky: 11568
Registrován: stř čer 14, 2006 17:14
Bydliště: Snina/Košice

Re: Čekání na kombík (universal) a cross

Příspěvekod posim » sob črc 08, 2017 23:46

zelvotron píše:spíš jsem to myslel s ohledem na životnost a spolehlivost spojky atd, kdy se robotická převodovka snaží simulovat popojíždění klasickýcho automatu a tím dost trpí spojka, u klasickýcho automatu může právě měnič klouzat jak dlouho chce, což je pro čistě městskej provoz - kolony, semafory výhodnější a moderní hdm automaty už na tom s účinností nejsou zase až tak zle, byť samozřejmě pořád budou horší,

co se týká lady, tak tam bych hdm bral i proto, že ten automat co tam je možná bude spolehlivější a tišší jak laďácký fofrklacky a rozhodně bych mu věřil víc než robotizovanýmu laďáckýmu fofrklacku :) je to vlastně téměř shodná převodovka co se dávala do jedničkový fábie, takže i ze servisního hlediska by neměl bejt problém ani v budoucnu

Tak áno, tá suchá spojka nebude mať nejakú extrémnu životnosť, ale s tým sa počíta - rovnako ako napr. pri DSG. A aké sú to rozšírené prevodovky. Výmena spojky však nie je zložitá - spravíš si to i sám. Zato v hydromechanickej prevodovke ak sa Ti niečo potento (a tam je toho dosť, čo sa môže vysypať - proti nej je spomínaný robot krásne jednoduchý), tak to už na kolene bežný mechanik neurobí. S menšou hlučnosťou by som si tak istý celkom nebol - planétové prevody vždy bude počuť.
Inak ten VAZovský robot bol vyvíjaný spoločne so ZF, ktorý dodáva aj aktuátory ovládania prevodovky. A ZF je spičkový dodávateľ prevodových mechanizmov.
stano112 píše:Na Samare mám najazdené niečo cez 300 000km a na 2112-ke niečo cez 180 000km.Motory len tak šepocú :) .Jediné čo počuť,sú prevodovky.Ak vymačkneš spojku,motory idú pomerne ticho,žiadny klepot nepočuť.

300 tisíc a bez GO? To je veľmi pekné. Prevodovky počuť na veľa autách, nie len na Lade. A to i na podstatne novších. Určite v tej Tvojej by si zaslúžili výmenu i ložiská, keď už šuštia po zapnutí spojky.

Cory - vďaka za ozrejmenie. Pozeral som si tiež nejaké rezy motorov zo Samary a zdá sa mi, že tam to puzdro v oku ojnice predsa nie je, tak už som z toho jeleň. Samara teda ešte asi mala zalisovaný čap v ojnici... Skúsim k nej pohľadať katalóg ND.
Ale nechcem to tu už rozmazávať, aby som nebol zdrbaný za OT. Vďaka všetkým za reakcie :wink:
posim
 
Příspěvky: 350
Registrován: pon čer 12, 2017 18:17
Bydliště: Košice

Re: Čekání na kombík (universal) a cross

Příspěvekod stano112 » ned črc 09, 2017 02:52

posim-veru 300 000km bez GO.A dokonca ak si dobre pamätám,tak keď som s ňou intenzívne jazdil,tak olej vydržal od výmeny po výmenu(15 000) bez dolievania.Teraz jazdí len občas,tak olej mením preventívne raz za 1,5 roka.Dávam jej stále len obyčajný 15W40.Dokonca je to neuveriteľné,ale na emisnej kontrole(chodím každý rok,kvôli absencii katalyzátora)som doteraz nemal nikdy problém :rolleyes: .Nemám tam žiadneho známeho a prejde to zakaždým na prvý raz.Zrovna teraz v nočnej sa my posťažoval kolega,že jeho manželka má osemročné dieselové VW Polo(najazdené má 110 000km) a neprešiel ani na druhý pokus.Tak teda neviem...
No a prevodovka ak vydržala doteraz,tak už vydrží všetko :D .Bola hlučnejšia,ale pomohol jej klasický motorový olej 15W40.Hučí síce stále,ale teraz je to znesiteľnejšie :) .Lada prevodovky znesú toho veľa,ale tiché nebudú snáď nikdy :? .
Lada 2101 r.v.1980 (1998-2007)/Lada Samara r.v.1990 (2007-)/Lada 2112 r.v.2002 (2010-2020)/Lada Kalina Cross r.v.2016 (2016-)/Lada Vesta SW Cross r.v.2019 (2020-)
Uživatelský avatar
stano112
 
Příspěvky: 1125
Registrován: čtv zář 29, 2011 21:29

Re: Čekání na kombík (universal) a cross

Příspěvekod Cory » ned črc 09, 2017 08:34

Tie tzv. plavajuce capy su uz od cias samary. Je to robene tak, ze su tusim 4 kategorie capov, podla rozmeru otvoru v pieste. V ojnici je nalisovana vlozka, ktora je prevrtana podla rozmeru capu. Je to napevno, takze v katalogu ta vlozka nebude
Mali by vsak byt zaznacene ojnice roznych kategorii. Ci ide o plavajuci cap, sa da zistit podla zaistovacich kruzkov, ktore idu k capom. 21126 ma uplne ine capy ale tiez plavajuce. Aj ojnice su odlisne, su tzv. lamane, cize nieco ako repas ojnice nepripada do uvahy.
Lada 2171 Priora 1,6 MPi (2013), Lada 2105 v regenerácii (1985), Lada 21044 1,9 MPi (1998), Škoda Felícia 1,3 SPi - 40kw (1996), 2 x Babetta 210 (1984,1988), Simson 70 ccm (1989), Zetor 4011 (1966)
Cory
 
Příspěvky: 11568
Registrován: stř čer 14, 2006 17:14
Bydliště: Snina/Košice

Re: Čekání na kombík (universal) a cross

Příspěvekod Georgius » čtv črc 13, 2017 21:47

Tak byl odtajněn interiér: http://www.ladavesta.net/news/857-lada-rassekretila-salon-seriynogo-universala-vesta.html Koukám na tu šaltpáku - je fajn, že manuál, jenom překvapeně koukám, že se zpátečka zase řadí dozadu ... to jsou mi starinky ... (opak novinek)

Ostatní tajemství na dni otevřených dveří, kdo všechno nakonec jedete ? :lol: Lítá to z Prahy i Vídně, ale je potřeba vízum, cíl je Kurumoch (Samara), zpáteční letenka cca 10000.
dvere3.jpg
VAZ nemá kaz (2107 1990-2005, 21113 (2005-2017, 2019 RIP),GFL (Červená Vesta Lux) r. 2017 na prodej někdy kolem roku 2030, Tátova Priora r.v. 2009 od 2021)
:wave: YOUTUBE kanál #ladavestacz - dejte odběr :love10:
Vokativ (5.pad, oslovujeme volame) je Georgie (2. deklinace, vzor populus, ze :) )
Uživatelský avatar
Georgius
 
Příspěvky: 3997
Registrován: čtv kvě 12, 2005 18:01
Bydliště: Praha

Re: Čekání na kombík (universal) a cross

Příspěvekod posim » sob črc 15, 2017 23:23

Ten program dňa otvorených dverí vyzerá celkom lákavo. Mohlo to byť zaujímavé. Ak by to človek vedel o nejaké dva - tri mesiace skôr, tak by sa dala určite zohnať i lacnejšia letenka. Víza by nemali byť problém. Prípadne - ak by nás bolo viac - mohli by sme ísť mojim mikrobusom 1203 (i keď UAZ 2206 by bol lepší a určite menej nápadný;o) To by sme za tie dva mesiace tak akurát stihli 8)
Radenie zadného chodu ktoré spomínaš majú takto asi všetky VAZovské prevodovky s dekodérom pre ťažno - tlačné káble, nie? Tieto prevodovky už nemajú blokovací elektromagnet.
posim
 
Příspěvky: 350
Registrován: pon čer 12, 2017 18:17
Bydliště: Košice

Re: Čekání na kombík (universal) a cross

Příspěvekod Cory » ned črc 16, 2017 06:53

Taketo radenie maju vsetky vazovske "lankove" prevodovky. Ten elektromagnet mali len kaliny. Ostatne modely mali mechanicke blokovanie.
Lada 2171 Priora 1,6 MPi (2013), Lada 2105 v regenerácii (1985), Lada 21044 1,9 MPi (1998), Škoda Felícia 1,3 SPi - 40kw (1996), 2 x Babetta 210 (1984,1988), Simson 70 ccm (1989), Zetor 4011 (1966)
Cory
 
Příspěvky: 11568
Registrován: stř čer 14, 2006 17:14
Bydliště: Snina/Košice

Re: Čekání na kombík (universal) a cross

Příspěvekod stano112 » ned črc 16, 2017 09:46

posim píše:Radenie zadného chodu ktoré spomínaš majú takto asi všetky VAZovské prevodovky s dekodérom pre ťažno - tlačné káble, nie? Tieto prevodovky už nemajú blokovací elektromagnet.

Gergius skôr myslel,že radenie spiatočky je po starom,teda vrátilo sa to do "starých koľají"-od seba a dolu.Po typ 2107 sa radilo takto,od typu 2108(Samara) sa radilo k sebe a dopredu.Zase až od typu 2190(Granta) sa radí po starom :) .Blokovanie bolo vždy výlučne mechanické,až asi na tú Corym spomínanú Kalinu 1 rady.(Tam sa myslím západka pod hlavicou ťahala hore,na rozdiel od iných,kde sa tlačila dolu celá páka u Samary to išlo cez hrb).
Lada 2101 r.v.1980 (1998-2007)/Lada Samara r.v.1990 (2007-)/Lada 2112 r.v.2002 (2010-2020)/Lada Kalina Cross r.v.2016 (2016-)/Lada Vesta SW Cross r.v.2019 (2020-)
Uživatelský avatar
stano112
 
Příspěvky: 1125
Registrován: čtv zář 29, 2011 21:29

PředchozíDalší

Zpět na Diskuse k modelové řadě

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků